دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 15

موضوع: عاشق محارم شدن !

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    فیزیک
    ارسال تشکر
    524
    دریافت تشکر: 1,057
    قدرت امتیاز دهی
    501
    Array

پیش فرض عاشق محارم شدن !

سلام

سوالی دارم در زمینه عشق ، شاید در مورد ماهیت عشق اتفاق نظر زیادی بین همه آدمها وجود داشته باشه ، اما من سوالم رو تفکیکی عرض میکنم که پاسخ ها و طی اون نتیجه گیری منطقی تر باشه

شاید وقتی صحبت از عشق به میون میاد ، هر کسی عشق دوران بچگی یا جوانیش رو به خاطر بیاره و تجربه های شخصی و یا تجربه های دیگران رو به عنوان پاسخ به علت عشق عنوان کنه . حالا فرض کنید همون حسی رو که شما به دختر مورد علاقتون دارید یک نفر به مادرش داشته باشه ، یا برعکس چنین حسی رو یک دختر به پدرش یا برادرش داشته باشه .

آیا تابحال شخصی وجود داشته که عاشق محارم شده باشه ؟
    آیا عشق به همجنس هم مثل عشق به ناهمجنس لمس میشه ؟

توی عشق به ناهمجنس چه نوع ترشحات شیمیایی درون بدن شکل میگیره ؟ آیا توی عشق های دیگه همون ترشحات صورت میگیره ؟ یا اصلا این احساس ها کاملا با روح در ارتباط هست و هیچ واکنش شیمیایی و فیزیکی رو دربر نمیگیره ؟

با تشکر از اضهار نظر شما عزیزان
    ...

2. 7 کاربر از پست مفید ashkan سپاس کرده اند .

همكار تالار باغبانى
    رشته تحصیلی
    مهندسی طراحی فضای سبز
    ارسال تشکر
    13,309
    دریافت تشکر: 5,462
    قدرت امتیاز دهی
    4851
    Array
    زهرا قربانی's: جدید157

پیش فرض پاسخ : عاشق محارم شدن !

خب اصلا عشق چیه؟حسیه که دونفر دارن و دوست دارن که غالب اوقات پیش هم باشن حالا این عشق میتونه بین دوتا همجنس هم اتفاق بیافته و فکر میکنم مه ترشحات شیمیایی بدن هم مثل هم باشن
    آخرین برگ سفرنامه باران اینست
    که زمین چرکین است

4. 2 کاربر از پست مفید زهرا قربانی سپاس کرده اند .

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    الکترونیک و فیزیک هسته ای
    ارسال تشکر
    4,930
    دریافت تشکر: 13,220
    قدرت امتیاز دهی
    12295
    Array
    عرفان سلیم زاده's: خجالت

بیبن عزیزم عشق یه تصمیم خدادادی و ژنتیکی هست که در ضمیر ناخداگاه و حافظه ژنتیکی افراد هستش.
    اگه میخواید واقعا بفهمید که چرا عاشق فلانی شدید به دوران کودکی خودتون فکر کنین.
    چه چیزی در اون موقع باعث میشد از خوشحالی و هیجان خشک تون بزنه!مطمئنا یه چیز سرگرم کننده و متفاوت!
    حالا به دوران خودتون برگردید. طرف شما حالا هر کسی که باشه یک فرد متفاوته که وقتی باهاش هستید به شدت سرگرم میشید.
    درد عشق از اونجایی شروع میشه که شما از طرف مقابلتون درخواست می کنین. و دارای انتظار میشین.
    در مورد محارم یا همجنس اگر از زاویه مطالب بالا بخواهیم نگاه کنیم عشق یک امر معمولیه.
    اسلام این نوع عشق رو ممنوع نکرده اما داشتن انتظار از طرف مقابلتون رو حرام کرده.
    چرا؟
    چون اگر طرف مقابلتون فردی نباشه که شما انتظار دارین قطعا از این انتظارات شما اسیب روحی و روانی میبینه و ممکنه دست به خودکشی بزنه.
    موفق باشید.

6. 6 کاربر از پست مفید عرفان سلیم زاده سپاس کرده اند .

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    الکترونیک و فیزیک هسته ای
    ارسال تشکر
    4,930
    دریافت تشکر: 13,220
    قدرت امتیاز دهی
    12295
    Array
    عرفان سلیم زاده's: خجالت

درضمن همیشه این نیست که عشق های بین محارم دارای سنین معقولی باشه.
    ممکنه یه پدری عاشق دخترش بشه بخواد ازش بچه دار هم بشه.
    اگر به دختر تجاوز کنه فکر می کنین این عشق برای دختر قابل درکه؟
    پس بهتره این عشق یا به وجود نیاد و یا این انتظارات نباشه.
    که مورد دوم بیشتر مرسومه.

ویرایش توسط عرفان سلیم زاده : 27th November 2012 در ساعت 08:33 PM

8. 4 کاربر از پست مفید عرفان سلیم زاده سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    1,826
    دریافت تشکر: 4,412
    قدرت امتیاز دهی
    2953
    Array
    BaAaroOoN's: جدید134

سلام دوست عزیز..... صد در صد عشق به همنجنس با عشق به غیرهمجنس متفاوته.... علت اون هم وجود تمایلی به نام غریضه ست... وقتی شما دختری رو دوست دارین(یا پسری رو)در این دوست داشتن،چیزی به عنوان غریضه نقش ایفا میکنه.....برای عده ای غریضه همه چیو تشکیل میده....برای عده ای هم بخشی رو(که درستش هم همینه).... پس در اینجا از نظر جنسی ترشحاتی هم صورت میگیره.... حالا میرم سراغ عشق به محارم.....در اینجا اگر کسی به مادرش همون حسی رو داشته باشه که به همسرش داره اون فرد قطعا دارای کمبودهای جسمی و جنسی و روحی هستش.... پس در حالت عادی چنین چیزی وجود نداره.....ولی عکسش وجود داره.... ینی همون فرد میتونه به همسرش همون نگاهی رو داشته باشه که به مادرش داره....چه بسا خیلی از مردها زنی رو به همسری میگیرن که براشون مادری کنه.....و البته قشر کمتری(نسبت به آقایون)از خانوم ها هم هستن که مردی رو به همسری انتخاب میکنن که پدرانه ازشون حمایت کنن

10. 3 کاربر از پست مفید BaAaroOoN سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    فیزیک
    ارسال تشکر
    524
    قدرت امتیاز دهی
    501
    Array

ممنون از جوابهاتون دوستای من
    اما شما به حرف من دقت نکردید ، و نظرتون رو در باره عشق گفتید ، کلی هم لذت بردیم ...

بذارید طور دیگه بنویسم
    تابحال کسی بوده که عاشق محارمش شده باشه ؟
    تابحال کسی بوده که عاشق همجنس شده باشه ؟

چرا این سوال هارو پرسیدم ؟ توی انواع تعاریف عشق برخی عشق رو اکتسابی میدونن ، برخی هم عشق رو یه معقوله ی الهی تلقی میکنن .
    حالا فرض رو بر این میگیریم که دو نفر نمیدونن خواهر و برادر هستن و عاشق هم میشن ، اگر عشق اکتسابی نبود این اتفاق نمی افتداد . در کنار اون اگر دو همجنس عاشق هم بشن باز هم اکتسابی بودن عشق تا حدودی ثابت میشه .
    اما اگر هیچ محارم و همجنس هایی تو کل تاریخ عاشق هم نشده باشن ، نمیشه عشق رو اکتسابی دونست ، چرا که توی سرنوشت هر انسانی اومده . اینو گفتم که ذهنتون برای پاسخ دادن به سوال ها آزاد تر باشه و هدف بحث رو بدونید
    ...

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    digital
    ارسال تشکر
    75
    دریافت تشکر: 240
    قدرت امتیاز دهی
    27
    Array

دریک جمله کوتاه : هر عشق خارج از "حد" ازدواج اسراف است .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    بینایی سنجی
    ارسال تشکر
    95
    دریافت تشکر: 322
    قدرت امتیاز دهی
    30
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan نمایش پست ها
    ممنون از جوابهاتون دوستای من
    اما شما به حرف من دقت نکردید ، و نظرتون رو در باره عشق گفتید ، کلی هم لذت بردیم ...

بذارید طور دیگه بنویسم
    تابحال کسی بوده که عاشق محارمش شده باشه ؟
    تابحال کسی بوده که عاشق همجنس شده باشه ؟

چرا این سوال هارو پرسیدم ؟ توی انواع تعاریف عشق برخی عشق رو اکتسابی میدونن ، برخی هم عشق رو یه معقوله ی الهی تلقی میکنن .
    حالا فرض رو بر این میگیریم که دو نفر نمیدونن خواهر و برادر هستن و عاشق هم میشن ، اگر عشق اکتسابی نبود این اتفاق نمی افتداد . در کنار اون اگر دو همجنس عاشق هم بشن باز هم اکتسابی بودن عشق تا حدودی ثابت میشه .
    اما اگر هیچ محارم و همجنس هایی تو کل تاریخ عاشق هم نشده باشن ، نمیشه عشق رو اکتسابی دونست ، چرا که توی سرنوشت هر انسانی اومده . اینو گفتم که ذهنتون برای پاسخ دادن به سوال ها آزاد تر باشه و هدف بحث رو بدونید
    سلام
    ببینید عشق رو نمیشه بطور مطلق بگیم اکتسابیه ویا غریزی هستش چون از طرفی انسان نیاز داره به اینکه کسی رو دوست داشته باشه واز طرفی بطور ارادی خودش عشقشو انتخاب میکنه پس نمیتونیم بگیم صد درصد اکتسابیه واما عشق به همجنس وعشق بمحارم البته اگه اون چیزی که من فکر میکنم منظورتون باشه یک نوع اختلال رفتاری محسوب میشه که در این مورد نمیتونیم بگیم که شخص از روی آگاهی اینکارو میکنه واین همش به روان انسانها برمیگرده که بیشتر تمایل به سمت همجنس خودش داره .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    فیزیک
    ارسال تشکر
    524
    قدرت امتیاز دهی
    501
    Array

اما بدون مدرک و تحقیق نمیشه به حرف شما استناد کرد ، من دوست دارم با استناد بحث کنیم نه با نظرات شخصی خودمون
    ...

15. کاربرانی که از پست مفید ashkan سپاس کرده اند.

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    digital
    ارسال تشکر
    75
    دریافت تشکر: 240
    قدرت امتیاز دهی
    27
    Array

منبع و سند قرآن کریم

و كسانى كه پاكدامنند (5) وَالَّذِينَ هُمْ لِفُرُوجِهِمْ حَافِظُونَ ﴿5﴾
    مگر در مورد همسرانشان يا نکاح متعه به دست آورده‏اند كه در اين صورت بر آنان نكوهشى نيست (6) إِلَّا عَلَى أَزْوَاجِهِمْ أوْ مَا مَلَكَتْ أَيْمَانُهُمْ فَإِنَّهُمْ غَيْرُ مَلُومِينَ ﴿6﴾
    پس هر كه فراتر از اين جويد آنان از حد درگذرندگانند(اسراف است) (7) فَمَنِ ابْتَغَى وَرَاء ذَلِكَ فَأُوْلَئِكَ هُمُ الْعَادُونَ ﴿7﴾
    و آنان كه امانتها و پيمان خود را رعايت مى‏كنند (8) وَالَّذِينَ هُمْ لِأَمَانَاتِهِمْ وَعَهْدِهِمْ رَاعُونَ ﴿8﴾

17. 2 کاربر از پست مفید درجات معنوی سپاس کرده اند .

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع