دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 40

موضوع: ازدواج همزمان داماد 16 ساله کاشمری با 2 دختر مورد علاقش.

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    روانشناسی عمومی
    ارسال تشکر
    31,663
    دریافت تشکر: 11,131
    قدرت امتیاز دهی
    29289
    Array
    zoh_reh's: جدید88

پیش فرض پاسخ : ازدواج همزمان داماد 16 ساله کاشمری با 2 دختر مورد علاقش.

نقل قول نوشته اصلی توسط "مهدی" نمایش پست ها
    عزیزم بحث مالی و یا وحدت خانواده مهم نیست!
    بحث سر این است که در یک جامعه متمدن چنین فرهنگی اشتباه است. باید تلاش کرد تا سنت های اشتباه گذشته را شکست و فرهنگ درست تری را جایگزین کرد.
    ازدواج با چند زن کار اشتباهی است که متاسفانه با ورود اسلام توجیح غلط دینی نیز پیدا کرده است. و این کار هیچ معنی برای یک مرد نخواهد داشت!
    زندگیه. video game نیستش که!
    این توجیه غلط ربطی به دین نداره، بلکه توجیه غلط افکاره که برای رسیده به امیال خودشون به دین آویزون میشن،

ملتهایی که روحشان با تقوا و عفاف پیوند بیشتری داشته،به رهبری ادیان بزرگ آسمانی این مشکل را با تعدد زوجات حل کرده اند

و ملتهایی که تقوا و عفاف چندان با روحیه شان سازگار نبوده،این پدیده را وسیله ای برای فحشاء قرار داده اند.

تو غرب بچه ها در مقطع پایانی ابتدایی یعنی برای ورود به راهنمایی بطور رسمی با انواع وسایل پیشگیری از بارداری آشنا میشن !!(چه توضیحی دارین؟)
    نه تعدد زوجات در مشرق ناشی از دین اسلامه و نه ترک آن در مغرب مربوط به دین مسیح ،

زیرا قبل از اسلام در مشرق زمین تعدد زوجات وجود داشته و ادیان شرقی آن را مجاز کرده بودند،و در اصل دین مسیح هم آیه ای بر منع تعدد زوجات وجود ندارد;هر چه هست مربوط به خود ملل غرب است نه دین مسیح.

قوانین تالار روانشناسی

الهی مرا آن ده که مرا آن به...

2. 5 کاربر از پست مفید zoh_reh سپاس کرده اند .

مدیر تالار سایر موضوعات سایت
    ارسال تشکر
    711
    دریافت تشکر: 626
    قدرت امتیاز دهی
    3285
    Array

دوستان خبر تکراری است لطفا برای ادامه ی بحثتون به این تاپیک مراجعه کنید
    http://www.njavan.com/forum/showthre...E%D9%88%D8%AF-!!!

4. 2 کاربر از پست مفید مدیر تالار سایر موضوعات سپاس کرده اند .

همکار تالار نیروی نظامی وهوانوردی
    ارسال تشکر
    1,675
    دریافت تشکر: 6,529
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array
    "مهدی"'s: جدید17

نقل قول نوشته اصلی توسط zoh_reh نمایش پست ها
    این توجیه غلط ربطی به دین نداره، بلکه توجیه غلط افکاره که برای رسیده به امیال خودشون به دین آویزون میشن،

ملتهایی که روحشان با تقوا و عفاف پیوند بیشتری داشته،به رهبری ادیان بزرگ آسمانی این مشکل را با تعدد زوجات حل کرده اند

و ملتهایی که تقوا و عفاف چندان با روحیه شان سازگار نبوده،این پدیده را وسیله ای برای فحشاء قرار داده اند.

تو غرب بچه ها در مقطع پایانی ابتدایی یعنی برای ورود به راهنمایی بطور رسمی با انواع وسایل پیشگیری از بارداری آشنا میشن !!(چه توضیحی دارین؟)
    نه تعدد زوجات در مشرق ناشی از دین اسلامه و نه ترک آن در مغرب مربوط به دین مسیح ،

زیرا قبل از اسلام در مشرق زمین تعدد زوجات وجود داشته و ادیان شرقی آن را مجاز کرده بودند،و در اصل دین مسیح هم آیه ای بر منع تعدد زوجات وجود ندارد;هر چه هست مربوط به خود ملل غرب است نه دین مسیح.
    من از فرهنگ خاصی تمجید و یا طرفداری نکردم. بلکه فقط گفتم فرهنگ ما غلط است.
    در ضمن وقتی دین رسما میاد اعلام میکنه شما اجازه داری 4 تا زن بگیری؛ چرا هر شخصی به خودش اجازه نده در سایه دین این کار رو انجام بده؟
    تو روحتو به من فروختی، لازمه بهت یادآوری کنم؟ یادته اون شبی رو که به خدا گفتی حاضری هر کاری بکنی تا یه قرار داد ضبط بگیری؟ تو نمی تونی یه روحو بکشی حتی اگه بخوای

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    روانشناسی عمومی
    ارسال تشکر
    31,663
    دریافت تشکر: 11,131
    قدرت امتیاز دهی
    29289
    Array
    zoh_reh's: جدید88

من از فرهنگ خاصی تمجید و یا طرفداری نکردم. بلکه فقط گفتم فرهنگ ما غلط است.
    در ضمن وقتی دین رسما میاد اعلام میکنه شما اجازه داری 4 تا زن بگیری؛ چرا هر شخصی به خودش اجازه نده در سایه دین این کار رو انجام بده؟
    دین این اجازه رو به شرطها شروطها داده،

ولی کو گوش شنوا ! بعضیا خودشونو واجد شرایط میدونن.

