دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 30

موضوع: یک خودرو ی چندتایی

همکار تالار مهندسی برق
    رشته تحصیلی
    برق-الکترونیک
    ارسال تشکر
    1,031
    دریافت تشکر: 1,523
    قدرت امتیاز دهی
    654
    Array
    natanaeal's: جدید92

پیش فرض پاسخ : یک خودرو ی چندتایی

نقل قول نوشته اصلی توسط mamadshumakher نمایش پست ها
    ممنون از توجهت.
    درباره ی بحث جلوگیری از سوانح به خاطر قابلیت جدا شدن خودروها باید بگم به این زودی نمیشه مکانیزم و توانایی همچین کاری رو به ماشین ها داد.شاید اگه برای هر نفر یه صندلی پرتاب بزاریم قبل تصادف ارزونتر در بیاد.فقط خدا کنه زیر پل تصادف نکنند
    و گفتید موتور زیر صندلی باشه.بله اما این یه موتور الکتریکی باید باشه.پس اون سوخت برای یک ساعت درست نیست.

مگه ایده ثبت میشه.اصلا کی به ایده اهمیت میده؟
    همچنین ممنون از توجه شما به چکیده فلسفه ای که من اعراض داشتم اما بابت موضوع سوانح گفتم بعد از جدا شدن در یک راستا قرار بگیرند و این هم میتونه مثال نقضی بدنبال خودش داشته باشه اما پیشنهاد شما هم طبق مثال نقضتون باید جایگزین پیدا کنه
    بله یه لحظه فقط متمرکز رو سانحه شدم بی توجه به اینکه این خودرو ممکنه در روز 5بار و باز ممکنه مسیرهای طویلی پشت سر بگذاره اما اون مورد میتونه یه مورد کمکی باشه (اما شاید باز خطر جدیدی یعنی آتشسوزی در سانحه بروز بده)

اگر ایده پرداز به ایده اهمیت بده دیگران هم اهمیت خواهد داد (اول شما خودتونو باور کنید بعد از دیگران لنتظار داشته باشید باورتون کنند)
    ...خدایا....
    من به تو اعتماد میکنم که رمز ایمان واقعی من است...

2. 4 کاربر از پست مفید natanaeal سپاس کرده اند .

همکار تالار مکانیک
    رشته تحصیلی
    مکانیک سیالات و انتقال حرارت
    ارسال تشکر
    9,142
    دریافت تشکر: 6,504
    قدرت امتیاز دهی
    12965
    Array

این طرح، کاملا شدنیه. برای ساختش بهتر خودروهای کوچکی بسازیم، که قابلیت اتصال به هم رو داشته باشن.اینطوری هر خانواده به تعداد افرادش میتونه این ماشین هارو بخره و به هم وصل کنه.تمام تکنولژی مورد نیاز برای این طرح در زمان حاضر وجود داره؛ فقط اگر توجیه اقتصادی هم داشته باشه؛ میشه ساختش. بنظرم اگر این طرح برات مهمه با نرم افزار کامپیوتری طراحیش کن و ماکت های کوچکی ازش بساز.برای شروع کار این کم هزینه ترین روشه.

4. 5 کاربر از پست مفید ab.bb سپاس کرده اند .

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    معماری
    ارسال تشکر
    10,146
    دریافت تشکر: 10,426
    قدرت امتیاز دهی
    25391
    Array
    SaSaMc2's: جدید25

سلام...

به نظر من اگر قراره روي چنين طرحي كار بشه...

نبايد در اون جهت وجود داشته باشه...

و نبايد به صورت خونوادگي به اون نيگاه كرد...

شما روي چي پي اس مسيرت رو مشخص ميكني...

و خودرو هاي نزديك و هم مسير شما پيام شما رو دريافت ميكنن...

و تند تند تند تند اتصال پيدا ميكنند خودروها به هم...

اگه خانوم بود شايد ازدواج هم كردين...

6. 6 کاربر از پست مفید SaSaMc2 سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق صنعتی
    ارسال تشکر
    13,909
    دریافت تشکر: 12,140
    قدرت امتیاز دهی
    32624
    Array
    mamadshumakher's: جدید136

اگر ایده پرداز به ایده اهمیت بده دیگران هم اهمیت خواهد داد (اول شما خودتونو باور کنید بعد از دیگران لنتظار داشته باشید باورتون کنند)
    من به خودم و مسائلی که بهش علاقه دارم اهمیت میدم و باورش دارم.ولی انتظار ندارم به خاطر دادن یه ایده اتفاق خاصی واسم بیوفته.چون برای افراد ورزیده تر که صاحب اختراع هم هستن اتفاقی نیوفتاده تو این وضعیت رسیدگی.

اما خب علاقه هست دیگه.مثل خیلیای دیگه.نا امید نمیشیم.هر چی زور میزنیم واسه بهتر کردن محیط خودمونه.
    به قولی میشه گفت جای دوری نمیره.

این طرح، کاملا شدنیه. برای ساختش بهتر خودروهای کوچکی بسازیم، که قابلیت اتصال به هم رو داشته باشن.اینطوری هر خانواده به تعداد افرادش میتونه این ماشین هارو بخره و به هم وصل کنه.تمام تکنولژی مورد نیاز برای این طرح در زمان حاضر وجود داره؛ فقط اگر توجیه اقتصادی هم داشته باشه؛ میشه ساختش. بنظرم اگر این طرح برات مهمه با نرم افزار کامپیوتری طراحیش کن و ماکت های کوچکی ازش بساز.برای شروع کار این کم هزینه ترین روشه.
    شما مطمئنی تکنولوژی لازم برای ساختش هست؟شما خودت اینکاره ای میدونی که هر خودرو چقدر مسائل ریزه کاری داره اونوقت 2تا خودرو بخوان به هم وصل شن چقدر مسائل فنی باید جمع و کم بشه.
    مثلا بعد از اتصال 2قسمت به هم ترمز کابین سمت راست باید از کار بیوفته و تابع ترمز کابین سمت چپ بشه.
    قدرت موتورها باید جمع بشه.خودرو فرم ائرودینامیک پیدا کنه بهتره.پس کلی قاب و شیشه و جک و لولا باید تغییر وضعیت بدن.تا حائلی میان راننده و سرنشین نباشه بعد از اتصال.

سلام...

به نظر من اگر قراره روي چنين طرحي كار بشه...

نبايد در اون جهت وجود داشته باشه...

و نبايد به صورت خونوادگي به اون نيگاه كرد...

شما روي چي پي اس مسيرت رو مشخص ميكني...

و خودرو هاي نزديك و هم مسير شما پيام شما رو دريافت ميكنن...

و تند تند تند تند اتصال پيدا ميكنند خودروها به هم...

اگه خانوم بود شايد ازدواج هم كردين...
    سلام دادا من به یه اصلی اعتقاد دارم.کوچکترین بنیان اجتماعی خانواده هست.اگه خانوادگیشو خوب ساختیم مجتمعشو هم میسازیم.
    ولی اره به اونجاشم رسیده بودم که طولی از خودروها بتونن با هم مسیری رو طی کنند.چون نظم عجیبی ایجاد میشه.
    اخرشم به امر خیر کشیده میشه

8. 5 کاربر از پست مفید mamadshumakher سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک-ساخت و تولید
    ارسال تشکر
    11,215
    دریافت تشکر: 9,945
    قدرت امتیاز دهی
    3451
    Array

در مورد کنترل خودرو در حال حاضر volvo طرحی ساخته که روی خودروهای خودش نصب کرده که اگر شما دارین برون می رین می تونید کنترل خودرو را به ماشین جلویی متصل کنید اگر اجازه بده هر کاری خودروی جلویی انجام بده ماشین شما هم انجام میده و دیگه نیاز نیست شما ماشین را کنترل کنید اینطوری می تونید در خودرو با بچه ها بازی کنید یا استراحت کنید هر موقع خواستین تغییری ایجاد کنید دکمه غیر فعال شدن سیستم را می زنید.
    مهمترين لذت در زندگي، كمك به سايرين براي برنده شدن است. حتي اگر به قيمت آهسته تر رفتن و تغيير در نتيجه مسابقه اي باشد كه ما در آن شركت داريم

10. 7 کاربر از پست مفید hossien سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک-ساخت و تولید
    ارسال تشکر
    11,215
    دریافت تشکر: 9,945
    قدرت امتیاز دهی
    3451
    Array

اگر بخواهین تغییر ساختار داشته باشین خیلی سخت هست طراحی . اما برای اتصال و نحوه کنترل از قطارهای برقی میشه الگوبرداری کرد . چون قطارهای برقی چند مدل هستند یکی هر واگن مستقل موتور و پیشران داره یک مدل هم فقط لوکوموتیو اونو میکشه.
    مهمترين لذت در زندگي، كمك به سايرين براي برنده شدن است. حتي اگر به قيمت آهسته تر رفتن و تغيير در نتيجه مسابقه اي باشد كه ما در آن شركت داريم

12. 5 کاربر از پست مفید hossien سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق صنعتی
    ارسال تشکر
    13,909
    قدرت امتیاز دهی
    32624
    Array

در مورد کنترل خودرو در حال حاضر volvo طرحی ساخته که روی خودروهای خودش نصب کرده که اگر شما دارین برون می رین می تونید کنترل خودرو را به ماشین جلویی متصل کنید اگر اجازه بده هر کاری خودروی جلویی انجام بده ماشین شما هم انجام میده و دیگه نیاز نیست شما ماشین را کنترل کنید اینطوری می تونید در خودرو با بچه ها بازی کنید یا استراحت کنید هر موقع خواستین تغییری ایجاد کنید دکمه غیر فعال شدن سیستم را می زنید.
    یعنی چجوری دقیقا؟اگه خودروی جلویی بپیچه خودروی عقبی همون لحظه میپیچه یا صبر میکنه به مکان قبلی خودروی جلویی برسه بعد بپیچه؟
    البته در مورد ایده خودروهای چندتایی کار کمی اسونتر هست.چون فاصله مکانی وجود ندارد و قسمتی از اتصالات میتونه مکانیکی باشه.

14. 5 کاربر از پست مفید mamadshumakher سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق صنعتی
    ارسال تشکر
    13,909
    قدرت امتیاز دهی
    32624
    Array

اگر بخواهین تغییر ساختار داشته باشین خیلی سخت هست طراحی . اما برای اتصال و نحوه کنترل از قطارهای برقی میشه الگوبرداری کرد . چون قطارهای برقی چند مدل هستند یکی هر واگن مستقل موتور و پیشران داره یک مدل هم فقط لوکوموتیو اونو میکشه.
    اره.تغییر ساختار هست که کار رو مشکل میکنه.میشه یه چیزی تو سبک کار اون خودروی المانی که هواپیما میشد.
    اما اگه رو طراحی کار کرد میشه به یه طرح خوب با حداقل باز و بسته شدن قطعات رسید.
    درباره ی قطار رو خوب گفتی حسین اقا.چون همونطور که گفتی یه نمونه هست که هر واگن موتور داره.شاید فردا بتونم یه اطلاعات مختصری درباره ی مکانیزم این قطارها بدست بیارم.

16. 5 کاربر از پست مفید mamadshumakher سپاس کرده اند .

همکار تالار مکانیک
    رشته تحصیلی
    مکانیک سیالات و انتقال حرارت
    ارسال تشکر
    9,142
    دریافت تشکر: 6,504
    قدرت امتیاز دهی
    12965
    Array

شما مطمئنی تکنولوژی لازم برای ساختش هست؟شما خودت اینکاره ای میدونی که هر خودرو چقدر مسائل ریزه کاری داره اونوقت 2 تا خودرو بخوان به هم وصل شن چقدر مسائل فنی باید جمع و کم بشه.
    مثلا بعد از اتصال 2قسمت به هم ترمز کابین سمت راست باید از کار بیوفته و تابع ترمز کابین سمت چپ بشه.
    قدرت موتورها باید جمع بشه.خودرو فرم ائرودینامیک پیدا کنه بهتره.پس کلی قاب و شیشه و جک و لولا باید تغییر وضعیت بدن.تا حائلی میان راننده و سرنشین نباشه بعد از اتصال.
    کاملا مطمئنم ، برای تمام مسائلی که گفتی راه حل هست.هرگز نگفتم ساختش آسونه ، گفتم : با امکانات موجود میشه همچین چیزی ساخت.فقط این نکته مهمه که آیا این طرح میتونه با بقیه طرحه ها برای کسب سرمایه رقابت کنه. باید بررسی کرد؛ تا مشخص بشه این طرح اونقدر کارایش بیشتر از ایده های دیگه هست؛ که زحمت ساختش رو به خودمون بدیم.

18. 5 کاربر از پست مفید ab.bb سپاس کرده اند .

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    معماری
    ارسال تشکر
    10,146
    دریافت تشکر: 10,426
    قدرت امتیاز دهی
    25391
    Array
    SaSaMc2's: جدید25

سلام دادا من به یه اصلی اعتقاد دارم.کوچکترین بنیان اجتماعی خانواده هست.اگه خانوادگیشو خوب ساختیم مجتمعشو هم میسازیم.
    ولی اره به اونجاشم رسیده بودم که طولی از خودروها بتونن با هم مسیری رو طی کنند.چون نظم عجیبی ایجاد میشه.
    اخرشم به امر خیر کشیده میشه
    سلام عزيزم...

تا زمان اجرا شدن اين طرح احتمالا خونواده ها شدن يك نفره...

توي مسير كاريم توي ستارخان يه ماشين زرد رنگ يك نفره هست هميشه پاركه...

فكر كنم از يك متر مكعب كوچيكتره...

چرخ جلوش يه دونست...

ميديديش از نزديك جالب بود...

يه كار ديگه هم ميشه كرد...

يه ماشين قوي و پهن جلو باشه توي اتوبان...

همه برن خودشون رو اتصال بدن به اون...

مسيرت تموم شد جدا شي بري سمت كنارگذر خودت...

20. 5 کاربر از پست مفید SaSaMc2 سپاس کرده اند .

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)