دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 37

موضوع: سن ازدواج

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق صنعتی
    ارسال تشکر
    13,909
    دریافت تشکر: 12,140
    قدرت امتیاز دهی
    32624
    Array
    mamadshumakher's: جدید136

پیش فرض پاسخ : سن ازدواج

بارون جان نفست از جای گرم در میاد خواهرم بابا بیا بشین خودت حساب کن ببین یه آدمی که میخواد زن بگیر باید چه پروسه ی سنگینی رو طی کن ماشاالله سطح توقع دخترا هم که کم نیست کمم باشه مال مادرشون کم نیست من الان هم خونه دارم هم ماشین ولی بازم هز توانایی زن گرفتن ندارم دیگه تا تهش رو بخون خودت مثل مرد هر وقت طالب شدم میرم سرکار و بعد با پولش بین دوتا ترم میرم مثل مرد مسافرت و ایران گردی چون با این یه قرون دو هزارا که نمیشه زن گرفت بابا برو یه نگاه به قیمت ها بکن در ضمن خانم ماه آفرید همه ی مشکل توی همین مسئله ی استقلال مالی
    البته میلادجان.بارون هم حق داره.میگه حداقل.اما اینو حساب نمیکنه که فشار اقتصادی به قدری هست که مردم دارن همون حداقل امکانات رو میفروشن.اونم حق داره چون دختری که میخواد بیاد سر زندگیش دوست داره با خاطرات خوش آغاز کنه.اونم حق داره چون این مسائل رو عرف اجتماع میبینن.یعنی چیزی که باید عوض بشه این وسط دید کل اعضای خانواده هست.
    ببین سابق جوونا تو سن 20 تا 24 ازدواج میکردن.خونه ی مادرشون زندگی میکردن تا کم کم بتونن یه جایی رو اجاره کنن.بعد از چند سال کار کردن تازه کمی به وسایل خونه اضافه میکردن.
    خب اون موقع از اول زندگی میرفتن سر کار.یعنی مسئله ی واجب دانشجویی نبود برای همه.اما کلی طول میکشید تا حداقل وسایل خونه رو تهیه کنن.
    فرقش با الان چیه؟
    الان از 20 سالگی کار نیست.بلکه دوره ی دانشجویی هست.اما در عوض اول زندگی امکاناتشون کامله.به لطف پدر و مادر.

پس نتیجه میگیریم برای هر دوطرف کار سخت شده با این روش.ایا باید به خاطر این مسائل سن ازدواج رو بالا برد و مشکلات جامعه رو بیشتر کرد؟البته چیزیه که اتفاق افتاده.باید چاره اندیشی کرد.

2. 3 کاربر از پست مفید mamadshumakher سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    رادیولوژی
    ارسال تشکر
    378
    دریافت تشکر: 1,213
    قدرت امتیاز دهی
    981
    Array
    MJA70's: جدید128

چرا عاقل کند کاری که..
    آقا من خیلی ها رو میشناسم که الان30سال به بالا دارن،وضع مالیشونم خوبه وتموم شرایط ازدواج رو دارن اما مجردن وکاملا از زندگیشون راضی
    اون زمانای قدیمم که ملت زود ازدواج میکردن به این دلیل بود که زناشون به 1لقمه نون وخرما ویه فرش نخ نما راضی بودن
    اما الان......سکوت بهترین حرفه
    خلاصه که کار نکردرو میشه کرد،اما وای به حال روزی که کاری رو کنی وزود پشیمون بشی(ماهی رو هر وقت ازآب بگیری تازس)

4. 2 کاربر از پست مفید MJA70 سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    کامپیوتر
    ارسال تشکر
    2,372
    دریافت تشکر: 209
    قدرت امتیاز دهی
    163
    Array
    david77's: جدید8

به نظر من سن ازدواج برای خانم ها حداقل 25 سال و برای آقایان بالای 25 سال. چون در قدیم جوان ها زود مستقل می شدند و زود به بلوغ فکری میرسیدند و میتونستند مسئولیت یه زندگی رو به دوش بکشند و همچنین سطح توقعات پایین بود و لی حالا به نظر من نمیشه زود ازدواج کرد زیرا جوان های امروزی دیرتر به بلوغ فکری میرسند و هنوز بچه هستند مخصوصا آقایان! و ممکنه هر دوطرف اگر بخواین زود ازدواج کنند بعدا پشیمون بشن.

6. 4 کاربر از پست مفید david77 سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مدیریت بازرگانی
    ارسال تشکر
    2,879
    دریافت تشکر: 2,609
    قدرت امتیاز دهی
    1786
    Array
    میلاد صفری's: جدید107

محمد جون حرفت قبول بارونم حق داره نگاه من خودمم میدونم چقدر دوره زمونه عوض شده و کلا میخوام بگم جوونا دوست دارن تو سن پایین ازدواج کنن ولی فقط به خاطر شرایط اقتصادی که سن ازدواج بالا رفته جاداره یه آمارم بدم که مایه ی شرم رکورد ازدواج رو امسال شیرازی ها شکوندن با 42 سال سن

8. 4 کاربر از پست مفید میلاد صفری سپاس کرده اند .

