دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: 7 فوتباليست پولدار ايرانی چه كسانی هستند؟

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    computer
    ارسال تشکر
    6,947
    دریافت تشکر: 11,496
    قدرت امتیاز دهی
    155
    Array

پیش فرض 7 فوتباليست پولدار ايرانی چه كسانی هستند؟

در این گزارش با بیان اینكه تا پیش از این گفته می شد علی دایی مایه دار ترین فوتبالیست ایرانی است آمده: البته دیگر نمی‌شود دایی را جزو بازیكنان محسوب كرد.
    به گزارش جهان، او مربی شده و حالا روی نیمكت تیم‌ملی می‌نشیند. با این همه، نمی‌شود از دایی چشم‌پوشی كرد.
    به نوشته این روزنامه یكی از بازیكنان تیم ملی كه نمی‌خواهد نامش فاش شود، با خنده می‌گوید: «ای كاش پول دایی فقط از پارو بالا می‌رفت!» با اینكه زمین و زمان می‌دانند كه دایی ثروتمند‌ترین فوتبالی است، اما او بارها منكر این موضوع شده.
    اما دایی یكبار در پاسخ به این سوال گفت: «بچه‌هایی هستند كه خیلی بیشتر از من دارند. ببینید من خدا رو شكر می كنم اندازه خودم شاید هم بیشتر از اندازه خودم دارم. اما این متعلق به یك مجموعه است. من با خانواده‌ام زندگی می‌كنم و هیچ موقع همه چیز را برای خودم نخواسته‌ام. الان هم همین‌طور است من عاشق خانواده‌ام هستم و همیشه دوست دارم پیش آنها زندگی كنم و اینكه من پولدارترین فوتبالیست باشم، نه؟! اصلاً!» خب، هنوز كشف نشده بازیكنانی كه منظور دایی با آنهاست، چه كسانی هستند.
    آن بازیكن ملی‌پوش خیلی راحت به این سوال جواب می‌دهد:

«مهدی مهدوی‌كیا»‌هر كسی نداند خبرنگاران خیلی خوب می‌دانند كه مهدوی‌كیا یكی از مایه‌دارترین فوتبالیست‌های ایرانی است. با پولی كه او از باشگاه‌ هامبورگ گرفت، نه تنها بار خودش را بست، بلكه نوه نتیجه‌اش هم بیمه شدند!
    مهدی بابت هر فصل از این تیم 2 میلیون و 200 هزار یورو می‌گرفت كه در نوع خود یك ركورد محسوب می‌شد، چون مهدی در آن روزها توانست ركورد درآمد در هامبورگ را بزند. مهدی سه فصل این رقم را از هامبورگ دریافت كرد. حالا هم كه به آینتراخت رفته، سالی یك میلیون و پانصد هزار یورو می‌گیرد كه او را قاطی 4 بازیكن گران تاریخ باشگاه كرده.

وحید هاشمیان
    كلاً آن دسته از بازیكنانی كه در بوندس‌لیگا زیاد بازی كرده‌اند، در پول دست و پا می‌زنند. همین وحید هاشمیان كه این روزها بازیكن بوخوم است، هر فصل مبلغ سنگینی را دریافت می‌كند. او در هانوفر سالانه نزدیك به یك میلیون و پانصد هزار یورو دریافت می‌كرد كه این رقم‌ها را خودتان به ریال حساب كنید تا ببینید چند میلیارد می‌شود! بازیكن مایه‌دار در فوتبال ایران زیاد است.

علی كریمی
    علی كریمی هم از آن دسته بازیكنانی است كه بدجور درآمدش بالاست. او در چند سال اخیر به اندازه عمر چند صد بشر، پول به جیب زده. زمانی كه در الاهلی بازی می‌كرد برای دوبار قراردادش را با این تیم اماراتی تمدید كرد كه برای دو بار قراردادش را با این تیم اماراتی تمدید كرد كه برای هر فصل نزدیك به 2 میلیارد تومان دریافت می‌كرد. بعد راهی آلمان و بایرن شد، برای هر فصل بازی یك میلیون و پانصد هزار یورو گرفت تا بر اندوخته‌های خودش بیفزاید. تازه بعد از جدایی از بایرن بود كه علی، ثروت خود را افزایش داد. برای سه فصل بازی در قطر، 5 میلیارد دریافت كرد، آن هم به طور كامل. ولی در مجموع 2 فصل در این كشور بازی كرد. باشگاه پرسپولیس هم برای اینكه او را به خدمت بگیرد 300 میلیون به باشگاه السیلیه داد.
    می‌گویند كریمی در پرسپولیس پولی نمی‌گیرد و تنها ماهانه یك رقم ناچیزی در حد چند میلیون از باشگاه دریافت می‌كند.
    ابوالفضل جلالی مدیر برنامه‌های علی كریمی می‌گوید: «راستش علی 2 سالی است كه فقط با انگیزه مالی فوتبال بازی می‌كند...»

فرهاد مجیدی
    در اینكه خیلی‌ها می‌دانند ستاره‌های ذكر شده چقدر مایه‌دار هستند، شكی نیست. مردم عادی خیلی خوب از این ماجرا بااطلاعند ولی هستند بازیكنانی كه پشت ابر پنهان مانده‌اند.
    یكی از افراد فوتبالی می‌گوید: «من فكر می‌كنم نباید فرهاد مجیدی را از قلم انداخت!» این مهاجم استقلال كه 8 سالی در امارات بازی كرد اینقدر پول درآورد كه حالا بتوان به جرأت گفت جزو سه نفر اول مایه‌دارها باشد.
    می‌گویند او از شیخ دوبی اینقدر پاداش گرفت و در كنارش مغازه و خانه خرید كه حالا ماهانه میلیاردها پول به حسابش واریز می‌شود.
    مجیدی البته این قضیه را خیلی بروز نمی‌دهد و در تهران با ماشین‌های 60،70 میلیونی می‌چرخد. یكی از دوستان نزدیك فرهاد می‌گوید: «او اگر همین‌طور ادامه بدهد بعید نیست دایی و مهدوی‌كیا را بگیرد.»‌

كریم باقری
    در رده‌های بعدی پولدارها نام‌هایی مانند كریم باقری، جواد نكونام،‌ ایمان مبعلی،‌ جواد كاظمیان و... دیده می‌شود. كریم از آن دسته ثروتمندهای ندار است و احتمالاً زندگی را با جمله معروف «بهتر است ثروتمند زندگی كنیم تا اینكه ثروتمند بمیریم» سپری می‌كند. او چیزی از مایه‌دار بودنش بروز نمی‌دهد و تا همین چند وقت پیش هم با 206 در تهران چرخ می‌زد. او كلاً خیلی كم خرید می‌كن و با همه بازیكنان فرق دارد.

جواد نكونام
    در مورد جواد نكونام باید گفت كه رفته رفته دارد برای دایی و دار و دسته‌اش، یك خطر محسوب می‌شود. او كه سه ساله با اوساسونا بست، برای فصل اول نزدیك به دو میلیون یورو دریافت كرد اما از این فصل، پولی به مراتب بیشتر می‌گیرد.
    سایت ترانسفر ماركت كه در جهان سایتی شناخته شده است و قیمت بازیكنان را تخمین می‌زند، در جدیدترین آمار خود اعلام كرد حالا نكونام نزدیك به 7 میلیون یورو قیمت دارد كه در تاریخ فوتبال ایران، برای یك بازیكن بی‌سابقه است. نكونام از زمانی كه ایران را ترك كرد قدم در راه ثروتمند شدن گذاشت.
    از دو باشگان اماراتی الوحده و الشارجه نزدیك به یك میلیارد و چهارصد میلیون دریافت كرد كه به گفته دوستان نزدیكش بیشتر این پول را خرج تجملات كرد! قبل از آن هم او جزو گران‌ترین بازیكنان لیگ برتر بود كه از باشگاه پاس برای هر فصل 300 میلیون می‌گرفت. ولی حالا پولی كه جواد در اسپانیا می‌گیرد چندین برابر این رقم است.

مسعود شجاعی
    حتی مسعود شجاعی هم در اسپانیا میخ مایه‌دار شدن را كوبیده.
    به تأیید سایت رسمی باشگاه اوساسونا او برای هر فصل 2 میلیون یورو از این باشگاه می‌گیرد كه برای بازیكنی در حد او یك رقم كلان است. مسعود قبل از این، بیشترین پول دریافتی را از اماراتی‌ها گرفته بود كه به گفته خودش نزدیك به یك میلیارد تومان بود.
    برای پول درآوردن امارات هم بدجایی نیست. حتی علی دایی كه روزی برایش افت داشت در آسیا بازی كند، دو فصل به الشباب امارات قرار داد بست و 2 میلیارد به جیب زد.
    ایمان مبعلی، جواد كاظمیان و علی سامره از آن دست بازیكنانی هستند كه خیلی راحت به این قضیه پی برده‌اند و الان چند سالی می‌شود كه در امارات بازی می‌كنند. ایمان در حال حاضر گران‌ترین بازیكن ایرانی لیگ امارات است و نزدیك به یك میلیارد و پانصد میلیون از باشگاه الوصل گرفته.
    او در سه سال اخیر رقم درآمد سالانه خود را به بالای یك میلیارد افزایش داده و اگر همین‌طور ادامه دهد، درآینده یكی از مایه‌دارترین بازیكنان ایران می‌شود.
    جواد كاظمیان دوست نزدیكی ایمان هم از فصل گذشته رقم دریافتی را به یك میلیارد رسانده و هر فصل قیمت خود را بالاتر می‌بردو اینها تنها بازیكنان ثروتمند ایران نیستند.
    در لیگ برتر هم هستند كسانی كه جزو مایه‌دارها محسوب می‌شوند، مثل نیكبخت واحدی. ولی رقمی كه او و سایر بازیكنان گران‌قیمت لیگ برای یك فصل می‌گیرند خیلی كمتر از لژیونرهاست.

2. کاربرانی که از پست مفید moji5 سپاس کرده اند.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)