در آستانه ديدار با پرسپوليس
كريمي: به خدا واگذارش مي‌كنم كه مرا در اين شرايط قرار داد
خبرگزاري فارس: هافبك تيم فوتبال استيل‌آذين گفت: كسي كه باعث و باني جدايي‌ام از پرسپوليس شد را به خدا واگذار مي‌كنم كه باعث شد در اين شرايط قرار بگيرم.

به گزارش خبرگزاري فارس، علي كريمي به ياد ندارد كه در دوران بازيگري‌اش چنين شرايطي را كه امروز و قبل از بازي با پرسپوليس برايش به وجود آمده تجربه كرده باشد. او در مرز ميان عشق و وظيفه قرار گرفته و هنوز 48 ساعت به روز بازي مانده با اما و اگرهاي زيادي مواجه شده و سوالاتي كه قطعا پس از بازي روز شنبه با آن روبرو خواهد شد.
وقتي از بازي با پرسپوليس در گفت‌و گو با وب‌سايت‌ رسمي‌اش مي‌گويد نمي‌تواند احساساتش را پنهان كند اما به عنوان يك فوتباليست حرفه‌اي مي‌داند كه بايد به تعهداتش پايبند باشد.
بعد از اينكه استيلي گفت روز بازي روي نيمكت تيمش نمي‌نشيند و شنيده شد هدايتي هم آن روز به مسافرت مي‌رود تا بازي را نبيند، حساسيت و نگاه‌ها روي كريمي بيشتر شد اما آنچه بيش از هر چيز ديگر در لابلاي صحبت‌هايش شنيده مي‌شد، علاقه‌اش به هواداران پرسپوليس و ناراحتي‌اش از مسببان جدايي او از پرسپوليس بود.

*از بازي روز شنبه و حساسيت آن شروع كنيم.
بازي به دليل اينكه چند بازيكن ما سابقه پوشيدن پيراهن پرسپوليس را داشته‌اند، حساس شده اما به هرحال سه امتياز بيشتر ندارد و من اميدوارم يك بازي جذاب و ديدني شود.

*اما بيشتر نگاه‌ها به سوي شما متمركز شده است؟
من سعي مي‌كنم مثل بازي‌هاي گذشته استيل‌آذين باشم. شايد آن بازي، روز خوب من نباشد، شايد هم باشد اما دوست دارم تماشاگران خوشحال به خانه‌هايشان برگردند. اميدوارم روز خوبي براي من و پرسپوليس باشد.

*چه احساسي داريد؟
براي من سخت است چون هميشه مورد لطف هواداران واقعي پرسپوليس بودم و خوشحالم كه شنبه يكبار ديگر آنها را در استاديوم مي‌بينم.

*در هفته‌هاي گذشته شايعاتي پيرامون بازي نكردن شما برابر پرسپوليس يا محروم شدن مصلحتي شنيده مي‌شد.
ببينيد در فوتبال حرفه‌اي اين حرف‌ها نيست، چند شب پيش ديديم كه كاكا مقابل تيم سابقش (ميلان) بازي كرد، من هم مي‌دانم كه خيلي‌ها منتظر اين بازي بودند و نتيجه‌اش هم قابل پيش‌بيني نيست.

*يك احتمال برد پرسپوليس است.
بله، اگر پرسپوليس بازي را ببرد، من به احترام مسوولان استيل‌آذين و رئيس باشگاه، ناراحت نمي‌شوم!

*و بحث انتقال شما به پرسپوليس.
من طبق قراردادم به استيل‌آذين تعهد دارم و اين مساله را بر عهده مسوولان باشگاه گذاشتم، هواداران فهيم پرسپوليس هم خودشان بهتر از همه شرايطم را مي‌دانند.

*علي كريمي اگر خوب بازي كند، يا بد، اگر دريبل‌هايش جواب دهد يا ندهد و اصلا اگر بازي نكند، حرف و حديث پيرامونش خواهد بود، با اين مسئله چطور كنار مي‌آييد؟
(كاملا احساساتي شده) من سعي مي‌كنم بازي خودم را انجام بدهم. در اين بازي اگر ... چه بگويم ... (پاسخ به اين سوال برايش سخت شده است) من كسي را كه باعث و باني جدايي‌ام از پرسپوليس شد را به خدا واگذار مي‌كنم كه باعث شد در اين شرايط قرار بگيرم.

*پس اينطور نتيجه‌گيري كنيم كه براي شما بازي سختي خواهد بود؟
حتما همين طور است چون فوتبال حرفه‌اي‌ام را از پرسپوليس شروع كردم و هميشه مديون صحبت‌هاي هواداران واقعي‌اش بودم. الان هم برخلاف ميل باطني‌ام اين اتفاق افتاده، هر چند من اولي و آخر‌ي‌اش نيستم. به هر حال يك روز محبت‌ها اين عزيزان را جبران مي‌كنم و اميدوارم روز شنبه از تماشاي بازي لذت ببرند.

*و پرسپوليس.
خوشحالم كه پرسپوليس نسبت به هفته‌هاي اول ليگ شرايط بهتري را به‌دست آورده و اميدوارم در پايان فصل هم بتواند خواسته‌هاي هوادارانش را برآورده كند.

*اگر در اين بازي گل بزنيد، شادي مي‌كنيد؟
(با تعجب نگاهمان مي‌كند و با مكث مي‌گويد) اگر اين اتفاق بيفتد همه هواداران را سورپرايز مي‌كنم!

*چطور؟
كاري مي‌كنم هواداران پرسپوليس هم خوشحال شوند.

*مصدوميت پاي شما جدي است؟
رباط داخلي پايم دچار كشيدگي خفيف شده است.

*مي‌دانيد خيلي‌ها همين مساله را هم بهانه‌اي بيش نمي‌دانند؟
بله، به هر حال من پيه اين حرف‌ها را به تنم ماليده‌ام.

*و شرايط استيل‌آذين.
تيم، چند هفته‌اي است كه نمي‌بازد و اين مساله را بايد به فال نيك گرفت، در حال حاضر هم شرايط بد نيست. تيم ما قبل از فصل زمان لازم را براي آماده‌سازي در اختيار نداشت و اين تا حدودي براي ما مشكل‌ساز شد.

*و صحبت پاياني.
من مي‌خواهم يكبار ديگر از تمام هواداران واقعي پرسپوليس كه هميشه مرا مورد لطف قرار دادند تشكر كنم و آرزويم اين است كه يك روز محبت آنها را جبران كنم. مطمئنم روز شنبه آنها فوتبال زيبايي را شاهد خواهند بود و اميدوارم كه از ديدن بازي لذت ببرند.