دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 39

موضوع: تولید برق از گرمای تلف شده موتور

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک-ساخت و تولید
    ارسال تشکر
    11,215
    دریافت تشکر: 9,945
    قدرت امتیاز دهی
    3451
    Array

پیش فرض پاسخ : تبدیل گاز های خروجی اگزوز به برق(باتری)

برای تکمیل و بدونید واقعا عملی هست تصاویر زیر را ببینید.

مهمترين لذت در زندگي، كمك به سايرين براي برنده شدن است. حتي اگر به قيمت آهسته تر رفتن و تغيير در نتيجه مسابقه اي باشد كه ما در آن شركت داريم

2. 7 کاربر از پست مفید hossien سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک-ساخت و تولید
    ارسال تشکر
    11,215
    قدرت امتیاز دهی
    3451
    Array

یکی از تکنولوژی های روز دنیا هست و شرکت های انگشت شماری در این حوزه فعالیت می کنند.
    اگر واقعا دوست دارین این مباحث را ادامه بدین
    مهمترين لذت در زندگي، كمك به سايرين براي برنده شدن است. حتي اگر به قيمت آهسته تر رفتن و تغيير در نتيجه مسابقه اي باشد كه ما در آن شركت داريم

4. 5 کاربر از پست مفید hossien سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    الکترونیک
    ارسال تشکر
    11,753
    دریافت تشکر: 9,183
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    setayesh shb's: خوشحال3

اول از همه ی دوستانم تشکر کنم
    بعد باید عذرخواهی کنم که تک تک جوابتونو ندادم
    دوست عزیزم گفته که:
    دیگه اینکه به نظر من فقط روی تولید برق فکر نکن... اگر بتونی کاری کنی که کاهش آلایندگی خودرو + تولید برق باهم باشه (بدون اینکه بخشی از انرژی خودرو گرفته بشه) اونوقت نتیجه بخشه و به ثروت سرانجام میشه...
    و در پایان اینکه اگر میخوای این طرح به نتیجه برسه با این سایت و به تنهایی به نتیجه نمیرسی باید تیم تشکیل بدی مستمر و با قدرت علمی بسیار بالا تحت نظر استاد کارت رو جلو ببری (این پروژه ای که شما در موردش صحبت میکنی میتونی پایان نامه دکتری باشه (در این حد بزرگه)

من روی این مورد که بازدهی خودرو پایین نیاد خیلی فکر کردم تحقیقاتی هم کردم ولی راستش هنوز به جایی نرسیدم البته من اصلا نا امید نمیشم
    اما این که یه تیم قوی احتیاج دارم درسته و خواستم یه تیم بادوستانم تشکیل بدم ولی نشدچون همه بیشتر فکر معدلشونن و به همین خاطر قبول نکردند من هم تصمیم گرفتم فعلا فقط بخونم و تحقیق کنم ویژگی های آلاینده ها و مکانیک ماشین و ...
    تا برم دانشگاه و چند استاد کنارم باشند
    در ضمن طرح بسیار خوبی هست که درصورت ساخت نمونه حتی با بازده بسیار پایین میتونه وارد ساختار محصولات شرکتهای بزرگ تولید کننده ی خودروها بشه
    و اینده ی خوبی داره
    اگر نیاز به تشکیل تیم یا استفاده از هر امکاناتی داشتین من خوشحال میشم به تکامل چنین ایده ای کمک کنم(البته اینجا ایرانه دیگه درجریانید دیگه!!)
    ازتون ممنوم اما در مورد ساخت یه نمونه باید بگم نمیدونم بتونم یا نه فعلا اگه بتونم طرح رو روی ورق به ثبت برسونم خودش کلیه
    و اما حتما اگه خواستم گروه تشکیل بدم در جریانتون میزارم اما متاسفانه فعلا به دلیل امتحانام در شرایطی نیستم بخوام با یه گروه به تندی پیش برم و گذاشتمش برای تابستون
    اگه خواستید استارت بزنید منم هستم....اگه بتونم و کاری از دستم بر بیاد!

ولی اصلا ناامید نشو به خدا توکل کن حتما موفق می شی!
    حتما ازت کمک میگیرم و این که من هیچ وقت نا امید نمیشم و این که بهت بگم تممام معلمام بهم گفتن که امکان نداره و من تصمیم گرفتم همچین کسایی رو کنار بزارم
    درست هست عملی هست با استفاده از مواد ترموالکتریک میشه تبدیل کرد الان 7 خودرو ساز در این زمینه در حال فعالیت هستند و طرح های خودشون را ثبت کرده اند. از قبیل bmw ، فورد ، ولوو، جنرال موتور و ....
    راستش من نمیدونستم کسی در این ضمینه فعالیت میکنه ولی ازتون ممنونم

سلام خیلی طرح قشنگیه. این چرخه ای که گفتین هم بهش میگم چرخه ترموشیمیایی که تو خارج برای تولید هیدروژن و اکسیژن از آب بکار میره. یه چیزی بین چیلر گازی و پیل الکتروشیمیایی هستش که با گرما براتون هیدروژن تولید می کنند.اگر بتونین یک نمونه پرتابل اونو بسازید میتونه با مبدل های ترموالکتریک رقابت کنه.

از شما هم ممنوم بله دقیقا همین طوره ولی نمیدونم بشه یا نه

یادش بخیر منم چند ماه پیش ایده و طرحش توی ذهنم بود و روش کار میکردم...
    موفق باشی عزیزم

ممنونم ازت
    ستایش جون برات ارزوی موفقیت توی این طرح رو دارم.کاری که میخوای انجام بدی درسته که به قول دوستان کار سخت و بزرگیه اما اگه اراده اش رو داری و میخوای انجامش بدی میتونی هیچ کاری نشد نداره تو میتونی انجامش بدی و موفق میشی البته اگه خودت بخوای و پشتکار داشته باشی و از همه مهمتر توکلت به خدا باشه و از بقیه هم توی این طرح به درستی کمک بگیری.چون کار سختی میخوای انجام بدی اینو از من داشته باش یه جایی خوندمش ادمای ضعیف همیشه برای کارای سخت میگن این کار شدنیه اما سخته ولی ادمای قوی همیشه میگن این کار سخته اما شدنیه پس فوی باش تو میتونی.اگه کمک خواستی میتونی روی کمک ما دوستات حساب کنی خانومی برات ارزوی موفقیت میکنم به امید روزی که بیای و بگی موفق شدی

حتما عزیزم ازت کمک میگیرم وممنونم ازت برای متن زیبات

6. 5 کاربر از پست مفید setayesh shb سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    الکترونیک
    ارسال تشکر
    11,753
    دریافت تشکر: 9,183
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    setayesh shb's: خوشحال3

من کتابی در مورد مکانیک ماشین به اسم تکنولوژی خودرو(سوخت رسانی خودرو )خوندم ولی خوب مطلب در این رابطه کمه کتاب هایی هم که موجوده عین همه وهیچ تفاوتی با هم نداره

- - - به روز رسانی شده - - -

من کتابی در مورد مکانیک ماشین به اسم تکنولوژی خودرو(سوخت رسانی خودرو )خوندم ولی خوب مطلب در این رابطه کمه کتاب هایی هم که موجوده عین همه وهیچ تفاوتی با هم نداره

8. 5 کاربر از پست مفید setayesh shb سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک-ساخت و تولید
    ارسال تشکر
    11,215
    قدرت امتیاز دهی
    3451
    Array

در زمینه ترمو الکتریک ا دو کتاب هست به لاتین که رفرنس هستند یکی هندبوک ترموالکتریک هست و یکی دیگه از میکرو تا نانو در ترموالکتریک هست.
    CRC Handbook of Thermoelectrics-D. M. Rowe

10. 4 کاربر از پست مفید hossien سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    فیزیک
    ارسال تشکر
    87
    دریافت تشکر: 245
    قدرت امتیاز دهی
    197
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط setayesh7777 نمایش پست ها

من تا آنجا كه مي توانم طبق اطلاعات قبلي كه در زمينه ي شيمي و همچنين فيزيك درباره ي اين مبحث داشتم،مي توانم كمكتان كنم.
    متاسفانه در دبيرستاني كه در آن تحصيل مي كنم،يعني شاهد كميل،كه دومين مدرسه ي نمونه ي استان گيلان است،معلمان ما تنها به صورت تئوري كار مي كنند.در جلد كتاب فيزيك ما نوشته است:فيزيك و آزمايشگاه وما تا به حال رنگ آزمايشگاه را نديديم و اصلاً كه هرگز زاده نشده بود در مدرسه ي نمونه ي ما!!! من و دوست ديگري كه در زمينه ي شيمي فعاليت مي كند و دستي هم بر آتش ما كوانتمي ها دارد،تنها به دانشگاه صنعتي شريف و يا حتي بالاتر ازدانشگاه تهران فكر مي كنيم آن هم از طريق المپياد كه من رياضي مي خوانم و او شيمي!

از اين رو من تا به حال هيچ آزمايش فيزيكي بجز عدسي ها كه سال اول معلم حوصله داشت و مارا برد آزمايشگاه،انجام ندادم ولي اگر به پست هاي نوشته شده درتالر فيزيك و شيمي اين سايت توسط من كه همه ي آن ها و تمام مقالات دقيقاً دست نوشته و آثار من است،بنگريد،متوجه مي شويد كه من از لحاظ سواد نظري و رياضياتي و فيزيك نظري(كوانتمي و نسبيتي و هسته اي) بارم است! و مثل بعضي از كاربران مقالاتم را از جايي كپي نمي كنم.

حال ايده ي علمي خودم را مي نويسم كه درست است كمي ابتكاري به نظر مي رسد اما جالب است اگر بتوان عمليش كرد :ايده ي من اين است كه با قرار دادن صفحاتي داراي پره هاي مخصوص در جلوي اگزوز كه درون اين صفحه هاي گرد و تخت، آهن ربا هايي به گونه اي تعبيه بشوند كه به هنگام چرخش هم زمان آن هاتوسط فشارگاز وارده بر پره ها توسط دود، ميدان مغناطيسي چرخان را بسازند كه موجب ايجاد جريان الكتريكي مي شود كه از طريق سيم پيچ ها و سلف ها به وسيله ي سيم به منبعي ذخيره كننده براي شارژ منتقل شود،مي توان برق توليد كرد.البته ممكن است كه جريان گاز ها هنگام خروج بر اثر گازدادن زياد اتومبيل سر و صدا توليد كنند.من اين ايده را از برنامه اي گرفتم كه در حال شرح دادن چگونگي توليد برق از طريق فشار هوا و فشار زيست گاز هاي حاصل از پسماند ها،موجب به چرخش در آوردن صفحه اي توربين مانند مي شد ،كه پارسال موقع امتحانات دي ماه شبكه ي چهار آن را نمايش داده بود.

سپس با تعبيه ي دو صفحه توري مانند از امتداد لوله ي اگزوز كه داراي دو بار الكترواستاتيكي مخالف و ناهم نام است ذرات معلق باردار منفي توسط يك صفحه(بار منفي) تغيير جهت داده و به صفحه ي ديگر(بار مثبت) كه فيلتر مانند است، مي چسبند و با تغويض مجدد فيلتر هاي صفحه ي حداكثر در يك روز ،بسياري از مواد معلق كاسته مي شوند.

اگر بخواهيد از طريق روش هايي شيميايي برويد كار كمي مشكل دار و كمي هم تخصصي تر خواهد شد.
    بايد كمي بيشتر هزينه كنيد و دستگاهي جم و جور بسازيد كه با الكتروليز كردن و يا يونيده كردن از طريق يونش گرما يوني و بوجود آوردن راديكال هاي آزاد و مواد يوني براي ايجاد موتور هاي هيبريدي كه جزو سوزانندگان سوخت پاك هم هستند،استفاده كنيد.البته باتري هاي هيبريدي شما تاحدي بايد با باطري هاي امروزي هيبريدي كه از يون هاي مثبت و منفي اكسيژن هيدروژن كمي فرق داشته باشد

نوشته شده توسط حبيبي پور
    تشکر به خاطر توجه و تعقل در نوشته هایم به شما که برسرشان توجه و تعقل کردم

12. 5 کاربر از پست مفید genius1 سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    فیزیک
    ارسال تشکر
    87
    قدرت امتیاز دهی
    197
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط setayesh7777 نمایش پست ها

من تا آنجا كه مي توانم طبق اطلاعات قبلي كه در زمينه ي شيمي و همچنين فيزيك درباره ي اين مبحث داشتم،مي توانم كمكتان كنم.

متاسفانه در دبيرستاني كه در آن تحصيل مي كنم،يعني شاهد كميل،كه دومين مدرسه ي نمونه ي استان گيلان است،معلمان ما تنها به صورت تئوري كار مي كنند.در جلد كتاب فيزيك ما نوشته است:فيزيك و آزمايشگاه وما تا به حال رنگ آزمايشگاه را نديديم و اصلاً كه هرگز زاده نشده بود در مدرسه ي نمونه ي ما!!! من و دوست ديگري كه در زمينه ي شيمي فعاليت مي كند و دستي هم بر آتش ما كوانتمي ها دارد،تنها به دانشگاه صنعتي شريف و يا حتي بالاتر ازدانشگاه تهران فكر مي كنيم آن هم از طريق المپياد كه من رياضي مي خوانم و او شيمي!

از اين رو من تا به حال هيچ آزمايش فيزيكي بجز عدسي ها كه سال اول معلم حوصله داشت و مارا برد آزمايشگاه،انجام ندادم ولي اگر به پست هاي نوشته شده درتالر فيزيك و شيمي اين سايت توسط من كه همه ي آن ها و تمام مقالات دقيقاً دست نوشته و آثار من است،بنگريد،متوجه مي شويد كه من از لحاظ سواد نظري و رياضياتي و فيزيك نظري(كوانتمي و نسبيتي و هسته اي) بارم است! و مثل بعضي از كاربران مقالاتم را از جايي كپي نمي كنم.

حال ايده ي علمي خودم را مي نويسم كه درست است كمي ابتكاري به نظر مي رسد اما جالب است اگر بتوان عمليش كرد :ايده ي من اين است كه با قرار دادن صفحاتي داراي پره هاي مخصوص در جلوي اگزوز كه درون اين صفحه هاي گرد و تخت، آهن ربا هايي به گونه اي تعبيه بشوند كه به هنگام چرخش هم زمان آن هاتوسط فشارگاز وارده بر پره ها توسط دود، ميدان مغناطيسي چرخان را بسازند كه موجب ايجاد جريان الكتريكي مي شود كه از طريق سيم پيچ ها و سلف ها به وسيله ي سيم به منبعي ذخيره كننده براي شارژ منتقل شود،مي توان برق توليد كرد.البته ممكن است كه جريان گاز ها هنگام خروج بر اثر گازدادن زياد اتومبيل سر و صدا توليد كنند.من اين ايده را از برنامه اي گرفتم كه در حال شرح دادن چگونگي توليد برق از طريق فشار هوا و فشار زيست گاز هاي حاصل از پسماند ها،موجب به چرخش در آوردن صفحه اي توربين مانند مي شد ،كه پارسال موقع امتحانات دي ماه شبكه ي چهار آن را نمايش داده بود.

سپس با تعبيه ي دو صفحه توري مانند از امتداد لوله ي اگزوز كه داراي دو بار الكترواستاتيكي مخالف و ناهم نام است ذرات معلق باردار منفي توسط يك صفحه(بار منفي) تغيير جهت داده و به صفحه ي ديگر(بار مثبت) كه فيلتر مانند است، مي چسبند و با تغويض مجدد فيلتر هاي صفحه ي حداكثر در يك روز ،بسياري از مواد معلق كاسته مي شوند.

اگر بخواهيد از طريق روش هايي شيميايي برويد كار كمي مشكل دار و كمي هم تخصصي تر خواهد شد.
    بايد كمي بيشتر هزينه كنيد و دستگاهي جم و جور بسازيد كه با الكتروليز كردن و يا يونيده كردن از طريق يونش گرما يوني و بوجود آوردن راديكال هاي آزاد و مواد يوني براي ايجاد موتور هاي هيبريدي كه جزو سوزانندگان سوخت پاك هم هستند،استفاده كنيد.البته باتري هاي هيبريدي شما تاحدي بايد با باطري هاي امروزي هيبريدي كه از يون هاي مثبت و منفي اكسيژن هيدروژن كمي فرق داشته باشد

نوشته شده توسط:محمد رضا حبيبي پور

14. 2 کاربر از پست مفید genius1 سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک-ساخت و تولید
    ارسال تشکر
    11,215
    قدرت امتیاز دهی
    3451
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط genius1 نمایش پست ها

نوشته شده توسط:محمد رضا حبيبي پور
    سلام ایده جالبی هست و روی اون باید کار کنید تا تکمیل بشه.
    فشار گازهای خروجی اگزوز می تونند صفحات شما را به چرخش دربیاره و مثل دینام دوچرخه برق تولید کنه چه نیازی به سیستم های الکترومغناطیسی هست؟
    ایده اتان را می تونید با تکنولوژی های روز به صورت هیبریدی بسازید تا بازده و راندمان کارتان بالاتر بره و همچنین چند کار را با یک وسیله انجام بده.

16. 2 کاربر از پست مفید hossien سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    فیزیک
    ارسال تشکر
    87
    قدرت امتیاز دهی
    197
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط hossien نمایش پست ها
    فشار گازهای خروجی اگزوز می تونند صفحات شما را به چرخش دربیاره و مثل دینام دوچرخه برق تولید کنه چه نیازی به سیستم های الکترومغناطیسی هست؟
    ایده اتان را می تونید با تکنولوژی های روز به صورت هیبریدی بسازید تا بازده و راندمان کارتان بالاتر بره و همچنین چند کار را با یک وسیله انجام بده.
    به اين خاطر ساده مطرح كردم كه هم كم هزينه هست و تقريباً با كمي تفكر و دانش اندك درباره ي فيزيك عملي است.

در ضمن شما يك سرمايه گذاري كه سر اين پروژه(موتور هاي هيبريدي بر روي ماشين ها در ايران) سرمايه گذاري كند را به من معرفي كنيد،تا برايتان موتور هيبريدي بسازم!.تنها به دو مخزن و يون هيدروژن و جريان هوا لازم است.به نظر شما آيا هيچ سرمايه گذاري حاضر است براي يك دانش آموز دوم دبيرستان رشته ي رياضي سرمايه گذاري كند؟
    من كساني را مي شناسم كه دانش جو هستند و سرمايه گذار براي توليد انبوه و حتي اجراي طرح ندارند!
    در حقيقت من هر جا خواستم ايده ام را مطرح كنم(در هر سايتي)،گفتند مدرك داري يا نه؟!!!
    مثل اين كه داشتن مدرك حائز اهميت است نه هوش و استعداد؟!!

18. 2 کاربر از پست مفید genius1 سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    فیزیک
    ارسال تشکر
    87
    قدرت امتیاز دهی
    197
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط hossien نمایش پست ها
    به اين خاطر ساده مطرح كردم كه هم كم هزينه هست و تقريباً با كمي تفكر و دانش اندك درباره ي فيزيك عملي است.

در ضمن شما يك سرمايه گذاري كه سر اين پروژه(موتور هاي هيبريدي بر روي ماشين ها در ايران) سرمايه گذاري كند را به من معرفي كنيد،تا برايتان موتور هيبريدي بسازم!.تنها به دو مخزن و يون هيدروژن و جريان هوا لازم است.به نظر شما آيا هيچ سرمايه گذاري حاضر است براي يك دانش آموز دوم دبيرستان رشته ي رياضي سرمايه گذاري كند؟
    من كساني را مي شناسم كه دانش جو هستند و سرمايه گذار براي توليد انبوه و حتي اجراي طرح ندارند!
    در حقيقت من هر جا خواستم ايده ام را مطرح كنم(در هر سايتي)،گفتند مدرك داري يا نه؟!!!
    مثل اين كه داشتن مدرك حائز اهميت است نه هوش و استعداد؟!!

20. 2 کاربر از پست مفید genius1 سپاس کرده اند .

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)