دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 55 از 58 نخستنخست ... 54546474849505152535455565758 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 541 تا 550 , از مجموع 574

موضوع: درمانگاه عمومی نخبگان

یار همراه
    رشته تحصیلی
    علوم تربیتی(مدیریت وبرنامه ریزی)
    ارسال تشکر
    9,785
    دریافت تشکر: 14,205
    قدرت امتیاز دهی
    15149
    Array
    ماری مریم's: جدید156

پیش فرض پاسخ : درمانگاه عمومی نخبگان

سلام خسته نباشید

مشکل من اینه که وقتی برای رفع کم خونی خود قرص فروس سولفات یا کپسول هماتینیک را مصرف میکنم حالت تهوع بهم دست میده

علت و در مان این مشکل چیه؟؟؟

ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

2. 4 کاربر از پست مفید ماری مریم سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    مدیریت دفاعی
    ارسال تشکر
    5,018
    دریافت تشکر: 13,826
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    Capitan Totti's: جدید40

درود
    از بس بشین پاشو رفتم...!
    زانوی سمت چپ یه طوریش شده
    گاهی میشه ازش صدا در آورد!! مثل قلنج و اینا...!

4. 2 کاربر از پست مفید Capitan Totti سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    علوم و صنایع غذایی
    ارسال تشکر
    8
    دریافت تشکر: 8
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

سلام و خسته نباشید... من از 8 سالگی عینک میزنم الان 30 سالمه و واقعا دیگه از عینک خسته شدم و متاسفانه با اینکه همیشه عینک میزدم اما خوب که نشده هیچ هرسال هم بدتر شده و الان استیگمات چشمام زیاده ( هرکدوم 7) . مشکل من اینه که عکسی که گرفتم از چشمام نشون داده که قرنیه هام هموار نیست و به من گفتن نمیتونی با لیزر عمل کنی ... و اینکه هیچ وقت نباید لنز بذاری.... خیلی ناراحتم اعصابم خورده.....
    اهان 1 سوال دیگه اینکه عینکی که من الان اسبفاده مبکنم شمارش 5.25 هست 2-3 سال پیش که شماره چشمم 6 بود با عینک شماره 6 سرگبجه شدید داشتم دکتر گفت همون 5.25 را بزن امسال هم که 7 شده میگه لازم نیست عینکتو عوض کنی!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟ خوب یکم دیدم تاره با این عینک یعنی عوضش نکنم؟؟؟؟؟؟
    وضعیت چشمام به نظرتون خیلی خرابه؟؟؟؟

6. کاربرانی که از پست مفید باران 127 سپاس کرده اند.

یار همراه
    رشته تحصیلی
    پرتودرمانی(رادیوتراپی)-مهندسی پزشکی(بیوالکتریک)
    ارسال تشکر
    12,285
    دریافت تشکر: 9,533
    قدرت امتیاز دهی
    1166
    Array
    poune's: جدید92

نقل قول نوشته اصلی توسط ماری مریم نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید

مشکل من اینه که وقتی برای رفع کم خونی خود قرص فروس سولفات یا کپسول هماتینیک را مصرف میکنم حالت تهوع بهم دست میده

علت و در مان این مشکل چیه؟؟؟

ممنون میشم اگه راهنماییم کنید
    سلام.
    نکاتی در رابطه با قرص فروسولفات
    برای تاثیر بهتر باید با شکم خالی مصرف کنید
    فروس سولفات ایجاد یبوست و تهوع میکند و 2 ساعت بعد از غذا ساعت 10 یا 11 شب مصرف کنید تا تهوع را کمتر حس کنید
    خوردن ویتامین c به جذب آهن کمک میکندبرای یبوست میتوانید از انجیر خشک-برگه زردآلو-گلابی و در موارد شدیدتر ازعصاره و پودر برگ سنا و یا پودر پسیلینیوم استفاده کنید
    فروس سولفات نـبـایـد با شیر- ماست - فرآورده های لبنی- چای-قهوه و نسکافه- قرص کلسیم -آنتی بیوتیک مصرف شود زیرا جذب آهن را از بین میبرد
    در مورد کپسول هماتینیک آن را با غذا مصرف کنید
    ویرایش توسط مدیر بخش پزشکی : 23rd July 2014 در ساعت 08:36 AM

8. 5 کاربر از پست مفید poune سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    علوم تربیتی(گرایش مدیریت و برنامه ریزی)
    ارسال تشکر
    61
    دریافت تشکر: 66
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

سلام. چند روزی هست که احساس سنگینی روی دلم می کنم انگار چیزی در آن گیر کرده و نمی گذارد غذا به پایین برود چطور بگویم در واقع اصلاٌ نمی توانم غذایی را ببلعم حتی برخی مواقع آب خشک هم از گلویم پایین نمی رود تا آروغ نزنم راحت نمی شوم متأسفانه باید با فشار زیاد به سینه ام آروغ بزنم بهر بدبختی که می شود خودم را مجبور می کنم آروغ بزنم بعد افطار هم چون غذا در معده م می ماند مجبورم با فشاری که به معده یا سینه ام می آورم غذا را به بیرون هل بدهم تا کمی حالم بهتر شود به پیش دکتر هم رفتم دکتر قرص امپرازول و فاموتیدین تجویز کرده ولی هنوز هم بهبود نیافته ام لازم به ذکر است که قبل از اینکه به نزد دکتر روم علاوه بر موارد ذکر شده درد و سوزش شدیدی هم در سینه و گلو داشتم ولی الان به همین شدت نیست و تا حدودی بهبود یافته است و تازگیها هم پدرم به این بیماری مبتلا شده می خواستم بپرسم این بیماری چیست و آیا خطرناک هست لطفا در اسرع وقت چگونگی درمان آن را هم بفرمایید چون یک روز به خاطر آن روزه ام را خورده ام و نمی خواهم دوباره چنین اتفاقی بیفتد در ضمن تحملم را هم می ترسم از دست دهم چون خیلی آزار دهنده هست.با تشکر التماس دعا

10. کاربرانی که از پست مفید سونگ ایل گوک سپاس کرده اند.

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    483
    دریافت تشکر: 295
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

سلام مدت یکسال استکه گردن وسمت راست کمرم درد می کند مخصوصاوقت رانندگی گردن دردم شدید می شود دکتر قرص ویتامین د 12 عدد تجویز نمود مصرفکردم سمت راست کمرم بهتر شد ولی گردن دردم کمتر شده ولی موقع رانندگی به شدت دردمی کند چکار می شود کرد ایا می توان از مکمل استیوکینون بدون تجویز پزشک استفادهکرد ویا از پشتی باراد موقع رانندگی استفاده کرد تاثیری دارد

12. 2 کاربر از پست مفید javan0012 سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    دریافت تشکر: 11,371
    قدرت امتیاز دهی
    23072
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط javan0012 نمایش پست ها
    سلام مدت یکسال است که گردن وسمت راست کمرم درد می کند مخصوصاوقت رانندگی گردن دردم شدید می شود دکتر قرص ویتامین د 12 عدد تجویز نمود مصرفکردم سمت راست کمرم بهتر شد ولی گردن دردم کمتر شده ولی موقع رانندگی به شدت دردمی کند چکار می شود کرد ایا می توان از مکمل استیوکینون بدون تجویز پزشک استفادهکرد ویا از پشتی باراد موقع رانندگی استفاده کرد تاثیری دارد
    سلام

بنده علت درد کمر و ګردن شما رو مطلع نیستم ، اطلاعاتی ولی خدمتتون عارض میشم :

هر دوی این دردها ممکنه در نتیجه ی اختلالات و وضعیت های غیر عادی عضلات ، رباط ها و یا اعصاب باشه و یا ممکنه ناشی از وضعیت های غیر عادی در مفصل ها و استخوان ها باشه ...
    علل شایعش هم شامل آرتروز استخوانی ، آرتروز شبه روماتیسمی و تحلیل و تخریب اجزاء ګردن هست که فکر نکنم علل ګردن درد و کمر درد شما اینها باشه ...
    جراحت و تکان شدید ، حوادث هم دخیل هستن در این امر که این هم چنانچه باشه خودتون مطلع هستید پس به کنار ...
    ګردن درد ګاهی در اثر کوتاه و بلند شدن بالش هنګام خواب هست و یا سرمازدګی و یا!!! یکنواخت نګه داشتن سر و غیره ...

به هر حال جهت بهبود ګردن درد : شیر ، فرنی ، شیربرنج و آش های ساده رو بیشتر میل کنین و از خوردن آب یخ ، دوغ ، بستنی و شربت آلات خودداری کنین ...

ـ می تونین روغن خاکستر یا روغن ګل رو به ګردنتون بمالید و با دستتون نرم و آروم مالش بدید تا رګ های روی هم رفته از هم جدا بشن ، بعد یک پارچه یا دستمال یا شال رو ګرم کنین و به دور ګردن ببندین تا ګردن نرم بشه و به حالت اولیه بر ګرده ...

- شست خودتون رو وسط سقف دهان بذارین و چندین بار صدای خودتون رو به حالتی بالا بدین که به ګلو فشار وارد بشه ، تا رګ ها جا به جا بشن و ګردن درد بهبود پیدا کنه ...

- برګ های آویشن تازه رو خورد کنین و بدون آب در یک ظرف سربسته بریزین و بپزین ، بعد داخل ګاز یا یک پارچه ی تمیز بپیچین و تا ګرمه روی ګردن بذارین ...

- و این هم مورد آخر که قبلی ها بهتر هست : صبح ناشتا یک شخص دیګه ای بعد از چرب کردن ګردن با انګشت سبابه وسط ګردن رو آروم مالش بدن و به سمت بالا و پایین و چپ و راست بګردونن ، لاله های ګوش رړ بګیرن و به سمت بالا بکشن ، بعد ګردن رو بین کف دستاشون قرار بدن و به سمت چپ و راست محکم و با سرعت تکون بدن تا رګ ها به جای خودشون برګردن و ګردن دردتون آروم بشه ...

داروهای مورد استفاده ی ګردن درد هم معمولاً شامل : آسپرین و یا داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی از قبیل آیبوپروفن و یا سایر داروهای ضد درد شل کننده ی عضلات هستن که موارد بالا بهترن

پیشنهاد بعدی من هم اینه در یک دستمال ګردن تمیز و مرتب مواد ګیاهی مفید جهت درد ګردن مثل آویشن (خشک و پودر شده توسط خودتون! /چون معطر هست ګزینه ی خیلی خوبی هست) یا انجیر خشک کوبیده و ... رو قرار بدید و بپیچید و بعد خیلی شیک دور ګردن ببندید ، خیلی مفیده ، حتی برای افراد سالم که از تمامی ګیاهان دارویی می تونن استفاده کنن ...

سلامت باشید در پناه الله

ویرایش توسط "VICTOR" : 18th September 2014 در ساعت 08:27 PM

14. 2 کاربر از پست مفید "VICTOR" سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    دریافت تشکر: 11,371
    قدرت امتیاز دهی
    23072
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط باران 127 نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید... من از 8 سالگی عینک میزنم الان 30 سالمه و واقعا دیگه از عینک خسته شدم و متاسفانه با اینکه همیشه عینک میزدم اما خوب که نشده هیچ هرسال هم بدتر شده و الان استیگمات چشمام زیاده ( هرکدوم 7) . مشکل من اینه که عکسی که گرفتم از چشمام نشون داده که قرنیه هام هموار نیست و به من گفتن نمیتونی با لیزر عمل کنی ... و اینکه هیچ وقت نباید لنز بذاری.... خیلی ناراحتم اعصابم خورده.....
    اهان 1 سوال دیگه اینکه عینکی که من الان اسبفاده مبکنم شمارش 5.25 هست 2-3 سال پیش که شماره چشمم 6 بود با عینک شماره 6 سرگبجه شدید داشتم دکتر گفت همون 5.25 را بزن امسال هم که 7 شده میگه لازم نیست عینکتو عوض کنی!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟ خوب یکم دیدم تاره با این عینک یعنی عوضش نکنم؟؟؟؟؟؟
    وضعیت چشمام به نظرتون خیلی خرابه؟؟؟؟
    سلام به شما و خداقوت ...

من در این موارد اطلاعاتی ندارم ولی طبق تجربه ی شخصی خودم توصیه می کنم شلیل و زردآلو (خصوصاً شلیل) فوق العاده مصرف کنین ، برای قوه ی بینایی بسیار مفیده
    قره قات هم که در سایر کشور ها تازش موجوده جهت بهبود و تقویت بینایی بسیار مفیده ولیکن در ایران خشکش در عطاری ها هست (البته اصلش رو باید پیدا کنین) ، یکی از موارد استفادش : در قدیم ناخدا ها از قره قات در هنګام جنګ ها جهت دید در شب استفاده می کردن و همچنین دزدان دریایی

مواد مفید جهت تقویت بینایی زیاده چه در احادیث چه در طب ګیاهی (معتبر) اما نمیدونم ذکر کنم براتون یا خیر

16. کاربرانی که از پست مفید "VICTOR" سپاس کرده اند.

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    483
    دریافت تشکر: 295
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

سلام بچه 5ماهه من بعد از خوردن دارو بالا می اره چه کار باید کرد دارو بخوره برای غفونت گوش نوشته دکتر

18. 3 کاربر از پست مفید javan0012 سپاس کرده اند .

همکار تالار بیماریها
    ارسال تشکر
    12,105
    دریافت تشکر: 7,437
    قدرت امتیاز دهی
    31771
    Array
    masoume.a.92's: جدید33

نقل قول نوشته اصلی توسط javan0012 نمایش پست ها
    سلام بچه 5ماهه من بعد از خوردن دارو بالا می اره چه کار باید کرد دارو بخوره برای غفونت گوش نوشته دکتر
    سلام.
    بین معده و مری یک دریچه وجود دارد که بعد از خوردن غذا مانع بازگشت غذا از مری به دهان میشه...
    این دریچه بصورت طبیعی در نوزادان شل تره و به همین علت ریفلاکس شیر در نوزادان پدیده ای طبیعی تر از بزرگسالانه... بخصوص تا 3-4 ماهه اول.
    بعد از اون اگر به صورت مکرر و ادامه دار همراه با افزایش سن باشه باید پیگیری بشه و غیر طبیعی است...

نوزاد شما همین که ریفلاکس معده اش همیشگی نیست این یک نشانه خوبه. پس نترسید.
    در یکی از کتاب های مرجع نوزادان آمده که "هر نوزاد حق دارد روزی یکبار استفراغ کند! " نوزاد شما که روزی یکبار همیشگی نیست و فقط به هنگام مصرف دارعه...
    یکسری از علل این استفراغ در نوزاد شما ممکنه پر بودن شکمش باشه... یعنی مقدار زیادی شیر خورده و شما مدت کوتاهی بعد از اون دارو رو میدید
    یک علته دیگه همینه که نوزاده شما دارو رو برمیگردونه... خب دارواحتمالا تلخه و یکی از علل استفراغ همین به زور خوراندن یک دارو به نوزاد است...
    یک علته دیگه هم ممکنه این باشه که نوزاد شما به اون دارو آلرژی داره... اگر آلرژی باشه باید با نسخه ی دکترش داروش عوض بشه.
    برای بررسی دقیق باید نوزاد معاینه بشه و اطلاعات کافی وجود داشته باشه.
    اگر هنوزم میترسید برای رفع نگرانی تون به دکترش مراجعه کنید.

20. 3 کاربر از پست مفید masoume.a.92 سپاس کرده اند .

صفحه 55 از 58 نخستنخست ... 54546474849505152535455565758 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع