دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: آیفون 6 بخریم یا 6 plus چرا و کی بخریم ؟ (بحث)

یار قدیمی
    ارسال تشکر
    7,998
    دریافت تشکر: 20,776
    قدرت امتیاز دهی
    79813
    Array
    Sa.n's: لبخند

پیش فرض آیفون 6 بخریم یا 6 plus چرا و کی بخریم ؟ (بحث)

آیفون 6 بخریم یا 6 plus چرا و کی بخریم ؟ (بحث)

ســـلام خدمت دوستان عزیز و طرفداران تلفن همراه . . .

به تازگی آیفون 6 و 6 پلاس وارد بازار شد و در روز های اول استقبال بسیار زیادی ازش شد و فروش خوبی داشت .

همینطور حدود 2 هفته میشه که آیفون وارد بازار ایران شده حالا ما میخواییم بررسی کنیم که کدوم آیفون چه مضایایی داره و دوستانی که میخوان خریداری کنن این تلفن همراه رو چه زمانی بهتره بخرن و کدوم سایز رو بخرن . . .

از همه عزیزان دعوت میکنم که شرکت کنند .
    " برای آنکه در زندگی پخته شویم نباید هنگام عصبانیت از کوره در برویم "

2. 10 کاربر از پست مفید Sa.n سپاس کرده اند .

همکار تالار موبایل
    رشته تحصیلی
    نقشه کشی
    ارسال تشکر
    1,457
    دریافت تشکر: 5,559
    قدرت امتیاز دهی
    91670
    Array

پیش فرض پاسخ : آیفون 6 بخریم یا 6 plus چرا و کی بخریم ؟ (بحث)

سلام
    من آیفن 6 خریدم صفحه 4.7 گوشی خوش دست و خوبیه
    چون قبلا اندروید داشتم نصب برنامه ها تو اندروید خیلی راحت و آسون بود
    اما فعلا فقط اینترنتی برنامه دانلود و نصب میکنم
    بلوتوث هم که فقط به خانواده اپل می فرسته
    صفحه 4.7 برای موبایل سایز راحت تری نسبت به 5.5 میباشد
    در کل گوشی خیلی باکلاسیه امتحانش ضرری نداره
    راستی گوشی LL/a باشه بهتره کیفیت بالاتری نسبت به بقیه داره و کمی گرون تره
    میگویند خدا تنهاست
    ما که خدا نیستیم
    چرا تنهاییم...؟

4. 8 کاربر از پست مفید diana3 سپاس کرده اند .

یار قدیمی
    ارسال تشکر
    7,998
    قدرت امتیاز دهی
    79813
    Array

خب دوستان
    اول از همه متشکرم از بانو دیانا عزیز و تبریک میگم خرید این تلفن همراه رو بهشون ( شیرینی فراموش نشه )
    حالا یک سری مطالب براتون از روی تجربه میذارم .

کی بخریم ؟

همیشه وقتی تلفن همراه تازه ای به بازار میاد قیمت های نجومی رو میبینیم توی بازار که مثلا چند وقت پیش فروشگاهی بود که آیفون 6 پلاس رو با قیمت 6 میلیون تومان به فروش گذاشته بود . حدودا 1 ماه طول میکشه تا قیمت ها طبقه بندی بشن و حدودا در یک رده قرار بگیرند و من توصیه میکنم که علاوه بر اون 1 ماهی که قیمت ها قابل قبول میشن 1 ماه دیگه هم صبر کنید بنا به دو دلیل

دلیل 1 : ممکنه که قیمت باز هم کاهش چشم گیری داشته باشه

دلیل 2 : سری های جدید از یک تلفن همراه که وارد بازار میشه فروشندگان گرامی برای اینکه خودشون گوشی رو بررسی کنند شیرینگ ( روکش ، بسته بندی ) گوشی رو باز میکنن و وقتی خوب گوشی رو نگاه کردن و کار کردن باهاش دوباره شیرینگش میکنن طوری که دقیقا مثل روز اول بشه و خب مطمئنا یک گوشی آکبند رو هر آدمی ترجیح میده به گوشی که ممکنه قبلا باز شده باشه

6 plus یا 6 ؟؟؟؟

خب ببینید نه تنها این دوتا گوشی از لحاظ ابعاد با هم فرق دارن بلکه از نظر قیمت هم حدود 300 هزارتومن با هم متفاوت هستند در نوع 16گیگ

از نظر ابعاد آیفون 6 پلاس در رده فبلت قرار میگیره اما 6 در رده گوشی های معمولی .

طبق بررسی هایی که انجام شده تا به حال آیفون 6 پلاس عمر طولانی تری در زمینه باطری داره .

آیفون 6 پلاس برای کسانی مناسب هست که کارهایی با گرافیک بالا میخوان انجام بدن و یا عکاسی حرفه ای با موبایل انجام بدن .
    اما خب از لحاظ ابعاد ممکنه حس راحتی رو به آدم القا نکنه و یک مقدار سایز بزرگی داشته باشه .

6. 7 کاربر از پست مفید Sa.n سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    1,826
    دریافت تشکر: 4,412
    قدرت امتیاز دهی
    2953
    Array
    BaAaroOoN's: جدید134

سلام
    راستشو بخایید من دوستای گوشی باز زیاد دارم که هی در حال عوض کردن گوشین من خودم تو بازار تبلتم و در مورد گوشی نظری ندارم ....ولی نظر دوستان اینه:
    همشون اعتقاد دارن که اکثر گوشیا یه کار ثابت رو دارن انجام میدن و برتری خاصی نسبت به هم دیگه ندارن و فقط این بِرَندشونه که عامل تبلیغ گوشی میشه
    یا توی مدل بازیایی که داره روشون نصب میشه
    شاید یکی از نظر cpu برتر باشه یکی رَمِش....یکی کیفیت عکس گرفتنش......ولی در کل همشون یه کرباسنو نظر منو میخایید منم باهاشون موافقم

8. 7 کاربر از پست مفید BaAaroOoN سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    1,826
    دریافت تشکر: 4,412
    قدرت امتیاز دهی
    2953
    Array
    BaAaroOoN's: جدید134

هووووم
    یادم رفت بگم که الان وقت خوبی واسه خریدن گوشی نیست......با ساغر عزیزم موافقم
    بهترین زمان برای خرید گوشی اواسط زمستونه و دو ماهی قبل عیدچون میدونین کـــــــــه....نزدیک عید میکشه بالا.....الانم که تازه اومده پس به خودیِ خود بالا هست
    دو سه ماهی صبر کنین بهتره

10. 8 کاربر از پست مفید BaAaroOoN سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    خسته
    ارسال تشکر
    4,545
    دریافت تشکر: 11,806
    قدرت امتیاز دهی
    83289
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Sa.n نمایش پست ها
    خب دوستان
    اول از همه متشکرم از بانو دیانا عزیز و تبریک میگم خرید این تلفن همراه رو بهشون ( شیرینی فراموش نشه )
    حالا یک سری مطالب براتون از روی تجربه میذارم .
    بدبخت من
    کی بخریم ؟
    همون اولش که تازه اومده
    همیشه وقتی تلفن همراه تازه ای به بازار میاد قیمت های نجومی رو میبینیم توی بازار که مثلا چند وقت پیش فروشگاهی بود که آیفون 6 پلاس رو با قیمت 6 میلیون تومان به فروش گذاشته بود . حدودا 1 ماه طول میکشه تا قیمت ها طبقه بندی بشن و حدودا در یک رده قرار بگیرند و من توصیه میکنم که علاوه بر اون 1 ماهی که قیمت ها قابل قبول میشن 1 ماه دیگه هم صبر کنید بنا به دو دلیل

دلیل 1 : ممکنه که قیمت باز هم کاهش چشم گیری داشته باشه
    جواب این رو من کامل نوشتم ارسال کردم سایت هنگ کرد و ارور داد و نشد اما دوباره خلاصه وار می نویسم
    گوشی بعد از ساخت که وارد بازار میشه از کیفیت برد ، ال سی دی و دوربین بهتری برخورداره
    ممکنه اولش گرون باشه اما مشتری جنس درجه یک و اصلی رو می خره
    بعنوان مثال سامسونگ S5 در بدو ورود قیمت 2300000 داشت با برد کره ای وبسیار با کیفیت
    اما الان قیمت 1600000 تا 1700000 با برد چینی یا اندونزی و ... و البته تحت لیسانس کره
    اما کیفیت برد و ال سی دی و دوربین گوشی ساخت کره رو به هیچ وجه نداره
    اما در عوض 500 الی 600 هزار ارزان تر
    حالا این موضوع در مورد آیفن هم صدق میکنه
    که گوشی با برد امریکایی باشه
    یا امارات و چین و هند و سنگاپور

دلیل 2 : سری های جدید از یک تلفن همراه که وارد بازار میشه فروشندگان گرامی برای اینکه خودشون گوشی رو بررسی کنند شیرینگ ( روکش ، بسته بندی ) گوشی رو باز میکنن و وقتی خوب گوشی رو نگاه کردن و کار کردن باهاش دوباره شیرینگش میکنن طوری که دقیقا مثل روز اول بشه و خب مطمئنا یک گوشی آکبند رو هر آدمی ترجیح میده به گوشی که ممکنه قبلا باز شده باشه
    این دیگه بستگی به نیت و وجدان فروشنده داره
    و البته به شانس مشتری
    یه موقع میبینی یه گوشی میخری عمری کار میکنه
    یه وقت هم میبینی یک ماه بعد میسوزه

6 plus یا 6 ؟؟؟؟
    هر دو زیباست
    و فقط تو اندازه ال سی دی متفاوت اند

خب ببینید نه تنها این دوتا گوشی از لحاظ ابعاد با هم فرق دارن بلکه از نظر قیمت هم حدود 300 هزارتومن با هم متفاوت هستند در نوع 16گیگ

از نظر ابعاد آیفون 6 پلاس در رده فبلت قرار میگیره اما 6 در رده گوشی های معمولی .

طبق بررسی هایی که انجام شده تا به حال آیفون 6 پلاس عمر طولانی تری در زمینه باطری داره .

آیفون 6 پلاس برای کسانی مناسب هست که کارهایی با گرافیک بالا میخوان انجام بدن و یا عکاسی حرفه ای با موبایل انجام بدن .
    اما خب از لحاظ ابعاد ممکنه حس راحتی رو به آدم القا نکنه و یک مقدار سایز بزرگی داشته باشه .
    یادمون باشه گوشی برای ارتباطات استفاده بشه
    و برای عکاسی فقط دوربین دبجیتال
    گوشی با بهترین دوربین هم نمی تونه در حد یه دوربین دیجیتال معمولی عکس بگیره7
    .......
    اما چون گوشی همیشه همراه ماست کیفیت دوربین همیشه مهم خواهد بود

چو کوروش از اهورا یاد می کرد زمین از عدل او بیداد می کرد
    ترفند امروز......... سایر موضوعات دیجیتالی.......... کلاس فتوشاپ

12. 3 کاربر از پست مفید vahid5835 سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    مدیریت دفاعی
    ارسال تشکر
    5,018
    دریافت تشکر: 13,826
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    Capitan Totti's: جدید40

نقل قول نوشته اصلی توسط BaAaroOoN نمایش پست ها
    هووووم
    یادم رفت بگم که الان وقت خوبی واسه خریدن گوشی نیست......با ساغر عزیزم موافقم
    بهترین زمان برای خرید گوشی اواسط زمستونه و دو ماهی قبل عیدچون میدونین کـــــــــه....نزدیک عید میکشه بالا.....الانم که تازه اومده پس به خودیِ خود بالا هست
    دو سه ماهی صبر کنین بهتره
    حالا بغیر از زمان کلی اش و زمستون و عید و اینا !!

طبق تماسی که با مرجع تقلیدم داشتم

ایشون همه چیزو منوط کردن به بعد از رفع تحریم ها

14. 2 کاربر از پست مفید Capitan Totti سپاس کرده اند .

یار قدیمی
    ارسال تشکر
    7,998
    قدرت امتیاز دهی
    79813
    Array

خب ببینید تمام گوشی های آیفون دیزاینشون در کالیفورنیا و اسمبلشون در چین هست
    و البته یک سری هم عقیده دارن که اگر ست اول تولید یک مشکلی داشته باشه اگر صبر کنیم تا ست های بعدی بیاد اون مشکل احتمالا حل میشه که البته از سمت کارخونه تولیدی هم به دلیل سیاست های مختلف گفته نمیشه
    اما آیفون تقلبی هم وارد بازار میشه اما اون هایی که شیرینگ خود کارخونه هستن و دستکاری نشده هستن تمام برد ها و چیپ ها و ... از یک نوع هستن البته در این مورد من بقیه کارخونه های سازنده رو نمیدونم ، شاید سامسونگ چنین کاری بکنه اما در ارتباط با آیفون اینطور فکر نمیکنم

بله ، دوربین دیجیتال هست ، اما امروزه خیلیا هستن که از گوشی برای این کار استفاده میکنن به خاطر همین این امکان برای آیفون 6 پلاس در نظر گرفته شده .

16. 2 کاربر از پست مفید Sa.n سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    خسته
    ارسال تشکر
    4,545
    دریافت تشکر: 11,806
    قدرت امتیاز دهی
    83289
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Sa.n نمایش پست ها
    خب ببینید تمام گوشی های آیفون دیزاینشون در کالیفورنیا و اسمبلشون در چین هست
    به قول آقای استیو نیروی کارآمد در چین علاوه بر ارزانی حقوق سریع تر جمع میشه نسبت به امریکا
    و البته یک سری هم عقیده دارن که اگر ست اول تولید یک مشکلی داشته باشه اگر صبر کنیم تا ست های بعدی بیاد اون مشکل احتمالا حل میشه که البته از سمت کارخونه تولیدی هم به دلیل سیاست های مختلف گفته نمیشه
    اصلا اینطور نیست
    شرکت اپل شرکتی نیست که فقط اسم اپل رو یدک بکشه
    یه گوشی قبل از ورودش همه جوره تست میشه بعد روانه بازار میشه

اما آیفون تقلبی هم وارد بازار میشه اما اون هایی که شیرینگ خود کارخونه هستن و دستکاری نشده هستن تمام برد ها و چیپ ها و ... از یک نوع هستن البته در این مورد من بقیه کارخونه های سازنده رو نمیدونم ، شاید سامسونگ چنین کاری بکنه اما در ارتباط با آیفون اینطور فکر نمیکنم
    بحث آیفن تقلبی و اصل کلا فرق میکنه
    بله ، دوربین دیجیتال هست ، اما امروزه خیلیا هستن که از گوشی برای این کار استفاده میکنن به خاطر همین این امکان برای آیفون 6 پلاس در نظر گرفته شده .
    یه جوری تفاوت این دو تا رو میگید انگار دارید با دوربین 2 مگاپیکسلی مقایسه میکنید نه فرق بخصوصی نمیکنه
    هر دو مدل ایفون 6 از یک دوربین 8 مگاپیکسلی استفاده می کنن، اما تنها دوربین آیفون 6 پلاس قابلیت تثبیت نوری عکس یا Optical Image Stabilization است. که تا حدودی می توانه لرزش دوربین را کم کنه همین.

موفق باشید
    چو کوروش از اهورا یاد می کرد زمین از عدل او بیداد می کرد
    ترفند امروز......... سایر موضوعات دیجیتالی.......... کلاس فتوشاپ

18. کاربرانی که از پست مفید vahid5835 سپاس کرده اند.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)