دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12

موضوع: آزمون 2 پذیرش و جذب مترجم سایت علمی نخبگان جوان

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    یار همراه
    رشته تحصیلی
    زبان و ادبيات انگليسي/ ارشدمدیریت آموزشی
    ارسال تشکر
    12,865
    دریافت تشکر: 11,499
    قدرت امتیاز دهی
    185
    Array
    نازخاتون's: جدید27

پیش فرض پاسخ : آزمون 2 پذیرش و جذب مترجم سایت علمی نخبگان جوان

ترجمه دوست خوبم Homeyra

روش زندگی سالم

امروزه،زندگی بسیار پرتنش و پر اضطراب شده است.مردم زیرفشار مشکلات مختلفی از قبیل اجتماعی،بوم شناختی،اقتصادی و غیره زندگی میکنند.آنها دائما از اضطراب،سروصدا و گردوغبار در کلان شهرها بالاخص در مناطق شهری رنج میبرند.به منظور غلبه بر تمام مشکلات فرد باید قوی و سالم و تندرست باشد و به سلامتی جسمی و روحی خود اهمیت دهد.برای این کار چندین روش وجود دارد.ورزش یک مهم اصلی است.یونانی ها همواره میگویند "ذهن سالم در یک بدن سالم است".امروزه انواع مختلفی از ورزش ها برای مردم قابل دسترس شده است.شبکه وسیع باشگاه های ورزشی یک انتخاب گسترده از ورزش ها را همراه با تجهیزات لازم و مربی بمنظور درست ترین مجموعه ورزش ها ،در اختیار قرار می دهد.شنا،دویدن و یوگا ازجمله سالم ترین انواع ورزش ها می باشند.
    روش زندگی سالم،متضمن غذاهای سالم است.غذاهای سالم معمولا ساده هستند.یک فهرست غذایی روزانه شامل گوشت،میوه ها و سبزیجات و فرآورده های لبنی می باشد.میوه ها و سبزیجات شامل ویتامین های متفاوتی هستند و به ما انرژی می دهند.من شیر را به قهوه،غذاهای دریایی را به گوشت،سوپ سبزیجات را به غذاهای پرچرب ترجیح میدهم.مردم بالاخص خانم ها رژیم میگیرند.اما من یک زندگی همواره سالم را به رژیم های گاه و بیگاه ترجیح میدهم.زیرا ممکن است بعضی از رژیم ها برای سلامتی مضر باشند.
    گذشته از این من از غذاخوردن در رستوران یا کافه مخصوصا غذاهای فوری پرهیز می کنم.من غذاهای خانگی را ترجیح میدهم.هنگامی که به هر کشوری میروم،آشپزخانه ملی(آشپزخانه مخصوص به آن کشور )برایم اهمیتی ندارد.تعداد زیادی رستوران و کافه وجود دارند که غذاهای خوشمزه ای را سرو(آماده) میکنند.من بشدت نسبت به آنها کنجکاوم زیرا که وسوسه انگیز ند.من از غذاهای مکزیکی بدلیل پرادویه بودنشان بیزارم.غذاهای ژاپنی بخصوص سوشی اما از نوع خانگی اش را دوست دارم.از نظر من غذاهای ایتالیایی بخصوص پیتزا خوش طعم ترین هستند.برای یک فرد سالم و تندرست هیچ مکانی برای سیگار کشیدن،استفاده از الکل یا مواد مخدر وجود ندارد چرا که آنها مطمئنا هم بدن و هم مغز را از بین میبرند.ما برای سالم و مناسب بودن بهتر است که از تشویش و اضطراب دوری کنیم و همواره غذاهای سالم بخوریم و اهل ورزش باشیم.

نمونه مقاله از تکنولوژی

تکنولوژی-باتوجه به تعریف-استفادۀ عملی از دانش است.این یک رفتار نظامدار از هنر و علم است.دانش جدید ما در انگیزش و تحرک خود بصورت مدور رفتار می کند.تمایل(به بدی)فقط هنگامی که دائما اشتیاق و آرزو شعله ور میشود،صریح تر رشد می کند.شاید این یک میل و اشتیاق است-چه عملی و چه اخلاقی-که آنچه را که از قبل بهتر است را جانشین کنیم.در حال حاضر جهان که تحت سلطۀ کامپیوترها و هوش الکترونیکی قرار گرفته است رو به پیشرفت است که برای کسانی که وارثهای ترقی ما هستند،راهی به سوی جستجویی نامشخص با وسعتی پهناورتر از آنچه در رویا میدیدیم،قرار خواهد داد.امیال و اشتیاق برای کمک به نسل بعدی همراه با موفقیت و نظم مناسب،آنهارا در کشف اهمیت استفاده از هنر و علم خودشان مساعدت میکند.

دامنۀ جلو رفتن و پیشرفت در تکنولوژی از تلفن همراه و کامپیوترهای کیفی(لپتاپ)گرفته تا کامپیوترهای بزرگ که در زیان آورترین و حساس ترین عملکردهای ارتشی و نظامی استفاده میشود،می باشد.در زمانیکه این پیشرفتهای تکنولوژیکی و صنعتی بسمت سیر تکاملی عظمت بشربا سرعت رو به حرکت است،بعضی از مردم بر این باورند که در بین سریع پیش رفتن بشر، اینها(پیشرفتهای تکنولوژیکی)مانعی در برابر پرورش کمال انسانی و روانی هستند.شاید ما ارتباط خود را با پشت صحنه ها از دست داده ایم و در میان چالش های اخلاقی توسط خدمات مجازی وبدون جلوۀخارجی مانند ایمیل و اینترنت،با سرعت نور بدون هیچ احساس مسئولیتی حرکت میکنیم.یک زمانی مشاغل توسط عضلات و رباط انجام میشد و درحال حاضر توسط جریان خطی شکل کامپیوترها که توسط کامپیوترها تولید شده اند،انجام می شود.بواسطۀ فلز خارجی اصلی و اجزاوتراشه های کامپیوتری،ایالات متحده عهده دار نوآوری و تسهیل سازی نسبت به قبل میباشد که عرصه جدیدی از فضایل و کمالات بشر رادرهم میشکند.رشد اقتصادی که معلول تکنولوژی نوین و ژرف است،جرقۀ بهره وری انبوه و رقابت بین المللی را زده است.همراه آن سوالات وتردیدهای سخت اخلاقی موجب میشود،چیزیکه به هیچ وجه فرد زیرک را نادیده نمیگیرد،اما خشنودکننده اند ودر بینش خود دارای فهم و خوی انسانی هستند.
    این ترس از سبقت گرفتن تکنولوژی از سازندگانش،در فیلم ها و تلویزیون مورد استثمار قرار گرفته است که آن ها را تا حد امکان (تا جاییکه قرین واقعیت است)به افرادی که شغل خود را در عوض ماشین آلات شگفت انگیزی از دست داده اند،تبدیل کرده است.هنگامیکه راه حل کارآمدبودن است،گاهی اوقات بعنوان یک مسئله و مشکل ظاهر میشود.یک مسئله که حرفۀ کوچک "مادر و پدر " را که این کشور برروی آن ساخته شده است را ریشه کن میکند.اما هنگامیکه مدرن بودن برروی ویژگیهای میهن دوستی اجدادمان قرار دارد،هنوز یکی از بزرگترین موفقیتهایمان،تهاجم تجارت و بازرگانی کشور است.ما آن ارزش هایی را که مارا توانمند و عظیم کرده اند،فراموش نمیکنیم.آمریکا اکنون ملتی است که بعنوان یک پیش برندۀ کامپیوتر در صنعت،بخوبی کسیکه میکوشد تا کسب و کارش برحق و با آداب و رسوم اخلاقی بنا کند،مورد احترام است.
    باوجود فقدان ارتباط فیزیکی، ایده های جدید،روز بروز زندگی را با تغییرات اساسی روبرو میکند،اپبات میکند که ما یک کشور موسس و کارگشا هستیم که خود یک "مادر و پدر"در دوره و عصرجدید هستیم.باتوجه به دسترسی به اطلاعاتی که روز به روز افزایش می یابد،دانش ما نسبت به گذشته و آنطور که والدینمان فکرمیکردند که در آینده بدست می آورند،افزایش یافته است.ما به حقایق و نظراتی که تقریبا در هر موضوعی که مربوط به بشر میباشد،دسترسی پیدا کرده ایم.مشخصات به اصطلاح "فرد بالغ"به دربردارندۀ تکنولوژی امروزی بسط پیدا کرده است.ما توسط اطلاعاتی که از اینترنت بدست می آید میتوانیم جنایتهای قدیمی را بازسازی کنیم،درکاوش و سیاحت جهانی شرکت کنیم،و در مورد انواع جدیدی از پستانداران که روزو زمان گذشته کشف شده است،مطالعه کنیم.کمتر کسی از ما میتواند اظهار نبود خدمات اینترنتی،تلفن همراه و -درصورت نژادپرستانه نبودن-اظهار نداشتن انگیزه و علاقۀ همیشگی به تحقیق برای بهتر بودن در پیشرفت، و تکنولوژی که ما را بسمت درک بهتر از سیاره ای که برروی آن زندگی میکنیم و جایگاهی که در دنیا داریم، را بکند.مسئلۀ باقی مانده آنست که "آیا من چون بیشتر میدانم،کمتر میترسم؟" یا "آیا چون بیشتر میدانم،بیشتر میترسم؟"در دوران مدرن ما که همراه با اعجاز علم و دانش است،ما قادر به درک آن هستیم که حقیقتا چه چیز یک عصر باورنکردنی دانشوری پیشرفته و خودبسندگی میباشد.بدلیل فواید تکنولوژی مدرن،ما جایز به استفادۀ منحصر بفردی هستیم که میتوانیم به عقب برگشته و ببینیم که چه بوده و با چه هست و چه چیز خواهد بود مقایسه کنیم.تکنولوژی زمان زیادی بعنوان یک سد و مانع دیده نشد،بلکه بعنوان یک شکننده و بازکننده راه شناخته شد.آوردن بینش جدید و ارائه دادن مشاغل بهتر به کسانی که خواهان گام برداشتن به سمت آیده هستند(از مزایای تکنولوژی میباشد)

بیشتر آدم ها زمانی نا امید میشن که چیزی به موفقیتشون نمونده..در یک قدمی پیروزی دست از تلاش بر می دارند...آنها در دقیقه آخر تمامی امید خود را از دست میدهند..یک قدم مانده به خط پایان و پیروزی

2. 4 کاربر از پست مفید نازخاتون سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)