سريال «مختارنامه» به كارگرداني داوود ميرباقري، با مديريت حميدرضا آشتياني‌پور دوبله مي‌شود. اين سريال حدود چهار ماه ديگر در باكس جمعه شب‌هاي شبكه اول قرار مي‌گيرد تا جايگزين «در چشم باد» (مسعود جعفري جوزاني) شود.
به گزارش ايسنا، سريال «مختارنامه» هم اينك آخرين مراحل توليد، شامل ساخت موسيقي، صداگذاري، تدوين و جلوه‌هاي ويژه را پشت سر مي‌گذارد و دوبله آن بزودي آغاز مي‌شود.آشتياني‌پور پيش از اين مديريت دوبلاژ سريال «معصوميت از دست رفته» ميرباقري را هم بر عهده داشته‌است.
مهدي فرجي، مدير شبكه اول به تازگي در گفت‌وگويي با خبرنگار سرويس تلويزيون ايسنا درباره سريال «مختارنامه»، اظهار كرد: اين سريال مراحل پاياني ساخت شامل صداگذاري و موسيقي را مي‌گذراند.
وي در پاسخ به پرسش ديگر ايسنا درباره زمان پخش سريال «مختارنامه» نيز خاطرنشان كرد: هرگز اعلام نكرده‌ايم كه اين سريال از عيد فطر پخش مي‌شود، بلكه گفتيم بعد از ماه مبارك رمضان به روي آنتن مي‌رود. بر اين اساس دو ـ سه هفته بعد از ماه مبارك رمضان سريال «مختارنامه» پخش خواهد ‌شد.
فرجي به اين پرسش كه آيا مراحل فني سريال «مختارنامه» به جايي رسيده‌است كه بتوان پخش آن را شروع كرد؟ پاسخ مثبت داد.

او پخش هفته‌اي يك بار را براي سريال «مختارنامه» مناسب دانست و در پاسخ به اين پرسش كه آيا ساخته ميرباقري جايگزين «در چشم باد» جعفري جوزاني مي‌شود؟ گفت: باكس جمعه‌ها را براي پخش «مختارنامه» در نظر گرفته‌ايم.
و اما داوود ميرباقري سال گذشته در همين موقع، در شرايطي كه فيلمبرداري مختارنامه را به پايان نرسانده بود در گفت وگويي با ايسنا شركت كرد و در پاسخ به اين پرسش كه بعد از اين همه سال فكر مي‌كند به آن چيزي كه در ابتدا فكر مي‌كرده‌، توانسته‌است دست پيدا كند؟ گفت: شكرخدا در «مختارمه» به 70 درصد از اهدافي كه مي‌خواستم رسيدم.
وي سپس در پاسخ به اين پرسش ايسنا كه اگر قرار باشد داوود ميرباقري را با يك اثر بشناسند، آيا ترجيح مي‌دهد آن اثر «مختارنامه» باشد؟ گفت: طبعا آخرين كار هر كسي قوي‌ترين كارش است و «مختارنامه» براي من همين حالت را دارد.
اين كارگردان سينما و تلويزيون در پاسخ به اين پرسش كه آيا «مختارنامه» در كارنامه‌ي هنري‌اش ، به آخرين اثرش مبدل مي‌شود؟ گفت: من نمي‌توانم آينده را تخيل كنم؛ بستگي به اين دارد كه چقدر انرژي داشته باشيم و چقدر خلاق‌تر بتوانيم زندگي كنيم؛ تا اين جاي كار، بله؛ «مختارنامه» بهترين كار من است.منبع:اخبار بازیگران