دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 8 از 58 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 574

موضوع: درمانگاه عمومی نخبگان

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    روانشناسی بالینی
    ارسال تشکر
    29,978
    دریافت تشکر: 25,422
    قدرت امتیاز دهی
    43643
    Array
    نارون1's: لبخند

پیش فرض پاسخ : درمانگاه عمومی نخبگان

سلام

وزن کمتر از طبیعی جنین در ماههای آخر به چه دلیل می تواند باشد ؟؟ این در حالیه که تمام آزمایشات و سونوگرافی ها سالم هستن........

توضیح بدین ممنون میشم.......

اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي أَخْشَاكَ كَأَنِّي أَرَاكَ وَ أَسْعِدْنِي بِتَقْوَاكَ
    مجلـــه رویش ذهــن

2. 2 کاربر از پست مفید نارون1 سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    پرتودرمانی(رادیوتراپی)-مهندسی پزشکی(بیوالکتریک)
    ارسال تشکر
    12,285
    دریافت تشکر: 9,533
    قدرت امتیاز دهی
    1166
    Array
    poune's: جدید92

نقل قول نوشته اصلی توسط نارون1 نمایش پست ها
    سلام

وزن کمتر از طبیعی جنین در ماههای آخر به چه دلیل می تواند باشد ؟؟ این در حالیه که تمام آزمایشات و سونوگرافی ها سالم هستن........

توضیح بدین ممنون میشم.......
    سلام به شما.
    با توجه به اینکه جنین کاملا سالم هست میتونه این به دلیل ژنتیک خود جنین بوده و یا به دلیل استرس مادر و شرایط اطراف باشه و البته جای نگرانی نداره.

4. 3 کاربر از پست مفید poune سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    483
    دریافت تشکر: 295
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

با سلام من ازسال80اطراف چشم وبيني ام مقداري دردميكرد كه علتش رانمي دانستم ودرسال 80به
    خدمت رفتم ودرسال 82 درد در اطراف چشم وبيني بسيار زياد شده كه تحملش سخت بود به دكتر مراجعه كرده كه بعد ازگرفتن عكس راديولژي ساده ازصورت جواب عكس اين است Mucousal thickening سینوسهای ماگزیلری و فرونتال دو طرف سپتوم در نتیجه inflammation جلب توجه می نماید.
    انحراف سپتوم بینی قابل رویت است.
    تورم کورنه ها مشهود است.
    گفت سينوزيت داري تو عكس مقداري انحراف دارم ولي دكتر گفته بسيار ناچيز است وعمل احتياج ندارد وانتي بيوتيك مصرف كردم خوب شد ولي از ان موقع به بعد هر چند ماه بازدردش شروع مي شود بايد دارو مصرف كنم الان مدت 10 سال است كه اينطوراست نمي دانم علت چيست بااين همه كه من رعايت مي كنم باز درد شروع مي شود سوال اول ايا واقعا من دچار سينوزيت شده ام پس چرا همراه درد تورم نيز وجود دارد ايا درمان قطعي وجوددارد عكس راديولژي اينجا است http://s1.picofile.com/file/7239442147/sinozit.jpg

http://s1.picofile.com/file/7239443331/sinozit1.jpg

چند روز پيش به يك دكتر متخصص گوش وحلق وبيني مراجعه كردم گفت اين عكسها به درد نمي خورد براي تشخيص سينوزيت فقط سي تي اسكن بايد انجام شود گفت شايد ميگرن داري به نظر شما علت چيست وايا دير درمان كردن سينوزيت ويا ميگرن عوارضي دراينده دارد لازم به ذكر است بخوراكاليپتوس مي دهم مقداري خوب مي شود

6. کاربرانی که از پست مفید javan0012 سپاس کرده اند.

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    ندارم
    ارسال تشکر
    232
    دریافت تشکر: 153
    قدرت امتیاز دهی
    25
    Array

باسلام چند روز است كه گلوم سوزش دارد وبا خوردن سرخ كردني بدتر مي شود امروز نگاه كردم روي لوزه هام سفيدي زده ايا احتياج به درمان است وسرخ كردني نخورم اذيت نمي كند

8. کاربرانی که از پست مفید ahmad0012 سپاس کرده اند.

یار همراه
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    12,285
    قدرت امتیاز دهی
    1166
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط javan0012 نمایش پست ها
    با سلام من ازسال80اطراف چشم وبيني ام مقداري دردميكرد كه علتش رانمي دانستم ودرسال 80به
    خدمت رفتم ودرسال 82 درد در اطراف چشم وبيني بسيار زياد شده كه تحملش سخت بود به دكتر مراجعه كرده كه بعد ازگرفتن عكس راديولژي ساده ازصورت جواب عكس اين است Mucousal thickening سینوسهای ماگزیلری و فرونتال دو طرف سپتوم در نتیجه inflammation جلب توجه می نماید.
    انحراف سپتوم بینی قابل رویت است.
    تورم کورنه ها مشهود است.
    گفت سينوزيت داري تو عكس مقداري انحراف دارم ولي دكتر گفته بسيار ناچيز است وعمل احتياج ندارد وانتي بيوتيك مصرف كردم خوب شد ولي از ان موقع به بعد هر چند ماه بازدردش شروع مي شود بايد دارو مصرف كنم الان مدت 10 سال است كه اينطوراست نمي دانم علت چيست بااين همه كه من رعايت مي كنم باز درد شروع مي شود سوال اول ايا واقعا من دچار سينوزيت شده ام پس چرا همراه درد تورم نيز وجود دارد ايا درمان قطعي وجوددارد عكس راديولژي اينجا است http://s1.picofile.com/file/7239442147/sinozit.jpg

http://s1.picofile.com/file/7239443331/sinozit1.jpg

چند روز پيش به يك دكتر متخصص گوش وحلق وبيني مراجعه كردم گفت اين عكسها به درد نمي خورد براي تشخيص سينوزيت فقط سي تي اسكن بايد انجام شود گفت شايد ميگرن داري به نظر شما علت چيست وايا دير درمان كردن سينوزيت ويا ميگرن عوارضي دراينده دارد لازم به ذكر است بخوراكاليپتوس مي دهم مقداري خوب مي شود
    به نظر من هم اگه عکس سی تی بدید بهتر میشه نظر قطعی داد. سینوزیت رو باید باهاش مدارا کنید بخور اکالیپتوس خوب است هم برای سینوزیت و هم برای سرماخوردگی.
    میگرن هم می تونه، میگرن جوانی باشه و در آینده بر طرف بشه عوارضش فقط عوارض دردهاییه که داره و اغلب آزار دهنده هستند. بهترین راه اینه که شما سی تی کنید و پیگیر باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad0012 نمایش پست ها
    باسلام چند روز است كه گلوم سوزش دارد وبا خوردن سرخ كردني بدتر مي شود امروز نگاه كردم روي لوزه هام سفيدي زده ايا احتياج به درمان است وسرخ كردني نخورم اذيت نمي كند
    این احتمال زیاد احتیاج به درمان داره چون سفیدی روی لوزه هاتون میتونه نشونه عفونت باشه و حتما به پزشک مراجعه کنید از خوردن مواد سورخ کردنی خودداری کنید و بخور اکالیپتوس میتونه کمک کننده باشه.

10. 2 کاربر از پست مفید poune سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق صنعتی
    ارسال تشکر
    13,909
    دریافت تشکر: 12,140
    قدرت امتیاز دهی
    32623
    Array
    mamadshumakher's: جدید136

بهترین راه افزایش وزن چیه؟من غذا خوردنم تکمیله.میوه سبزی هم همینطور.در عین حال ورزش رزمی هم انجام میدم روزی حدود 20km دوچرخه سواری هم دارم اما اگه ورزش نکنم و دوچرخه هم سوار نشم باز هم وزنم زیاد نمیشه.واسه همین دوباره شروع به ورزش کردم.
    قد 173 وزن 60.میخوام وزنم به 65 برسه.اسنم هم 21
    اصلا با این شرایط باید وزنم چقد باشه؟

12. 2 کاربر از پست مفید mamadshumakher سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    ندارم
    ارسال تشکر
    232
    قدرت امتیاز دهی
    25
    Array

به نظر من هم اگه عکس سی تی بدید بهتر میشه نظر قطعی داد. سینوزیت رو باید باهاش مدارا کنید بخور اکالیپتوس خوب است هم برای سینوزیت و هم برای سرماخوردگی.
    میگرن هم می تونه، میگرن جوانی باشه و در آینده بر طرف بشه عوارضش فقط عوارض دردهاییه که داره و اغلب آزار دهنده هستند. بهترین راه اینه که شما سی تی کنید و پیگیر باشید.

ايا سينوزيت بدون انتي بيوتيك درمان مي شود واگر دير درمان شود ايا عوارض مغزي در پي دارد ايا ميگرن عوارض مغزي نداره ايا با ام اراي نمي شود سينوزيت را تشخيص داد چون سي تي اسكن ضرر دارد

14. کاربرانی که از پست مفید ahmad0012 سپاس کرده اند.

یار همراه
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    12,285
    قدرت امتیاز دهی
    1166
    Array

Post پاسخ : درمانگاه عمومی نخبگان

نقل قول نوشته اصلی توسط mamadshumakher نمایش پست ها
    بهترین راه افزایش وزن چیه؟من غذا خوردنم تکمیله.میوه سبزی هم همینطور.در عین حال ورزش رزمی هم انجام میدم روزی حدود 20km دوچرخه سواری هم دارم اما اگه ورزش نکنم و دوچرخه هم سوار نشم باز هم وزنم زیاد نمیشه.واسه همین دوباره شروع به ورزش کردم.
    قد 173 وزن 60.میخوام وزنم به 65 برسه.اسنم هم 21
    اصلا با این شرایط باید وزنم چقد باشه؟
    وزن ایده آل شما همون 65 هست.
    از مواد پر حجم مثل ماکارانی و ... استفاده کنید بهترین راه اینه که شما به متخصص تغذیه مراجعه کنید و زیر نظر این فرد به وزن ایده آلتون برسید.

16. 3 کاربر از پست مفید poune سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    12,285
    قدرت امتیاز دهی
    1166
    Array

Post پاسخ : درمانگاه عمومی نخبگان

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad0012 نمایش پست ها

ايا سينوزيت بدون انتي بيوتيك درمان مي شود واگر دير درمان شود ايا عوارض مغزي در پي دارد ايا ميگرن عوارض مغزي نداره ايا با ام اراي نمي شود سينوزيت را تشخيص داد چون سي تي اسكن ضرر دارد
    تصاویر CT و MRI هر کدوم برای یه کار خاصی کاربرد دارد در تصاویر CT تصویر استخوان ها به وضوح بیشتری دیده میشه و در تصویر MRI بافت نرم. این دل به خواهی نیست که کدوم روش تصویر برداری رو انتخاب کنیم. در ضمن CT-Scan خطر زیادی برای بدن نداره به خصوص که مدام از این روش تصویر برداری استفاده نمیشه و البته گرفتن تصاویر MRI خیلی هزینه ی بیشتری به نسبت CT داره.
    بسته به نوع سینوزیت درمان ها متفاوت هست و ممکنه اصلا نیازی به آنتی بیوتیک نداشته باشد.

عوارض سینوزیت اغلب در موارد سینوزیت درمان نشده یا بد درمان شده دیده میشود . در موارد سینوزیت حاد ممکنست عفونت از محدوده بینی و سینوس خارج شده و نواحی مجاور مثل چشم و یا مغز را درگیرکند . این عوارض ممکنست به قیمت جان بیمار تمام شود .سینوزیت مزمن در اکثر موارد سبب مرگ نمیشود ولی به شدت باعث پایین آمدن کیفیت زندگی میشود که توضیح داده خواهد شد .

عوارض چشمی

گسترش عفونت به چشم از عوارض مهم بوده ودر بچه ها بیشتر دیده میشود . در طی چند روز از شروع سرماخورگی ، تورم پلکها شروع میشود .چشم حالت برجسته و بیرون زده پیدا میکند . بتدریج بینایی کاهش یافته وچشم توانایی حرکت را از دست میدهد و سرانجام نابینایی بی بازگشت ایجاد میشود .

عوارض مغزی

گاهی عفونت درمان نشده سینوس به مغز میرسد .علایم بصورت سردرد شدید وتب میباشد .تشنج ،هیجانزدگی و در نهایت خواب آلودگی وکوما ایجاد میشود .در صورت عدم درمان فوری ،مرگ حتمی است .

اختلال بویایی

از عوارض شایع سینوزیت میباشد و سبب اختلال در درک مزه غذاها میشود وبیماران از خوردن غذا لذت نمیبرند .بیمارانیکه دچار اختلال شدید بویایی میشوند ،در معرض خطر بازماندن شیر گاز یا سوختن غذا هستند چون وجود دود یا موادآلوده کننده در محیط را درک نمیکنند .

تغییر شکل صورت

پولیپ بینی که گاه در جریان سینوزیت دیده میشود در موارد شدید ممکنست سبب پهن شدن بینی و تغییرات چهره شود .

ضعف مزمن و خستگی

سینوزیت مزمن از علل شناخته شده خستگی مزمن میباشد .

بوی بد دهان

سبب کاهش اعتماد بنفس و عدم حضور در فعالیتهای اجتماعی میشود .

خلط مزاحم

احساس دایمی خلط و نیاز به دفع آن از مهمترین عوارض اجتماعی بیماری است .

محدودیت در فعالیتهای جسمی

خستگی زودرس و کم آوردن نفس شایع است .

پیامدهای اقتصادی

سینوزیت از علل عمده غیبت از مدرسه یا محیط کار است .درمان آن نیز پرهزینه میباشد .غیبت از محل کار همراه هزینه های درمانی ،فشار مالی قابل توجهی بر دوش دولت و مردم وارد میکند .

منبع: سایت پزشک آنلاین
    ویرایش توسط poune : 25th May 2012 در ساعت 11:28 AM

18. 3 کاربر از پست مفید poune سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    ندارم
    ارسال تشکر
    232
    قدرت امتیاز دهی
    25
    Array

ازكجا بفهميم سينوزيت درمان شده وديگر عوارض ديگري ندارد من دور چشم وبيني ام به شدت درد ميكرد از پزشك گياهي انفيه و قطره سياه دانه گرفتم ودر حال استفاده هستم مقداري از درد دور ابرو وبيني ام خوب شده ودر حال استفاده هستم اگر درد خوب شد يعني سينوزيت خوب شده وعوارضي ندارد

20. 4 کاربر از پست مفید ahmad0012 سپاس کرده اند .

صفحه 8 از 58 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع