دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 4 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 75

موضوع: مخترع ها حاضرید برای دفاع از وطن چیکار کنین؟

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    الکترونیک و فیزیک هسته ای
    ارسال تشکر
    4,930
    دریافت تشکر: 13,220
    قدرت امتیاز دهی
    12295
    Array
    عرفان سلیم زاده's: خجالت

پیش فرض پاسخ : مخترع ها حاضرید برای دفاع از وطن چیکار کنین؟

نقل قول نوشته اصلی توسط حسین مت نمایش پست ها
    اولا شما سوالت شرایط اضطراری بود که تو این شرایط پول خواستن یه جورایی احمقانس دوما این شرایط وام و کوفت و زهر مار هم درسته که اشتباهه ولی باز ربطی به موضوع تاپیکی که خودت راه انداختی نداره این شرایط معموله که جوابش رو هم خودت میدونی بهتر از من - که چرا اینطوریه و مسئولش کیه و چرا نمیتونیم کاری بکنیم و چرا نباید فقط روش بحث الکی کرد سوما اگر قرار باشه از همه نظر بخوایم به نظر خیلی ها اختراع اصلا معنی ای نداره و کسی که ثبتش میکنه حق نداره منعی در استفاده ی اون برای دیگران داشته باشه و پولی طلب کنه در ضمن حرفای این خانوم هم با مسئولین کاری نداشت اصلا به اختراع و دفاع و شرایط مورد بحث شما هم ربطی نداشت ایشون یه استفاده ی شاید بشه گفت سیاسی داشتند که مخالفتشونو نشون بدن و خب ما هم همه فهمیدیم ایشون چه عقیده ای دارن و مبارکشون باشه کسی که سلمان رشدی رو یه منبع برای برداشت و استناد میدونه از نظر من حداقل به درد این سایت نمیخوره اون هم اگر نخوام خیلی حرافی کنم!
    درست میگین ربطی به تاپیک نداشت به همین خاطر بریم سر موضوع بعد. اتفاقا به نظر من میشه خیلی کار ها رو انجام داد منتها با تکیه برعلم و ذات علم.هر وقت ما فهمیدیم که چرا علم رو به ثروت ترجیح دادیم اون موقع میتونیم همون قومی بشیم که پیامبر ازش سخن می گفت. این گفته که مخترع هیچ حقی نداره در مورد ایده صدق می کنه . خیلی از وکلای مالکیت فکری از ثبت ایده انتقاد می کنند چون باعث محدودیت در اختراع و تجاری سازی اختراع میشه. من هم باهاش موافقم اما در باره اختراعی که نمونه مهندسی و پیوست فنی داره خب نه این خواسته ایراد قانونی داره. به هر حال پست ایشون ویرایش شد امیدوارم کافی بوده باشه و به اخراج کاربر تموم نشه. سلمان رشدی رو ما به اینجایی که هست رسوندیم اینو قبول کنین.سلمان رشدی فکر کنم متولد هند بود یک کشور که دین رسمی در آن آیین بودا و بت پرستی حاکمه.سلمان رشدی در چنین محیطی زاده شده و مخالفتش با اسلام حتی ادیان دیگه نباید دور از انتظار باشه.از نظر من این آدم خیلی کم سواد تر از اونیه که نشون میده و تمام اظهارات و کتب اون در حد یه برداشت از دینی هست که حتی بهش اعتقادی نداره. بدی غرب همینه هر کسی آزاده تا برداشت خودش به شکل های مختلف بروز بده و این که چقدر مورد توجه قرار بگیره مهم نیست. براش تبلیغات خاصی هم نمیشه.اشتباه ما این بود که با جنجال رسانه ای که بر پا کردیم عملا کار تبلیغات جهانی رو برای کتاب اون انجام دادیم و اون هم از این وضع سوء استفاده کرد.
    ویرایش توسط عرفان سلیم زاده : 31st May 2013 در ساعت 04:12 PM

2. 4 کاربر از پست مفید عرفان سلیم زاده سپاس کرده اند .

همکار تالار مدیریت
    ارسال تشکر
    16,317
    دریافت تشکر: 15,586
    قدرت امتیاز دهی
    31281
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط .مخفی. نمایش پست ها
    از پست من انتقاد میکنید ؟
    سلام

نه قربون شکلت بشم. شما چیزی نگفتین.ما چاکرتیم داداش. ما کی باشیم از بزرگواران انتقاد کنیم. پست یه نفر دیگه است عزیز

4. 5 کاربر از پست مفید عبدالله91 سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق الکترونیک
    ارسال تشکر
    8,023
    دریافت تشکر: 11,669
    قدرت امتیاز دهی
    29796
    Array
    shiny7's: جدید44

دوستان نیازی نیست با هم جر و بحث کنید...
    هر کسی نظر و اعتقادی داره که وظیفه دیگری هم احترام به اون هستش!
    اگر هم نظر غلطی ارئه می شه نباید که با جر و بحث طرف رو قانع کنیم!!
    اینطوری مشکلی حل می شه؟؟
    اینطوری به نخبه های عزیز و محترم کشورمون کمکی می شه؟؟
    نه به خدا!!
    اینطوری فقط دلخوری جوونا از همدیگه و از مسئولین بیشتر می شه...
    مشخصه که نخبه بودن تو ایران کار سختیه و انصافا به اندازه زحمتی که می کشن و انرژی ای که می ذارن بها داده نمی شه و خیلی وقتا به اصطلاح می زنن تو پرشون و حالشونو می گیرن...خیلی وقتا نا امید می شن و حتی خشمگین می شن...
    اما این درست نیست که با هم جر و بحث کنید چون فایده ای نداره...
    بهتره با هم متحد باشید...
    شما نخبه ها همه بچه های یه خاکید...
    همه ایرونی هستید...
    غیرتمندید...
    و خدا رو دارید...
    تلاش شماها بی شک بدون جواب نمی مونه پس نگرانی به دلاتون راه ندید!!
    فردا و پس فردا این مملکت دست شما ها خواهد افتاد!!!
    پس بهتره از الان خودتونو آماده کنید و یاد بگیرید که با صلح پیش برید نه با جنگ لفظی و کلامی!!
    همون طور که آقا ساسان گفتن چون تعریفامون از صلح و آرامش متفاوته دارید واسه صلح با تعریف خودتون می جنگید...اما حواستون نیست که این جنگ برای صلح داره تبدیل به جنگ بین خودتون میشه!!!
    من خیلی کوچکتر از اونم که بخوام شما بزرگواران و عزیزان رو راهنمایی کنم ولی وظیفه خودم دونستم که در نقش کوچکترین...خواهرانه...ازتون بخوام با هم متحد و مهربون باشید...تلاش خودتونو بکنید و مسیرتونو با توکل به خدا ادامه بدید...
    بدونید که زحماتتون بی جواب نخواهد موند!!!
    خدا نیکوکاران را دوست دارد!!...
    و کار انسان های خوب با انسان های بد یکی نخواهد بود!!...

GOD is Watching YOU

insta:
    _shiny7_

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    روانشناسی عمومی
    ارسال تشکر
    31,663
    دریافت تشکر: 11,131
    قدرت امتیاز دهی
    29289
    Array
    zoh_reh's: جدید88

مورنای گرامی، عزیز هموطن
    اگه بتونیم مشکلات رو آسیب شناسی کنیم، حتما هم میتونیم راه حل پیدا کنیم.

به نظر من مشکلات از اینجا شدت پیدا می کنه که هرکی منتظره که یکی دیگه برا اصلاح شروع کنه.
    هرکی به اندازه توانش باید برای رفع اشکال سعی کنه.

به امید احساس آرامش و رضایت همه ایرانیان.

قوانین تالار روانشناسی

الهی مرا آن ده که مرا آن به...

7. 6 کاربر از پست مفید zoh_reh سپاس کرده اند .

همکار تالار بیماریها
    ارسال تشکر
    12,105
    دریافت تشکر: 7,437
    قدرت امتیاز دهی
    31771
    Array
    masoume.a.92's: جدید33

به نظر من
    درسته ک باید دنبال صلح بود ولی وقتی دشمن خودشو مجهز کرده و میدونی ک ی روزی ی کاری میکنه چرا ما مجهز نباشیم؟ بله قواین صلح میگه سلاح بده امریکا هم به ما میگه بده نسازید پس چرا خودش داره؟ بله ساختن ساختمان هایی ک جون آدم رو نجات بده خوبه ولی آیا همون ژاپن کل کشورشو میتونه به این تجهیزات مجهز کنه؟ به همه مردم میتونه از این ساختمان ها و ابزار حفاظتی بده؟ میتونه همه ی ملتشو بیمه کنه؟ نتونسته از سونامی حفظشون کنه... نمیگم کشور ما میتونه... میگم ما هم تلاش کنیم. ژاپن خودش صلاح نساخته؟؟؟؟؟؟؟؟ بله همونطور ک باید به فکر تجهیزات حفاظتی باشیم به فکر دفاع هم باشیم. به هرحال هر ابزار حفاظتی یه موقعی کم میاره. اگه دفاع نشه دشمن کوتاه نمیاد این یه قاعده است. چون دست بالای دست بسیار است... سوال من اینه وقتی دشمن از همونجا ک نشسته میتونه ایران رو نشونه بگیره و بدون درنظر گرفتن انسانیت همه رو قتل عام کنه ما پرچم سفید دستمون بگیریم و بگیم آقا ما از جنگ بدمون میاد دنبال صلحیم لطفا با ما کاری نداشته باشید؟؟؟ اونم دلش به رحم میاد و بیخیال میشه؟؟؟! حقیقت تلخ اینه ک همیشه ی عده دنبال تجاوز به ممالک دیگه اند و ما نمیتونیم صورت مسئله رو پاک کنیم. پس آیا احتیاط شرط عقل نیست؟ باید نخبه پروری بشه. واقعیت اینه ک اونطور که باید از نخبه ها و افکار ارزشمندشون حمایت نمیشه. حداقل ما یادبگیریم که اگه ی روزی به جایگاه های بزرگ توی مملکت رسیدیم (از خودتون دور نبینید...) هوایی نشیم...هوای نخبه های بعد از خودمون رو داشته باشیم و یاد گلایه های بچه های امروز باشیم...
    ویرایش توسط masoume.a.92 : 31st May 2013 در ساعت 12:24 PM

9. 8 کاربر از پست مفید masoume.a.92 سپاس کرده اند .

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    اقتصاد
    ارسال تشکر
    21,844
    دریافت تشکر: 45,916
    قدرت امتیاز دهی
    82822
    Array
    Almas Parsi's: جدید94

نقل قول نوشته اصلی توسط masoume.a.92 نمایش پست ها

به نظر من
    درسته ک باید دنبال صلح بود ولی وقتی دشمن خودشو مجهز کرده و میدونی ک ی روزی ی کاری میکنه چرا ما مجهز نباشیم؟ بله قواین صلح میگه سلاح بده امریکا هم به ما میگه بده نسازید پس چرا خودش داره؟ بله ساختن ساختمان هایی ک جون آدم رو نجات بده خوبه ولی آیا همون ژاپن کل کشورشو میتونه به این تجهیزات مجهز کنه؟ به همه مردم میتونه از این ساختمان ها و ابزار حفاظتی بده؟ میتونه همه ی ملتشو بیمه کنه؟ نتونسته از سونامی حفظشون کنه... نمیگم کشور ما میتونه... میگم ما هم تلاش کنیم. ژاپن خودش صلاح نساخته؟؟؟؟؟؟؟؟ بله همونطور ک باید به فکر تجهیزات حفاظتی باشیم به فکر دفاع هم باشیم. به هرحال هر ابزار حفاظتی یه موقعی کم میاره. اگه دفاع نشه دشمن کوتاه نمیاد این یه قاعده است. چون دست بالای دست بسیار است... سوال من اینه وقتی دشمن از همونجا ک نشسته میتونه ایران رو نشونه بگیره و بدون درنظر گرفتن انسانیت همه رو قتل عام کنه ما پرچم سفید دستمون بگیریم و بگیم آقا ما از جنگ بدمون میاد دنبال صلحیم لطفا با ما کاری نداشته باشید؟؟؟ اونم دلش به رحم میاد و بیخیال میشه؟؟؟! حقیقت تلخ اینه ک همیشه ی عده دنبال تجاوز به ممالک دیگه اند و ما نمیتونیم صورت مسئله رو پاک کنیم. پس آیا احتیاط شرط عقل نیست؟ باید نخبه پروری بشه. واقعیت اینه ک اونطور که باید از نخبه ها و افکار ارزشمندشون حمایت نمیشه. حداقل ما یادبگیریم که اگه ی روزی به جایگاه های بزرگ توی مملکت رسیدیم (از خودتون دور نبینید...) هوایی نشیم...هوای نخبه های بعد از خودمون رو داشته باشیم و یاد گلایه های بچه های امروز باشیم...

با سلام خدمت دوست عزیز
    ممنونم از نظر شما
    دوست گرامی اول اینکه من منظورم یک قانون کلی در جهان بود و نه مختص یک کشور و....
    بله فرمایش شما متین اگر ژاپن نتونسته تمام کشورش رو زیر پوشش امنیتی قرار بده ولی مهم اینه که نیت برای پیشگیری مهمه و اینکه از یک جایی باید شروع کرد آیا در سالهای آینده هم پوشش اون کشور در همین سطحه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    طبیعتا نه چون خیلی زود تر از اینها به فکر امنیت برای مردم مملکتش بوده.......
    ثانیا من اصلا منظورم این نبود که بشینیم و بهمون ظلم بشه
    اگر توجه کرده باشید یک مستند کاربردی به عزیزان پیشنهاد کردم و بخشی از توضیحات قرمز رنگ لینک پیشنهادی برای تجهیزات نظامی بود شما احتمالا از پست من سو تعبیری برداشت کردید
    چرا به این فکر نمیکنیم که همون کشور هایی پیشرفته در کنار اسلحه هاشون چیپ ها و برد های الکترونیکی رو ساختند و بعضا روی یک سوسک مونتاژ کردند یا تو همین جنگ افغانستان برای کمتر شدن آمار کشته ها بیشتر دوربینها رو روی حیوانات تعبیه کردند فقط به خاطر اینکه تلفات کمتری بدست بیاد البته من نمیگم حیوونها رو باید قربانی کرد منظورم اینه که اگر بخواهیم خونریزی نباشه اگر همه مردم دنیا فکرشون رو برای صلح جهانی متمرکز میکردند این امر محقق نمیشد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    ولی من جایی ننوشتم در مقابل آتش پرچم سفید بلند کنیم این یه اصل اجتناب ناپذیر و متاسفانه لاینفک جامعه بشری امروزیه که اگر ریشه یابی بشه صرفا برای مسائل قومی قبیله ای وهزار یک دلیل دیگه که اصلا جایی برای بحث در این تاپیک نداره......
    آیا ساختن تجهیزات نظامی بر علیه تجهیزات کشتار جمعی پاک کردن صورت مساله میشه؟؟؟؟؟؟؟ ما اینقدر نخبه تو کشور عزیزمون داریم که میتونن برای مقابله با هر ترفند دشمنی مقابله کنند ولی اینکه ما در چه مسیری از هدایت مغز جوانان مملکتمون استفاده کنیم مهمه....
    ساخت بمب اتم برای نابودی جهان یه افتخار محسوب نمیشه ولی کشف مهارتهایی برای خنثی کردن توطئه های نظامی هر کشور باعث افتخاره
    ما افتخار میکنیم دلیر مردانی داریم که پهباد امریکایی رو که از افتخارات جاسوسی آمریکاست به سلامت به زمین مینشونن و از همون الگو ی بهینه تری برمیدارن.. به نظر من اینها افتخار محسوب میشه مگه نمیشد بزنن با دقیقترین سلاح ها یی که کم هم نیست سوژه های اینچنینی رو تو هوا محوش کنند بعد هم بگن ما تجهیزات دقیقی داریم....
    و ما با افتخار میگیم ما جوانان فرهیخته تو کشورمون زیاد داریم که اگر همه با هم متحد باشند و هدفشون و یکی کنند و (حمایت یک کشور که هم مسئولین شاملش میشن هم حمایت تک تک مردم) ....
    همون طور که تجهیزات رادار گریز و....... میسازند میتونن دنیا رو به همون شکلی که میخوان تغییر بدن
    البته یک نکته که خیلی به نظرم مهمه اینه که اشکال از فرهنگه آدمهاست تا زمانیکه ما اسباب بازی های روتین بچه هامون شمشیر و تفنگ باشه و ما اون رو یک ضد ارزش نمیدونیم چطور میتونیم توقع داشته باشیم صلح پایدار ببینیم
    اکثر این مغزها از فرهنگها و خانواده های مختلفی گرد هم اومدند یک سری اسباب بازی های دوران کودکی که شخصیت بزرگسالی بچه هاشون رو شکل میده ممکنه در خانوادهایی تفنگ و تانک و شمشیر....... انتخاب بشه و یه بچه هم از نطفه با علم و تکنولوژی و تجهیزات کاربردی تولید ربات در جهت رفاه حال بشریت بزرگ شه ..........
    آیا این دو دسته از لحاظ تربیتی در بزرگسالی دارای یک عقیده و هدف خواهند بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با تشکر از عنایت همه عزیزان

11. 6 کاربر از پست مفید Almas Parsi سپاس کرده اند .

همکار تالار بیماریها
    ارسال تشکر
    12,105
    قدرت امتیاز دهی
    31771
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط almas parsi نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوست عزیز
    ممنونم از نظر شما
    دوست گرامی اول اینکه من منظورم یک قانون کلی در جهان بود و نه مختص یک کشور و....
    بله فرمایش شما متین اگر ژاپن نتونسته تمام کشورش رو زیر پوشش امنیتی قرار بده ولی مهم اینه که نیت برای پیشگیری مهمه و اینکه از یک جایی باید شروع کرد آیا در سالهای آینده هم پوشش اون کشور در همین .........................
    یک سری اسباب بازی های دوران کودکی که شخصیت بزرگسالی بچه هاشون رو شکل میده ممکنه در خانوادهایی تفنگ و تانک و شمشیر....... انتخاب بشه و یه بچه هم از نطفه با علم و تکنولوژی و تجهیزات کاربردی تولید ربات در جهت رفاه حال بشریت بزرگ شه ..........
    آیا این دو دسته از لحاظ تربیتی در بزرگسالی دارای یک عقیده و هدف خواهند بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با تشکر از عنایت همه عزیزان

سلام. اشتباه برداشت کردید همه ی روی حرفم به شما نبود خوب شد من اسمی از شما نبردم. و قطعا از قول شما چیزی بازگو نکردم و شما اشتباها همشو به خودتون گرفتید. روی حرفای من همه ی دوستان بودن و در آخر حرفام هم تاکید بر تلاش و همکاری کردم... فقط بعضی قسمتها در جهت تکمیل بعضی از حرفای شما بود و فکر میکنم در بعضی قسمتها با هم هم عقیده هستیم. درسته؟ "حالا" ما هر دو داریم میگیم ک "هم حفاظت و هم دفاع." درسته؟
    در ضمن من که نگفتم پهباد رو به جای نشاندن روی زمین میزدن؟ یا چیزی شبیه این گفتم؟ فکر نمیکنم. پس لطفا غیر مستقیم و محترمانه افکارمو متهم نکنید. من میگم پیشرفت نمیتونه فقط درجهت حفاظت باشه و باید برا دفاع هم تلاش کرد. تاکیدی هم رو جنگ ندارم و منم 100% از خونریزی بدم میاد... و فکر میکنم نظر شما هم همینه. از نظر من هم هر اتفاقی با تدبیر خاص اون موقعیت باید مدیریت بشه. من جبهه گیری خاصی نسبت فرد خاصی نکردم فقط حرفای دلم بود...
    امیدوارم واکنش های شما هم ملایم تر بشه. مرسی خانوم.

13. 5 کاربر از پست مفید masoume.a.92 سپاس کرده اند .

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    اقتصاد
    ارسال تشکر
    21,844
    قدرت امتیاز دهی
    82822
    Array

سلام دوست عزیز
    من عذر خواهی میکنم اگر از بیان من برداشت نا ملایمی استنباط میشه
    ما در این تاپیک قصد بررسی داریم نه زیر سوال بردن فرد یا افراد خاصی
    و من به قسمتی از فرمایشات شما که اشاره به پست من بود پاسخ دادم و نظرم رو کلی اعلام کردم و خطابم به همه دوستان بود و همون طور که فرمودید ما همه یک هدف رو دنبال میکنیم و هم عقیده ایم پس این مباحثه ها جهت آگاهی عمومی هست من ممنونم که شما جهت شفاف سازی پاسخ دادید
    در خصوص پهباد هم شما نفرموده بودید من بعنوان مثال عرض کردم و اون قسمت هم خطاب به شما نبود

موفق و پیروز باشید

15. 4 کاربر از پست مفید Almas Parsi سپاس کرده اند .

همکار تالار بیماریها
    ارسال تشکر
    12,105
    قدرت امتیاز دهی
    31771
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط almas parsi نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    من عذر خواهی میکنم اگر از بیان من برداشت نا ملایمی استنباط میشه
    ما در این تاپیک قصد بررسی داریم نه زیر سوال بردن فرد یا افراد خاصی
    و من به قسمتی از فرمایشات شما که اشاره به پست من بود پاسخ دادم و نظرم رو کلی اعلام کردم و خطابم به همه دوستان بود و همون طور که فرمودید ما همه یک هدف رو دنبال میکنیم و هم عقیده ایم پس این مباحثه ها جهت آگاهی عمومی هست من ممنونم که شما جهت شفاف سازی پاسخ دادید
    در خصوص پهباد هم شما نفرموده بودید من بعنوان مثال عرض کردم و اون قسمت هم خطاب به شما نبود

موفق و پیروز باشید
    wow....... a surprisal.........

ویرایش توسط masoume.a.92 : 15th August 2013 در ساعت 01:17 PM

17. 3 کاربر از پست مفید masoume.a.92 سپاس کرده اند .

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    اقتصاد
    ارسال تشکر
    21,844
    قدرت امتیاز دهی
    82822
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط masoume.a.92 نمایش پست ها
    wow....... a surprisal.........
    خیلییییییییی ممنون بابت امتیاز.....
    برای اینکه به همه عزیزان هم ثابت بشه نیت همه هموطنان ایرانی یکیه و بخاطر یک هدف مشترک از هیچ تلاشی دریغ نمیکنند
    خواهش میکنم گلم قابلی نداشت

19. 5 کاربر از پست مفید Almas Parsi سپاس کرده اند .

صفحه 4 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع