دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: دیدار مایکل جردن از چین

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    14
    دریافت تشکر: 32
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

Red face دیدار مایکل جردن از چین

دیدار "مایکل جردن"از چین
    cri

ad
    8 تا 20 مه،"مایکل جردن"ستاره بازنشسته شده مسابقات لیگ بسکتبال آمریکا(ان بی آی)برای اولین بار وارد پکن شد و با حامیان خود ملاقات کرد.

مایکل در پکن با "یوان وی مین"رئیس کمیته المپیک چین ملاقات کرد و گفت:این اولین سفر من به چین است.من در انتظار علاقه مندان زیاد خود در چین هستم.قبل از بازنشستگی،با "یائو مین"ستاره بسکتبال چینی "ان بی آی"چند دیدار داشتم که مرا بسیار خوشحال کرد.هدف از این سفر تبادل با جوانان چین و پیشبرد گسترش ورزش بسکتبال در چین است.
    20 مه،"جردن"در ورزشگاه کارگران پکن دیدار نهائی مسابقات لیگ بسکتبال دانش آموزان چین را تماشا و جایزه باارزش ترین بازیکن را به برنده آن اعطا کرد.بسیاری از جوانان چینی به بسکتبال علاقه دارند.شایان ذکر آنکه این علاقه پس از تماشای مسابقات مایکل پیدا شد.مایکل در کنفرانس خبری همین روز به جوانان و نوجوانان چینی گفت:"به نظرم،مهم برای بازیکنان بسکتبال این است که باید به بسکتبال عشق ورزیده و به شکل هیجان آور به بازی بسکتبال بپردازند.هنگامی که می بینم کودکان بسکتبال بازی می کنند،به آنها پیشنهاد می کنم که بیشتر توپ را کنترل و انتقال داده و شوت کنند تا بازی هیجان آورتر شود،چون این هدف نهائی بازی بسکتبال است."

علاقه مندان بسکتبال پکن به دلیل ورود مایکل جردن به این شهر به شدت هیجان زده شدند. قرار بود مراسم ملاقات مایکل با علاقه مندان قبل از ظهر 19 مه در مرکز ورزشی "دونگ دن"این شهر برگزار شود،اما یک ساعت قبل از آغاز این مراسم،حدود 20 هزار نفر از علاقه مندان در مقابل این مرکز جمع شده و راه را مسدود کردند.بعضی از آنها پیراهن شماره 23 مایکل جردن را پوشیده و با امید دیدن مایکل ،روی خودروها ایستاده اند به طوری که بام یکی از این خودروها دچار فرو رفتگی شد.با توجه به عوامل امنیتی،این مراسم لغو شد.
    19 مه ،مایکل از دیوار بزرگ دیدن کرد.وی که امسال بیش از 40 سال دارد،با سرعت جوانان 20 ساله به قلعه سراشیب"شان شوی"صعود کرد.روی دیوار بزرگ طوماری با کملات"مایکل،سالهای طولانی در انتظار شما بوده ایم"آویزان شده بود که عشق چینیان به وی را نشان می دهد.
    مایکل جردن گفت:"زیاد سفر نمی کنم،اما پکم را بسیار دوست دارم.ساختمان های اینجا بسیار قشنگ است و علاقه مندان بسکتبال در چین از من حمایت می کنند. عشق آنها به من و باز بسکتبال را احساس کرده ام.بسیار خوشحالم که به پکن سفر کرده ام.

دهه 90 قرن گذشته،مایکل جردن با 198 سانتیمتر قد در کنار اعضای دیگر تیم "چیکاکو بولز"6 بار به قهرمانی "ان بی آی"رسید و خودش 5 بار برنده جایزه باارزش ترین بازیکن "ان بی آی"شد و 10 بار به بهترین ترکیب "ان بی آی"راه یافت.وی جزو 50 ستاره تاریخی "ان بی آی"است.
    آوریل سال 2003،مایکل جردن رسما خاتمه خدمت خود در "ان بی آی"را اعلام کرد.اما ارتباط وی با ورزش بسکتبال قطع نشد.مایکل آرزو می کند یکی از تیم های "ان بی آی"را اداره کند.وی نیز برای تحقق این آرزو با تیم های "واشنگتن ویزرد"و"میواکی بکس"تماس گرفته ،اما هنوز موفقت نشده است.مایکل در چین اظهار داشت که همچنان برای رسیدن به این هدف تلاش می کند.وی افزود:من به مربی گری یکی از تیم های "ان بی آی"علاقه مند نیستم،چون حوصله ندارم.بچه هایم بزرگ شده اند و امیدوارم آنان همانند من به بازی بسکتبال بپردازند." "یائو مین"بسکتبالیست چینی تیم"هیوستون راکت"که باعث افتخار چینیان است،با "مایکل جردن"سه دیدار داشته است.مایکل "یائو"را این گونه ارزیابی کرد:پاس وی بسیار خوب و توانائی گل زدن وی نیز بسیار بالا است.وی جوان است و عقیده دارم وی با پیکر عظیم و سرعت بالای خود در آینده موفقتر خواهد شد. 20 مه،مایکل پکن را ترک کرد.وی به هنگام ترک این شهر به حامیان پکنی خود گفت: شاید سال آینده یا سال 2008 هنگامی که بازیهای المپیک برگزار می شود، باز گردم.در انتظار ملاقات دیگر با همه شما هستم.

2. کاربرانی که از پست مفید s@d سپاس کرده اند.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)