دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: اطلاعات نیاز دارم

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    صنایع
    ارسال تشکر
    130
    دریافت تشکر: 23
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

پیش فرض اطلاعات نیاز دارم

سلام دوستان
    میخوام بدونم برای زدن دفتر فنی مهندسی به چه مهارتهایی نیازه و چه کارهایی انجام میشه ؟؟؟؟؟؟؟

2. 3 کاربر از پست مفید بانو 2013 سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    معماری
    ارسال تشکر
    0
    دریافت تشکر: 97
    قدرت امتیاز دهی
    235
    Array

پیش فرض پاسخ : اطلاعات نیاز دارم

من نمی دونم

4. 2 کاربر از پست مفید kavehsaeed سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    تکنولوژی معماری
    ارسال تشکر
    2
    دریافت تشکر: 34
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

من که دفتر نزدم که اونقدر تجربه داشته باشم اما همینو بگم که باید خیلییییییییییییییی گرگ باشی!!!
    (با چندتا مهندس مشورت کن)

6. 2 کاربر از پست مفید MAXIMOUSS سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    صنایع
    ارسال تشکر
    130
    دریافت تشکر: 23
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

چی ؟؟؟ گرگ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    از من ساده تر و بی تجربه تر پیدا نمیشه

هر کی میدونه بیاد یه کمک کوچیک بده

8. کاربرانی که از پست مفید بانو 2013 سپاس کرده اند.

یار همراه
    رشته تحصیلی
    معماري
    ارسال تشکر
    10,246
    دریافت تشکر: 10,466
    قدرت امتیاز دهی
    32325
    Array
    معمار حانیه's: خواهش

[/quote]

سلام عزیزم

راستش منم خودم تا الان دفتر و... نزدم. اما ای کاش دوستان بودن که بیشتر کمکت میکردن. من در این حد میگم امیدوارم به درد بخوره

خلاصه دستورالعمل نحوه تاسيس و فعاليت دفاتر خدمات فني و مهندسي

- شناسايي و معرفي گروههاي داراي صلاحيت جهت تاسيس دفاتر خدمات مهندسي و با در نظر گرفتن سهميه مصوب شعب ،‌ پراكندگي روستاها ،‌ فواصل مناسب جهت ارائه خدمات و ... توسط شعب بنياد انجام خواهد شد.
    2- بنياد استان پس از بررسي شرايط متقاضيان تاسيس دفاتر مجوز فعاليت موقت 3 ماهه صادر
    خواهد نمود.
    3- تعيين سهميه هر يك از دفاتر و همچنين معرفي متقاضيان تهيه نقشه براساس ظرفيت مجاز و توان فني پرسنل فعال دفاتر توسط شعب بنياد انجام خواهد شد.
    4- براساس بازديدهاي ماهيانه كه توسط بنياد استان و مشاور مادر انجام خواهد شد به صورت موردي نقشه هاي تهيه شده مورد بررسي قرار گرفته و درصورتي كه در چهارچوب احكام و ضوابط ارائه شده توسط مشاور مادر و منشور طرح ويژه انجام شده باشد،‌ مجوز ادامه
    فعاليت صادر و در غير اين صورت مجوز مربوطه لغو خواهد شد.
    5- دفاتر موظف خواهند بود 10 درصد از كل مبلغ حق الزحمه دريافتي را به صورت ماهيانه بابت هزينه هاي مستقيم مديريتي و نظارتي به بنياد پرداخت نمايند.
    شرايط تاسيس و فعاليت دفاتر:
    تاسيس دفارت خدمات فني و مهندسي با حضور حداقل يك مهندس معمار و يك مهندس محاسب
    ميسر خواهد بود. (مهندسين داراي پروانه اشتغال بكار مهندسي وزارت مسكن و شهرسازي در اولويت اول ميباشند.)

معرفي يك مكان مشخص در سطح منطقه تحت پوشش دفتر جهت ارائه خدمات با حداقل فاصله
    دسترسي براي مراجعه متقاضيان.
    1. تعهد

به حضور در دفاتر مربوطه در ساعات اداري (بصورت تمام وقت) تعهد مسئولين دفاتر به اجراي كامل مفاد تفاهم نامه تاسيس دفاتر خدمات فني و مهندسي.
    تفاهمنامه نحوه همكاري بنياد مسكن ؟ اسلامي و دفاتر خدمات فني و مهندسي در
    2. طرح ويژه بهسازي و نوسازي مسكن روستائي

در اجراي مصوبه به شماره 47081 و 1522 هيئت محترم دولت و مطابق برنامه چهارم توسعه
    اقتصادي اجتماعي،‌ فرهنگي جمهوري اسلامي ايران اين تفاهمنامه فيمابين بنياد مسكن اسلامي شهرستان
    گروه ارائه دهنده خدمات فني و مهندسي با مسئوليت آقاي/ خانم
    بعنوان مهندس محاسب كه از اين پس دفتر خدمات فني و مهندسي ناميده ميشود.به منظور ارائه خدمات در زمينه طراحي و تاييد نقشه هاي ساختماني مربوط به طرح ويژهبهسازي مسكن روستايي مبادله ميگردد.
    3. دفتر

خدمات فني و مهندسي براساس شرايط زير متعهد ميگردد،‌ خدمات مربوطه را با زمانبندي
    ارائه شده و رعايت كليه قوانين، مقررات و ضوابط جاري كشور و در قالب طرح ويژه
    بهسازي مسكن روستايي و با هماهنگي بنياد مسكن و زير نظر مشاور مادر به اتمام
    برساند.

1- تشكيل پرونده فني باري هر يك زا متقاضيان
    2- تكميل فرم پرسشنامه و بازديد از محل
    3- تهيه نقشه هاي اجرايي مطابق با ضوابط و آيين نامه هاي فني و مقررات ملي ساختمان و براساس دستورالعمل هاي ابلاغي طرح ويژه بهسازي مسكن روستايي و الگوهاي مصوب معماري ارائه شده توسط مشاورمادروتاييدبنيادوتامي ن خواسته هاي متقاضي ومراجع صدور پروانه ظرف مدت 5 روز كاري
    4-درصورتيكه متقاضي نقشه هاي اجرايي را از طريق مراجع ذيصلاح ديگري تهيه كرده باشد
    دفاتر نسبت به بررسي نقشه ها اقدام و در صورت تطابق نقشه با ضوابط و مقررات ملي و
    اهداف طرح ويژه بهسازي نقشه هاي مزبور را حداكثر ظرف مدت 3 روز كاري تاييد خواهند
    نمود.
    5- چنانچه به دلايل فني و يا عدم تطابق با ضوابط و مقررات جاري نقشه توسط مراجع صدور
    پروانه و يا بنياد مسكن تاييد نگردد دفاتر موظف خواهند بود حداكثر ظرف مدت 2 روز كاري نسبت به اصلاح و عودت مجدد نقشه ها اقدام نمايند.
    6- ارسال نقشه هاي نهايي كامل به همراه فرم مشخصات نقشه هاي ساختماني ( فرم شماره 5 )
    و فايل كامپيوتري حاوي اطلاعات و نقشه هاي تهيه شده به شعبه جهت تكميل مدارك.
    7- تشكيل آرشيو نقشه هاي تاييد شده در غالب 1 آلبوم كامل به همراه فايل كامپيوتري مربوطه جهت ارائه به بنياد و مشاور مارد در كنترلهاي موردي ماهيانه.
    8- ارتباط مستمر با ناظرين فني و برطرف نمودن نقايص احتمالي نقشه ها و انعكاس اين تغييرات در نقشه هاي مذكور.
    9- ارائه گزارش عملكرد از فعاليت ماهيانه به شعبه در غالب فرم شماه 6
    10- ارائه شماره و تاريخ دريافت مدارك بعنوان مبناي شروع طراحي و اعمال در زمانبندي انجام خدمات
    11- رعايت كليه تعرفه ها و زمانبندي انجام خدمات مربوطه.
    12- تعهد به حضور مسئولين دقت بصورت مستمر و ارائه خدمات لازم حداقل تا پايان وقت اداري روزهاي غيرتعطيل.
    13- كليه نقشه هاي تهيه شده با مهر دفاتر و امضاي حداقل يك نفر از موسسين دفتر معتبر ميباشد.
    ضمن اينكه امضا هر يك به منزله تقبل كليه مسئوليتهاي فني و قانوني موسسين خواهد بود.
    14- در صورت انصراف هريك از موسسين دفاتر مجوز فعاليت باطل و ادامه فعاليت دفتر غيرمجاز
    15- انصراف و قطع فعاليت دفاتر به هر دليل رفع مسئوليت هاي تعهد شده قبلي نمي باشد و موسسين شخصاً مسئوليت تعهدات را بعهده خواهند داشت.
    16- دفاتر موظف خواهند بود 10 درصد از كل مبلغ حق الزحمه دريافتي را بصورت ماهيانه بابت
    هزينه هاي مستقيم نظارتي و مديريتي به بنياد پرداخت نمايند.
    4. تعهدات بنياد

1-ارائه و ابلاغ طرحهاي فرادست مورد نياز از قبيل طرح هادي و طرح كالبدي و ...
    2- ابلاغ دستورالعملها، احكام، ضوابط و الگوهاي تهيه شده توسط مشاور
    3- ابلاغ تعرفه هاي مربوط به حق الزحمه تهيه نقشه هاي اجرايي
    4-معرفي متقاضيان به دفاتر در چهارچوب مقررات مربوطه و با رعايت اولويت بندي و ظرفيت و صلاحيت دفاتر خدمات فني و مهندسي

تذكر
    1– گواهي امضاي مسئولين دفاتر در دفتر اسناد رسمي الزامي است.
    2 – مبادله تفاهم نامه حاضر قبل از صدور مجوز فعاليت دفاتر خدمات فني ومهندسي هيچگونه مسئوليتي براي طرفين ايجاد نخواهد نمود.
    5. شرایط کلی

الف: پروانه اشتغال به كار مهندسي

ماده 4- دارندگان مدرك تحصيلي كارشناس و بالاتر، در هر يك از «رشته‌هاي اصلي» يا «رشته‌هاي مرتبط» مي‌توانند از طريق تقاضاي صدور پروانه اشتغال به كار مهندسي با توجه به مدارك تحصيلي و سوابق كار و تجربه در يك يا چند زمينه خدمات مهندسي از قبيل طراحي، محاسبه، نظارت، اجرا، بهره‌برداري، نگهداري، كنترل و بازرسي امور آزمايشگاهي، مديريت ساخت و توليد، نصب، آموزش و تحقيق درخواست تشخيص صلاحيت نمايند.

ماده 5- براي صدور «پروانه اشتغال» علاوه بر دارابودن مدرك تحصيلي، گواهي اشتغال به كارآموزي و گواهي قبولي در آزمونهاي مربوط و سابقه‌كار حرفه‌اي در رشته‌هاي تخصصي و فني مربوط، بعد از تاريخ اخذ مدرك به شرح زير ضروري است:

الف ـ دارندگان مدرك علمي دكتري با حداقل 1 سال كارآموزي يا سابقه كار.
    ب ـ دارندگان مدرك كارشناسي ارشد با حداقل 2 سال كارآموزي يا سابقه كار.
    پ ـ دارندگان مدرك كارشناسي با حداقل 3 سال كارآموزي يا سابقه كار.

ماده 6- گواهي اشتغال به كار و تجربيه عملي و سابقه كار متقاضي در صورتي معتبر شناخته خواهد شد كه توسط واحدهاي فني وزارتخانه‌ها، سازمانهاي دولتي يا وابسته به دولت، شهرداريها، شخصيت‌هاي حقوقي شاغل در رشته‌هاي موضوع «قانون»، شركت‌هاي ساختماني يا مهندسان مشاور كه داراي پروانه اشتغال به كار مهندسي «شخص حقوقي» مي‌باشند و يا توسط دو نفر از مهندسان با بيش از ده سال سابقه كار و داراي پروانه اشتغال به كار مهندسي و يا توسط «نظام مهندسي استان» تأييد و صادر شده باشد. در گواهي اشتغال مذكور موارد زير بايد درج شود:

الف ـ نام، محل و مشخصات پروژه‌اي كه متقاضي در آن اشتغال داشته است.
    ب ـ مدت اشتغال متقاضي با ذكر تاريخ شروع و خاتمه كار.
    پ ـ نام و مشخصات تحصيلي متقاضي.
    ت ـ نام، مشخصات، سمت و شماره «پروانه اشتغال» شخص حقيقي يا حقوقي صادركننده گواهي.

ماده 7- متقاضي «پروانه اشتغال» بايد تقاضاي كتبي خود را طبق فرم مخصوصي كه توسط وزارت مسكن و شهرسازي تهيه شده و حاوي نكات ضروري كه متقاضي بايد تعهد و رعايت نمايد نيز مي‌باشد، تكميل نموده، همراه با مدارك زير تسليم نمايد.

الف ـ فتوكپي مصدق مدرك تحصيلي كه ارزش دانشگاهي و رشته و درجه علمي آن صريحاً توسط وزارت فرهنگ و آموزش عالي مورد تصويب و تأييد قرار گرفته باشد، به كيفيتي كه اطمينان به صحت آن براي مرجع صادركننده «پروانه اشتغال» محرز شود.
    ب ـ گواهي اشتغال به كار به ترتيبي كه در ماده 6 اين آئين‌نامه مقرر شده است.
    پ ـ گواهي قبولي در آزمون
    ت ـ قتوكپي كارت كد اقتصادي متقاضي.
    ث ـ فيش بانكي مربوط به پرداخت عوارض صدور «پروانه اشتغال».
    ج ـ مدارك عضويت «نظام مهندسي استان» مربوط.
    چ ـ مدارك هويت به ترتيبي كه در فرم تقاضاي «پروانه اشتغال» تعيين و مقرر شده است.
    ح ـ ساير مداركي كه ارائه آنها به موجب مقررات اين آئين‌نامه و يا قوانين حاكم بر صدور اين گونه مدارك الزامي باشد.

ماده 8- وزارت مسكن و شهرسازي پس از بررسي تقاضاي «پروانه اشتغال» و مدارك ضميمه آن در صورت كامل بودن، حداكثر ظرف يك ماه از تاريخ وصول، «پروانه اشتغال» مورد درخواست را صادر خواهند نمود و در صورت كافي نبودن مدارك، مراتب را ظرف 15 روز با ذكر نواقص به طور كتبي به متقاضي اعلام خواهد نمود.

تبصره ـ وزارت مسكن و شهرسازي در استانهايي كه شرايط را مقتضي تشخيص دهد، وصول تقاضاي «پروانه اشتغال» و مدارك مربوط را به عهده «نظام مهندسي استان» محول خواهد كرد. «نظام مهندسي استان» در اين حالت پس از بررسي و تأييد و تنظيم پرونده، آن را براي صدور «پروانه اشتغال» به وزارت مسكن و شهرسازي ارسال خواهد كرد.

ماده 9- اشخاص حقيقي داراي پروانه اشتغال به كار مهندسي در رشته و تخصصي كه تشخيص صلاحيت شده‌اند به طور فردي يا به طور مشترك با مسئوليت مشترك مي‌توانند اقدام به تأسيس دفتر مهندسي بنمايند. دفاتر مهندسي قائم به شخص يا اشخاص حقيقي داراي «پروانه اشتغال» مي‌باشد و امتياز آن قابل واگذاري نيست. اشخاص مذكور موظف به نگهداري دفاتر قانوني بر اساس ماده 96 قانون مالياتهاي مستقيم مي‌باشند.

دفاتر مهندسي مذكور مي‌توانند با توجه به حدود صلاحيت افراد دارنده «پروانه اشتغال» كه عضو دفتر مي‌باشند از وزارت مسكن و شهرسازي درخواست صلاحيت بنمايند.

ماده 10- اشخاص حقوقي با دارا بودن شرايط و ارائه مدارك به شرح زير، مي‌توانند در يك يا چند رشته مشروط بر اينكه حداقل دو نفر از مديران آن داراي پروانه اشتغال به كار مهندسي يا كارداني باشند تقاضاي صدور «پروانه اشتغال» شخص حقوقي بنمايند.

الف ـ فتوكپي پروانه اشتغال به كار مهندسي يا كارداني اشخاص حقيقي فوق‌الذكر.
    ب ـ يك نسخه فتوكپي اساسنامه و روزنامه رسمي حاوي آگهي تأسيس و آخرين تغييرات و يك نسخه از صورت جلسه مجمع عمومي و مدارك مربوط به ثبت آن در مورد انتخاب مدير يا مديران و كساني كه داراي حق امضاء مي‌باشند.
    پ ـ مدارك مربوط به احراز صلاحيت از سازمان برنامه و بودجه و ساير مراجع ذيربط در صورت وجود
    ت ـ فتوكپي كارت كد اقتصادي متقاضي.
    ث ـ فيش بانكي مربوط به پرداخت عوارض صدور پروانه اشتغال.
    ج ـ ارائه مدارك عضويت در «نظام مهندسي استان»
    چ ـ هر نوع مدارك ديگري كه در فرم تقاضاي «پروانه اشتغال» اشخاص حقوقي تعيين و مقرر شده باشد.

تبصره ـ تغييرات اساسنامه يا تركيب مديران بايد ظرف حداكثر يك ماه به مرجع صادركننده «پروانه اشتغال» اطلاع داده شود و در صورتيكه تغييرات مذكور به موقع اطلاع داده نشود و يا مديراني كه داراي «پروانه اشتغال» شخص حقيقي مي‌باشند از مديريت شخص حقوقي خارج شوند، وزارت مسكن و شهرسازي مي‌تواند حسب مورد «پروانه اشتغال» مديران يا شخصيت حقوقي يا هر دو را لغو كند.

ویرایش توسط معمار حانیه : 14th June 2013 در ساعت 03:03 AM
    من ترسیم کردن را به حرف زدن ترجیح میدهم،

زیراترسیم کردنسریعتر است و مجال کمتری برای دروغ گفتن باقی میگذارد.

(لوکوربوزیه)

10. 5 کاربر از پست مفید معمار حانیه سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    معماری
    ارسال تشکر
    78
    دریافت تشکر: 311
    قدرت امتیاز دهی
    965
    Array
    mehdikhanmohamadi's: آسوده خاطر

نقل قول نوشته اصلی توسط بانو 2013 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    میخوام بدونم برای زدن دفتر فنی مهندسی به چه مهارتهایی نیازه و چه کارهایی انجام میشه ؟؟؟؟؟؟؟
    دوست عزیز ...مراحلش تقریبا این طوریه که دوستمون گفت ولی چنتاش جا مونده بگذریم....
    اگه میخوای دفتر مهندسی بزنی اول خوب اطلاعات جمع کن من برا کارم تقریبا با7 هشتا دفتر کار میکنم از چنتا از مهندسینش شنیدم که شهرداریه استان ها میخواد دفترارو جمع کنه و خودش کار اونارو انجام بده
    نمیدونم چقدر صحت داره و کی میخواد اجرایی بشه ولی میدونم میخواد یه خبرایی رخ بده کاملا از ایندش اطمینان حاصل کن بعد برو دنبالش...هر جور کمکی یا سوالی داشتی میتونم کمکت کنم البت با مشاوره با دوستام...

12. کاربرانی که از پست مفید mehdikhanmohamadi سپاس کرده اند.

همکار بخش اختراعات و نوآوری
    ارسال تشکر
    2,318
    دریافت تشکر: 1,613
    قدرت امتیاز دهی
    18679
    Array

سلام
    بنده فروشگاه سخت افزار و ماشین های اداری دارم و خدمات شبکه هم انجام میدیم
    فارغ از مسائل اداری بازاریابی حرف اول رو میزنه، جلب نظر مشتری های گذرا حرف دوم رو میزنه(کسایی که فقط میان یه قیمتی بگیرنو برن)، خدمات و قیمت های پیشنهادی شما حرف سوم رو میزنه و در اخر هم پیدا کردن و نگه داشتن مشتری های ثابت زیاد حرف میزنه
    محل دفتر بسته به نوع کار میتونه خیلی مهم باشه
    تبلیغات که واقعا مهمه اصلا به هزینه تبلیغات فکر نکنید عرض کنم خدمت شما که فرض کنید 400.000 هزار تومن هزینه کردید که مخابرات پیامک تبلیغی براتون بفرسته و شامل ده هزار پیامک بشه حالا اگر فقط یکی یا دونفر بعد از تبلیغ برای گرفتن خدمات به شما مراجعه کنند هزینه تبلیغ دراومده و بعد از اون کسایی که مراجعه کنند همش سوده
    I AM ADRENALINE

14. 3 کاربر از پست مفید TERRORIST سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع