دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: روایت جذاب امین حیایی از بازی در یک فیلم

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    computer
    ارسال تشکر
    6,947
    دریافت تشکر: 11,496
    قدرت امتیاز دهی
    154
    Array

پیش فرض روایت جذاب امین حیایی از بازی در یک فیلم

644
    نقش سربازی را بازی می کردم که می‌بایست متهمی را به شهردیگری منتقل می‌کرد اما در بین راه در مشهد گرفتار می شد. آقای صدر عاملی دنبال بهانه می گشت برای همین...
    امین حیایی را باید از بازیگران توانای سینمای ایران دانست که از یکسو همواره در تولیدات سینمای تجاری بازی کرده است و از سوی دیگر در مواردی نادر این شانس را داشته که در آثار کار گردانان مطرح سینمای ایران همانند داریوش مهرجویی و رسول صدر عاملی حضوری قابل توجه داشه باشد. فیلم شب ساخته رسول صدر عاملی با بازی او در آستانه میلاد امام رضا (ع) در جشنواره فیلم رضوی حضور دارد.این فیلم که در آن علاوه بر امین حیایی،عزت الله انتظامی وخسرو شکیبایی نیز حضوردارند فیلمی جذاب با موضوع زائران حرم اما رضا (ع) است.این فیلم که یکبار پنج شنبه در سینما فلسطین نمایش داده شد امروز(شنبه) نیز قرار است در سینما فلسطین نمایش داده شود. امین حیایی به خاطر بازی دراین فلم سیمرغ بهترین بازیگری رااز جشنواره فیلم فجر دریافت کرده است. امین حیایی بازیگری بوده که براساس آنچه که در مصاحبه های خود گفته خیلی به خدا معتقداست. به این خاطر که همیشه اعتقادداشته كه خدا همیشه پشت‌اش بوده است.

زودتر اگر می داد
    جالب است بدانید حیایی پس از دریافت سیمرغ در جشنواره فجر گفته بود: من جوایز بیشتری از خدا گرفتم. بهترین جوایز را خودش به من داده و حالا هم این جایزه را به وقت‌اش، در زمانی كه ظرفیت‌اش را پیدا كردم و توانستم هضم‌اش كنم به من داد. زودتر اگر می‌داد شاید برای خودم خوب نبود. موقعیت‌ام را به هم می‌ریخت. یك وقتی آدم ممكن است به هم بریزد، ناراحت هم بشود كه چرا جایزه رابه من ندادند. اما بعدش به این نتیجه رسیدم كه شاید حقم نبوده كه الان بگیرم. این را در خودم و رابطه‌ام با خداوند احساس كردم. گیر و داری كه توی رابطه من و خدا بوده، شاید دو هفته است كه رفع شده، و شاید به همین خاطر است كه الان سیمرغ بلورین را به من دادند. به هر حال در این همه سالی كه با خدا زندگی كردم، همیشه توی زندگی‌ام حضورش جاری بوده است. بالاخره روزی رسید كه من از خودم پرسیدم حالا كه این قدر خدا به ما حال ‌می‌دهد، چرا ما به او حال ندهیم؟

یک نیروی عظیم
    اما گویا فیلم شب برای امین حیای تجربه خارق العاده ای بوده است. او مثلا در یادداشتی که دو سال پیش به ماهنامه نسیم داده بود نوشته بود: عجیب و غریب بود این همه انرژی. این همه اتفاق. غروب حرکتی کردیم و وقتی به مشهد رسیدیم شب شده بود. تمام داستان از یک صبح تاشب اتفاق می‌افتاد. نقش سربازی را بازی می کردم که می‌بایست متهمی را به شهردیگری منتقل می‌کرد اما در بین راه در مشهد گرفتار می شد. آقای صدر عاملی دنبال بهانه می گشت برای همین گرفتار شدن. خیلی این طرف و آن طرف کردیم تا قصه یک جورایی در مشهد گیر کنداما هیچ بهانه ای پیدا نشد. وقتی به مشهد رسیدیم برف شدیدی گرفت و تاصبح آنقدر بارید که همه جا راسپید کرد. حالا بهانه ای شده بود برای اینکه نتوانیم از شهر خارج شویم و طی دو،سه روز سکانسهای برفی را گرفتیم. اتفاق عجیبی بود. جور شدن این بهانه وردیف شدن کارها پشت سرهم. انگار یک نیروی عجیب می خواست این فیلم به سرانجام برسد. فیلمی که به زائران امام رضا (ع )ارتباط پیدا می کرد و با شور وانرژی وصف نشدنی به تصویر کشیده شد.این موضوع در مورد بازیگران و عوامل فیلم هم صدق می کردانرژی مثبتی که در لحظه لحظه فیلم جریان داشت..... هوش و ذکاوت صدر عاملی در کارگردانی فوق العاده است.اومدیریت خوبی در کار داشت و با جان ودل پشت دوربین کار می کرد.از همه مهمتر رابطه خوبی با همه اعضای گروه برقرار کرده بود: رفاقتی صمیمی و بی ریا. شب در کنار همه این نکات مثبت یک حسن بزرگ برای من داشت. حضور در کنار دوغول بازیگری سینمای ایران فرصت خوبی بود برای من. برای یک لذت تمام عیار.

امین حیایی به روایت صدر عاملی

روایت رسول صدر عاملی از بازی امین حیایی در فیلم شب هم خواندنیست: این فیلم، از همان ابتدا كار سختی بود. شرایط جوی، حضور غیرقابل كنترل مردم و خیلی چیزهای دیگر در كنار هم روزها و شبهای سختی را رقم زده بود، ولی به گفته صدر عاملی «امین حیایی» در تمام این لحظات دشوار حضور داشت و از هیچ تلاش و كمكی فروگذار نكرد. «امین» در هیچ سكانسی (به جز سكانس پایانی) تنها نبود و در تمام طول فیلم باید خودش را با آقای «انتظامی» هماهنگ می‌كرد. عجیب بود، در روزهایی كه احترام به پیشكسوت كمتر دیده می‌شود «امین حیایی» ثابت كرد كه این اخلاق نیكو در وی نهادینه شده است. او لحظه به لحظه روزها و شب‌های سخت فیلمبرداری را در كنار دو استاد بزرگ سینمای ایران یعنی آقایان «عزت‌‌الله انتظامی» و «خسرو شكیبایی» كار كرد و حتی یك لحظه شأن و كسوت آنها را فراموش نكرد.

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ

2. کاربرانی که از پست مفید moji5 سپاس کرده اند.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)