قوانین تالار روانشناسی

الهی مرا آن ده که مرا آن به...

7. 2 کاربر از پست مفید zoh_reh سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    1
    دریافت تشکر: 10
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

ببینم اگه نامزدش دوست دیگه ای هم داشت این آقا داماد عاشق اون یکی هم میشد!!!؟

9. کاربرانی که از پست مفید گل خانومی سپاس کرده اند.

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    ریاضی و فیزیک
    ارسال تشکر
    1,417
    دریافت تشکر: 5,704
    قدرت امتیاز دهی
    7239
    Array
    کاساندان's: جدید119

نقل قول نوشته اصلی توسط مجتبی نمایش پست ها

شما دقیقا با خوندن این سه سطر فهمیدید که اینها دو دختر بیچاره هستند که نتونستن درس بخونن و محتاج این جور آدم ها شدن ؟؟؟ در ضمن کدوم جور آدم ؟ داماد چه جنایت و خلاف بزرگی کرده.... عجب....

....
    نخیر دقیقا متوجه نشدم! اما چون گفتند روستایی هستند و این که فکر کردم اگر میتوانستند درس بخوانند برای چه باید چنین زندگی را انتخاب میکردند؟!
    عجب هم ندارد! گفتم مگر خاله بازی است؟؟؟؟؟!!!!!!!
    لازم به توضیح نیست ! نمیخواهم وارد این بحث مسخره شوم! همه چیز معلوم است و این کار هم اصلا درست نیست!

11. کاربرانی که از پست مفید کاساندان سپاس کرده اند.

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    ریاضی و فیزیک
    ارسال تشکر
    1,417
    دریافت تشکر: 5,704
    قدرت امتیاز دهی
    7239
    Array
    کاساندان's: جدید119

مثلا خانم مدیر گفتند که دیگر این جا بحثی نکنیم!

13. 2 کاربر از پست مفید کاساندان سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مکانیک
    ارسال تشکر
    3,410
    دریافت تشکر: 5,648
    قدرت امتیاز دهی
    4008
    Array

یک آقای جامعه شناس در این رابطه این مطلب را برای من بیان کرد:
    موفق بودن زندگی دخترانی که در سنین پایین و بعضا در روستاها ازدواج کرده اند به دلیل بلوغ فکری آنان نبوده است. بلکه تنها به این دلیل بوده که در آن زمان طلاق معنای حقیقی نداشته و به اصطلاح اصلا بد می دونستند چنین چیزی رو در اون خانواده و اون رو باعث آبرو ریزی خاندان میدونستن.
    برای همین زن در هر شرایطی به حرف شوهر گوش می داده چه دلش می خواسته چه نه و اصولا اصلا حقی به عنوان طلاق رو برای خودش قائل نبوده.
    من هیچ یک از حرف های شمارو قبول ندارم شما که این طوری هستی فکری بحال خودت بکنی بهتر است!نقل قول لازم نیست بزنی وبگی!واینکه من ازدواج های دخترهای روستارو که با سادگی وصمیمیت همراه بهتر قبول دارم تاازدواج های دختر های شهری بقول بچه ها کلاس می گذارند شما ازدواج کردی به زنت بگو اختیار کامل شما داری در همه امور خصوصا اگه از من بدت اومداز بنده برن تو دنده طلاق بگیر!!!این طوری که شما می گی اگه مسئول بودی امار طلاق رو افرایش می دادی تا ازدواج!چرا که این طوری که شما حرف می زنی باید شما مطیع زن باشید وبه اصطلاح امروزی می گن ....................ذلیل!

[

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    1,826
    دریافت تشکر: 4,412
    قدرت امتیاز دهی
    2953
    Array
    BaAaroOoN's: جدید134

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad_jomand نمایش پست ها
    !!و اینکه تو روستا امار طلاق بسیار پایینه
    نفستون بدجور از جای گرم بلند میشه
    دوستان من امسال خیلیاشون ازدواج کردن مهریه شون 14 سکه ی بهار آزادی بود
    مجلس عروسی هم نگرفتن و قرار شد برن مکه
    همچین میگین دخترای شهـــــــــــــــــــــــ ری
    نمیدونم ما ببیچاره ها چه هیزم تری بهتون فروختیم
    و در مورد حرف واقعا ....ی شما!!!!
    اینکه میگید آمار طلاق توی روستا پایینه
    خب اون دختر بدبخت به چه جراتی بیاد طلاق بگیره وقتی دیگه بعد طلاق راش نمیدن خونه ی پدری!!!!نمیگم همه ی دلیلش اینه ولی یکی از دلایل مهمش اینه
    توی شهر هم طلاق یه امر ناپسند تلقی میشه واااااااااااااااای به حال روستا که انگشت نمای روستایی ها میشه بازم به مرام شهریا که میگن خب بخت دخترم این بوده و بهرحال بازم دختر رو کمک میکنن تا بعد طلاق به زندگیش ادامه بده (البته بعضیام این کارو نمیکنن)ولی این مورد اصلا توی روستا تعریف شده نیست و دخترو پررررت میکنن از روستا بیرون چون اعتقاد دارن دختر مطلقه حتما یه اشکالی داشته که طلاقش دادن!!!!!
    تاااااازه!!!!!متهمش میکنن به بقیه ی مردای ده چشم هم داره!!!!
    خلاصه اگه این دختر عمه ی فلک زده حاضر شده قبول کنه دوستشم با همسر مزخرفش ازدواج کنه به دلیل رضایت خودش نبوده!!!!!بلکه ترسیده مخالفتشو اعلام کنه و پسره هم بگه اگه نمیخای بفرمایید به سلامت!!!!اونم توی ده!!!!!!هم مهر طلاق بخوره به پیشونیش و هم تا ابد توسری بخوره
    اینقد میگید دختر شهری توقعش بالاست والا توی روستا هم پیدا میشه!!!!!
    اگه تعدادشم کمتر از شهر باشه دلیلش جمعیت پایین روستاهاست.....
    خب معلومه تعداد دخترایی که توی شهر زندگی میکنن از دخترای روستا بالاتره پس بخاید عقلانی هم نگاه کنید تعداد دخترای مادی گرای شهری بیشتر از روستایی ها هستن.و این دلیل بر بد بودن شهری ها نیست
    مث اینکه بیاید میزان کشت و برداشت یک کشور رو با یه شهر کوچیک مقایسه کنید
    در ثانی، دخترای شهری اگه آشپزی نمیکنن بجاش دارن بجای مرد محترمشون توی این شرکت و اون اداره کار میکنن و خرج زندگی رو درمیارن که مردا بهشون بد نگذره
    حالا یکی مثل شما داره برای خودش تز میده!!!!!

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    1,826
    دریافت تشکر: 4,412
    قدرت امتیاز دهی
    2953
    Array
    BaAaroOoN's: جدید134

نقل قول نوشته اصلی توسط مجتبی نمایش پست ها
    ایشون با اجازه ی زنش رفته یه زنه دیگه گرفته....

من به این تیکه از حرفتون ابدا اعتقادی ندارم
    اجااااازه!!!!!
    اون بیچاره اگه قبول نمیکرده که طلاقش میدادن خب!!!!مجبوری گفته اوکی.چون توی روستا طلاق خیلی بده
    خوبه شما آقایون از اسلام همینشو یاد گرفتید
    خودِ حضرت علی علیه السلام که زبانزد عدالت بود میگفت اگررررر دقت کنید!!!!اگر تونستید عدالت رو برقرار کنید برید مجددا ازدواج کنید. ولی خودشون بعد از شهادت حضرت فاطمه سلام الله علیها ازدواج کردن.....شماها که از ایشون بالاتر نیستید که مدعی برقراری عدالتید
    بقیه ی امامان بزرگوار هم طبق مصلحت چند ازدواج داشتند مث امام حسین علیه السلام که قرار بود واقعه ی کربلا پیش بیاد و ایشون باید یه کسی رو برای خودشون داشته باشن که ازشون دفاع کنه!!!!
    والا که بقیه رهاشون کردن و رفتن و علی اکبر و .....سایر بستگان خودش موندن تا دفاع کنن پس هرکی باهاشون موند از فرزندان و اعضای خانواده ش بودن
    حالا میخام شما یه مثال بیارید که ائمه بی دلیل چند همسره بودن!!!!
    اگه بتونید من همینجا ازتون تشکر میکنم!!!!
    پیامبر اکرم(ص) هم تا جاییکه من تحقیق کردم(چون میخاستم بعدا جواب مردهای مثل شما رو بدم!)بیشتر همسراشون 90 به بالا سن داشتن و هدف پیامبر تحت تکفل گرفتن اونا بوده چون توی اون زمان یه مرد حق اینو نداشته که به یه زن غریبه خرجی بده!!!!
    یا اینکه ایجاد صلح از دلایل دیگه ی ازدواج بوده که برای جلوگیری از خون و خونریزی سران قبایل از بین خودشون یکیو انتخاب میکردن تا بانی صلح بشه
    الان میخام بدونم شما آقایون از ازدواج مجدد قصدتون خرجی دادن به یه زن یا ایجاد صلحه؟؟؟؟؟؟
    همش هوای نفسه که متاسفانه زودگذره و هیچ کدومتون هم قادر به برقراری عدالت بین زنها نیستید

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)