دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 70

موضوع: بیماری رو به خود بیمار بگیم یا به همراهیش؟

یار همیشگی
    ارسال تشکر
    13,936
    دریافت تشکر: 12,415
    قدرت امتیاز دهی
    766
    Array

Question بیماری رو به خود بیمار بگیم یا به همراهیش؟

اگه تو منشور حقوق بیمار منتشر شده توسط معاونت سلامت وزرات بهداشت ، دقت کنین ، دو تا جمله رو نوشته که یکم به نظر جای بحث داره :

بيمار حق دارد در خصوص مراحل تشخيص، درمان و سير پيشرفت بيماري خود اطلاعات ضروري را شخصاً و يا در صورت تمايل از طريق يكي از وابستگان از پزشك معالج درخواست نمايد به طوري كه در فوريت‌هاي پزشكي اين امر نبايد منجر به تأخير در ادامه درمان يا تهديد جاني بيمار گردد.

بيمار حق دارد از رازداري پزشك و ديگر اعضاي تيم معالج برخوردار باشد لذا حضور باليني افرادي كه مستقيماً در روند درمان شركت ندارند موكول به كسب اجازه بيمار خواهد بود.

خب به نظر شما با توجه به این دو بند ، اگه یه بیماری مراجعه کرد و بیماری حادی داشت ، باید به خود مریض بگیم یا به همراهیش؟ رازداری دکتر چی می شه ؟ این رضایتی که خود بیمار باید بده که به همراهیش بگیم ، چطوری باید بدست بیاد؟

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    ریاضی 2
    ارسال تشکر
    206
    دریافت تشکر: 523
    قدرت امتیاز دهی
    28
    Array

پیش فرض پاسخ : بیماری رو به خود بیمار بگیم یا به همراهیش؟

به نظر من باید به هر دو گفت ولی نباید طوری گفت که امیدشون لباس نا امیدی رو بپوشه.و در مورد راز داری دکتر باید گفت که دکتر باید تمام جزییات رو بگه ولی بازهم نباید یه جوری بگه که نا امید بشن.سوال آخری هم که به بیمار ربط داره.

3. 3 کاربر از پست مفید امین_بد سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    ارسال تشکر
    13,936
    قدرت امتیاز دهی
    766
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط امین_بد نمایش پست ها
    به نظر من باید به هر دو گفت ولی نباید طوری گفت که امیدشون لباس نا امیدی رو بپوشه.و در مورد راز داری دکتر باید گفت که دکتر باید تمام جزییات رو بگه ولی بازهم نباید یه جوری بگه که نا امید بشن.سوال آخری هم که به بیمار ربط داره.
    خب خیلی وقتا حقیقت خودش نامید کننده است
    مثلا یه بیماری ایدز داره دکتر چطوری به اون بگه؟

5. 3 کاربر از پست مفید AvAstiN سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    --
    ارسال تشکر
    665
    دریافت تشکر: 918
    قدرت امتیاز دهی
    29
    Array

به نظر من بايد به بيمار بطور سربسته از بيماريش گفته بشه كه نااميد نشه و اميد به زندگي رو از دست نده!
    اين كه بيمار اميد داشته باشه و بيماري رو واسه خودش بزرگ نكنه وبه اينكه "چي ميشه؟! درمان ميشم يا نه؟! زنده مي مونم يا نه ؟! و.... فكرايي كه هركسي موقع بيماري با خودش ميكنه " به ذهنش راه نده خيلي تو روحيه و روند درمان موثره.
    من فكر مي كنم حتي واكنش همراه بيمار هم خيلي مهمه.چون بعضي از همراهاي بيماران وقتي از مريضي مطلع ميشن ، قيافه شون خيلي تابلو ميشه! اونوقته كه بيمار ممكنه فكراي بدتر از اين هم بكنه و بيشتر خودشو ببازه!

7. 3 کاربر از پست مفید Helix سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    Structural Engineering - Civil Engineering
    ارسال تشکر
    701
    دریافت تشکر: 384
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

به هر دو
    ویرایش توسط hamed civil1 : 25th August 2010 در ساعت 08:21 PM

9. کاربرانی که از پست مفید hamed civil1 سپاس کرده اند.

یار همیشگی
    ارسال تشکر
    13,936
    قدرت امتیاز دهی
    766
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط helix نمایش پست ها
    به نظر من بايد به بيمار بطور سربسته از بيماريش گفته بشه كه نااميد نشه و اميد به زندگي رو از دست نده!
    اين كه بيمار اميد داشته باشه و بيماري رو واسه خودش بزرگ نكنه وبه اينكه "چي ميشه؟! درمان ميشم يا نه؟! زنده مي مونم يا نه ؟! و.... فكرايي كه هركسي موقع بيماري با خودش ميكنه " به ذهنش راه نده خيلي تو روحيه و روند درمان موثره.
    من فكر مي كنم حتي واكنش همراه بيمار هم خيلي مهمه.چون بعضي از همراهاي بيماران وقتي از مريضي مطلع ميشن ، قيافه شون خيلي تابلو ميشه! اونوقته كه بيمار ممكنه فكراي بدتر از اين هم بكنه و بيشتر خودشو ببازه!
    ببین بیمار حق داره که از بیماری خودش اطلاع کامل داشته باشه ،
    مثلا یه نفر ایدز داره چطوری بهش سربسته بگیم؟

11. کاربرانی که از پست مفید AvAstiN سپاس کرده اند.

یار همیشگی
    ارسال تشکر
    13,936
    قدرت امتیاز دهی
    766
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط x any one نمایش پست ها
    نظری ندارم
    چرا؟

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مهندسی آب
    ارسال تشکر
    184
    دریافت تشکر: 163
    قدرت امتیاز دهی
    26
    Array

به نظر من بحث راز داری دکتر اصلا مربوط به خود بیمار نمیشه؟
    راز بین دو نفر هست یعنی دکتر و بیمار، رازداری زمانی مطرحه که یک نفر به غیر از بیمار بخواد از حال بیمار خبر دار بشه هر چند که طرف ممکنه حق اینو داشته باشه که از حال بیمار مثلا مادرش خبر دار بشه ولی باید دکتر اینو به خود بیمار واگذار کنه که به هر کی دلش می خواد بگه و به هر کیم می خواد نگه، چرا که همچین موضوعی می تونه زندگی بیمار و اطرافیانش رو تغییر بده، پس بهتره خود بیمار بتونه این تغیرات تا حدی کنترل کنه حالا به هر ترتیب. البته این نظر منه!!!!

14. 2 کاربر از پست مفید serajmostafa سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    ریاضی 2
    ارسال تشکر
    206
    دریافت تشکر: 523
    قدرت امتیاز دهی
    28
    Array

امّا به نظر من Helix تقریباً درست میگه. شاید بپرسین چرا؟؟؟؟؟ اين كه بيمار اميد داشته باشه و بيماري رو واسه خودش بزرگ نكنه وبه اينكه "چي ميشه؟! درمان ميشم يا نه؟! زنده مي مونم يا نه ؟! و.... فكرايي كه هركسي موقع بيماري با خودش ميكنه " به ذهنش راه نده خيلي تو روحيه و روند درمان موثره. ولی در مورد سوال معاونمون که اگه ایدز داشت بهتره بهش بگیم که شما بیماری دارین که به زودی تحت درمان قرار خواهید گرفت و خواهید توانست که مثل مردم عادی باشین. وقتی دکتر اینو میگه بیمار باه خودش امید پیدا میکنه و باور داره که خوب میشه و این باور کار دکترا رو راحتتر میکنه. مگه نه؟؟؟؟؟؟؟

16. 2 کاربر از پست مفید امین_بد سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مهندسی آب
    ارسال تشکر
    184
    دریافت تشکر: 163
    قدرت امتیاز دهی
    26
    Array

ولی من موافق نیستم با بحث سر بسته گفتن. تا حالا خودتونو جای یه آدم 14 ساله که سرطان خون داره و همه می دونن تا 6 ماهه دیگه می میره گذاشتین. تا کی باید بهش امید واهی داد؟ بعضی وقتا زیاد از حد امید دادن نتیجه عکس میده، می دونی اگه بخوای به پدر و مادر این بچه هی بگی درمان میشه، راه جدید اومده، فلان و... و خودت هم می دونی امکان خوب شدنش خیلی کمه چرا بهش دست نگیم چه خبره از اول شاید لحظه لحظه زندگیش با زمانی که شما اونجری میگین فرق کنه؟!!!
    می دونین اگه بعد از این امیدها اگه بفهمه دروغ بوده یا اصلا نفهمه هم ولی بچش بمیره ضربه ای صد برابر بد تر از زمانی میخوره که شما بهش گفتین. مثل این میمونه که یک نفر بالای درخت گیر کرده و می ترسه بیاد پایین و می دونین اگه بخواد پایین بیاد ممکنه بلایی سرش بیاد، پس هی با امید بهش می گین برو بالا تر تا شاید از یه راه دیگه بیاد پایین بعد اونوقت تا آخرین نقطه میره و یهو پرت میشه پایین؟ حالا به نظر شما اگه از همون جای اول میفتاد پایین امکان سالم موندنش بیشتر بود یا از این جایی که شاید 50 متر بالاتره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ این کار هم از نظر روحی با همراهه مریض یا خود مریض عیننا مثل همینه. اون دنیا جواب خدارو چی می خوایم بدیم؟؟؟؟ می خوایم بگیم خدایا خواستم اذیت نشه بهش نگفتم یا سر بسته گفتم!!!! مگه اون چه فرقی داره با ما؟ مگه آدم نیست؟ مگه عقل نداره؟ نمی تونه خودش تصمیم بگیره که ما براش تصمیم می گیریم؟؟؟!! مگه بزرگترین دارایی هرکس استقلالش، آبروش، آزادگیش نیست؟؟؟ خب ما که با این کارمون همه اینارو زیر سوال داریم می بریم؟ چی می شه که یه نفر به خودش اجازه می ده واسه زندگی یه نفر که شاید آخرین لحظات و عزیزترین لحظات واسه خودش و خانوادش هستن تصمیم بگیره؟؟؟ سمتش؟ پولش؟ علمش؟ چی هست که عزیزترین دارایی هر انسانی و زیر سوال می بره؟؟؟

ببخشید اگه اینجوری حرف زدم. خدایی نکرده فکر نکنین من کس خاصی مورد نظرم هست یا با کسی مشکلی دارم فقط حرف دلم رو زدم. به هر حال اگه نا خواسته به کسی احیانن جسارت شد، از صمیم قلب معذرت خواهی می کنم بابت این سوئ تفاهم .مرسی

18. 2 کاربر از پست مفید serajmostafa سپاس کرده اند .

صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)