همکار تالار اخبار و کاربر فعال
    رشته تحصیلی
    الکترونیک
    ارسال تشکر
    6,263
    دریافت تشکر: 9,972
    قدرت امتیاز دهی
    16030
    Array
    m.g.s.t.r's: بی حوصله

نقل قول نوشته اصلی توسط mamadshumakher نمایش پست ها
    اگه بخوای یه ماشین بخری و یه خونه اجاره کنی (ماشین دسته 2 لگن) باید 15میلیون پول داشته باشی.با وضعیت دانشجویی چطور تو 25 یا 27 سالگی اینقد پول داشته باشیم؟
    چند روز قبل يكي از همكلاسيهاي اول دبيرستانم را ديدم
    ميگفت درسش را از هنرستان تمام كرده و دانشگاه را بيخيال شده و زده تو كار نصب نرده و الان يه 206 داره+همسر+يه بچه4ساله
    اما منه مهندس ليسانس تازه دارم دنبال كار ميگردم و تنها چيزي كه بهش فكر نميكنم ازدواجه

10. 5 کاربر از پست مفید m.g.s.t.r سپاس کرده اند .

رشته تحصیلی
    الکترونیک
    ارسال تشکر
    6,263
    قدرت امتیاز دهی
    16030
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط BaAaroOoN نمایش پست ها
    برای دختر خانوم ها به میزان مسئولیت پذیری و آمادگی برای پذیرفتن مسئولیت مهم و اساسی مادری.....برای آقایون علاوه بر مسئولیت پذیری باید تمکن مالی ،گذروندن سربازی....داشتن شغل مناسب.....داشتن یه حدی از تحصیلات که بشه باهاش یه کار مناسب به اون رشته رو پیدا کرد....کلا آقایون برای داشتن یک ازدواج مناسب باید شرایط بیشتری نسبت به خانوما داشته باشن
    خانم ها هم بايد چندتا مدرك آشپزي بگيرن تا بعد ازدواج همسرشون به سوء هاضمه مبتلا نشن

12. 4 کاربر از پست مفید m.g.s.t.r سپاس کرده اند .

رشته تحصیلی
    الکترونیک
    ارسال تشکر
    6,263
    قدرت امتیاز دهی
    16030
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط BaAaroOoN نمایش پست ها
    مدرک؟
    شوخی میکنی؟
    من خودم یه پا مدرکم!!!
    اگه آدم غذا پختن بلد نباشه گرسنه میمونه.....البته این عقیده ی منه....غذا پختن اگه خستگی نداشت یکی از راحت ترین کارا بود....چون فقط ظرافت میخاد که این یکیو من به شخصه دارم
    اي كاش همه دختراي دم بخت مثل شما بودن
    الان اكثر دختراي دم بخت پاك كردن و مرغ را بلد نيستن

14. 4 کاربر از پست مفید m.g.s.t.r سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق صنعتی
    ارسال تشکر
    13,909
    دریافت تشکر: 12,140
    قدرت امتیاز دهی
    32624
    Array
    mamadshumakher's: جدید136

خلاصه ما نفهمیدیم چه کار کنیم؟با این موج افزایش سن مقابله کنیم یا خودمونو موافق باد کنیم؟

16. 4 کاربر از پست مفید mamadshumakher سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مدیریت بازرگانی
    ارسال تشکر
    2,879
    قدرت امتیاز دهی
    1786
    Array

ممنون از m.gراست میگه دخترای این دوره زمونه یه چاییم بلد نیستن درست کنن

18. 2 کاربر از پست مفید میلاد صفری سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مدیریت بازرگانی
    ارسال تشکر
    2,879
    قدرت امتیاز دهی
    1786
    Array

و اما بارون خانم ببین عزیزم خودت چه آرزوها و ملاکهایی داری عزیزم شما هم مثل دخترای دیگه البته با یکم استثناء های کوچیک خوب کار که میگید نمیکنید خوب حقتون طرفم دندش نرم باید کار کن خرجتون کنه توی این مسئله شکی نیست ولی میدونید اصل ماجرا چیه خوب فرض کنید این پسر زرنگ و کارش درست توی این بیکاری کار از کجا گیر بیاره بابا واسه همین آمار سن بالا رفته البته جا داره اینجا یه اعترافم بکنم که جوونهای ما یکم تنبلن و سطح اراده پایین و سطح توقع بالا هر کاری رو قبول نمیکنن ولی کلا قبول کنید که میشه گفت علت اصلی شده همین توقعات بالای دختر خانم ها در ضمن خیلی کم خیلی کم خیییییلی کم دختر اقتصادی پیدا میشه یعنی تقریبا نایابه من توی این بیست و چند سالی که از خدا عمر گرفتم که تا حالا ندیدم اینطور آدمی رو

20. 2 کاربر از پست مفید میلاد صفری سپاس کرده اند .

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع