دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 25 از 58 نخستنخست ... 151617181920212223242526272829303132333435 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 241 تا 250 , از مجموع 574

موضوع: درمانگاه عمومی نخبگان

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    ندارم
    ارسال تشکر
    232
    دریافت تشکر: 153
    قدرت امتیاز دهی
    25
    Array

پیش فرض پاسخ : درمانگاه عمومی نخبگان

باسلام پسرم 2سال 8 ماه است واز دو ونيم سالگي رو 13 كيلو مونده علت چيست ايا احتايج است ازمايش بدهد موقع تولد 2500 بود

2. 3 کاربر از پست مفید ahmad0012 سپاس کرده اند .

همکار تالار حقوق
    ارسال تشکر
    6,792
    دریافت تشکر: 6,010
    قدرت امتیاز دهی
    3316
    Array
    غزل بارون's: جدید54

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad0012 نمایش پست ها
    باسلام پسرم 2سال 8 ماه است واز دو ونيم سالگي رو 13 كيلو مونده علت چيست ايا احتايج است ازمايش بدهد موقع تولد 2500 بود

سلام.دوست عزیز برای این کار حتما با متخصصین نوزادان مشورت بفرمایید تا ؤزیم غذایی و غذاهایی که برای نوزاد لازمه رو ذکر کنند تا مشکلی برای ایشون پیش نیاید
    دنیا
    پا به ماه ِ
    لبخند توست
    بخند
    بگذار زندگی بدنیا بیاید...

4. 5 کاربر از پست مفید غزل بارون سپاس کرده اند .

همکار تالار سایر موضوعات پزشکی
    رشته تحصیلی
    پزشکی
    ارسال تشکر
    38
    دریافت تشکر: 165
    قدرت امتیاز دهی
    23
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad0012 نمایش پست ها

خیلی کم نیست .ببینید از لحاظ تغذیه چطوره
    نمودار رشد مرکز بهداشتش مهمه

6. 3 کاربر از پست مفید tizgama سپاس کرده اند .

همکار تالار مکانیک
    ارسال تشکر
    13,417
    دریافت تشکر: 6,562
    قدرت امتیاز دهی
    6221
    Array
    homeyra's: جدید156

سلام...
    برای عرق کردن دست هیچ درمانی(ترجیحا طبیعی و بدون دارو و محلول) وجود نداره؟

8. 2 کاربر از پست مفید homeyra سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مامایی
    ارسال تشکر
    36,060
    دریافت تشکر: 18,520
    قدرت امتیاز دهی
    28276
    Array
    yas-90's: خواهش

نقل قول نوشته اصلی توسط homeyra نمایش پست ها
    سلام...
    سلام دوست من
    عرق کردن دست ها میتونه علل زیادی داشته باشه علاوه بر اینکه شایع هم هست.
    اول اینکه از استری دور باشید. مواد محرک و ادویه جات و نوشیدنی های کافئین دار رو کمتر مصرف کنید.
    محیط گرم هم میتونه باعث تشدید عرق کردن بشه.

میتونه خودش به علت فعالیت زیاد غدد عرق باشه یا به دنبال بیماری ایجاد بشه(بیماریهای قلبی عروقی....مشکل غدد تیروئید و ...)

اما درمان.....شما ترجیح میدی بدون دارو و محلول باشه ...خوب فکر نکنم راه درمان اونم به این شکل وجود داشته باشه........اما توصیه : یکی همون مواد اول که نوشتم...یکی اینکه هر روز چند بار شستشوی دستها رو اونم با آب خنک انجام بدید.
    میتونید از الکل هم استفاده کنید اما مواظب باشید چون الکل به پوست دست آسیب میرسونه.

از دستکش های نخی استفاده کنید.

زیاد هم دستهاتونو حالت جمع شده(مثل مشت کردن) نگه ندارید.....حتی موقع نوشتم مواقعی که نمی نویسید یا نوشتن رو متوقف میکنید بهتره دستهاتونو باز کنید.

مصرف گوشت قرمز(حداقل برا 12 ساعت مشکلتون کمتر میشه یا حتی ممکنه برطرف شه)

میتونید ویتامین ب1 رو هر روز مصرف کنید.(برای بعضی افراد خیلی کمک کننده ست).....................البته این دارویی شد
    طلب كردم ز دانائي يكي پند .......مرا فرمود: با نادان نپيوند

10. 8 کاربر از پست مفید yas-90 سپاس کرده اند .

رشته تحصیلی
    پزشکی
    ارسال تشکر
    38
    قدرت امتیاز دهی
    23
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط homeyra نمایش پست ها
    سلام...
    سلام
    اول باید ازمایشاتی مثل هورمون های تیرویید چک بشه. اگه هیچ مشکل هورمونی پیدا نشد شما میتونید از دستگاههای یونتوفورز استفاده کنید.

12. 6 کاربر از پست مفید tizgama سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    C@/\/\P\/T(-R
    ارسال تشکر
    8,061
    دریافت تشکر: 4,739
    قدرت امتیاز دهی
    7121
    Array
    Outta_Breathe1020's: جدید59

سلام
    برای این مشکلم دکتر خیلی مطمئنی رفتم اما میخواستم نظر پزشکان و عزیزان سایت رو هم بدونم.

حدود یه هفته میشه که نظرمو جلب کرده این مشکل ولی تفریبا یک ماه هست که اینجوری هستم. که البته الان حاد شده تا حدودی.

من خب همیشه آدمی هستم که ورزش زیاد میکنم. از همه نوعش. از دو تا بسکتبال و رزمی و کوه و...! هیچوقت مشکلی نداشتم. حتی وقتی مدت طولانی(مثلا برای کنکورم که وقتی نداشتم) ورزش نمیکردم و بعدش میرفتم ورزش بازم مثه قبل بود. شاید نهایت یه ذره عضلاتم میگرفت ولی هیچوقت تنگی نفس نداشتم. یا مثلا اینکه نفس کم بیارم. مثلا تابستون که دوباره دوی صبحگاهیمو شروع کردم(بعد از مدت خیلی طولانی) اصلا مشکلی نبود. خیلی راحت و بی وقفه میدویدم و...! اما حدود یک ماه هست که بعد از دوی صبحگاهی و در حینش نفسم خیلی زود تند میشه و خیلی زود نفسم بند میاد. تا حدی که توی این هفته مجبور شدم دیگه ندوم. و سرفه های بدجوری میکردم تا 2 ساعت بعدش. این در حالیه که من کلی میدوم و آخرش که آروم میشد نفس نفس میزدم (که البته زود برطرف میشد.) اما صدای نفسام هم شنیده نمیشد. کلا با دوستم که میدویدم میگفت لااقل یه صدایی دربیار که بدونم من طبیعیم که نفس نفس میزنم. اینو میگم که تاکید داشته باشم رو اینکه اصلا مشکلی نداشتم.
    از اون روز دقیق شدم یکم روی اتفاقای مختلف و فهمیدم که مدتی هست اینجوری سرفه میکنم اما کوتاهتر یا اینکه نمیذاشتم سرفه ام بیاد. پله های دانشکده رو آروم میرم بالا، حتی تا طبقه اول کلی نفس نفس میزنم. من همیشه تند راه میرم اما خب مسلما مشکلی ندارم. مدتی هست که وقتی میرسم دانشکده و میشینم یا مثلا با دوستام وایمیستم همه میگن دویدی تا اینجا؟
    یا مثلا میدوم بیام از تو اتاقم تلفن رو جواب بدم یا دنبال تلفن میگردم اول که تلفن رو برمیدارم خیلی نفس نفس میزنم.... و نفسم تنگ میشه در واقع.

البته من حالت سرفه های بدجور و اسپری آسم رو داشتم وقتی کوچیک بودم. حدود 7-8 سال. وقتی اسکیت یا دوچرخه میرفتم همیشه تا چند ساعت وحشتناک سرفه میکردم و حالم بد بود. اما خوب شدم و اسپری هم دیگه استفاده نکردم.

پیش دکتر که رفتم گفت ریه هات مشکلی نداره. یه دستگاهی گذاشت و من محکم نفسمو دادم توی اون دستگاه و گفت که اصلا مشکلی نداری، 4لیتر هوا دادی بیرون. اصلا مشکلی نیست.
    ممکنه عصبی باشه و نیاز به آرام بخش داشته باشی. حتی پرسید کنکور داری که خوب من گفتم نه دیگه تموم شده و دانشجوام.
    اسپری نوشت البته برای مواقع ورزشم و گفت اگه خوب نشد یا بیشتر شد برم پیشش.
    خب البته من این دکتر رو خیلی قبول دارم. خیلی زیاد. دکتر معروفی هم هستش.
    بیشتر میخوام بدونم میشه که عصبی باشه؟!
    خیلی حرف زدم، نه؟!
    در کل نظرتون چیه؟!
    و مجازات تخفیف یافته ات این بار حبس ابد در این دنیاست...!!!

Nearly 1 billion people go to bed hungry every night and every year 2 million children die from malnutrition

شاید صدای مرگ بود که میگفت: تو هم اگر قاتل نباشی، سارق حیات این ها بوده ای...

14. 3 کاربر از پست مفید Outta_Breathe1020 سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    هنرهای نمایشی
    ارسال تشکر
    353
    دریافت تشکر: 464
    قدرت امتیاز دهی
    90
    Array
    "hasan"'s: جدید109

با سلام و خسته نباشید به پزشکان دوست داشتنیه سایت
    یه سوال
    من نسبتا به طب سنتی آشنایی دارم
    میخواستم ببینم منم میتونم برای کمک به دوستان فرمول بگم؟
    علم بهتر است يا ثروت؟
    بنظر من هيچكدوم فقط ذره اي "معرفت"

16. 3 کاربر از پست مفید "hasan" سپاس کرده اند .

رشته تحصیلی
    پزشکی
    ارسال تشکر
    38
    قدرت امتیاز دهی
    23
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط f1020 نمایش پست ها
    سلام
    برای این مشکلم دکتر خیلی مطمئنی رفتم اما میخواستم نظر پزشکان و عزیزان سایت رو هم بدونم.

حدود یه هفته میشه که نظرمو جلب کرده این مشکل ولی تفریبا یک ماه هست که اینجوری هستم. که البته الان حاد شده تا حدودی.

من خب همیشه آدمی هستم که ورزش زیاد میکنم. از همه نوعش. از دو تا بسکتبال و رزمی و کوه و...! هیچوقت مشکلی نداشتم. حتی وقتی مدت طولانی(مثلا برای کنکورم که وقتی نداشتم) ورزش نمیکردم و بعدش میرفتم ورزش بازم مثه قبل بود. شاید نهایت یه ذره عضلاتم میگرفت ولی هیچوقت تنگی نفس نداشتم. یا مثلا اینکه نفس کم بیارم. مثلا تابستون که دوباره دوی صبحگاهیمو شروع کردم(بعد از مدت خیلی طولانی) اصلا مشکلی نبود. خیلی راحت و بی وقفه میدویدم و...! اما حدود یک ماه هست که بعد از دوی صبحگاهی و در حینش نفسم خیلی زود تند میشه و خیلی زود نفسم بند میاد. تا حدی که توی این هفته مجبور شدم دیگه ندوم. و سرفه های بدجوری میکردم تا 2 ساعت بعدش. این در حالیه که من کلی میدوم و آخرش که آروم میشد نفس نفس میزدم (که البته زود برطرف میشد.) اما صدای نفسام هم شنیده نمیشد. کلا با دوستم که میدویدم میگفت لااقل یه صدایی دربیار که بدونم من طبیعیم که نفس نفس میزنم. اینو میگم که تاکید داشته باشم رو اینکه اصلا مشکلی نداشتم.
    از اون روز دقیق شدم یکم روی اتفاقای مختلف و فهمیدم که مدتی هست اینجوری سرفه میکنم اما کوتاهتر یا اینکه نمیذاشتم سرفه ام بیاد. پله های دانشکده رو آروم میرم بالا، حتی تا طبقه اول کلی نفس نفس میزنم. من همیشه تند راه میرم اما خب مسلما مشکلی ندارم. مدتی هست که وقتی میرسم دانشکده و میشینم یا مثلا با دوستام وایمیستم همه میگن دویدی تا اینجا؟
    یا مثلا میدوم بیام از تو اتاقم تلفن رو جواب بدم یا دنبال تلفن میگردم اول که تلفن رو برمیدارم خیلی نفس نفس میزنم.... و نفسم تنگ میشه در واقع.

البته من حالت سرفه های بدجور و اسپری آسم رو داشتم وقتی کوچیک بودم. حدود 7-8 سال. وقتی اسکیت یا دوچرخه میرفتم همیشه تا چند ساعت وحشتناک سرفه میکردم و حالم بد بود. اما خوب شدم و اسپری هم دیگه استفاده نکردم.

پیش دکتر که رفتم گفت ریه هات مشکلی نداره. یه دستگاهی گذاشت و من محکم نفسمو دادم توی اون دستگاه و گفت که اصلا مشکلی نداری، 4لیتر هوا دادی بیرون. اصلا مشکلی نیست.
    ممکنه عصبی باشه و نیاز به آرام بخش داشته باشی. حتی پرسید کنکور داری که خوب من گفتم نه دیگه تموم شده و دانشجوام.
    اسپری نوشت البته برای مواقع ورزشم و گفت اگه خوب نشد یا بیشتر شد برم پیشش.
    خب البته من این دکتر رو خیلی قبول دارم. خیلی زیاد. دکتر معروفی هم هستش.
    بیشتر میخوام بدونم میشه که عصبی باشه؟!
    خیلی حرف زدم، نه؟!
    در کل نظرتون چیه؟!
    سلام دوست عزیز
    این دستگاهی که گفتین اسمش اسپیرومتر هست.این جوری که فرمودین نباید مشکل ریوی داشته باشین
    چندتا سوال
    چند سالتونه؟
    وقتی نفستون دچار مشکل میشه با زدن اسپری بهتر میشه؟
    از لحاظ قلبی بررسی شدین؟مثلا اکو
    وقتی توی سرما هستین یا بوی خاصی حس میکنین هم دچار این حالت میشین؟در کل میخوام بدونم در هنگام فعالیت مشکلتون بوجود میاد یا در شرایط دیگه مثل عصبانیت استرس یا بوی خاصی هم شما دچار مشکل میشین؟

18. 3 کاربر از پست مفید tizgama سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    C@/\/\P\/T(-R
    ارسال تشکر
    8,061
    دریافت تشکر: 4,739
    قدرت امتیاز دهی
    7121
    Array
    Outta_Breathe1020's: جدید59

نقل قول نوشته اصلی توسط tizgama نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    این دستگاهی که گفتین اسمش اسپیرومتر هست.این جوری که فرمودین نباید مشکل ریوی داشته باشین
    چندتا سوال
    چند سالتونه؟
    وقتی نفستون دچار مشکل میشه با زدن اسپری بهتر میشه؟
    از لحاظ قلبی بررسی شدین؟مثلا اکو
    وقتی توی سرما هستین یا بوی خاصی حس میکنین هم دچار این حالت میشین؟در کل میخوام بدونم در هنگام فعالیت مشکلتون بوجود میاد یا در شرایط دیگه مثل عصبانیت استرس یا بوی خاصی هم شما دچار مشکل میشین؟
    سلام و ممنون از توجهتون
    18 سالمه
    من هر 8ساعت میزنم اسپری. بهترم وقتی میزنم. ولی الانم که اتفاق خاصی نیفتاده و نشستم احساس میکنم دوست دارم هر از چندی نفس عمیق بکشم.
    با بو که فکر نمیکنم. به سرما هم کلا حساس نیستم.
    از لحاظ قلبی بررسی نشده چیزی.
    نمیدونم... راستش خیلی دقیق نشدم که دقیقا چه زمانای اینجوریه. ولی به نظرم وقتی عصبی میشم هم اینجوری هستش.
    و مجازات تخفیف یافته ات این بار حبس ابد در این دنیاست...!!!

Nearly 1 billion people go to bed hungry every night and every year 2 million children die from malnutrition

شاید صدای مرگ بود که میگفت: تو هم اگر قاتل نباشی، سارق حیات این ها بوده ای...

20. 3 کاربر از پست مفید Outta_Breathe1020 سپاس کرده اند .

صفحه 25 از 58 نخستنخست ... 151617181920212223242526272829303132333435 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع