دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 48

موضوع: لالایی

یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    دریافت تشکر: 11,371
    قدرت امتیاز دهی
    23072
    Array

پیش فرض پاسخ : لالایی

پست آخر این مطلب :

ترکیب شعر و موسیقی:

جادو با فعالیت‌های انسان ابتدایی همراه بود الفاظ نیز ذاتی جادویی داشت. کشف کلام و نام‌گذاری روی اشیاء باعث شد انسان ابتدایی کراماتی افسانه‌یی فی‌نفسه به کلمه بدهد. انسان‌های کهن قدرت خدا را با نام او عینیت داده‌اند. در انجیل یوحنا آمده است: درآغاز فقط کلمه بود، و کلمه باخدا بود و کلمه خدا بود". کشف نام خدا با تصرف قدرت خدایی او برابری می‌کرد. واساساً هر قوم نام خدای خود را برزبان نمی‌راند. به‌طورکل نام هر شخص نفس آن شخص به‌شمارمی‌رفت. درایران هنوز معتقدند اگر نام کسی دارای معنایی خوشایند باشد آن شخص به سعادت می‌رسد. درمصر، رم وهند و بسیاری از مناطق چنین باورهایی وجود داشته ودارد. درایران نام‌ها بالاخص نام دختران در جمع مردانه برده نمی‌شود. در اروپا و آمریکا هنوز وقتی دو معشوقه تصمیم می‌گیرند با یکدیگر رابطه داشته باشند نام همدیگر را به هم می‌گویند. از طرفی دیگر کشف نام موجب وصال محبوب می‌باشد. خودداری رستم از گفتن نام خود به سهراب مایه‌ی اصلی تراژدی رستم و سهراب است. اعتقاد فیثاغورث به اصالت اعداد یا افلاطون به عالم مثل صرفاً کلماتی عام هستند. بحث‌های فیلسوفان قرون‌وسطی درباره‌ی لوگوس یا کلمه که قدرتی خلاق محسوب می‌شد. یا تکیه ارسطو بر تعاریف صوری همه از همین‌جا ناشی می‌شود. در قرون معاصر شاعران سمبولیست و تأکیدی که بر قداست واژگان دارند نیز ناشی از باور آنان به افسون کلمات است. در اجتماعات کهن و درجای‌جای جهان کنونی مردم هنگام انجام یک کار فردی یا دسته‌جمعی صوتی را می‌خوانند یا صدایی درمی‌آورند. از این اصوات که گه‌گاه برای توازن در کار و سهل‌الوصول گردیدن کار و اغلب برای خصلت جادویی اصوات به‌کارمی‌رفت نخستین ترانه‌ها پدیدآمدند. اصوات کارهم انسان را به ساختن ابزارهای موسیقی کشانیدند حتی برخی از ابزارهای کار هم انسان را به ساختن ابزارهای موسیقی کشاندند. شماری از سازهای زهی از روی کمان ساخته شدند. مثلاً چنگ. "کارل بوخر" نخستین فردی بود که به این نظریه پرداخت. و هم‌اینک اغلب موسیقی‌دانان معتقدند موسیقی با آواز و آواز با تکامل "فریادکار" و "صدای ابزار" فراهم آمد و ثانیاً ابزارهای کار زمینه وابزارهای موسیقی بودند. به همین جهت در ترانه‌ها و اشعارعامیانه‌ی هر سرزمینی عناصرمربوط به آن سرزمین یافت می‌شود. نمونه‌های فراوانی می‌توان یافت(ص53، جامعه‌شناسی‌هنر، آریان پور) بنابراین از دیرباز شعر و موسیقی در باور انسان‌ها جنبه‌یی لاهوتی یافت. به‌طورکلی تولید یا کار یا زندگی انسانی دو وجه دارد: عینی و ذهنی. پیش از تقسیم‌کار واقعیت از خیال جدا نیست. پس از تقسیم‌کار تخصص به‌وجود آمد و سپس مردم گروه‌گروه شدند و بعد با به‌وجود آمدن مالکیت خصوصی انحصار اکثریت محروم توسط اقلیت ممتاز شکل گرفت. از هزاران سال ق‌م. در سراسر بین‌النهرین، مصر و شمال‌غربی هندوستان این‌ها روی داد. موجب آن عدم تجانس بود که منجر به تکامل می‌شد. از این پس انسان می‌آموزد برای تسلط بر واقعیت باید مناسبات آن‌را بشناسد(علم) و خود را برای این منظور آماده کند(هنر). در ادامه طبقه به‌وجود آمد (گروه بزرگی که اعضای آن علی‌رغم اختلافات خصوصی خود در تولید اقتصادی مقام مشابهی دارند و از ثروت اجتماعی سهم معینی می‌برند. ازآن پس دیگر هیچ فردی نمودار همه‌ی جامعه نیست بلکه هرکس به سبب گروه‌بندی اجتماعی به یکی از قطب‌های جامعه تعلق می‌یابد. بر اثر افزایش تولید و ذخیره‌کردن مواد مجال و امکانی برای فعالیت‌های غیر حیاتی یا تفننی پیش می‌آید در نتیجه بخشی یا طبقه‌یی از جامعه می‌تواند بدون کار تولیدی زندگی کند. در دوره‌ی شهرنشینی(5000 سال قبل) اختلافات طبقاتی شدت می‌یابد ابتدا برده‌دار در مقابل بردگان، سپس زمین‌داران در مقابل کشت‌کاران و عاقبت سوداگران در مقابل کارگران شهری قد علم کردند. باید درنظر داشت در هیچ امری نمی‌توان وجوه ذهنی را از وجوه عینی جدا کرد. در واقع حتی انسان باخود بیگانه نیز می‌تواند با تقویت جنبه‌های دیگر زندگی خود شناخت از خود را بازیابد. آنان نیز با دوری از عالم نظر برای خود جهان‌بینی‌یی دارند با این تفاوت که جهان‌بینی آنان ساده و بی‌پیرایه و ناشی از زندگی عملی است. بنابراین به اقتضای زندگی متفاوت اکثریت و اقلیت، اندیشه‌های آنان هم متفاوت می‌گردد و در فرهنگ و هنر و فلسفه‌ی مردم دو نوع طرز تلقی به‌وجود می‌آید. با توجه بر این خصوصیات می‌توان به شناخت و درک بهتری از هر گروه رسید.( البته نگارنده معتقدم که جوامع امروزی بسیار پیچیده‌تر از این است و لزوماً نمی‌توان آن‌ها را به دو یا سه دسته تقسیم کرد) اما چیزی که روشن است در این تقسیم‌بندی بخشی بر ثبات و عدم تغییر در موقعیت خود تأکید می‌کنند ولی بخشی‌که دیگر چیزی را برای ازدست‌دادن ندارد از هر فرصتی برای تغییر استفاده می‌کند. هنر و فرهنگ توده نیز بیشتر به بخش عوام ( به معنی عموم مردم) مربوط می‌شود و در آن‌جای دارد. بیشتر واقع‌گرا است و بستگی مستقیم‌تر و حیاتی‌تری به زندگی واقعی دارد. در حالی‌که هنر خواص یا اقلیت که معمولاً بخش وسیعی از هنر جوامع را دربر می‌گیرند! صورت‌گرا یا فرمالیسم هستند. اما واقع‌گرایی دیرین کمابیش در هنر اکثریت باقی می‌ماند(واقع‌گرایی در این‌جا رئالیسم جامد و ایستا نیست در تعریف ما ممکن است یک اثر سورئالیسم واقع‌گراتر از یک اثر رئال در حالت ظاهر باشد. اگر گذر کوتاهی بر سیر ایجاد شعر و موسیقی بیاندازیم اهدافمان روشن‌تر می‌شود. آمیختگی فعالیت‌های اعضای بدن سبب شد که حرکات حنجره همواره با حرکات دست و سر یا دیگر همراه شود. آنان مانند نوزادان فعلی هنگام حرف‌زدن اکثر اعضای بدن خود را حرکت می‌دادند. کارهای آنان دو جنبه داشت. صوتی و حرکتی. جنبه‌ی صوتی موسیقی و ترانه را موجب شد و جنبه‌ی حرکتی رقص را. با گسیختن تجانس ابتدایی هنرها یگانگی خود را با زندگی عملی از دست دادند. انسان تاحدودی از قوانین جهان آگاهی یافته بود و از جادو بی‌نیاز می‌شد. پیاژه کودک‌شناس نامدار نشان می‌دهد که نخستین اصواتی که کودک بر می‌آورد، نماینده‌ی هیچ مفهومی نیست، بلکه فقط ناشی از هیجانی است که در عضلات حنجره و دهان و لب ایجاد حرکتی می‌کند. چنان‌که وقتی کودک احساس گرسنگی می‌کند و لب او حالت مکیدن به خود می‌گیرد، صوت"م" و بعداً صور پیچیده‌تری مثل "ما" و "ماما" و"ممه" خود به خود به وجود می‌آید و صرفاً حاکی از هیجان‌ها و امیال فیزیولوژیک کودک است.

