معاون مطبوعاتي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در رابطه با روزنامه همشهري و درج مطالب ناصواب در آن اظهار کرد: انتظار اين بود که بر اساس قولي که مسوولان اين روزنامه داده بودند عملا از مردم عذرخواهي کنند اما خلف وعده کرده و هيات نظارت نيز آن را توقيف کرد.

به گزارش خبر نگار مطبوعاتي ايرنا، "محمد علي رامين" روز سه شنبه در جمع خبرنگاران گفت: مطبوعات رکن چهارم مردم سالاري ديني هستند و بايد همانند سه قوه ديگر در عين استقلال در راستاي منافع ملي و اطاعت از ولايت و امامت حرکت کنند.
وي افزود: قوه هاي مقننه ، مجريه و قضاييه در عين استقلال، بر کار هم نظارت کرده و در مسير ولايت و رهبري و حفظ منافع ملي حرکت مي کنند، مطبو عات نيز به عنوان چشم بيناي مردم و رکن چهارم مردم سالاري اين‌گونه عمل کنند.
وي با اشاره زيرکي دشمنان انقلاب و سهل انگاري برخي از رسانه هاي داخلي در انتشار اخبار، خاطر نشان کرد: اجراي قانون را نبايد سياسي کرد زيرا هيات نظارت به عنوان متولي امور رسانه ها همان‌گونه که به مطبوعات مجوز انتشار مي دهد، موظف است از اعتقادات 70 ميليون ايراني نيز دفاع کند.
رامين، گفتار، پندار و رفتار نيک را از آيين اصيل فرهنگ ايراني دانست و گفت: رسانه ها بر اساس اهداف فرهنگي و ديني حاکميت بوجود آمده اند و بايد در راستاي حفظ و توسعه آن قلم بزنند.
معاون مطبوعاتي و اطلاع رساني وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي با انتقاد از عملکرد برخي رسانه ها در زمينه ديدار سرزده خود از خبرگزاري ها و مطبوعات گفت: من بر اساس حروف الفبا از روزنامه ها ديدار مي کردم اما برخي با ترسيم چهره اي غير واقعي از من به دنبال اثبات پيش ساخته هاي ذهني خود بودند.
وي در رابطه با روزنامه همشهري و درج مطالب ناصواب در آن اظهار کرد: انتظار اين بود که بر اساس قولي که مسوولان اين روزنامه داده بودند چند روزي به احترام افکار عمومي، با عدم انتشار نشريه عملا از مردم عذر خواهي کنند اما خلف وعده کرده و هيات نظارت نيز آن را توقيف کرد.