دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: 17 هرم گمشده مصری کشف شد!

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    فیزیک
    ارسال تشکر
    13,668
    دریافت تشکر: 24,625
    قدرت امتیاز دهی
    299
    Array

پیش فرض 17 هرم گمشده مصری کشف شد!

شناسایی هزار قبر و 3 هزار خانه گروهی از باستان شناس موفق شدند با استفاده از تصاویر ماهواره های در طیف مادون قرمز 17 هرم گمشده در مصر را کشف کنند.

باستان شناسان دانشگاه آلاباما با استفاده از تصاویر مادون قرمز ماهواره ای موفق شدند 17 هرم گمشده در مصر را کشف کنند.

همچنین با استفاده از این تصاویر مادون قرمز بیش از هزار قبر و 3 هزار خانه در زیر زمین شناسایی شد کاوشهای اولیه، بعضی از این یافته های ماهواره ای از جمله وجود دو هرم را تائید می کند.

سارا پارکاک، مصرشناس آمریکایی و سرپرست این تیم تحقیقاتی در این خصوص توضیح داد: "ما به مدت بیش از یکسال به شدت این تحقیقات را انجام دادیم.

وقتی من ساختمانها را دیدیم گفتم: آها! و چند قدمی به عقب رفتم و به تمام آن چیزی که کشف کرده بودیم نگاه کردم. نمی توانستم باور کنم که ما توانسته ایم این تعداد سایت باستانی را زیر مصر پیدا کنیم."

وی افزود: "حفاری یک هرم رویای تمام باستان شناسان است."

این تیم به منظور دستیابی به این نتایج، تصاویری را که ماهواره های ناسا از مدار 700 کیلومتری بالای زمین با دوربینهای پر قدرتی که می توانند اجسام نقطه ای با قطر کمتر از 1 میلیمتر را از بالای سطح زمین شناسایی کنند بررسی کردند.

براساس گزارش بی. بی. سی، در تصویربرداری مادون قرمز مواد مختلف زیر سطح زمین با نورهای متفاوتی می درخشند و به همین دلیل شناسایی ساختمانهای مدفون شده در زیر زمین با استفاده از این تصاویر امکانپذیر است. بسیاری از این ساختمانها قدمت 3 هزار ساله دارند.

2. 3 کاربر از پست مفید Rez@ee سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)