دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11

موضوع: بررسی نظامی سایت بالاترین / مقاله تالیفی

همکار تالار نیروی نظامی وهوانوردی
    ارسال تشکر
    1,675
    دریافت تشکر: 6,529
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array
    "مهدی"'s: جدید17

پیش فرض بررسی نظامی سایت بالاترین / مقاله تالیفی

بسم الله الرحمن الرحیم
    نویسنده : مهدی زمانی

امروز قصد بررسی یک سایت فارسی زبان وابسته به غرب را دارم، ای کاش که این نوشته ها به گوش همه نویسندگان این سایت برسد تا حداقل چشم و گوش خود را باز کنند و عینک بد بینی را از چشمان خود بر دارند. من هرگز نمی گویم که در کشور هیچ کمبودی نیست. من هرگز ادعا نمی کنم که ما یک جامعه رویایی را داریم و هرگز نمی گویم که نیروهای نظامی آمریکا و غرب ضعیف است. ولی می توانم ادعا کنم که همیشه نقاط مثبت و نقاط قوتی است که ما به آنها اتکا کنیم. من می توانم بیان کنم که ما توانایی ایستادگی در برابر هر متجاوزی را داریم، که اگر قدرت نداشتیم تا به حال بارها به کشور عزیزمان حمله شده بود. اگر ما قدرت دفاع از خود را نداشتیم چیزی به نام تحریم وجود نداشت و مستقیما حمله صورت می گرفت. اگر ما ضعیف باشیم مسلما اسرائیل برای مقابله با موشک های ایرانی بر روی سپر موشکی مبالغ زیادی پول اختصاص نمی داد. اگر غرب توانایی مقابله با ما را داشت هرگز این همه بر روی جنگ روانی و جنگ نرم سرمایه گذاری نمی کرد !
    سایتی که بنده قصد بررسی آن را دارم، سایت بالاترین است. این سایت که مسلما توسط غرب حمایت می شود به بررسی تمام اتفاقات ایران و جهان می پردازد، بیان تمام رویدادهای سیاسی و مصاحبه با افرادی نظیر بنی صدر که از ایران گریخته اند از کارهای جنجالی این رسانه است. من فقط به بررسی چند نکته می پردازم و نتیجه گیری را به عهده خودتان خواهم گذاشت:
    1- در این سایت تنها با یک جستجو درباره موشک های ایرانی به لینکی برخورد کردم که بیان می کرد که موشک های ایران تنها رجزخوانی هستند و کارایی لازم را ندارند !
    مهدی زمانی:
    ببخشید اگر این موشک ها کارایی لازم را ندارند پس این همه هزینه سرسام آور سپر موشکی اسرائیل برای چیست؟ چرا وقتی که آن شی نورانی در آسمان اسرائیل دیده شد مردم اسرائیلی از خانه های خود هراسان بیرون آمده و گمان کردند آن شی موشک ایرانی است؟ چرا پس رسانه های اسرائیلی هنگامی که در رزمایش پیامبر اعظم 7 از موشک سجیل2 خبری نبود نگران شدند و اظهار نگرانی کردند؟

2- با نوشته ای برخورد کردم که چهار مسیر احتمالی حمله اسرائیل به ایران را نشان می داد.
    مهدی زمانی:
    خب مسلما نباید توقع داشت یک فرد عادی در جامعه بتواند این نقشه را تحلیل کند. در نقشه ای که وجود داشت چهار مسیر مشخص شده بودند که یکی از آنها از فراز سوریه عبور می کرد و همه می دانیم که عبور جنگنده های اسرائیلی با وجود پدافند قدرتمند سوریه غیر ممکن است. مسیر بعدی از عربستان عبور می کرد که باید با دستور آمریکا باز شود که تاکنون چنین اتفاقی نیافتاده است و غیر ممکن است. مسیر سوم از اردن و مسیر چهارم نیز از ترکیه عبور می کرد. اگر حتی جنگنده های اسرائیلی از هر یک از راه های مربوطه بتوانند عبور کنند باید توجه داشته باشیم که نیروی پدافندی ایران با دارا بودن سامانه هایی نظیرهاوک برای مقابله با اهداف در سطوح پایینی و میانی آسمان، سامانه ای پدافندی تور ام یک و اف ام 80 برای اهداف در سطح پایین آسمان و همچنین سامانه اس-200 برای اهدافی در زمینه بالایی آسمان می تواند بخوبی ازکشور دفاع کند. اگر به این جمع سامانه هایی نظیر سام-2 ، سام-6 ، سامانه های صیاد و شاهین و توپ های ضد هوایی اتومات را نیز اضافه کنیم می توانیم نتیجه بگیرم که درهای آسمان ایران می تواند به روی هر جنگنده متجاوزی بسته نگاه داشته شود. وجود جنگنده تامکت و میگ-29 نیز برای درگیری با جنگنده های متخاصم می تواند مفید باشد. از طرفی اگر هر گونه حمله ای از طرف اسرائیل یا هر متجاوز دیگری صورت بپذیرد تمام پایگاه های هوایی دشمن تنها ظرف چند ثانیه با خاک یکسان خواهد شد، زیرا که موشک های ایرانی تا فاصله 2500 کیلومتری می توانند هر هدفی را با دقت بالا منهدم کنند !

در جایی دیگر از آماده شدن آمریکا برای کمک به اسرائیل جهت حمله نظامی صحبت شده بود...
    مهدی زمانی:
    عزیزان دلم آمریکا راه هوایی عربستان رو برای حمله نکردن اسرائیل به ایران بسته و مدام به عواقب بد جنگ به اسرائیل هشدار میده، حالا شما میگید که داره برای جنگ آماده میشه؟

از بمب غیر اتمی بتن شکن آمریکایی صحبت شد......
    مهدی زمانی:
    دوستان قبلا هم به بررسی پرداخته اند، اولا که این بمب قابل انهدام هستند و می توان با موشک های زمین به زمین و هوا به هوا آنها را هدف قرار داد، ثانیا این بمب در شتاب بالا به قدری آسیب پذیر است که اگر کوچکترین جرمی به آن وارد شود به مقدار زیادی منحرف شده و در مکانی دیگر فرود خواهند آمد. بتن های هوشمند ایرانی نیز راهکاری های دیگری هستند که با انتشار خبر آنها بعد از رونمایی از این بمب این رسانه ها به شدت واکنش نشان دادند و آن را مانند دیگر تجهیزات ایرانی بی اثر داسنتند.

در جایی دیگر نوشته شده بود چون ایران به سوریه سلاح فرستاده متهم است.....
    مهدی زمانی:
    اولا که بهتر بود یک سند می گذاشتید تا حرفتان اثبات شود. دوما ایران در قبال سوریه تعهد نظامی دارد و هرگاه امنیت این کشور به خطر بیافتد ، در صورت کمک خواستن سوریه ایران وظیفه دارد تا به کمک آنها بشتابد. ثالثا مسئولین نظامی ایران بیان کرده اند که سوریه تا کنون هیچ کمکی از ایران نخواسته است. بهتر نبود که به بررسی تسلیحات که غرب در اختیار ارتش به اصطلاح آزاد (تروریست ها) می گذارد بپردازین؟

در خبری گفته شده بود که فرماندهان اسرائیلی گفته اند که ایرانیان از توان اصلی ما بی خبر هستند.....
    مهدی زمانی:
    ما نیز دریافتیم که آمریکای آگاه به همه چیز چگونه پهپاد خود را در ایران جا گذاشت و چگونه به ایران برای بازپس گیری آن التماس کرد و با اقتدار ایران مواجهه شد.
    البته آن که آمریکا بود، باید ببینیم که نوکر آمریکا چه چیزی در چنته دارد؟

اینها نمونه هایی از سوتی های نظامی این سایت بود که صرفا جهت اطلاع دوستان بیان کردم.
    از دیگر چیزهایی که به چشم میخورد تمسخر اشخاص معروف که در زمینه هایی برای این ملت زحمات زیادی کشده اند بود. البته اینها ضعف و عصبانیت مدیران این سایت را از دولت جمهوری اسلامی را نشان می دهد و امیدواریم که خداوند متعال آنان را به جزای اعمالشان برساند.

نوشته شده توسط گروه تالیف ویکی جنگ

منبع فعال:http://jangafzar.rozblog.com/post/56...%8C%D9%86.html

تذکر: انتشار این مقاله تنها با ذکر کپی رایت کامل آن امکان پذیر است و هرگونه رعایت نکردن حق کپی رایت شرعا و قانونا باطل است و گروه تالیف ویکی جنگ هیچ رضایتی از آن ندارد !
    تو روحتو به من فروختی، لازمه بهت یادآوری کنم؟ یادته اون شبی رو که به خدا گفتی حاضری هر کاری بکنی تا یه قرار داد ضبط بگیری؟ تو نمی تونی یه روحو بکشی حتی اگه بخوای

همكار تالار اخبار
    ارسال تشکر
    11,278
    دریافت تشکر: 11,277
    قدرت امتیاز دهی
    9184
    Array

پیش فرض پاسخ : بررسی نظامی سایت بالاترین / مقاله تالیفی

در مورد اون هواپیمای جاسوسی قرار بود ایران اونو رمز شکنی کنه و در رسانه ها اعلام کند اما من به شخصه جز یک بار که اخبار ایران خیلی مختصر اعلام کرد ایران موفق به این کار شده هیچی نشنیدم

نگید که محرمانه بوده چون از اول میدونستن و اگر اینگونه بود نباید از اول حرفی به میان می آوردند، من به شخصه با این فرم خبر رسانی نتیجه میگیرم که یا ایران موفق نشده یا اگر هم شده خیلی مختصر بوده.

3. 2 کاربر از پست مفید saamaaneh سپاس کرده اند .

ارسال تشکر
    1,675
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط saamaaneh نمایش پست ها
    در مورد اون هواپیمای جاسوسی قرار بود ایران اونو رمز شکنی کنه و در رسانه ها اعلام کند اما من به شخصه جز یک بار که اخبار ایران خیلی مختصر اعلام کرد ایران موفق به این کار شده هیچی نشنیدم

نگید که محرمانه بوده چون از اول میدونستن و اگر اینگونه بود نباید از اول حرفی به میان می آوردند، من به شخصه با این فرم خبر رسانی نتیجه میگیرم که یا ایران موفق نشده یا اگر هم شده خیلی مختصر بوده.
    اشتباه نکنین.

1- پهپاد آرکیو170 توسط spoofing هک شد، در طبس هم به زمین نشست.
    2- رمز گشایی آغاز شد و پهپاد به آمریکا برگردانده نشد، اخبار آن هم می توانید در سایت های نظامی بخوانید، این جور اخبار به خاطر اینکه بسیار حیاتی هستند ، دیرتر بین مردم پابلیک می شوند.
    3- ظاهرا کپی سازی پهپاد آغاز شده است. البته ممکنه که از تکنولوژی آن در تجهیزات دیگر استفاده شود.
    تو روحتو به من فروختی، لازمه بهت یادآوری کنم؟ یادته اون شبی رو که به خدا گفتی حاضری هر کاری بکنی تا یه قرار داد ضبط بگیری؟ تو نمی تونی یه روحو بکشی حتی اگه بخوای

5. 4 کاربر از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند .

همكار تالار اخبار
    ارسال تشکر
    11,278
    قدرت امتیاز دهی
    9184
    Array

در مورد آغاز به رمز گشایی می دونم ام آیا موفق شدن که به طور کامل رمز گشایی کنند و این کپی سازی با توجه به رمز گشایی آن است یا نه ربطی به آن ندارد؟

یه سوال دیگه گفتید ایران هنوز به سوریه کمک نظامی نکرده چه سندی برای اثبات این حرفتون دارید؟

7. 3 کاربر از پست مفید saamaaneh سپاس کرده اند .

ارسال تشکر
    1,675
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array

در مورد آغاز به رمز گشایی می دونم ام آیا موفق شدن که به طور کامل رمز گشایی کنند و این کپی سازی با توجه به رمز گشایی آن است یا نه ربطی به آن ندارد؟

یه سوال دیگه گفتید ایران هنوز به سوریه کمک نظامی نکرده چه سندی برای اثبات این حرفتون دارید؟
    ببینید اصولا رمز گشایی فقط برای دستیابی به مبانی نرم افزاری این پهپاد است. برای ایران بیشتر قابلیت پنهانکاری این پهپاد اهمیت دارد که در مبانی آلیاژ باید تحقیق شود. ولی من به شما می گوییم که پهپاد رمز گشایی شده است.
    سند : اگر در اینترنت جستجو کنید، یکی از فرماندهان تاریخچه این پهپاد را گفته، برای مثال کجا تولید شده است، از کجاها جاسوسی کرده است و..... ، این از هک شدن سیستم عکس برداری این پهپاد جاسوسی حکایت می کند.

====

بله بنده مدعی هستم که ایران از زمان شروع آشوب تا به الان به سوریه سلاح ارسال نکرده است، البته تسلیحاتی توسط سوریه از ایران خریداری شده اند، ولی اصلا در جنگ شهری کارایی ندارند، مثل موشک زمین به زمین ! که برای مقابله با تهاجمات خارجی به کار می روند. یکی از فرماندهان ایرانی اظهار کرده که تا به حال به سوریه از زمان شروع آشوب هیچ سلاحی ارسال نشده است.
    ولی اگر جستجو کنید ، می توانید تسلیحات اسکاتلندی را در دست مخالفان ببینید. خدا رو انواع موشک های دوش پرتاب و.... هم که در اختیارشان است !

9. 4 کاربر از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند .

همكار تالار اخبار
    ارسال تشکر
    11,278
    قدرت امتیاز دهی
    9184
    Array

ببخشید اینقد سوال میپرسم

این رمز گشایی که شما میگید برای دستیابی به مبانی نرم افزاری ، پس اطلاعات مربوط به جاسوسی هایی که انجام داده در کجا ذخیره میشه و دستیابی به این اطلاعات چگونه است، فکر میکنم این بخش خیلی مهم تره و دستیابی به آن سخت تر!

در مورد سوریه هم شما جز نقل قول از یک فرمانده ایرانی و این که تصویر سلاح هایی که آن ها استفاده میکنند چیزی نگفتید به نظر من اینها جزو بخش کمک های محرمانه ایران به سوریه است و تصور این کمک چندان دور از ذهن نیست شما تصور کنید وقتی که کشورهای ابرقدرتی مثل آمریکا، انگلیس یا حتی اسرائیل به مخالفان سوری کمک میکنن سوریه چه طوری میتونه مقاومت کنه من میگم علاوه بر ایران روسیه و چین هم به سوریه کمک میکنند روسیه و چین بیشتر با حق وتو یی که دارن ولی ایران بیشتر با همین کمک نظامی حتی شده فرستادن نیروی نظامی برای سوریه حالا سلاح و تجهیزات که جای خود دارد، ولی همانطوری که گفتم محرمانه.

بازم ممنون از صبر و حوصله و پاسخگوی تون.

11. 3 کاربر از پست مفید saamaaneh سپاس کرده اند .

ارسال تشکر
    1,675
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array

ببخشید اینقد سوال میپرسم

این رمز گشایی که شما میگید برای دستیابی به مبانی نرم افزاری ، پس اطلاعات مربوط به جاسوسی هایی که انجام داده در کجا ذخیره میشه و دستیابی به این اطلاعات چگونه است، فکر میکنم این بخش خیلی مهم تره و دستیابی به آن سخت تر!

در مورد سوریه هم شما جز نقل قول از یک فرمانده ایرانی و این که تصویر سلاح هایی که آن ها استفاده میکنند چیزی نگفتید به نظر من اینها جزو بخش کمک های محرمانه ایران به سوریه است و تصور این کمک چندان دور از ذهن نیست شما تصور کنید وقتی که کشورهای ابرقدرتی مثل آمریکا، انگلیس یا حتی اسرائیل به مخالفان سوری کمک میکنن سوریه چه طوری میتونه مقاومت کنه من میگم علاوه بر ایران روسیه و چین هم به سوریه کمک میکنند روسیه و چین بیشتر با حق وتو یی که دارن ولی ایران بیشتر با همین کمک نظامی حتی شده فرستادن نیروی نظامی برای سوریه حالا سلاح و تجهیزات که جای خود دارد، ولی همانطوری که گفتم محرمانه.

بازم ممنون از صبر و حوصله و پاسخگوی تون.
    نخیر، ایران به این علت که در مبانی نرم افزاری نسبتا کشور قدرتمندی است، دستیابی به بخش های نرم افزاری کار سختی به شمار نمی آید، البته نه اینکه کار آسانی باشد، به هیچ وجه، ولی برای متخصصین ایرانی آسان تر از کشورهای دیگر است. همانطور که می دانید ایران در زمینه سایبر یکی از قویترین کشورهای جهان است.
    ولی در زمینه آلیاژ باید تکنولوژی خاصی برای بدست آوردن فلزات و غیرفلزات استفاده شده در پهپاد باشد که اطلاعاتی که ایران در چه مرحله ای است، در دسترس نیست !

البته لازم به ذکر است قبلا کشورهایی نظیر چین و روسیه به دنبال آرکیو170 بوده اند که ایران آن را به آنها تحویل نداده است !

=====

مسلما هر کشوری با کشورهای اطرافش تعهدهای نظامی دارد که باید به آن قبول کند. ولی سوریه کشوری است که قبل ها تسلیحات زیادی را از کشورهایی نظیر روسیه، چین و ایران خریداری کرده است. و من به شخصه دلیلی به خرید تسلیحات بیشتر نمی بینم. چون جنگ شهری نهایتا با پرواز جنگنده های سبک تمام می شود که آنها نیز بمب های کوچک با خود حمل می کنند و تمام اینها در سوریه به مقدار کافی موجود بوده و است.
    تسلیحات انفرادی هم با وجود تسلیحات موجود در انبارها و همچنین تسلیحات کشف شده از تروریست ها واقعا هیچ نیازی به خریدشان نیست !

13. 4 کاربر از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند .

ارسال تشکر
    1,675
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array

البته این رسانه ید طولانی در اینجور سوتی ها داره.........

15. 2 کاربر از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مهندسی پزشکی
    ارسال تشکر
    2
    دریافت تشکر: 154
    قدرت امتیاز دهی
    22
    Array

جنگ نرم دیگه کاریش هم نمی شه کرد
    Shahram Ghasemi
    Medical Eng
    ShGhasemi.ir

17. کاربرانی که از پست مفید shahramghasemi سپاس کرده اند.

ارسال تشکر
    1,675
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط shahramghasemi نمایش پست ها
    جنگ نرم دیگه کاریش هم نمی شه کرد
    من هر احدی رو نابود می کنم
    جنگ نرم رو تو تابوت می کنم.

19. 3 کاربر از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند .

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)