آن‌جا که می‌توان صدای روح و جان انسان را، از زبان خودش، درهر گوشه‌یی از گیتی – باهرزبان و ملیتی- شنید و خلجان ذهنی و هیجاناتش را درک کرد، دنیای رازآلود ترانه و شعر است. (زنان و سروده‌هایشان، صادق همایونی) به گفته‌ی آنه‌ماری شیمل: شعر به هر زبانی که باشد، زبان واحدی دارد، زبان ازلی که در فردوس خوانده‌اند و نغمه‌یی ابدی‌ست که در آن احساسات جاوید مردمان را سروده‌اند." و در جایی دیگر می‌گوید: شناختن شعر ملی شناختن روح آن ملت است و تنها وسیله‌ی موفق برای ایجاد دوستی و تفاهم میان ملت‌ها و اقوام".

لالا، لالا، لالایی
    ببار ای نم‌نم باران
    زمین خشک را تر کن
    سرود زندگی سرکن
    دلم‌تنگه دلم‌تنگه

منبع

2. 7 کاربر از پست مفید "VICTOR" سپاس کرده اند .

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    اقتصاد
    ارسال تشکر
    21,844
    دریافت تشکر: 45,916
    قدرت امتیاز دهی
    82822
    Array
    Almas Parsi's: جدید94

سلام به دوستان عزیز

ممنون از زحمات اوین الله عزیز ...

تاپیک جامع و زیبایی رو گرد آوری کردید و از زحماتتون ممنونیم

خانمی در پستی نوشتید یه مسافر کوچولو در راه دارید و به امید خدا میخواهید عمه بشید

پیشاپیش تبریک میگم و امیدوارم فرشته کوچولوتون به سلامتی و تندرستی قدم به این دنیای زیبا بگذاره
    و در پناه خدا و در آغوش خانواده سعادتمند باشه

با اجازه استارتر تاپیک من هم لینک این مجموعه لالایی های ایرانی رو تقدیم همه عزیزان میکنم...

دانلود لالایی های زیبای ایرانی (صوتی و تصویری)

4. 8 کاربر از پست مفید Almas Parsi سپاس کرده اند .

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    اقتصاد
    ارسال تشکر
    21,844
    قدرت امتیاز دهی
    82822
    Array

دانلود آهنگ - عروسک قشنگ من

دانلود آهنگ - گل پامچال

دانلود آهنگ - میم مثل مادر

دانلود لالایی شماره یک - گنجشک لالا ، سنجاب لالا

دانلود لالایی شماره دو - لا لا لا لایی خوابش برده بود

دانلود لالایی شماره سه - رشید و زیبا اسب ترکمن

دانلود لالایی شماره چهار - شب تو آسمون ، ماه هم خوابیده

دانلود لالایی شماره پنج - لالا سیب و انار من

دانلود آهنگ کودکانه شماره شش

دانلود لالایی شماره هفت - خورشید و مهتاب‌ ، صدای بارون ، گرگ های بیخواب

دانلود لالایی شماره هشت - لالایی کودک خوبم ، برات قصه میگویم

دانلود لالایی شماره نه - مازندرانی

دانلود لالایی شماره ده - لالا لالایی فرزند زیبا ، قهرمان من انسان فردا

دانلود لالایی شماره یازده - قصه ای زیبا برات میخونم تا کنی لالا

دانلود لالایی شماره دوازده - لالا لا لا گل پسته ، پدر بار سفر بسته

دانلود لالایی شماره سیزده - بخواب ای گل ، گل زیبا ، لا لا لا لا لا

دانلود لالایی شماره چهارده - لالا لالا گلم هستی

دانلود آهنگ کودکانه شماره پانزده

دانلود لالایی شماره شانزده - دختر خوبم ناز و عزیزم ، پسر ریز و تر و تمیزم

دانلود لالایی شماره هفده - لا لا لالایی ، مادر میخونه ، تا من بخوابم ، بیدار می مونه

6. 8 کاربر از پست مفید Almas Parsi سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    قدرت امتیاز دهی
    23072
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Almas Parsi نمایش پست ها
    سلام به دوستان عزیز

ممنون از زحمات اوین الله عزیز ...

تاپیک جامع و زیبایی رو گرد آوری کردید و از زحماتتون ممنونیم

خانمی در پستی نوشتید یه مسافر کوچولو در راه دارید و به امید خدا میخواهید عمه بشید

پیشاپیش تبریک میگم و امیدوارم فرشته کوچولوتون به سلامتی و تندرستی قدم به این دنیای زیبا بگذاره
    و در پناه خدا و در آغوش خانواده سعادتمند باشه

با اجازه استارتر تاپیک من هم لینک این مجموعه لالایی های ایرانی رو تقدیم همه عزیزان میکنم...

دانلود لالایی های زیبای ایرانی (صوتی و تصویری)

سلام و سلامتی خدمت شما خانم Alams Parsi

متشکرم از حضور ګرمتون

خواهش می کنم ...

سفرا بی خطر امیدوارم حسابی خوش ګذشته باشه

اشتباهی شده خانم پارسی ، خانم میترا پور رحیم در شرف عمه شدن هستن (
    #11)
    و من هم امیدوارم برادرزاده ی ایشون به سلامتی چشم به این دنیا باز کنن و در پیشګاه الله عمر با عزتی رو سپری کنن ...

منم اګه خدا بخواد 20 و اندی سال دیګه عمه خواهم شد

بابت لینک و مشارکتتون هم بسیار سپاسګزارم

8. 6 کاربر از پست مفید "VICTOR" سپاس کرده اند .

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    اقتصاد
    ارسال تشکر
    21,844
    قدرت امتیاز دهی
    82822
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط evin Allah نمایش پست ها

سلام و سلامتی خدمت شما خانم Alams Parsi

متشکرم از حضور ګرمتون

خواهش می کنم ...

سفرا بی خطر امیدوارم حسابی خوش ګذشته باشه

اشتباهی شده خانم پارسی ، خانم میترا پور رحیم در شرف عمه شدن هستن (
    #11)
    و من هم امیدوارم برادرزاده ی ایشون به سلامتی چشم به این دنیا باز کنن و در پیشګاه الله عمر با عزتی رو سپری کنن ...

منم اګه خدا بخواد 20 و اندی سال دیګه عمه خواهم شد

بابت لینک و مشارکتتون هم بسیار سپاسګزارم

سلام به اوین الله عزیز
    ممنونم از لطف شما ....
    جای شما و همه دوستان گل انجمن خالی بود

آخ درست میگید من تصور کردم پست شماست ...
    ولی اشکالی نداره این تجربه زیبا رو شما هم در آینده خواهید داشت
    برای مسافر کوچولوی دوستمون بهترینها رو آرزو میکنم و بهشون پیشاپیش عنوان عمه خانم رو تبریک میگم

ممنون از شما و زحماتتون

10. 5 کاربر از پست مفید Almas Parsi سپاس کرده اند .

همکار تالار صنایع دستی
    رشته تحصیلی
    فوق دیپلم فرش وتابلو فرش
    ارسال تشکر
    1,152
    دریافت تشکر: 3,505
    قدرت امتیاز دهی
    10081
    Array
    Tadaei's: جدید47

سلامممممممممممم

ممنون جالبه عکسها و مطالب

موفق باشید

12. 3 کاربر از پست مفید Tadaei سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    قدرت امتیاز دهی
    23072
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Tadaei نمایش پست ها
    سلامممممممممممم

ممنون جالبه عکسها و مطالب

موفق باشید
    سلام خانومی
    سپاسگزارم از حضورتون و خوشحالم رضایت داشتید ولیکن چقدر خوبه اگه به جای بیان اینکه مطلب خوبی هست نظراتمون رو در ارتباط با موضوع بیان کنیم و در این بحث خیلی خوشحال میشم چنانچه تاثیر لالایی رو در قدیم، امروز و فردا مطابق با عقاید خودتون عنوان کنید...
    و همینطور سایر دوستان عزیز...
    سربلند باشید در پیشگاه الله
    .. .
    ویرایش توسط "VICTOR" : 31st August 2014 در ساعت 12:53 PM دلیل: درشت کردن سایز فونت

14. 3 کاربر از پست مفید "VICTOR" سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    قدرت امتیاز دهی
    23072
    Array

پیش فرض بحث پیرامون لالایی و تأثیرات آن بر جامعه ی امروز و فردا

خب به نظرم جا داره بحث لالایی تحلیل بشه ، چنانچه دوستان علاقه مند هستن تشریف بیارن خوشحال میشم ...

خود من با مطالعه ی مطالب به این نتایج رسیدم که دوست دارم تشریف بیارید و بررسی کنیم چون بحث بدون نتیجه کاربردی نداره

طبق مطالب ګفته شده ، لالایی بر ذهن کودک نقش بسزایی داره و نوزاد توانایی درک مفاهیم اون رو نداره ، مضمون لالایی هم شامل ګرفتاری ها ، معیشت ، امیال و آرزوها و ناله های مادران از زندګی ای که داشتن بوده ، همون طور که ریشه یابی نام این آوا این رو نشون میده ... که البته در اصل هدف از لالایی آرام کردن ناله ی کودک هست ولیکن مضامینی که در این ترانه نقش می بنده از ناخودآګاه میاد و نمایان ګر دردهای مادران هست ... از دید من مشابه جریان نقاشی هایی هست که انسان ناخودآګاه ترسیم می کنه مثلاً در مواقع صحبت کردن با تلفن زیاد پیش میاد و اون ها رو تحلیل روانشناختی می کنن ، لالایی ها هم نیاز به چنین تحلیل هایی دارن ...

حالا بحث دیګه ای که پیش میاد اینه که ګفته شده لالایی ها در ذهن کودک مجسم میشن و عقاید اون رو شکل میدن که در بزرګسالی در ناخودآګاه اون نهادینه شده ... و ګفته شده بود که از طریق جهت دادن به لالایی ها میشه فرهنګ های متفاوتی رو مثل فرهنګ مهدویت در کودک پرورش داد ...

سخن اصلی من اینه که:

1. چطور میشه نوزاد از لالایی فقط آهنګ اون رو دریافت می کنه ولیکن با جهت دادن به مضامین لالایی در شکل دادن به عقاید اون تأثیر ګذار هست؟

2. با توجه به اینکه در ګذشته خوندن لالایی رواج بیشتری داشته و همونطور که ګفته شد بیشتر ناله ی یک مادر از زندګی (+ امیال و آرزوها) رو شامل بوده ، و توجه به اینکه لالایی ها شاکله ی عقاید یک فرد و دید او از جهان هستی رو در ناخودآګاه تشکیل میدن ، میشه ګفت که لالایی های مادران ګذشته در بدبینی های انسان های امروزی به زندګی و دید سخت بینانه و خستګی ها و ناله هاشون مؤثر بوده؟ (با توجه به ګذر زمان و راحت تر شدن سبک زندګی ها ، در ګذشته خب ناله هاشون واقع بینانه تر بوده/ نمی دونم تونستم منظورمو برسونم یا خیر)

3. و اګر مورد دوم مؤثر باشه پس میشه دید خوش بینانه رو در نسل های آینده پرورش داد ، درسته؟ و چه خوبه اګه جوانبش رو بررسی کنیم ...

4. کلاً به علت تأثیری که لالایی در ذهن کودک (نوزاد) داره ، مادران امروزی کمتر لالایی می خونن و بیشتر به جای این کار خودم زیاد دیدم که کودک رو با آهنګ به خواب می برن و نوزاد هم به اون آهنګ عادت می کنه و دیدم که آهنګ های بی مضمون و یا با مضامین ... پخش می کنن ، به نظرتون این سبک به خواب بردن طفل چه تأثیری در آینده ی اون و جامعه داره؟ ضمن این که دیګه ریتمی موازات با تپش قلب مادر برای نوزاد وجود نداره ...

فکر کنم سؤالاتم همین ها بودن ، اګه سؤالی جا افتاده باشه اضافه می کنم
    ویرایش توسط "VICTOR" : 31st August 2014 در ساعت 01:31 PM

16. 6 کاربر از پست مفید "VICTOR" سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مدیریت دولتی
    ارسال تشکر
    250
    دریافت تشکر: 153
    قدرت امتیاز دهی
    19
    Array
    sal Ma's: لبخند

لا لالایی گلِ لالا
    مهتاب اومده بالا
    موقع خوابِ حالا
    لا لالایی گلِ نی نی
    خوابایِ خوب ببینی
    رویِ ابرا بشینی...
    مامانِ خوبت
    پیشت میمونه
    قصه میخونه
    دونه به دونه
    لالالالالالا.....
    برایِ پخته شدن در زندگی ، کافیست از کوره در نروید

18. کاربرانی که از پست مفید sal Ma سپاس کرده اند.

یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    قدرت امتیاز دهی
    23072
    Array

تاثیر حرکتهای گهواره ای بر روی رشد جنین

دانشمندان دانشگاه میشیگان اعلام کردند حرکات گهواره ای می تواند باعث رشد بهنر جنین ها شده و آنها را از مقاومت بالاتری برخوردار سازد.

مطالعات جدید نشان می دهد جنینها نیز مانند نوزادان گهواره و لالایی را دوست دارند زیرا ایجاد حرکات گهواره ای در دوران جنینی باعث رشد بهتر آنها می شود.

دانشمندان دانشگاه میشیگان با به آرامی تکان دادن جنین در حال رشد در موشها طی باروری مصنوعی توانستند میزان باروری را تا ۲۰ درصد در این جانداران افزایش دهند به گفته آنها این حرکات آرام در انسان نیز می تواند نتیجه مشابه داشته و درصد موفقیت را در باروری مصنوعی افزایش دهد.

یکی از مهمترین تلاشهای محققان بهبود رشد جنینها در محیطهای آزمایشی به شکلی است که شرایط رشد آنها به شرایط طبیعی رشد نزدیکتر شود زیرا بدن انسان کارآمدترین و موثرترین محیط برای رشد جنین است. شیوه های کنونی باروری مصنوعی با آنچه در هنگام رشد جنین در بدن انسان که مدام در حال حرکت بوده و مواد مختلف در جریانند بسیار متفاوت است.

به همین منظور دانشمندان ابزاری را ابداع کردند تا بتواند حرکات طبیعی را که یک جنین در حال رشد در حالت طبیعی تجربه می کند را به وجود آورد. به گفته محققان این ابزار با ایجاد حرکات منظم و نه متوالی که دانشمندان آن را به حرکات گهواره ای تشبیه می کنند به سلولهای جنین احساس در خانه بودن را می دهد و این احساس رشد آنها را بهبود می بخشد.

این ابزار مخروطی به اندازه یک انگشت دانه است که در انتهای آن شبکه های ریزی برای خروج مواد غذایی قرار گرفته اند. این مخروط به صورت مقطع و برنامه ریزی شده مایعات مغذی را به شبکه ها تزریق می کند که این یکنواخت نبودن باعث القای حرکات طبیعی بدن به سلولها می شود.

بر اساس گزارش ام بی سی، آزمایشها نشان می دهد جنینهایی که با کمک این ابزار گهواره ای رشد داده شده اند بسیار مقاوم تر و سلامت تر از جنینهایی هستند که در شرایط سالم رشد داده شده اند به شکلی که جنین های ثابت از ۶۷ سلول و جنین های متحرک از ۱۰۹ سلول برخوردار بودند و در نهایت ۷۷ درصد از جنینهای متحرک به باروری موش مادر منجر شدند.

20. کاربرانی که از پست مفید "VICTOR" سپاس کرده اند.

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)