دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 98

موضوع: سطح سواد طرف مقابل در ازدواج شما چه تاثیری دارد؟

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    استعدادهای برتر
    رشته تحصیلی
    تخصص=ایده پردازی +ارزیابی محصول
    ارسال تشکر
    18,873
    دریافت تشکر: 9,270
    قدرت امتیاز دهی
    11669
    Array
    حسین متقی's: پر حرف

پیش فرض پاسخ : سطح سواد طرف مقابل در ازدواج شما چه تاثیری دارد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط M@hdi42 نمایش پست ها
    سلام

تقریبا از همه همچین سئوالی رو داشتم که اصولا بیاید معیار های یک فرد با سواد رو مشخص کنید که ببینیم اساسا تعریف سواد چی هستش؟

شما تعریفت چیه حسین جان؟

من تعریف بین المللی و نوین سواد رو قبول دارم و این کاملا متفاوت از مدرک هست که در ایران جا افتاده - من تعریفی که در ایران رواج داره رو اصلا قبول ندارم

در تعریف سنتی سواد، توانایی خواندن و نوشتن است و یا توانایی به‌کاربردن زبان برای خواندن، نوشتن، گوش‌دادن و سخن‌گفتن. ولی در مفهوم نوین این واژه به سطحی از خواندن و نوشتن که برای ارتباط کافی است گفته می‌شود و یا سطحی که یک فرد بتواند مفهوم را بفهمد و انگاره‌ها و اندیشه‌هایش را تا جایی که بتواند در آن جامعه سهیم باشد، بیان کند. سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد (یونسکو UNESCO) تعریف زیر را داده‌است : «باسوادی توانایی شناخت٬ درک٬ تفسیر٬ ساخت، برقراری ارتباط و محاسبه در استفاده از مواد چاپ‌شده و نوشته‌شده مربوط به زمینه‌های گوناگون است. باسوادی زنجیره آموزشی را که توانایی رسیدن به اهداف، توسعهٔ دانش و پتانسیل، و شرکت کامل در جامعه‌ای بزرگتر را برای یک فرد فراهم می‌کند، دربر دارد.»

البته من به سواد اطلاعاتی هم اعتقاد دارم که اگر باشه واقعا عالی میشه
    چون نمودار رشد سطح مالی-عاطفی-اجتماعی-و.... زندگی سرعت بیشتری میگیره و همیشه مثبت خواهد بود و یک زندگی تکاملی بهتر از ثابت موندن هست

سواد اطلاعاتی مجموعه مهارت‌هایی است که فرد را قادر می‌سازد نیاز اطلاعاتی خود را تشخیص دهد، با شناسایی منابع اطلاعاتی موجود به تدوین روش جستجو دراین منابع پرداخته و پس از انجام جستجو اطلاعات به دست آمده را ارزیابی کرده و به منظور تولید اطلاعات جدید پیوند لازم بین اطلاعات جدید را با دانش قبلی خود برقرار سازد.
    ویرایش توسط حسین متقی : 2nd January 2014 در ساعت 01:49 PM

http://news.iranema.ir/ سامانه هوشمند جمع آوری و انتشار اخبار روز ایران

2. 8 کاربر از پست مفید حسین متقی سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)