اتووود ـ ایران معاصر ـ سازه بامبو از پویا خزائلی پارسا

این پروژه به یکی از دانشجویان من که نمی دانست چگونه یک گنبد را ایجاد کند ، اختصاص داده شده . سوال او ، ایجاد یک مدل از گنبد سلطانیه بود . او نوارهای 3mm از فوم را برش داده و هر نوار را به شکل یک نیم دایره خم کرد ، سپس چرخانده و توسط رأس آنها به یکدیگر متصل کرد . بعد از ساخت یک سوم از نیم دایره ها ، او متوجه شد که نوارها برای ساخت یک گنبد بیش از حد ضخیم هستند . بنابراین خواست که به طور کامل ، روش ساخت و ساز خود را تغییر دهد ، اما برای من ، او یک روش فوق العاده ای برای یک پناهگاه به مراتب جالب تر از یک گنبد معمولی ، بسیار ساده و زیبا ایجاد کرده بود . من از او خواستم که این مدل را با همان روش قبلی کامل کند و همانطور که پیش بینی می کردم ، نتیجه بسیار شگفت انگیز بود . دو سال بعد ، هنگامی که آقای میرداماد(کارفرما) به دنبال یک مدل جدیدی از ساخت و ساز برای توسعه یک شهر پررفت و آمد در نزدیکی جنگل های katalom در شمال ایران – رامسر – بود ، این کار به من سپرده شد . تصمیم من استفاده از چوب بامبو بود که مقدار زیادی از آن در منطقه وجود داشت که کار را ارزان ، سبز و جمع آوری آن را آسان می کرد . از 70 بامبو برای ساخت و دو بامبو که منحنی را از یک طرف به طرف دیگر پروژه کامل می کرد ، استفاده شد .
همکاران طرح : کاوه آکف و میلاد حق نژاد
ساخت : جواد عباسی
اتووود – ایران معاصر - پروژه ساختار بامبو از پویا خزائلی پارسا

-

-

extra-panel-01

-

shelter-drawing

-

extra-panel-02

-

-extra-panel-03-