دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 15 , از مجموع 15

موضوع: چطور وارد یک جمع و مهمانی شوم ؟

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مامایی
    ارسال تشکر
    36,060
    دریافت تشکر: 18,520
    قدرت امتیاز دهی
    28276
    Array
    yas-90's: خواهش

پیش فرض پاسخ : چطور وارد یک جمع و مهمانی شوم ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط bidmeshk نمایش پست ها
    واقعا ممنونیاس خانوم
    البته که دوست دارم هم ظاهرم خوب باشه هم خودم...بله مسلمه که همه اینو میخوان اما ظاهر خوب برای هر فردی معنی و شکل خودشو داره

اما نکته اینجاس که ایا راهی وجود داره که شخصیت اجتماعی خودتو بشناسی .......بله وجود داره.....تو روانشناسی یکسری تستها وجود داره که کلا اختصاصین و میشه با اونا شخصیت افراد رو شناخت..........البته فرد خودش هم میتونه به نوعی بفهمه چجور آدمیه(به شرطی که با خودش صادق باشه....مثلا یه نفر میدونه که کلا آدم توداریه و یه نفر برعکس کلا آدم دهن لقیه......یا مثلا یه نفر همیشه جدیه یه نفر کلا همه جا خودشو به بی خیالی میزنه.....البته اینها دو طرف طیف هستن افراد میانه خیلی بیشتر پیدا میشن) اما اگر منظورتون اینه که دقیقا حد محبوبیت یک شخص بین افراد حاضر در اجتماع رو بخواید متوجه شید من دقیق نمیدونم........اما تا یه حدی هم میشه تشخیص داد که اکثرا مردم از چه افرادی خوششون میاد البته باز هم میگم دقیق نمیدونم
    به نطر من مهم ترین چیز برای داشتن اعتماد به نفس اول اینکه خودتو دوست داشته باشی ......بله دقیقا....باید یه جورایی خود باوری داشته باشی و همچنین مثبت اندیشی(البته انتظار بیش از حد داشتن از توانایی های خود باعث کاهش اعتماد به نفس میشه پس فرد باید برای خودش حدودی هم تعیین کنه......همه در همه موارد توانا نیستن)
    بعد اینکه نزدیکانت تورو باور داشته باشن
    .......گاهی متاسفانه نزدیکان آدم چنین باوری ندارن اما این دلیل نمیشه آدم خودشو نادیده بگیره .....تازه باید کاری کنه که بیشتر دیده بشه و این نادیده گرفتن رفع بشه.....البته دیده شدن توسط نزدیکان برای همه در راس خواسته ها نیست.....بعضی خیلی به این موضوع اهمیت نمیدن نه اینکه مهم نیست خیلی روش مانور نمیدن معتقدن اگر موفق باشن تو کارشون خودبخود به چشم هم میان اما بعضی ترجیحا روی این موضوع مانور میدن و وقت و انرژی میذارن)

اما جایش که من باهاش مشکل دارم اینکه بتونی مقعیت وجایگاهت رو در جمعی که توش حضور داری بشناسی........دقیقا متوجه نمیشم در چه حدی میخواید موقعیت خودتون رو بشماسید؟؟؟؟یعنی براتون نظر دیگران مهمه؟؟؟
    طلب كردم ز دانائي يكي پند .......مرا فرمود: با نادان نپيوند

2. 4 کاربر از پست مفید yas-90 سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    IT
    ارسال تشکر
    1,063
    دریافت تشکر: 384
    قدرت امتیاز دهی
    299
    Array
    memory1986's: جدید81

بی ادبی نباشه دوستان عزیز و امیدوارم بد آموزی هم نداشته باشه/
    توی دانشگاه با یه استاد مهم من و دوستم سمیرا کنفرانس داشتیم همون روز سالن اجتماعات پر بود از دانشجو به خصوص از نوع مذکرش یه یا علی گفتم و بدون اینکه به این فکر کنم این آدما که دارن منو نگاه میکنن چقدر مهمن و چی تو فکرشون میگذره کنفرانس رو با اعتماد به نفس کامل ارائه دادم و با تشویق بچه ها اومدم پایین حالا نوبت دوستم بود که ادامه کار رو بگیره از فشار استرس داشت گریه اش میگرفت قسمم میداد که ادامه بحث رو خودم ارائه بدم فرصت زیادی واسه کلنجار رفتن اینکه کی بره کی نره رو نداشتیم دستای سمیرا رو گرفتم آروم بهش گفتم سمیراجون پیش خودت تصور کن وقتی رفتی بالا تصور کن همه اونایی که پایین نشستن دارن نگاهت میکنن همه گوسفندن و مشغول علف خوردن نمیدونم چرا ولی یهو این قضیه به ذهنم رسید باور کنیدهمون موقع سمیرا آروم شد و گفت راست میگی؟
    رفت بالا و شروع کرد به ارائه کنفرانش حتی وسط کار که حول میکرد روی یه برگه واسش بزرگ نوشتم که اینا گوسفندانی بیش نیستند و بهش نشون میدادم...
    خلاصه از اون روز به بعد شعار این آدم خجالتی شد "اینا گوسفندانی بیش نیستند" کارش با این جمله پیش رفت تا خودش شخصا به این باور رسید که از آدمای دیگه و سطح فکرشون واسه خودش فکرای عجیب غریب نسازه به این باور رسید که فکر و نظر دیگران تا حدی میتونه واسه ما اهمیت داشته باشه . خودمون رو باور داشته باشیم و بپذیریم در حد و جایگاه خودمون بهترینیم.
    ویرایش توسط memory1986 : 5th June 2012 در ساعت 01:19 AM
    صلی الله علیک یا فاطمه الزهرا

4. 5 کاربر از پست مفید memory1986 سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    سلولي ملكولي
    ارسال تشکر
    1,048
    دریافت تشکر: 492
    قدرت امتیاز دهی
    26
    Array
    bidmeshk's: جدید29

اگه فقط موضوع ترسی باشه که تو از یه جمع داری به نظر من هم گوسپندان موجودات خوبی هستند که ترس مارو از جمع ازبین ببرند
    اما اگه یکی در اون لحظه استرس نداشته باشه !
    اما بعد از کنفرانس هی یاد تپق هایی که زده بیوفته و پیش خودش بگه حالا دیگران میگن چقدر بی دستو پا بود چی؟ ایا این ادم بی ععتماد به نفسه؟
    خدا يا قلبم را آسماني كن تا همه از آبيش لذت ببرند

6. 4 کاربر از پست مفید bidmeshk سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    روانشناسی بالینی
    ارسال تشکر
    29,978
    دریافت تشکر: 25,422
    قدرت امتیاز دهی
    43643
    Array
    نارون1's: لبخند

نقل قول نوشته اصلی توسط bidmeshk نمایش پست ها
    اگه فقط موضوع ترسی باشه که تو از یه جمع داری به نظر من هم گوسپندان موجودات خوبی هستند که ترس مارو از جمع ازبین ببرند
    اما اگه یکی در اون لحظه استرس نداشته باشه !
    اما بعد از کنفرانس هی یاد تپق هایی که زده بیوفته و پیش خودش بگه حالا دیگران میگن چقدر بی دستو پا بود چی؟ ایا این ادم بی ععتماد به نفسه؟

وقتی کار از کار گذشت و با موفقیت کنفرانس دادی........حالا بعدش با خودت بگو اشکال نداره مطمئنا حتی اساتیدی که میخوان برن تو یه همایش کنفرانس بدن هم استرس دارن......

این استرس خیلی خوبه......یعنی لازمه تا بتونی از عهده کنفرانس به خوبی بربیای ..........

اینکه بعدش فکر کنیم حالا همه پیش خودشون بگن من آدم دست و پاچلفتی هستم یا نه ، بذار بگن ، من که کنفرانسمو بالاخره دادم ، حالا چندتا تپق به جایی برنمیخوره ، باعث میشه دفعه بعد بیشتر تلاش کنم.....

مهم ایننه به نظر خودم همون موقع استرس زیادی از حد نداشتم و در حد خودم خیلیم خوب از کار دراومد........

این فکر باعث خودسازی میشه ..... هرچیزی از اولش سخته ولی به مرور راحت تر میشیم.......

اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي أَخْشَاكَ كَأَنِّي أَرَاكَ وَ أَسْعِدْنِي بِتَقْوَاكَ
    مجلـــه رویش ذهــن

8. 5 کاربر از پست مفید نارون1 سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    روانشناسی عمومی
    ارسال تشکر
    31,663
    دریافت تشکر: 11,131
    قدرت امتیاز دهی
    29289
    Array
    zoh_reh's: جدید88

به نظر من رویا از مهمونیها یا جمعهای کوچیک شروع کنه بعد سعی کنه از اولش با یه نفر که باهاش راحته وارد مهمونی بشه و قتیکه همراهش مشغول احوالپرسیه اونهم از فرصت استفاده کرده با همه شروع به احوالپرسی،دست دادن و ایجور برنامه ها بکنه. و به نظر من چند وقت درمیون سعی کنه که میزبانی جمعی هرچند کوچیک رو بعهده بگیره کمک بزرگی بهش میکنه.

10. 2 کاربر از پست مفید zoh_reh سپاس کرده اند .

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع