دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 17 , از مجموع 17

موضوع: درک ریاضیات

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    الکترونیک
    ارسال تشکر
    1,772
    دریافت تشکر: 1,457
    قدرت امتیاز دهی
    39
    Array
    Maani Parvaz's: جدید65

پیش فرض پاسخ : درک ریاضیات

شما تا حدی حرف منو درک کردید, ممنونم, درستشم همینه و منم همینو میخوام,خب حالا که شما دوست گرامی توانستید حرفهای منو درک کنید ولی درباره اینکه چیکار کنم چیزی نگفتید, دیدید که 95% از مردم جوابهای کلیشه ای میدهند, ولی خوشحالم که شما توانستید حرف منو درک کنید, حالا من میخوام بدونم از چی شروع کنم؟ چطوری و چگونه و با چه کتاب یا مطلبی, بازهم میگم دوستان گرامی جوابهای کلیشه ای به من ندید, این تاپیکی که گذاشتم میتونه خیلی مهم و مفید فایده باشه پس بیایید باهم همکاری کنیم و تنها چیزی که باعث پیشرفت یه کشور یا یه چیز بخصوص میشه, درک ریاضیات و فیزیک است که ما الان درباره ریاضیات حرف میزنیم, پس همینطوری نگید برو بخون و کتاب فلان سال رو بیار و زا اول بخون و .... این چیزهارو خودم میدونم و سعی کنید روش درست رو ارائه بدید, من به هیج وجه کتابهای نظام جدید رو قبول ندارم, مثلا میگن فیزیک هالیدی خوبه, میبینم تا حدی میشه فیزیک رو باهاش درک کرد, حالا یه منبع یا یه چیزهایی هم که بشه ریاضیات رو باهاش درک کرد رو دقیق معرفی کنید, من زیاد رو این مسئله بحث میکنم و شما رو به عمق مسئله میبرم, مثل این دوست عزیز آخری که تا حدی نسبت به بقیه حرف منو بهتر درک کردند.
    در ضمن من امسال به نمایشگاه کتاب تهران هم میرم. 14 تا 28 اردیبهشت

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    برق الکترونیک
    ارسال تشکر
    10,457
    دریافت تشکر: 3,396
    قدرت امتیاز دهی
    418
    Array

الان تمامی علوم انقدر گسترده شدن که مهارت پیدا کردن و مطالعه یکی از انها به طور کامل میشه گفت ممکن نیست و ریاضیات هم استثنای این موضوع نیست. شما به عنوان کسی که علاقمند به مطالعه و درک صحیح ریاضی هستید اول باید مطالب پایه اون رو مطالعه کنید و بعد شاخه ای از ریاضی رو که بهش علاقه بیشتری دارید مشخص و براش وقت بیشتری بذارید مثل هندسه جبر و ... . البته در کنارش بنا به احتیاج باید مباحث دیگه رو هم مطالعه کنید چون ممکنه در بخش مورد نظر به کار رفته باشه.

3. کاربرانی که از پست مفید Only Math سپاس کرده اند.

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    الکترونیک
    ارسال تشکر
    1,772
    قدرت امتیاز دهی
    39
    Array

خب دوست گرامی من ترم آخر رشته الکترونیک هستم, و در کارشناسی هم الکترونیک رو ادامه میدم و به احتمال زیاد در کارشناسی ارشد کنترل بخونم, پس من به چه نوع ریاضیاتی احتیاج دارم, البته میدونم ممکنه زیاد باشه ولی اولویت بندی بشه بهتره, من از الان بعد از مطالعه پایه, از چه چیز دیگری شروع کنم؟ و بگید برای پایه چه کتابهایی لازم است, البته نگید کتابهای دبیرستان و .... چون من به کتابهای نظام جدید اصلا معتقد نیستم, پس مطالبی یا کتابی خوب و تفسیری از ریاضیات پایه و ریاضیاتی که بعد از اون باید بخونم رو معرفی کنید تا من براش وقت بزارم و بخونم.

دوست جدید
    رشته تحصیلی
    کارشناس ارشد جبر
    ارسال تشکر
    1,089
    دریافت تشکر: 716
    قدرت امتیاز دهی
    29
    Array

دوست عزیز سلام
    تا جایی که من فهمیدم الان شما دانشجوی کاردانی الکترونیک هستید و علاقه شدیدی به کشفیات!! در ریاضیات دارید
    و چیز دیگری که من متوجه شدم این است که الان چیزی مد نظر شما هست و اگر حرفی غیر از آن زده شود به راحتی برچسب کلیشه ای به آن مطلب خورده خواهد شد
    به نظر من
    اولین قدم این است، بپذیریم، نوابغی مثل انیشتین، فیثاغورث، حسابی و ... به سختی دوباره در تاریخ تکرار شوند و به نظر من حرف کلیشه ای این است که به دور از واقعیت های موجود و فضای قرار گرفته در آن گفته شود که ما چه کم از این نوابغ داریم.
    چشمان باز و مطالعه درباره این افراد به ما نشان خواهد داد که ما چقدر با این افراد فاصله داریم
    حتما شنیده اید که در کلاس ابتدایی گالوا چگونه جمع اعداد یک تا صد را بدست آورده یا قضیه سه دوستی که با هم رفته اند و یک ساعت 30 هزار تومانی خریده اند را از دکتر حسابی و ...
    البته متذکر می شوم که در زمان ما کم نبوده اند و نیستند نوابغی مانند پروفسور شهشهانی پروفسور لطفی زاده و ...
    ولی انگیزه اصلی که باعث شد در این بحث شرکت کنم این نکته بود که سعی کنیم خودمان باشیم و استعدادهای خود را بشناسیم و بعد از شناختن آن سعی کنیم بهترین بهره وری را از آن ها داشته باشیم
    به نظرم شما الان استعداد های خود را یافته اید و به دنبال راهی برای شکوفایی آن می گردید
    چیزی که من مطمئن هستم این است که الان کسی وجود ندارد که بداند دید دانشمندان نسبت به مسائلشان چگونه بوده و آن حالات را برای ما تو ضیح دهند و این را هم در زندگینامه اکثر دانشمندان خوانده ام که هر چه علمشان بالاتر رفته بر نادانی خود بیشتر معترف شده اند.
    شما این مطلب را هم در نظر بگیرید که در حال حاضر پتانسیل علمی دانشگاه های ما طوری نیست که یک دانشجوی کاردانی یا کارشناسی یا حتی کارشناسی ارشد بتواند کاری انجام دهد که گوشه ای از علم را تکان دهد متاسفانه الان در بسیاری از علوم ما مصرف کننده محض هستیم نه تولید کننده
    به نظر من شما هم برای این که بتوانید به این حسی که در وجودتان ایجاد شده پاسخ مثبت دهید این است که کتاب های موجود را مطالعه کنید(مصرف کننده باشید)
    منظور از مطالعه این است که چیزی را حفظ نکنید هر مسئله ای که با آن روبرو می شوید را خود حل کنید و لذت حل مساله را بچشید
    من چند منبع معرفی می کنم امیدوارم مفید باشند
    برای ریاضیات عمومی توماس برای رشته های فنی منبع خوبی است و برای اینکه بخواهید یک سروگردن از دیگران بالاتر باشید پیشنهاد من این است که ریاضیات عمومی 1و 2 ایساک مارون هم مطالعه شود و برای شرکت در کنکور می توانید ریاضیات عمومی یک و دو آقاسی رو مطالعه کنید
    معادلات دیفرانسیل دکتر نیکوکار و بویس کتاب های بسیار خوبی هستند
    توابع مختلط چرچیل هم برای شما مفید خواهد شد (هر چند که به نظرم توابع مختلط برای رشته شما واحد مجزایی نباشد)
    و ریاضیات مهندسی وایلی بسیار مفید خواهند بود
    بیشتر تمرکز خود را برای یادگیری به نحو احسن انتگرال ها به کار ببرید
    این مطلب را مطمئن نیستم ولی باز هم تحقیق می کنم به شما خبر میدم که سری های فوریه نیز برای شما مفید واقع خواهند شد که در کتاب ریاضیات مهندسی بررسی می شوند
    ببخشید که طولانی شد
    مرجع تخصصی ریاضیات، از پایه تا دکترا
    http://rayeshmand.ir

6. 3 کاربر از پست مفید azarbara سپاس کرده اند .

دوست جدید
    رشته تحصیلی
    کارشناس ارشد جبر
    ارسال تشکر
    1,089
    قدرت امتیاز دهی
    29
    Array

و این که توابع مختلط به عنوان واحد مجزا ارائه نخواهد شد ولی درس محاسبات عددی ارائه می شود که برای آن کتاب دکتر بابلیان پیشنهاد می شود.

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    الکترونیک
    ارسال تشکر
    1,772
    قدرت امتیاز دهی
    39
    Array

با تشکر خدمت دوست گرامی, منابعی که معرفی کردید رو حتما در نمایشگاه کتاب تهران تهیه میکنم, ولی ببینید من نمیخوام که یه فرمول رو حفظ کنم شما مثلا اگه ریاضیات عمومی 1 و 2 کرایه چیان رو مطالعه کنید میبینید که جالب نیست, خواهشا منابعی که معرفی میکنید فرمولهاش یا اثباتی باشه یا طوری باشه که قشنگ مخاطب رو حالی کنه. ممنون.

دوست جدید
    رشته تحصیلی
    کارشناس ارشد جبر
    ارسال تشکر
    1,089
    قدرت امتیاز دهی
    29
    Array

این منابع منابع خوبی هستند و قرار شد شما مسائل را خودتان حل کنید لذا من کتاب مارون رو پیشنهاد دادم که شامل تمرینات بسیاری است و یه عزم جزم لازم داره برای حل کردن

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)