دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 17 از 33 نخستنخست ... 789101112131415161718192021222324252627 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 321

موضوع: من و پروفسور بارتزال

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    ریازی فیزیک
    ارسال تشکر
    22
    دریافت تشکر: 26
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

پیش فرض پاسخ : من و پروفسور بارتزال ((مسابقه بزرگ سايت))

salam chera hamash darand karbaran da al va ina minevisand . man negah kardam har kasi chizi neveshte khei li fa al boode chera kari nemikonid ta karbarane gheire da al ham benevisand?

2. کاربرانی که از پست مفید عماد آرزومند سپاس کرده اند.

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    برق و كنترل
    ارسال تشکر
    646
    دریافت تشکر: 2,611
    قدرت امتیاز دهی
    40
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط عماد آرزومند نمایش پست ها
    salam chera hamash darand karbaran da al va ina minevisand . Man negah kardam har kasi chizi neveshte khei li fa al boode chera kari nemikonid ta karbarane gheire da al ham benevisand?
    دوست عزيز لطفا طبق قوانين سايت فارسي بنويسيد ..

در مورد انتقادتون خوب كسي رو نميشه كه مجبور كرد كه اينجا پست بده منتها فرصت برابر و براي همه هست نگفتيم عده خاصي ميتونند پست بدند گفتيم هر كسي ميتونه تو اين بحث شركت كنه .. اين بسته به توانايي و علاقه مندي افراد هستش ..
    توکلت علی الحی الذی لا یموت

4. کاربرانی که از پست مفید Amir سپاس کرده اند.

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    برق و كنترل
    ارسال تشکر
    646
    دریافت تشکر: 2,611
    قدرت امتیاز دهی
    40
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط hossien نمایش پست ها
    خیلی خوب میشد که یک کامپیوتر اون قدر کوچیک می شد که به راحتی جابه جا می کردیم درست هست الان کامپیوتر های جبی و ... هست اما از این مقدار هم کوچک تر تا آن را به راحتی در جیب و یا جیب پیراهن و ... گذاشت و جا به جا کرد .
    من تو این زمینه یک ایده دارم شاید خنده دار باشه ولی فکر می کنم دنیا به این سمت میره و در سال های آینده اونو خدا میدونه شاید درست بشه و در دست ما هم برسه .
    از اینا گذشته در مورد این ایده نظرات خودتون رو بدید که خوبه یا آیابه نظر شما امکان پذیر هست؟
    طرح :
    کامپیوتر به اندازه خودکار باشه هم به راحتی جابه جا میشه و هم حودکار خست .حالا نحوه کارش به این صورت باشه که یک پایه از لوله خودکار در بیاریم و به طوری که ثابت به ایسته حالا از قسمت بالای خودکارمون مثل پرژکتور نور به دیوار انداخته و صفحه مونیتور روی دیوار ایجاد بشه و برای تایپ که کیبورد لازم یک کیبورد مجازی روی سطح میز ایجاد کنه حالا هم به راحتی می توان با آن کار کرد.
    منتظر نظرات تون هستم.

كيبورد مجازي ساخته شده .. در مورد مونتيور هم همينطور منتها صحفه زير ديوار نيست بلكه صحفه الكترونيكي كه توسط يه كابل ارتباط به سيستم وصل ميشه .. در مورد كيبورد مجازي بگم كه صحفه كيبور پي سي رو در فاصله نزديك به مانيتور ايجاد ميكرد چيزي كه خودم از تصاوير فهميدم اين بود كه از برگشت و انعكاس نور روي سطح صاف استفاده كردند همه تصاوير شامل كيبور رنگي بر روي سطح شفاف بود بنابراين رنگ و برگشت نور تو اين فناوري نقش اساسي داره ..سنسورهاي هست كه قابليت تشخيص و تجزيه رنگ رو داره به كمك عدسي و منشور كه تو اسكنر هم استفاده ميشه بنابراين مهم اينكه نور منعكس شده رو تجزيه و تحليل كنيم .. كيبور مجازي عبارت ست از يه سري رنگهاي خاص كه تحت زاويه خاص به يه سطح صاف تابيده ميشه .. البته بحث تجزيه و تحليل انعكاس نور و مهمتر از همه خطاهاي خيلي زيادي كه پيش مياد رو نبايد ناديده گرفت و اين ابهام براي خود من اين بود كه ايا اين مسئله رو حل كردند اگر اره به چه صورت ؟ در مورد مانيتور ايده خيلي جالبيه و البته خيلي ساده تر از كيبورد مجازيه .. اينكه تصاوير برروي ديوار نمايش بديم همين الان هم ميتونيم با وصل كابل كيس به ويئو پروژكشن اينكارو انجام بديم .. مسئله كوچيك كردن تجهيزات الكترونيكي و عدسيها با كمك فناوري نانو الان امكان پذير هست البته اينكه بتونيم در حد يه خودكار اينكارو بكنيم خوب نياز به فناوري بالايي داره .. مسئله كوچيك كردن متعلقات شامل حافظه سي پي يو و.. هر روز با فناوري نانو داره به سمت جلو ميره .. يه مشكل كه در سرعتهاي بالا و حجم پايين پيش مياد اينكه در رد و بدل كردن اطلاعات از سي سي پي يو به حافظه هيا جانبي اينقد سرعت و فركانس بالاست كه الكترونها تحت تاثير ميدان مغناطيسي بالايي كه از رفت امد الكترونها در مدار ايجاد ميشه اطلاعات پرش ميكنند و در داده ها خطا ايجاد ميشه بنابراين از تركيب سي پي يو ها استفاده كردند ..

اما يه سيستم جال كه خودم از نزديك تو نمايشگاه فناوري يكي زا شركتهيا اونوري ديدم تخته تدريس و به اصطلاح تخته سياه ديجيتالي بود كه شامل يك صحفه ال سي دي يا oled بود كه با نور پروژكشن و لمس اثر انگشت كاربر كار ميكرد در سايز هاي تا 64 اينچ و ميتونست با اينترنت و حافظه اي با حجم اطلاعات بالا قدرت دسترسي با ارشيو تدريس گذشته و .. كه البته در واقع كيس فرماندهي اين مانيتور رو يك cpu 4 گيگ ساپورت ميكرد كه قدرت مانور استاد رو بالا ميبرد .. اين در حاليكه در بعضي از شهرتانها و بهتر بگيم اغلب هنوز هم همون گچ و تخته سياه و تخته پاك كن كار ميكنه و همون تدريس مكتبي
    توکلت علی الحی الذی لا یموت

6. کاربرانی که از پست مفید Amir سپاس کرده اند.

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    ریازی فیزیک
    ارسال تشکر
    22
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

خیلی خوب میشد اگر دستگاهی بود که با اون می تونستی نظرت رو به دیگران تحمیل کنی.

8. 2 کاربر از پست مفید عماد آرزومند سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک-ساخت و تولید
    ارسال تشکر
    11,215
    دریافت تشکر: 9,945
    قدرت امتیاز دهی
    3451
    Array

درست هست این طوری انسان به بعضی از اهداف خودش می رسه ولی به این موضوع فکر کردین که دیگه سنگی رو سنگ دیگه بند نمی شد و جهان بی نظم و ثبات میشد.
    نظر شما در این مورد چی هست؟
    مهمترين لذت در زندگي، كمك به سايرين براي برنده شدن است. حتي اگر به قيمت آهسته تر رفتن و تغيير در نتيجه مسابقه اي باشد كه ما در آن شركت داريم

10. 2 کاربر از پست مفید hossien سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    40
    دریافت تشکر: 89
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

Smile پاسخ : من و پروفسور بارتزال ((مسابقه بزرگ سايت))

با سلام خدمت همگی
    گفتم توی این تاپیک طرح من هم باشه ایرادی نداره .
    طرح من یه دستگاه مکانیکی هست که کارش تولید انرژی الکتریسیته بدون استفاده از سوخت و انرژی اولیه یا ثانویه است .
    حتما الان فکر کردین که امکان نداره اما ارزشش رو داره مطالب پایین هم یه نگاهی بندازید و یه کمی راجع بهش فکر کنید اگر نظری هم داشتید خوشحال می شم بگید و لطفا مطالبش اگه توی سایت می گذارید به این ایمیل هم بفرستید (از قبل ممنونم)
    این طرح از چند محفظه ی متحرک تشکیل شده که داخل محفظه ها یک مایع که فعلا مد نظر ما آب هست وجود داره این آب توسط مکانیزم دستگاه که به کمک فشار هوا وزن پیستون متصل به محفظه و قطعات و سایر اجزا یک چرخه ی دائمی تشکیل می ده که در آن انرژی جنبشی اب به کمک یک توربین که در مسیر آب تعبیه شده به انرژی الکتریسیته تبدیل میشه اگه فکر می کنید که خوب در این دستگاه از انرژی پتانسیل استفاده می یا اصطکاک های موجود سبب متوقف شدن عملکرد دستگاه می شه باید بگم که اشتباه می کنید چون این مکانیزم به صورت چرخه طراحی شده و به صورت ایزوله با محیط بیرون هست و بعد از پایان هر چرخه اجزا در جای خودشون صابت می مانند پس انرژی هر قطعه برابر انرژی اولیه آن است و انرژی ای مصرف نشده حال اینکه انرژی الکتریسیته تولید شده و خوروجی و بازده این دستگاه رفته رفقته اضافی می شود و اصطکاک هم به مدد مکانیزم ویژه دستگاه عملا می تواند توسط ایجاد و استفاده از سایر برآیندهای نیرو جبران و خنثی شود. بدین ترتیب آرزوی دست نیافتنی بشر به کمک این طرح میسر شده و لازم این نکته رو هم متذکر بشم با اینکه این دستگاه به طور کامل ساخته نشده تک تک اجزای طرح از لحاظ تئریک بررسی شده و امتحانش رو پس داده و از لحاظ عملی تمام اجزا آزمایش شده و نتیجه ی مطلوب رو به دست داده حتی در جشنواره جوان خوارزمی برگزیده استانی شده ولی به علت نا تمام ماندن ساخت طرح در مرحله کشوری موفق نشده .
    الان هم منتظر یه سرمایه گذار هستیم تا برای ساخت کامل دستگاه با ما همکاری کنه .
    اینجا یک تصویر ساده و کلی از دستگاه رو براتون می گذارم و اگه اطلاعات بیشتری خواستید می تونید در بخش ایده های نخبگان ایرانی در همین سایت مراجعه کنید و یا با این شماره تلفن یا ایمیل تماس بگیرید .

با امید موفقیت همه ی شما عزیزان
    ارادتمند شما
    مانی صادقپور
    09149361609
    Mani_sadeghpour@yahoo.com
    تصاویر پیوست شده
    ویرایش توسط mani : 18th October 2009 در ساعت 02:15 PM

12. 4 کاربر از پست مفید mani سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    3,335
    دریافت تشکر: 3,147
    قدرت امتیاز دهی
    40
    Array

نظر خوبی هست اگر در نظرات مثبت استفاده بشه!
    اونوقت قیمت این دستگاه چند باید باشه؟

14. 2 کاربر از پست مفید matrix سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    ریازی فیزیک
    ارسال تشکر
    22
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

البته این دستگاه رو انسان ها به طور ظعیف در اختیار دارند . مثل طرز حرف زدن و...... . اما مسلما از این دستگاه نمی شه در اجتماع استفاده کرد.

16. 3 کاربر از پست مفید عماد آرزومند سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    ریازی فیزیک
    ارسال تشکر
    22
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

انگار نظرات ته کشید؟!

18. 2 کاربر از پست مفید عماد آرزومند سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک-ساخت و تولید
    ارسال تشکر
    11,215
    دریافت تشکر: 9,945
    قدرت امتیاز دهی
    3451
    Array

انگار نظرات ته کشید؟!
    نه اين طور نيست . چون به نظر من اگر چيزي كه به درد جامعه و بشر نخوره چرا طراحي بشه كه به خودمان صدمه بزنه و با توجه به اينكه خودتان گفتيد خوب نيست من هم چيزي عنوان نكردم
    مهمترين لذت در زندگي، كمك به سايرين براي برنده شدن است. حتي اگر به قيمت آهسته تر رفتن و تغيير در نتيجه مسابقه اي باشد كه ما در آن شركت داريم

20. 3 کاربر از پست مفید hossien سپاس کرده اند .

صفحه 17 از 33 نخستنخست ... 789101112131415161718192021222324252627 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)