دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: صدور حكم قصاص برای مرد متهم به قتل

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    4
    دریافت تشکر: 59
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

پیش فرض صدور حكم قصاص برای مرد متهم به قتل

قضات شعبه ۷۱ دادگاه كیفری استان تهران صبح دیروز مردی را كه متهم است فردی را به اشتباه به قتل رسانده است، به قصاص محكوم كردند.
    به گزارش ایسنا، در ابتدای جلسه دادگاه، علی دلداری نماینده دادستان در تشریح كیفرخواست صادره از دادسرای امور جنایی تهران اظهار داشت: در این پرونده «مهدی» ۳۴ ساله متهم به مباشرت در قتل عمدی «ضرغام» معروف به «نادر» ۵۱ ساله است. وی با بیان این كه قتل در تاریخ۳۰ آذر ۸۵ در ساعت ۲۳:۳۰ در شهر تهران به وقوع پیوسته است، افزود: مقتول شب مقابل منزل مسكونی خود توسط شخصی ناشناس مورد اصابت ضربات متعدد چاقو قرار می گیرد و توسط همسایگان به بیمارستان منتقل كه به علت شدت جراحات وارده فوت می كند.
    دلداری افزود: با تحقیق از شهود و همسر مقتول، كسی قادر به شناسایی و چهره نگاری قاتل نشد. تحقیقات ادامه داشت تا این كه در ۷ بهمن ماه همان سال شخصی ناشناس با اداره آگاهی تماس گرفت و اطلاعاتی را درباره این پرونده اعلام كرده و اذعان می كند كه این قتل منتسب به متهم حاضر است و متهم در آدرس اعلامی تماس گیرنده، شناسایی، دستگیر و در تحقیقات ابتدایی شروع به داستان پردازی كرد، با انكار حضور خود و سپس قبول حضور، بدون درگیری و بعداً قبول حضور و درگیری با شخص موادفروش و در نهایت اقرار به جزئیات ارتكاب قتل می كند.
    وی گفت: متهم در بازجویی اظهار می كند كسی در این محل مزاحم خواهرش بود و به انگیزه ناموسی استناد می كند. اما ادعا می كند مقتول را نمی شناسد و به اشتباه او را به قتل رسانده است. متهم به قتل در تشریح حادثه گفت: فردی مزاحم فیزیكی خواهرم شده بود، دنبال او می گشتم. همسایه مان او را می شناخت اما به من معرفی نكرد. برادرم بر سر این موضوع آن قدر ناراحت شده بود كه چند بار اقدام به خودكشی كرد و یك روز به من گفت آن فردی كه مزاحم خواهرمان شده به همراه پدرش مرتباً مرا مسخره می كنند. می خواستم كسی را كه مزاحم خواهرم شده بود بكشم اما نمی شناختمش. قاضی خطاب به متهم به قتل گفت: برادر و خواهرت منكر ادعاهای تو هستند كه متهم گفت: آنها را به عنوان شهود بیاورید. خواهرم ازدواج كرده و نمی خواهد موضوع دوباره مطرح شود. قاضی از متهم سؤال كرد: آیا می دانی چه كسی تو را لو داده است؟
    كه متهم گفت: خواهرم موضوع را از طریق تلفن همگانی به پلیس آگاهی اطلاع داد، زیرا در شب حادثه با لباس خونی و زخمی وارد منزل شده بودم و بر سر هر موضوعی در منزل مرا تهدید می كردند كه مرا لو می دهند، كه خواهرم احتمالاً اطلاعات را به پلیس داده است. قاضی رحیمی از متهم سؤال كرد: چرا از فردی كه مزاحم خواهرت شده بود و برادرت را مسخره می كرد شكایت نكردی؟
    كه متهم گفت: از ناراحتی بیش از حد برادرم دست به این اقدام زدم. قاضی عزیزمحمدی از متهم سؤال كرد: آیا به مواد مخدر اعتیاد داری؟ كه متهم گفت: كراك مصرف می كردم. قاضی ملكی در مورد نحوه ورود ضربات از متهم سؤال كرد كه متهم به قتل گفت: اولین ضربه به پولیور مقتول خورد چون چهره ام را دیده بود و مرا شناخت، ناگهان دستش را به دور كمرم انداخت. چاقو وارد بدنش شد.
    به زمین افتادیم كه ضربات بعدی را زدم و چاقو به سفید ران خودم نیز برخورد كرد. شلوغ شد، فرار كردم. قاضی از متهم پرسید: در مقام آخرین دفاع از خودت دفاع كن كه متهم گفت: من قصد قتل نداشتم. شرمنده خانواده اولیای دم هستم. به آنها تسلیت می گویم. قضات شعبه ۷۱ دادگاه كیفری استان تهران پس از انجام شور، متهم این پرونده را به قصاص محكوم كردند
    باراني ام , باراني ام , باراني از آتش
    يك روح بي پروا و سرگرداني از آتش

2. کاربرانی که از پست مفید نرمين سپاس کرده اند.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)