دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 6 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 61

موضوع: احساس نمیکنید محرم امسال کمی سردتره؟

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مهندسی معماری
    ارسال تشکر
    824
    دریافت تشکر: 137
    قدرت امتیاز دهی
    29
    Array

پیش فرض پاسخ : احساس نمیکنید محرم امسال کمی سردتره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi42 نمایش پست ها
    سلام

یه چیز رو میخوام بپرسم: به نظرتون محرم امسال کمی بی روح نیست نسبت به سال های قبل؟ سال های قبل ما از یک ماه قبل محرم لحظه شماری میکردیم واسه عزاداری و مسائل مربوط بهش. اما امسال از هرکی میپرسم اصلا حواسشون نیست محرمه. اکثرا نمیدونن عاشورا چه زمانیه. انگار اصلا ....... . امسال باور میکنید تو منطقه ما دسته عزاداری نداریم؟ مردم انگار خیلی بی خیال شدن.الان محرم رو فقط تو ماشین ها با نوار های نوحه میشه ترجمه کرد نه با اون محرمی که ما میشناسیم.

احساس شما چیه؟ اصلا الان حال وهوای محرم شما رو گرفته؟ لطفا راست وحسینی جواب بدین و بگین جریان چیه؟

سلام اصلا اینطور نیست اتفاقا نسبت به سالهای قبل خیلی پرشورتر شده! در محله ما و هر جا که رفتم از چند هفته قبل همه آماده بودند علم ها و پرچم های عزاداری امام حسین برپا شده بود ! خیلی ها 40 روز قبل از اول محرم چله ی زیارت عاشورا گرفته بودند! به نقل از یکی از دوستان در لندن و کشور های دیگه که خبرشو دارم خونه به خونه مراسم عزاداری امام حسین ع هست!اینا در کشوری هست که شیعه کم هست حالا چه برسه در ایران که اکثریت شیعه هستند و عاشق امام حسین( این نقل قول راست و حسینی بود!!!) دوست من، در هر جایی که یکی از هیئت های امام حسین ع برداشته میشه مطمئن باش به جاش چند تا تکیه و هیئت برپا میشه! تو خیابان که حرکت میکنی میبینی اینهمه بیرق و تکیه که هر سال بیشتر هم میشه به نظرت از کجا اومده!؟ از اول بوده!!!؟ از همین بیشتر شدن هر ساله ی شور و هیجان عزاداری امام حسین ع دیگه ! اگه قراربود سرد بشه امسال یا هر سالی، به دلیل مشکلات اقتصادی یا اجتماعی یا ... یا هر دلیل دیگه مطمئن باش بعد از گذشت 14 قرن از این واقعه، شاید دیگه چیزی از این عزاداری و مصیبت عاشورا به ما نمیرسید!!! مگه فقط دوران ما مشکل هست !!!! یعنی تو این 14 قرن مشکلی نبوده!!!؟؟ پس چرا هنوز هر ساله شور عاشورا بیشتر میشه!!!؟؟
    نمیدونم این تاپیکو به چه نیتی درست کردی ولی مطئنم که انشاءلله هیچ قصد بدی نباشه !! فقط یه چیزی بگم !! این تاپیک و این حرفا نباید از طرف ماها که امام حسینی هستیم و از کوچیکی زیر بیرق امام حسین ع بودیم، زده بشه این مال کسایی هست که دشمن اسلام و اهل بیت علیم السلام هستند و میخوان با این حرفا عاشورا و شور و هیجانشو کم جلوه بدن( یه جورایی جنگ نرم) چون مطمئن باش این حرف ( احساس نمیکنید محرم امسال کمی سردتره؟
    ) به سرد نشان دادن عاشورا کمک میکنه( مخصوصا اگر انتشار هم داده بشه) در صورتی که اینطوری نیست عاشورا هیچ وقت سرد و بی روح نمیشه!!! با خودت فکر کن ببین اینطوری نیست !!

التماس دعا
    یا امام حسین ع

2. 5 کاربر از پست مفید سها سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    شيمي پليمر
    ارسال تشکر
    169
    دریافت تشکر: 198
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

ممنون از دقتتون.متاسفانه اینکه "بعضی"ها فقط برا غذا میرن روضه درسته ولی این چیز تازه ای نیست همیشه بوده! اما هر سال هیئتایی که توسط جوونا راه می افته بیشتر از قبل میشه و هر کس تو این هیئتا میاد به خاطر امام حسین و سخنران های خوبش.(چون خود جوونا میدونن بیشتر چی می پسندند)

4. 4 کاربر از پست مفید mazaheri.chem سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مدیریت صنعتی
    ارسال تشکر
    511
    دریافت تشکر: 150
    قدرت امتیاز دهی
    34
    Array

به نظر من امسال مراسم عزاداری امسال خیلی زود شروع شد ولی یه موضوع که وجود داره ومن واقعادارم میبینم اینه که همه عزاداری امام حسین و تو لباس سیاه و نوحه خوندنای آدمای میدونن که شاید خودشون اصلا هیچ اعتقادی ندارن یا خیلی از کارهای دیگه که انجام میدن که هیچ کدومش واسه امام حسین نیست همش جنبه ی خود نمایی داره شاید واقعا دلیلش اینه اینقدر مردم بد میبینن ترجیح میدن تو خونه هاشون بمونن تا اینکه تو مراسم شرکت کنن من خودم باور دارم اگه خودمونو . اخلاق ورفتارمونو درست کنیم از این عزاداری ها خیلی بهتر چون امام حسین واسه همین شهید شد........................

6. 2 کاربر از پست مفید horiya سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    6
    دریافت تشکر: 79
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

هستند افرادی که خالصانه عزاداری میکنند اونم نه تو محرم بلکه در تمام سال محرم فقط اوج دلدادگیه
    توشهر ما تو خیابونا . . . . چه میشه گفت وقتی افراد سالم تو مراسما شرکت نکنند مراسم پر میشه از . . . اما عاشورا دانشگاه عمومیه

8. 2 کاربر از پست مفید majnon12 سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    متالورژی
    ارسال تشکر
    9
    دریافت تشکر: 3
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

آره واقعا من اصفهان دانشجو هستم گفتم بمونم جو اصفهان رو ببینم اما هی چی نداشت خیمه اتیش نزدن شام غریبانم همه تو فست فودا بودن

10. کاربرانی که از پست مفید daniell سپاس کرده اند.

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    روانشناسی
    ارسال تشکر
    252
    دریافت تشکر: 252
    قدرت امتیاز دهی
    23
    Array

موافقم امسال محرم سرد بود حتی خودم شورسالهای پیش رو نداشتم نمیدونم علتش چیه شاید ما بی معرفت شدیم و همه حواسمون به مشکلات روزمره است.من از دست خودم خیلی شاکیم که چرا چرا؟؟؟؟؟؟؟؟

12. کاربرانی که از پست مفید mhnz سپاس کرده اند.

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    معماری
    ارسال تشکر
    10,146
    دریافت تشکر: 10,426
    قدرت امتیاز دهی
    25391
    Array
    SaSaMc2's: جدید25

سلام...

من امسال بعد 15 سال رفتم و شركت كردم...

براي من پرشور تر از گذشته بود...

ولي اين بدان معنا نيست كه در كل هم همينطور هست...

نه ماه رمضون نه محرم ديگه مثل گذشته نيست...

انحراف از مسير واقعيت به هر دليلي فرار از واقعيت به حساب مياد...

پس اگر به دنبال درمان هستيم بهتره خودمون رو گول نزنيم...

راه پله ي برنامه ريزي شده ي ما، رو به پنجره است نه درب...

اينم ميشه نتيجه اش...

خيلي بيشتر به بازنگري احتياج داريم تا پافشاري...

پس بهتره از همين الان دهنمون رو ببنديم و چشمامون رو باز كنيم...

تا قبل از اين كه مقدسات ما كمرنگ تر بشه...

14. 4 کاربر از پست مفید SaSaMc2 سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    C@/\/\P\/T(-R
    ارسال تشکر
    8,061
    دریافت تشکر: 4,739
    قدرت امتیاز دهی
    7121
    Array
    Outta_Breathe1020's: جدید59

چیزی که دیده میشه در کل شور کمتری داره، حتی نوحه هایی هم که جدیدتر خونده شده، به نظرم از معنایی که باید داشته باشه دورتر و در کل کم شورتر هستش...

اما خود من امسال حس و حالم یه جور دیگه است کلا... درواقع خیلی گرمتر از هر سال...
    محرم امسال...!!!
    و مجازات تخفیف یافته ات این بار حبس ابد در این دنیاست...!!!

Nearly 1 billion people go to bed hungry every night and every year 2 million children die from malnutrition

شاید صدای مرگ بود که میگفت: تو هم اگر قاتل نباشی، سارق حیات این ها بوده ای...

16. 3 کاربر از پست مفید Outta_Breathe1020 سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    فیزیولوژِی ورزشی
    ارسال تشکر
    9
    دریافت تشکر: 51
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

برادر آخرالزمان هست فكركنم.

18. کاربرانی که از پست مفید سیاوش ثابت کلوانق سپاس کرده اند.

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    2,943
    دریافت تشکر: 1,633
    قدرت امتیاز دهی
    4481
    Array
    آن شرلی's: سکوت

اما از نظر من با وجود وضع اقتصادی موجود مردم سنگ تموم گذاشتن
    توی شهر ما که خداییش مردم بی معرفتی نکردن ومثل هر سال حتی بهتر وکامل تر مراسم ها رو برگزار کردند البته هنوزم ادامه داره.

20. 2 کاربر از پست مفید آن شرلی سپاس کرده اند .

صفحه 6 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع