دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: سخنان خواندنی استفان هاوکینگ (ریاضیدان، فیزیکدان نجوم و نابغه کیهان شناسی)

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    عمران
    ارسال تشکر
    907
    دریافت تشکر: 6,263
    قدرت امتیاز دهی
    16274
    Array
    امـیـر بـیـگـی's: خنده2

Ok سخنان خواندنی استفان هاوکینگ (ریاضیدان، فیزیکدان نجوم و نابغه کیهان شناسی)

سخنان خواندنی استفان هاوکینگ (ریاضیدان، فیزیکدان نجوم و نابغه کیهان شناسی)

فکر مرگ قریب الوقوع زندگیم را دگرگون کرد/ بچه‌ای باهوش و بسیار تنبل بودم!
    استفان هاوکینگ ریاضیدان، فیزیکدان نجوم و نابغه کیهان شناسی در سخنرانی نادری که در "رویال آلبرت هال" لندن انجام داد گفت: تا 8 سالگی قادر به خواندن و نوشتن نبودم.

استفان هاوکینگ که با تئوری های مربوط به سیاه چاله ها به شهرت رسید یک نابغه علم کیهان شناسی است که از بیماری فلج مغزی رنج می برد.

وی در سخنرانی نادری که در "رویال آلبرت هال" لندن و با کمک یک دستگاه ترکیب کننده صدا که یکی از همکارانش در کمبریج در سال 1985 برای وی ساخت از داستان زندگی خود گفت.

مهم ترین دانشمند حال حاضر انگلیس در این سخنرانی با بیان 15 واژه در دقیقه موفق شد برای اولین بار درباره 69 سال زندگی خویش سخن بگوید.

وی در پاسخ به این سئوال که چرا یک مغز تا این حد فاضل باید در بدنی اینچنین نامطلوب زندانی شود، گفت: "نمی دانم. اما می دانم که فکر به مرگ قریب الوقوع زندگی مرا دگرگون کرد. بسیار زیباست وقتی بفهمی که ماندن در دنیا با ارزش است. من نابغه ام چون ترس از مرگ همواره همراه من است."

این کیهان شناس انگلیسی افزود: "من پسربچه ای باهوش و بسیار تنبل بودم. درس خواندن مرا به وجد نمی آورد. من خواندن و نوشتن را در 8 سالگی آموختم. خواهرم فیلیپا همیشه بسیار با استعدادتر از من بود. زمانی که کشف کردم بیمار هستم با خودم حساب کردم که کلی کار برای انجام دادن دارم و ناگهان تمایلم به انجام این کارها شکوفا شد."

هاوکینگ در دبیرستان با همکلاسی های خود درباره خدا و بی انتهایی حرف می زد. در 13 سالگی اولین سوزش ها و دردها در دستهایش را احساس کرد اما به وی توضیح دادند که این دردها از اثرات رشد است و جای هیچ نگرانی نیست و او باور کرد.

وی در این خصوص گفت: "بسیار بد می نوشتم. به طوریکه معلم زبان انگلیسی ام را به کل نا امید کرده بودم. اما همکلاسی هایم من را انیشتین صدا می زدند."

به این ترتیب به خاطر نبوغی که در فیزیک از خود نشان داد درهای آکسفورد به رویش باز شد. "یک ساعت در روز درس می خواندم. باورم شده بود که یک فرد با استعداد هستم و نباید خودم را به طور جدی مشغول درس خواندن کنم."

به تدریج، دردها غیرقابل تحمل شد. به همین دلیل هاوکینگ را بستری کردند. تشخیص اولیه، بیماری " اسکلروز جانبی آمیوتروفیک" را نشان داد که اشتباه بود. این تشخیص باعث شد که 3 سال امید به زندگی را از دست بدهد.

اما پس از آن شروع به مطالعه کردن، فهمیدن، کشف کردن و نوشتن درباره کیهان از "بیگ بنگ تا سیاه چاله ها" کرد و به این ترتیب تحولی در دنیای فیزیک نجوم به وجود آورد.

سپس وارد دانشگاه کمبریج شد و در همانجایی که زمانی "اسحاق نیوتن" بود یک کرسی ریاضی به دست آورد. سپس ازدواج کرد که حاصل آن سه فرزند بود. در سال 1985 به دلیل بیماری التهاب ریه پزشکان نای وی را قطع کردند و از آن زمان دیگر نتوانست حرف بزند. باوجود این 43 سال داشت و هنوز زنده بود و مغزش شگفتی دانشمندان زمین را برمی انگیخت.

به گفته "جیم الخلیلی" استاد فیزیک دانشگاه "سوری" که هاوکینگ را در این کنفرانس همراهی کرده بود این بیماری نقش چندانی در بروز نبوغ وی نداشت. وی در این باره گفت: "به اعتقاد من استفان فردی است که سرنوشتش از قبل مقدر شده است.

شاید ترس از مرگ موجب شد که وی در یک دوره خاص توجهش را به علم افزایش دهد اما به اعتقاد من به وضوح معلوم است که وی انسانی متفاوت از دیگران است."

براساس گزارش لاستمپا، در رویال آلبرت هال لندن پس از پایان سخنرانی هاوکینگ، تماشاچیان به مدت دو دقیقه وی را تشویق کردند. هاوکینگ با تبسم عجیبی حضار را تماشا کرد و گفت: "فکر می کنم که مردم از تضادی که میان قدرت های فیزیکی تا این حد محدود من و عظمت طبیعت جهانی که با آن کار می کنم وجود دارد به وجد می آیند."

در این میان خانمی که در ردیف اول نشسته بود بدون هیچ خجالتی شروع به گریستن کرد.

همکار تالار نجوم
    ارسال تشکر
    4,170
    دریافت تشکر: 6,219
    قدرت امتیاز دهی
    16868
    Array

پیش فرض پاسخ : سخنان خواندنی استفان هاوکینگ (ریاضیدان، فیزیکدان نجوم و نابغه کیهان شناسی)

فقط اینشتین××××××××

3. 3 کاربر از پست مفید kahrupay سپاس کرده اند .

همكار تالار باغبانى
    رشته تحصیلی
    مهندسی طراحی فضای سبز
    ارسال تشکر
    13,309
    دریافت تشکر: 5,462
    قدرت امتیاز دهی
    4851
    Array
    زهرا قربانی's: جدید157

پیش فرض پاسخ : سخنان خواندنی استفان هاوکینگ (ریاضیدان، فیزیکدان نجوم و نابغه کیهان شناسی)

نقل قول نوشته اصلی توسط kahrupay نمایش پست ها
    فقط اینشتین××××××××
    استیفن هاوکینگ هم از انیشتین کم نداره!!!
    نظریه های خیلی قدرتمندی گفته
    آخرین برگ سفرنامه باران اینست
    که زمین چرکین است

5. 3 کاربر از پست مفید زهرا قربانی سپاس کرده اند .

همکار تالار نجوم
    ارسال تشکر
    4,170
    دریافت تشکر: 6,219
    قدرت امتیاز دهی
    16868
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط زهرا قربانی نمایش پست ها
    استیفن هاوکینگ هم از انیشتین کم نداره!!!
    نظریه های خیلی قدرتمندی گفته
    بله، ولی بازم فقط اینشتین××××××

7. 3 کاربر از پست مفید kahrupay سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    برق صنعتی
    ارسال تشکر
    263
    دریافت تشکر: 41
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    M.E.T's: لبخند

فقط قرآن و امامان معصوم مخصوصا امام علی(ع)و امام صادق(ع)

9. 2 کاربر از پست مفید M.E.T سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مهندسی عمران
    ارسال تشکر
    6
    دریافت تشکر: 9
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

نابغه ای که معادلات پیچیده ریاضی رو در مغزش حل می کنه بدونه اینکه از نوشتن استفاده کنه

11. 2 کاربر از پست مفید goleyakh61 سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    ریاضی فیزیک
    ارسال تشکر
    67
    دریافت تشکر: 164
    قدرت امتیاز دهی
    122
    Array

مرسییییییییییییییی........ خییییییییییلییییییییییییی قشنگ بود. عشق است ریاضی و فیزیک...... دنیا بر قوانین فیزیک پایداره............
    موسیقی کلامیست آسمانی که از هر فلسفه و منطق بالاتراست

13. 2 کاربر از پست مفید YaMaBoUsHi سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مهندسی عمران
    ارسال تشکر
    5,516
    دریافت تشکر: 1,986
    قدرت امتیاز دهی
    11089
    Array
    H37's: جدید56

خیلی خوب بود ممنون.
    شبيه كسي شده ام كه پشت دود سيگارش باخود مي گويد:ترك مي كنم....سيگار را..خانه را..زندگي را..و باز پكي ديگر مي زند...!!!

15. 2 کاربر از پست مفید H37 سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    شیمی محض
    ارسال تشکر
    2
    دریافت تشکر: 16
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

مرسی ممنون من چیززیادی از هاوکینگ نمی دونستم.
    امیدوارم یه روزی برسه که همه ما استعدادهامون رو بدون ترس از مرگ پیدا کنیم وبه خودشناسی برسیم،وبا تلاش درنهایت به موفقیت برسیم...

17. 2 کاربر از پست مفید شیمیدان بی نام سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)