دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: يك كارآفرين نگران

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مديريت
    ارسال تشکر
    2,734
    دریافت تشکر: 6,835
    قدرت امتیاز دهی
    110
    Array

Smile يك كارآفرين نگران

شروع يك كسب و كار مستقل در هر صورت با اضطراب، نگراني‌ها و فشارهاي روحي همراه مي‌شود. اگر كه خودتان يا همسرتان كارآفرين باشيد يا هر دويتان به هر حال با اين مشكلات رو به رو خواهيد شد. وقتي كه يك كارآفرين تحريك‌پذير و عصبي مي‌شود و بيش از اندازه نسبت به حساب دخل و خرجش و ثبات و دوام كسب و كارش نگران است،‌ نشان‌دهنده اينست كه بيش از حد تحت فشار عصبي و استرس است. اگر كه خانواده مشكلات خاص يك كارآفرين را درك نكنند و هنگامي كه او مجبور مي‌شود ساعات طولاني كاركرده و كمتر كنار خانواده باشد، همراهي‌اش نكنند و بهانه بگيرند، اين استرس‌ها دو چندان خواهند شد. براي زنان كارآفرين اوضاع دشوارتر خواهد بود. آنها سعي مي‌كنند. بين امور خانه و نظم دادن به آنها و رسيدگي به زندگي حرفه‌ايشان تعادلي برقرار كنند و همين سعي و تلاش مضاعف، فشار عصبي وارد بر آنها را دو چندان مي‌كند. افرادي كه به كارآفريني روي مي‌آورند دقيق و منظم هستند و دوست دارند كه همه چيز به بهترين شكل انجام شود و همين نيز استرسي را به مجموع عوامل اضطراب‌آور اضافه مي‌نمايد.
    حالا سوال اينست كه بايد چه كار كرد؟ در اينجا دو نكته ساده را بيان كرده‌ايم كه مي‌توانند در كاهش اضطراب‌ها و نگراني‌هاي يك كارآفرين به او كمك كنند:
    اولي نكته بسيار ساده‌ايست. اگر محيط زندگي و محيط كارتان منظم،‌پاكيزه و مرتب باشند، نظم بيروني آنها درون آشفته شما را هم آرام و راحت مي‌كند. وقتي كه مي‌خواهيد كار كنيد همه ابزار و لوازم كارتان را فراهم كنيد و نزديك و در دسترس خود قرار دهيد. طرحي كلي از كارها و فعاليت‌هايتان را بنويسيد و در جايي نصب كنيد كه هميشه در معرض ديدتان باشد. هر روز در كنار آن برنامه و ليست كارهاي روزانه‌تان را بچسبانيد. اين كار سبب مي‌شود كه بتوانيد وقتتان را با توجه به اين كارها تنظيم نماييد تا هم به كارهاي مربوط به شغلتان برسيد و هم اين كه از بودن در كنار خانواده لذت ببريد.
    و حالا نكته دوم:
    اين مسئله چندان ساده نيست ولي بسيار مهم است و بايد با دقت به آن توجه كنيد. من خودم يك كارآفرين هستم و در كارم هم موفق بوده‌ام ولي اين موفقيت و نظم به سادگي به دست نيامده است. طرح كل و برنامه‌ريزي روزانه كوچكترين و ابتدايي‌ترين گام‌‌هاي شروع يك كسب و كار تداوم آنست. يك مسئله مهم و ضروري ديگر اينست كه شما يك تصوير بزرگ از آنچه كه مي‌تواند پيش رويتان باشد را در نظر داشته باشيد و تذكر اساسي‌تر وجود فيزيكي اين تصوير است. من خودم تابلويي بزرگ و قابل انعطاف‌ دارم و آن را پشت در اتاقم نصب كرده‌ام.من گزينه‌هاي بسياري را بالاي اين صفحه نوشته‌ام مانند وب سايت، سمينار و معرفي كالا و موارد ديگري كه به بهبود كسب و كارم كمك مي‌كنند. سپس فكر مي‌كنم و ايده‌هاي گوناگوني كه به ذهنم مي‌رسد را يادداشت مي‌كنم و پس از مرتب كردن آنها، هر كدام را زير ستون مربوطش مي‌چسبانم. ستون ديگري هم وجود دارد كه عنوانش «امروز» است و كارها و برنامه‌هاي ضروري هر روز را در آن ذكر مي‌كنم. وقتي كه دارم كار مي‌كنم، با توجه به آن گزينه‌ها، ايده‌هاي زيرشان و كاري كه انجام مي‌دهم، مي‌توانم بفهم كه براي پيشرفت در آينده‌ نزديك و دور چه كار بايد بكنم. هر وقت كه ديدم اين افكار كهنه شده‌اند و از آن‌ها استفاده كرده‌ام، به دورشان مي‌اندازم. همچنين گاهي اوقات در حين انجام كار ابتكاري جديد به ذهنم مي‌رسد كه روي تابلو ذكر نشده. آن را روي كاغذي مي‌نويسم و به تابلو مي‌چسبانم.
    نظم، هماهنگي بين وظايف شغلي و مسئوليت‌هاي خانوادگي و دورانديشي تنها چند تا از عواملي هستند كه مي‌توانند استرس و نگراني‌ها و فشارهاي عصبي شما را به عنوان يك كارآفرين كم كنند. در صورت داشتن آرامش خاطر هم پدر يا مادري مهربان و مسئول خواهيد بود و هم يك كارآفرين موفق و پيروز.

By:Lorna Minewiser
    مترجم: آذين صحابي

اللهم عجل لولیک الفرج

اگر حجاب ظهورت وجود پست من است
    دعا كن كه بميرم چرا نمي آيي؟

2. کاربرانی که از پست مفید MR_Jentelman سپاس کرده اند.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)