دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 30

موضوع: اژدر مافوق صوت

دوست جدید
    رشته تحصیلی
    زیست شناسی
    ارسال تشکر
    229
    دریافت تشکر: 474
    قدرت امتیاز دهی
    27
    Array

پیش فرض پاسخ : اژدر مافوق صوت

نقل قول نوشته اصلی توسط mrt نمایش پست ها
    1- تماس دماغه اژدر با آب برای اندازه گیری سرعت و ورود آب لازم است چون درون محفظه سوخت جامد موشک نیاز به آب هست تا حرارت سوخت جامد ( گرین ) پایین بمونه ( 500 درجه ) اگه آب نداشته باشیم خود اژدر منفجر میشه ( 1500 درجه ) . از طرف دیگه در دماغه دیسکی وجود داره که حباب اولیه را تولید می کنه و در ضمن هدایت اژدر به عهده همین دیسکه یعنی بجای پروانه در عقب پروانه در جلو کار گذاشته شده .

2- خروجی مولد گاز ، هیدروژن و بخار آبه که زیر آب اکسیژن به مقداری نیست تا انفجاری پیش بیاد .

3- از خیلی ترکیبات میتوان استفاده کرد و مزیت ترکیبات فقط به ارزانی و فراوانی آن است تا هزینه پایین بیاد که فکر کنم سدیم ارزانترین باشه .

4- البته واکنش سدیم با آب مقدار زیادی حرارت ایجاد می کنه که مقداری هم بخار آب خواهیم داشت ولی به هر حال موضوع مهم فقط هزینه ساخت و تولید است .

1. ضریب اصطکاک بین آب و دماغه اونقدر بالا هستش که حرارت ایجاد شده نسبت به خنک کنندگی آب بچربه (البته شما بیشتر در این مورد تحقیق کردید و حتما رو یه حسابی اینو می گید) اما اونی رو که من می دونم تو مورد آخر بهتون می گم که چرا این حرفو می زنم که خود تماس با آب حرارت زیادی ایجاد می کنه نه خنک کنندگی
    اگر فرض من درست باشه به نظر من بهتره که برای جلوگیری از حرارت حاصل از اصطکاک آب و دماغه از ماده ای استفاده کنید به نام آب سنگین که توی راکتورهای هسته ای برای خنک کردن راکتور استفاده می شه و مقدار خیلی کمش می تونه جوابگوی این اژدر باشه
    2. توضیحتون کاملا منطقیه
    3. سدیم فلز گرون قیمتیه و با توجه به حجمی که شما نیاز دارید برای انجام این واکنش مقدار سدیم بسیار زیادی نیاز دارید.
    4. همون مورد آخریه که اول گفتم.:.
    اول بزارید براتون یک گونه خرچنگ رو معرفی کنم
    این خرچنگ زیر آب منتظر طعمه می شه و گیره ی دستاشو باز نگه می داره. وقتی طعمه به محل مورد نظر می رسه با سرعت بسیار زیادی دستاشو می بنده: بر اثر این بسته شدن یک حباب هوا به وجود می آد که دمای اون نزدیک به دمای خورشیده !!! و مثل یک گلوله بدن طعمه رو سوراخ می کنه!
    اینو گفتم به 2 دلیل:
    اول اینکه اصطکاک زیر آب نسبت به اصطکاک هوا اصلا قابل مقایسه نیست
    دوم اینکه می شه از این مسئله استفاده کرد برای ساخت یک بمب خلا!! که احتیاج به حمل مهمات هم نداره البته بردش کوتاه (من در این مورد اطلاعات زیادی ندارم و از اونجایی که این تاپیک مربوط به اژدر مافوق صوته بهتره در اینجا در موردش صحبت نشه تا از موضوع اصلی دور نشیدو بحث تاپیک دچار گسستگی نشه)
    ..:::::::« همیشه یک اتفاق در حال رخ دادن است »:::::::..
    و
    ..:::::::« هیچ چیز اتفاقی نیست »:::::::..

2. 2 کاربر از پست مفید schrodinger سپاس کرده اند .

کارشناس فیزیک
    ارسال تشکر
    2
    دریافت تشکر: 214
    قدرت امتیاز دهی
    30
    Array

دوم اینکه می شه از این مسئله استفاده کرد برای ساخت یک بمب خلا!! که احتیاج به حمل مهمات هم نداره البته بردش کوتاه (من در این مورد اطلاعات زیادی ندارم و از اونجایی که این تاپیک مربوط به اژدر مافوق صوته بهتره در اینجا در موردش صحبت نشه تا از موضوع اصلی دور نشیدو بحث تاپیک دچار گسستگی نشه)

هرگونه بحث علمی در این تاپیک آزاده حتی اگه به موضوع تاپیک ربطی نداشته باشه و ..........

4. 2 کاربر از پست مفید MRT سپاس کرده اند .

دوست جدید
    رشته تحصیلی
    زیست شناسی
    ارسال تشکر
    229
    قدرت امتیاز دهی
    27
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط hossien نمایش پست ها
    ما اگر بخواهيم از هيچ عنصر واسطه اي استفاده نكنيم بايد چگونه طراحي كنيم .
    به نظر من يكي راه هاي استفاده نكردن از اين عناصر استفاده از گازهاي خروجي خود اژدر هست كه ميشه اون ها را توسط مسير به جلوي اژدر منتقل كرد و باتوجه به دما و حرارت بالاي گازهاي خروجي مي توان يك خلا در سطح اژدر ايجاد نمود به نظر شما اين طرح امكان پذير هست؟
    به غیر از این سوال یک سوالم برای من پیش اومد
    این هوای ایجاد شده تا چه قسمت اژدر رو احاطه می کنه؟
    یعنی مثل شکلی که برای اژدر روسی آورده شده هستش یا اینکه بخش انتهایی اون در تماس با آب قرار داره؟
    و

6. کاربرانی که از پست مفید schrodinger سپاس کرده اند.

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک-ساخت و تولید
    ارسال تشکر
    11,215
    دریافت تشکر: 9,945
    قدرت امتیاز دهی
    3451
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط schrodinger نمایش پست ها
    یعنی مثل شکلی که برای اژدر روسی آورده شده هستش یا اینکه بخش انتهایی اون در تماس با آب قرار داره؟
    این یک پیشنهاد بود ما می تونیم از گاز های خروجی اون استفاده کنیم نه از عناصر دیگه برای این هم می تونیم از مجاری و استفاده کرد و مانند اژدر روسی اطرافش لایه ای از بخار ایجاد کنه.
    مهمترين لذت در زندگي، كمك به سايرين براي برنده شدن است. حتي اگر به قيمت آهسته تر رفتن و تغيير در نتيجه مسابقه اي باشد كه ما در آن شركت داريم

کارشناس فیزیک
    ارسال تشکر
    2
    قدرت امتیاز دهی
    30
    Array

بخش انتهایی موشک یعنی راکت آن درون آب قرار گرفته و حباب ، سر و سطح موشک رو احاطه می کنه .

9. کاربرانی که از پست مفید MRT سپاس کرده اند.

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک-ساخت و تولید
    ارسال تشکر
    11,215
    قدرت امتیاز دهی
    3451
    Array

شما فرمودین که از فلزات فعال مثل سدیم یا لیتیم استفاده کنیم . حالا اگر ما این عناصر را انتخاب کردیم و استفاده کنیم با توجه به این که این فرآیند شیمیایی اتفاق می افتد آیا ما می توانیم این فرآیند شیمیایی را تحت کنترل خودمون در بیاوریم یا خیر ؟
    یک سوال دیگر هم پیش می آید ما باید سرعت اژدر هم در نظر بگیریم یعنی با سرعت انجام فرآیند شمیایی منظورم ترکیب آب و فلز فعال هست باید هم خوانی داشته باشه .به نظر شما از چه راهکارهایی برای هماهنگی ، تنظیم و یا کنترل در فرآیند باید اتخاذ کرد ؟

یک سوال دیگر این اژدری که شما گذاشین از سکو با یک سرعت اولیه پرتاب می شود حالا به نظر شما اگر این اژدر در زیر آب بخواهد پرتاپ شود چه مشکلات و یا از چه روشی باید استفاده کرد؟؟؟؟؟؟؟
    مهمترين لذت در زندگي، كمك به سايرين براي برنده شدن است. حتي اگر به قيمت آهسته تر رفتن و تغيير در نتيجه مسابقه اي باشد كه ما در آن شركت داريم

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک-ساخت و تولید
    ارسال تشکر
    11,215
    قدرت امتیاز دهی
    3451
    Array

1.
    اول بزارید براتون یک گونه خرچنگ رو معرفی کنم
    این خرچنگ زیر آب منتظر طعمه می شه و گیره ی دستاشو باز نگه می داره. وقتی طعمه به محل مورد نظر می رسه با سرعت بسیار زیادی دستاشو می بنده: بر اثر این بسته شدن یک حباب هوا به وجود می آد که دمای اون نزدیک به دمای خورشیده !!! و مثل یک گلوله بدن طعمه رو سوراخ می کنه!
    اینو گفتم به 2 دلیل:
    اول اینکه اصطکاک زیر آب نسبت به اصطکاک هوا اصلا قابل مقایسه نیست
    ببخشید میشه در باره این خرچنگ توضیحات بیشتری بدین و اسم اون چی هست کجا زندگی می کنه تا بیشتر با این خرچنگ آشنا بشیم

12. کاربرانی که از پست مفید hossien سپاس کرده اند.

کارشناس فیزیک
    ارسال تشکر
    2
    قدرت امتیاز دهی
    30
    Array

شما فرمودین که از فلزات فعال مثل سدیم یا لیتیم استفاده کنیم . حالا اگر ما این عناصر را انتخاب کردیم و استفاده کنیم با توجه به این که این فرآیند شیمیایی اتفاق می افتد آیا ما می توانیم این فرآیند شیمیایی را تحت کنترل خودمون در بیاوریم یا خیر ؟
    یک سوال دیگر هم پیش می آید ما باید سرعت اژدر هم در نظر بگیریم یعنی با سرعت انجام فرآیند شمیایی منظورم ترکیب آب و فلز فعال هست باید هم خوانی داشته باشه .به نظر شما از چه راهکارهایی برای هماهنگی ، تنظیم و یا کنترل در فرآیند باید اتخاذ کرد ؟

یک سوال دیگر این اژدری که شما گذاشین از سکو با یک سرعت اولیه پرتاب می شود حالا به نظر شما اگر این اژدر در زیر آب بخواهد پرتاپ شود چه مشکلات و یا از چه روشی باید استفاده کرد؟؟؟؟؟؟؟

بله میتوان چون سدیم در نزدیک 100 درجه مایع است و میتواند میزان خروج هر مایعی را از مخزن خود تنظیم کرد . با تنظیم مقدار سدیم خروجی از مخزن و ورود آب ( اکسید کننده ) میتوان قدرت و شدت واکنش را به خوبی تنظیم و کنترل کرد .

وقتی از شناور شلیک شود بیرون آب است و اگر از زیر دریایی پرتاب شود مسلما در زیر آب خواهد بود .

14. کاربرانی که از پست مفید MRT سپاس کرده اند.

دوست جدید
    رشته تحصیلی
    زیست شناسی
    ارسال تشکر
    229
    قدرت امتیاز دهی
    27
    Array

ببخشید میشه در باره این خرچنگ توضیحات بیشتری بدین و اسم اون چی هست کجا زندگی می کنه تا بیشتر با این خرچنگ آشنا بشیم
    این خرچنگ رو من توی برنامه «چهار سوی علم» دیدم (اگر به عنوان یک منبع قبول داشته باشید)
    اما سعی می کنم اطلاعات بیشتری در موردش پیدا کنم و ارسال کنم
    و

16. کاربرانی که از پست مفید schrodinger سپاس کرده اند.

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک-ساخت و تولید
    ارسال تشکر
    11,215
    قدرت امتیاز دهی
    3451
    Array

این خرچنگ رو من توی برنامه «چهار سوی علم» دیدم (اگر به عنوان یک منبع قبول داشته باشید)
    اما سعی می کنم اطلاعات بیشتری در موردش پیدا کنم و ارسال کنم
    ممنون

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)