دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 10 از 58 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 574

موضوع: درمانگاه عمومی نخبگان

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    سلولي ملكولي
    ارسال تشکر
    1,048
    دریافت تشکر: 492
    قدرت امتیاز دهی
    26
    Array
    bidmeshk's: جدید29

پیش فرض پاسخ : درمانگاه عمومی نخبگان

نقل قول نوشته اصلی توسط poune نمایش پست ها
    سلام به شما.
    پیشنهاد من اینه که به لینک زیر سر بزنید:
    http://forum.iransalamat.com/showthread.php?t=2384
    لینک بالا توضیحات کاملی در این باره نوشته.
    اگه سوال دیگه ای داشتید یا با خوندن مطالب لینک بالا بازم سوالی داشتید من در خدمتتون هستم.
    از توجهتون ممنون اما در این لینک راه درمانی داده نشده بود
    خدا يا قلبم را آسماني كن تا همه از آبيش لذت ببرند

2. 3 کاربر از پست مفید bidmeshk سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    پرتودرمانی(رادیوتراپی)-مهندسی پزشکی(بیوالکتریک)
    ارسال تشکر
    12,285
    دریافت تشکر: 9,533
    قدرت امتیاز دهی
    1166
    Array
    poune's: جدید92

نقل قول نوشته اصلی توسط bidmeshk نمایش پست ها
    از توجهتون ممنون اما در این لینک راه درمانی داده نشده بود
    در صورتی که سن فرد زیر 20 سال باشه و موهاش سفید شده باشه درمان داره در غیر این صورت درمان نداره ولی برای اطمینان به متخصص پوست مراجعه کنید.

4. 2 کاربر از پست مفید poune سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    سلولي ملكولي
    ارسال تشکر
    1,048
    دریافت تشکر: 492
    قدرت امتیاز دهی
    26
    Array
    bidmeshk's: جدید29

در صورتی که سن فرد زیر 20 سال باشه و موهاش سفید شده باشه درمان داره در غیر این صورت درمان نداره ولی برای اطمینان به متخصص پوست مراجعه کنید.
    ممنون
    ولی اون 30 سالشه هنوز هم میشه درمان بشه کل موهاش سفیده؟
    خدا يا قلبم را آسماني كن تا همه از آبيش لذت ببرند

6. 2 کاربر از پست مفید bidmeshk سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    Daroosazi
    ارسال تشکر
    3,087
    دریافت تشکر: 4,777
    قدرت امتیاز دهی
    166
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad0012 نمایش پست ها
    ازكجا بفهميم سينوزيت درمان شده وديگر عوارض ديگري ندارد من دور چشم وبيني ام به شدت درد ميكرد از پزشك گياهي انفيه و قطره سياه دانه گرفتم ودر حال استفاده هستم مقداري از درد دور ابرو وبيني ام خوب شده ودر حال استفاده هستم اگر درد خوب شد يعني سينوزيت خوب شده وعوارضي ندارد
    سلام دوست عزیز شما برای اطمینان از بهبودتون باید به پزشک مراجعه کنین تا از طریق عکس رادیوگرافی و یا سی تی اسکن تشخیص لازم رو بدن

8. 2 کاربر از پست مفید Mina_Mehr سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    12,285
    قدرت امتیاز دهی
    1166
    Array

ممنون
    بهترین راه مراجعه به متخصص هست که اگه لازم باشه هر چه زودتر کاری انجام بدید.

10. 2 کاربر از پست مفید poune سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    483
    دریافت تشکر: 295
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

با سلام يكي از دوستان من نيز موهاش سفيد شده از 20 سالگي شروع والان در سن 30 سالگي نصف موهاش سفيد شده ولي هر چي دكتر رفت اثر نكرد فقط وقت وپولش را هدر داد تازه با داروهاي مصرفي دچار عوارض نيز شد اخرش هم از خيرش گذشت و بيخيال شد

12. 2 کاربر از پست مفید javan0012 سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    Daroosazi
    ارسال تشکر
    3,087
    دریافت تشکر: 4,777
    قدرت امتیاز دهی
    166
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad0012 نمایش پست ها
    با سلام من براي درمان سينوزيت بعد ازگرفتن عكس راديولژي ساده ازصورت جواب عكس اين است Mucousal thickening سینوسهای ماگزیلری و فرونتال دو طرف سپتوم در نتیجه inflammation جلب توجه می نماید.
    انحراف سپتوم بینی قابل رویت است.
    تورم کورنه ها مشهود است.
    گفت سينوزيت داري تو عكس مقداري انحراف دارم ولي دكتر گفته بسيار ناچيز است وعمل احتياج ندارد به يك پزشك طب سنتي مراجعه كردم برايم 2 شيشيه انفيه وروغن سياه دانه واسطوخودوس تجويز نمود سوال من اين بود بعد از استفاده از انفيه دچار ابريزش ومقداري سوزش در دماغ مي شوم وبايد چند بار مفين كنم تا ترشحات بيني ام خارج شود 15 بار فين كنم انهم با فشار زياد مي خواستم بدانم ايا فين كردن با فشار زياد به بيني يا مغز اسيب نمي رساند وبعد از مصرف انفيه عطسه شديد مي كنم ضرري ندارد با تشكر
    سلام دوست عزیز...
    ار ارتباط با مشکلتون درمان گیاهی سینوزیت میتونه موثر باشه ولی زمانی که درست و با دوز های صحیح مصرف بشه
    عطسه نشانه ی خوبیه و نشونه ی خروج ترشحات میتونه باشه و جای نگرانی نداره ولی اگه این عطسه بهتون زیاد فشار میاره به گونه ای که آزار دهنده و دردناک باشه توصیه میکنم حتما با پزشک معالجتون صحبت کنین ...
    من توصیه های درمانی واسه شما دارم :
    1 - شستن بینی با آب نمک خیلی میتونه کمک کنه
    2- شستن بینی با نرمال سالین
    3- استفاده از داروهای لیز کننده ی موکوس مثل برموهگزین و استیل سیستئین
    4- استفاده از ضد احتقان های دکونژستانت به شکل اسپری یا قطره مثه نفازولین
    5- مصرف قطره های بینی گلوکورتیکوئیدی موضعی
    6- در ارتباط با درمان آنتی بیوتیکی ، خط اول درمان کوآموکسی کلاو هستش هر 8 ساعت 625 میلی گرم که اگه قبلا دارو مصرف کردین و جواب نگرفتین همراه اون میتونین از فلوذوکینولون های استنشاقی مثه لوفلوکسیاین مصرف کنین ( دقت کنین مصرق همه اینها تحت نظر دکتر باید باشه نه خودسرانه )
    سینوزیت شما نوع حاد یا مزمن؟
    فشار یا دردی در بینی حس میکنین؟درد و فشار زیاد؟
    حس بویایی دارین؟
    دقت کنین خیلی باید در ارتباط با درمان سینوزیت جدی باشین چون در صورت درمان به موقع و درست سینوزیت حاد تبدیل به سینوزیت مزمن میشه و به جراحی هم کشیده میشه ... در ارتباط با داروهای گیاهی من نمیتونم نظری با قاطعیت بدم و توصیه میکنم حتما با پزشک معالجتون مشورت کنین...
    ویرایش توسط Mina_Mehr : 5th June 2012 در ساعت 01:07 PM

14. 2 کاربر از پست مفید Mina_Mehr سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مامایی
    ارسال تشکر
    36,060
    دریافت تشکر: 18,520
    قدرت امتیاز دهی
    28276
    Array
    yas-90's: خواهش

ممنون
    سلام دوست عزیز

عوامل زیادی روی سفیدی مو مؤثرن......اولین عامل ارث......اکثرا در آقایون سفیدی مو بالای 30 سال اتفاق میفته اما اگگر کسی در خانواده سابقه سفیدی مو داشته باشه و ارثی باشه به احتمال زیاد عامل ارث در سفیدی موهاش مؤثر بوده

بعضی بیماریها مثل کم خونی و کمبود آهن و روی و بیماریهای تیروئید وبیماری سیستم ایمنی و...میتونه باعث سفیدی مو بشه ....از طرف دیگه کمبود ویتامین بویژه ویتامین های گروه «ب» هم میتونه باعث سفیدی مو میشه.............گاهی پیش میاد که اگر این عوامل برطرف شن(البته اگر سفیدی مو به این دلایل باشه) موی سیاه دوباره به جای موی سفید رشد میکنه
    البته سیگار کشیدن میتونه روند سفید شدن مو رو سریعتر کنه

معمولا برای علت ارثی راهکار 100 درصدی وجود نداره

درمورد شامپوهای جدید هم زیاد مطمئن نیستم........اگه اینجوری بود که دیگه موی سفید تو سر کسی نبود
    خوردن سبوس گندم یا برنج میتونه در پیشگیری از سفیدی مو کاربرد داشته باشه
    البته مصرف مواد غذایی سرشار از ویتامین «ب» هم کمک کننده ست

یه سری موارد دیگه هم توصیه شده که پیدا کردم :

تجربیات نشان می دهد کمبود فلزاتی همچون« منگنز»، « روی »، « تیتانیوم»، « آهن » و«مس» ازعوامل اصلی در سفید شدن و شکنندگی موها به حساب می آیند. طبق نظرمتخصصان تغذیه، افرادی که دچار سفیدی مو هستند باید میوه هایی همچون سیب ، گلابی ، هلو و همه میوه هایی که سرشار ازفلزات گوناگون خصوصا فلز منگنز هستند و نیز مصرف سبزیجاتی همچون سیر ، پیاز ، موسیر و تره که دارای منگنز هستند را دربرنامه غذایی خود بگنجانند.

یافته های موجود نشان می دهد در میان داروهای گیاهی، جوشانده سبوس گندم، مصرف سنبل الطیب، خوردن روزانه یک قاشق مربا خوری از مخلوط پودر سبوس برنج و شکر یا نبات ساییده شده و قراردادن نان جو در دستور رژیم غذایی نیز در حفظ رنگ مو و کاهش موهای سفید موثر است.
    «مس» نیز ازجمله عناصری است که می تواند بر پوست و مو تاثیر بگذارد و حتی از سفید شدن مو هم جلوگیری کند. خوراکی هایی همچون نخود فرنگی، قارچ ، آجیل ، لوبیا، عدس ، گوجه فرنگی ، موز ، آلو ، سویا و سیب زمینی از جمله غذاهایی هستند که مقدار قابل توجهی مس را در خود جای داده اند.

البته یه جا نوشته بود این معجون برا رفع سفیدی مو هست حالا اگر کمک کرد به ما هم بگید
    خوردن روزانه یك قاشق مرباخوری از پودر سبوس برنج كه با كمی شكر یا نبات ساییده شده مخلوط گردیده، قرار دادن نان جو در دستور رژیم غذایی افرادی كه موهایشان سفید شده است و خوردن روزانه یك لیوان از جوشانده سبوس گندم، جو و برنج در درمان سفیدی مو موثر است

خوردن روزانه یك قاشق مرباخوری از پودر سبوس برنج كه با كمی شكر یا نبات ساییده شده مخلوط گردیده، قرار دادن نان جو در دستور رژیم غذایی افرادی كه موهایشان سفید شده است و خوردن روزانه یك لیوان از جوشانده سبوس گندم، جو و برنج در درمان سفیدی مو موثر است. مكیدن روزی یك دانه هلیله سیاه در طول ۴۰ روز متوالی، استفاده از جگر، سویا، پودر جوانه گندم و كلم، استفاده از مربای هلیله و رب گردو در این زمینه موثرست.
    طلب كردم ز دانائي يكي پند .......مرا فرمود: با نادان نپيوند

16. 3 کاربر از پست مفید yas-90 سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    483
    دریافت تشکر: 295
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

دلایل زیادی میتونه داشته باشه.
    با انجام آزمایشات بیشتر معاینات دقیق و ممکنه در برخی موارد از انواع سیستم های تصویر برداری پزشکی از جمله عکس ساده رادیوگرافی، ct، mri، اسکن های پزشکی هسته ای استفاده بشه.
    باسلام ازمايش را نشان دكتر داد گفت چيز مهمي نيست وبراي گلودردش نيستات وبراي نارحتي گوارش قرص بلادونا پي بي تجويز نمود تا 7 روز مصرف كند دوباره مراجعه كند

18. 2 کاربر از پست مفید javan0012 سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    12,285
    قدرت امتیاز دهی
    1166
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط javan0012 نمایش پست ها
    باسلام ازمايش را نشان دكتر داد گفت چيز مهمي نيست وبراي گلودردش نيستات وبراي نارحتي گوارش قرص بلادونا پي بي تجويز نمود تا 7 روز مصرف كند دوباره مراجعه كند
    سلام خدا رو شکر که چیز مهمی نبوده.

20. 2 کاربر از پست مفید poune سپاس کرده اند .

صفحه 10 از 58 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع