دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 15 از 17 نخستنخست ... 567891011121314151617 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 167

موضوع: حجاب

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    برق و كنترل
    ارسال تشکر
    646
    دریافت تشکر: 2,611
    قدرت امتیاز دهی
    40
    Array

پیش فرض پاسخ : حجاب

با سلام خدمت همه دوستان گرامي ..اول از هر بحثي جواب اين سوال رو هر كسي ميتونه بده چون براي جاي سواله .. چرا هر بحثي كه مخالف و موافقي دارد به دلخوري و رنجش طرفين منتهاي ميشه در حاليكه ما در دنياي زندگي ميكنيم كه اسم خودمون رو انسان متمدن گذاشتيم .. ازادي ما در زدن اين پستها در گرو قوانين و با با رعايت اصل ازادي عقيده و بيان هستش ..ازادي بياني كه ارزشها ديگران رو لگد كوب نكنه ميشه از ارزشها انتقاد كرد انتقاد بحثي است با دليل و برهان علمي يا تجربي .. به عقايد همديگه احترام بذاريم اين بحث فقط به خاطر اينكه كمي بيشتر فكر كنيم خريدار حرفهاي تازه منطقي و راهگشا هستيم نه اينكه متعصب بر روي بنياد هاي كه شايد بر باطل بنا شده اند.. باطل ميتونه سنت به خرفات و راكد شده باشه و هم مدرنيته بي روح و بي اصل ساخته بر پايه هوس و فقط اسمي به نام ازادي و چهار چوبي براي خفيف كردن اصل انسان ... پس براي روي هر تفكري بدون حس مقابله فكر كنيم و جواب بديم .. روي انديشه ها بينديشيدم...

اصل موضوع روي بحث حجاب .. حجاب يعني پوشيدگي از برگرفته از حجب و در معناي عام به پوشش انسان و در جامعه ما بيشتر تاكيد روي پوشش جنس زن هستش
    .. اول پست تاپيك جالبي رو مجتبي زد و اون هم پوشش زنان ايرانيان باستان بودن كه حجاب داشتند .. حالا نميخايم بگيم چادر ولي پوشيدگي بدن رو داشتند و اين علاوه بر كتيبه هاي تخت جمشيد و اثار باستاني دروه هخامنشي هم هست ..و به نظر ميرسه كه اين عرف بوده البته جالب اينجاست كه حجاب براي زنان پادشاه در حقيقت يك نوع ارزش بوده و تاكيد هم هست كه دوره هخامنشي و كورش اوج توجه به حقوق و ازادي در دوره باستان بوده ..

سوال اينجاست كه وقتي كه نه شرعي بوده و نه دستوري اين حجاب از كجا و براي چه و به چه دليلي بوده است ؟

دوم برگرديم به ذات زن و مرد ...به ذات زن برگرديم كه جنسيتي لطيف تر و زيباتري نسبت به مرد داره وقتي صحبت از ضرورت حجاب ميشه دليلش برميگرده به خود جنس زن و در قبالش ديد مرد نسبت به زن .. در اسلام ميگه به زن در جامعه نبايد به ديد جنسيتي نگاه بشه اما در خانه و محيط محرم بايد اينجوري باشه چون به خاطر خصوصياتي كه داره باعث ارامش و زيبايي محيط اطرافش ميشه
    .. اين تضاد دليل حجابه ..و فك كنم اينو از هر پسري كه بپرسين جواب ميده كه خانومي با ارايش و بدون حجاب بياد جلوش ايا ديد انساني بهش دارند يا جنسيتي .. ميدونم الان خيلي ها ميگن خارج و فلان براي اونم جواب بدارم ولي الان دارم همين جامعه ايران رو بحث ميكنيم .. و بعد يك سوزن هم به خودمون بزنيم .. اگه مفهوم ازادي يعني ورداشتن حجاب ظاهر و ... هستش ايا خود ما حاضريم كه نامزدمون چه دختر و يا پسر فرق نداره با همين ديد ازادي كه نسبت به خودمو ن داريم تو جامعه و يا محيط كارش حاضر بشه .. ايا خانومي حاضر ميشه كه نامزدشض و يا شوهرش هر روز با خانومهاي درگير باشه كه تو بحث حجاب و عفاف ازادترند ؟؟ و يه چيز خيلي جالبي كه بارهاي جاهاي ديگه هم شنيدم و اونم اينكه ميگن من اعتقادتم رو دارم دلم پاكه ..حق كسي رو ناحق نكردم و.... از اين تريپ يعني چون اون هستم پس ميتونم اين باشم چون خدا به دل ادما و نيتشون نگا ميكنه .. و سوال اينكه واقعان از خودمون بپرسيم كه نيت ما از پوشش انچناني و حجاب انچناني چيه ..ايا يك دليلش اين نيست كه زيبا تر و جذاب تر به نظر برسيم ؟؟ در حاليكه در چشم هر ادمي با هر شخصيتي و با هر باطني و با هر نيتي خواهيم رفت ..
    توکلت علی الحی الذی لا یموت

2. 5 کاربر از پست مفید Amir سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    ارسال تشکر
    692
    دریافت تشکر: 770
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

خانم این موضوع رو براحتی بپذیرفتن که باید حجاب خود رو حفظ کنن چون این امر خدا بود
    اگه بخواهیم اسلامی بگیم که باید مردها هم داشته باشن
    اما تو ایران ندارن...
    مثل خیلی از قانون های دیگه که حق زن ها کمتره...
    مثل دیه که دیه زن نصفه مرده!!

4. 2 کاربر از پست مفید Big-brother سپاس کرده اند .

مدیر کـــــــل ســــایت
    رشته تحصیلی
    مهندسی کامپیوتر - نرم افزار
    اکانت شخصی
    ندارد
    ارسال تشکر
    9,788
    دریافت تشکر: 29,042
    قدرت امتیاز دهی
    13974
    Array
    Admin's: جدید39

مثل دیه که دیه زن نصفه مرده!!
    لطفا بحث رو به حاشیه نبرین.

قابل توجه شما هم بگم که ...

این به نفع زنه تا مرد.

وقتی زنی میمیره دیه اش به مرد میرسه.
    وقتی مردی می میره دیه اش دو برابر دیه زنه و این دیه به زن میرسه ...
    چون معمولا در این شرایط زن ها به پول برای ادامه و اداره زندگی بیشتر نیاز دارن.

پس هیچی بی حکمت نیست.
    نخبه یعنی خودباوری انسان و پس از خود باوری کاری غیر ممکن نمی شود

6. 3 کاربر از پست مفید Admin سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    کامپیوتر_نرم افزار
    ارسال تشکر
    2,650
    دریافت تشکر: 1,708
    قدرت امتیاز دهی
    185
    Array

چطور شد ؟؟!!!! قرار بود از ساعت 24 به بعد کسی پست نرنه!
    احیانا تمدید شده یا دوباره بین عالمان و کارشناسان تک بعد گرا بحثی شده ...
    لطفا بحث را به حاشیه نبرید... لطفا توجه کنید.... وگرنه برخورد خواهیم کرد....
    بدون آزادی بیان به نتیجه ای نخواهید رسید
    *آزاده بودن و آزادگی را می پسندم*

تکرار تاریخ عزاست

8. 3 کاربر از پست مفید hoora سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    کامپیوتر_نرم افزار
    ارسال تشکر
    2,650
    قدرت امتیاز دهی
    185
    Array

الوعده الوفا !!!
    کجایید صاحب نظران و کارشناسان حجاب؟
    ما منتظریم نتیجه کاملا عادلانه و منطقی شما هستیم
    لطفا از خواب برخیزید
    ما منتظر جوابیم
    ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

تکرار تاریخ عزاست

10. 3 کاربر از پست مفید hoora سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    کامپیوتر_نرم افزار
    ارسال تشکر
    2,650
    قدرت امتیاز دهی
    185
    Array

.
    .
    .

.
    .
    .

.
    .
    .

تکرار تاریخ عزاست

12. کاربرانی که از پست مفید hoora سپاس کرده اند.

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    کلام,فقه,اصول,
    ارسال تشکر
    27,914
    دریافت تشکر: 19,740
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    kamanabroo's: جدید150

قصد ادامه دادن و کش دادن مطلب رو ندارم.بنده به شخصه فکر نمی کنم که اینجا آزادی کسی رو گرفته باشن، شکر خدا همه نظرات خودشون رو گفتن.دلیل ناراحتی یا حساسیت بعضی دوستان رو نمی فهمم.

نتیجه ای که بنده از این تایپیک گرفتم اینه که اصل حجاب رو همه قبول دارن.

چیزی که هست و حرفی که هست روی شیوه های پوشش و حجاب و عقیده ها و نظر ها و ... در شیوه پوشش هست.

یکسری قائل به آزادی در انتخاب نوع پوشش هستند،
    که خود این سه قسم هست: بعضی قائل به پوشش ایرانی هستن، بعضی هم قائل به پوشش اسلامی، و بعضی هم قائل به پوشش ایرانی اسلامی

یکسری هم عرف رو ملاک قرار می دن که باید طبق مقتضای عرف حرکت کرد.در این صورت اختیار در انتخاب نوع پوشش کمی محدود تر میشه و البته عرف و مقتضای جامعه رو نمیشه نادیده گرفت

یکسری هم شالوده ای از تمام این اقسام هستن، یعنی در عین حالی که اصل حجاب رو قبول دارن، و می خوان که پوشش مسلمان ایرانی خاص باشه، اقتضای عرف رو هم مد نظر قرار میدن.

حالا می مونن کسانی که احیانا قائل به آزادی مطلق هستن. که اگر آزادی مطلق رو درون دینی حساب کنند یه جور برداشت می شه کرد و اگر آزادی مطلق رو برون دینی حساب کنیم یه جور دیگه که فکر نمی کنم اصلا جای بحثش اینجا باشه.

با تشکر از تمام عزیزانی که نظر دادند.

14. 6 کاربر از پست مفید kamanabroo سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    سیالات
    ارسال تشکر
    2,555
    دریافت تشکر: 1,144
    قدرت امتیاز دهی
    365
    Array

ممنون از بچه ها به خاطر نظرات ارزندشون
    یه جمع بندی هم آقا مهدی (پست قبلی) داشتند که ازشون تشکر میکنم .
    به قولی : کار را که کرد ، آنکه تمام کرد
    اگه باعث رنجش کسی شدم همین جا عذر میخوام
    اینم نظرات و دیدگاههای بچه ها راجع به حجاب :

LaDy Ds DeMoNa

من با حجاب مخالف نیستم چون تو یه خانواده مذهبی زندگی می کنم
    اما از نوع نگاه مردم به حجاب خوشم نمی آد
    زیاد آراستگی توش نیست!!
    چرا تو این همه مسائل اجتماعی که خانواده ها در گیرش هستند ما هنوز درگیر موضوعی هستیم شاید ابتدایی ترین مسئله دینمون اسلامه !
    فکر کنم کلیت حجاب در ایران درست و مناسب ارائه نشده
    متاسفانه خیلی ها فکر می کنن چادر حجابه
    حجاب یعنی نوعی منعیت از هر خلاقی مغایر شئونات اخلاقی
    این تعریف من از حجاب!
    خانم این موضوع رو براحتی بپذیرفتن که باید حجاب خود رو حفظ کنن چون این امر خدا بود
    انسان با پوشش زیباست . . . و نوع پوشش همیشه برای ادمهای اجتماعی مهم بوده و مایه فخر فروشی به دیگران
    طراحی لباس نیمه برهنه خیلی ساده است اما طراحی یک لباس پوشیده کاری بک هنرمنده زیردسته !
    اما ایران چقدر رو این مسئله ( طراحی مد ) برای پبشگیری از دغدغه اصلی جامعه و معضل اجتماعی یعنی بد حجابی هزینه کرده
    الان طوری شده که اگه خیابون تشریف ببرید تعدا خانم های با حجاب دیکه داره انگشت شمار می شه چرا چون دیگه اون مد جامعه پسند نیست شاید جامعه پسند باشه اما دیگه جوان پسند نیست !
    همه توی این تایپیک به اصل موضوع حجاب تعرضی نکردند و اونو زیر سوال نبردند
    اختلاف نظرات فقط در نوع حجاب بوده وهست چون حرف همدیگررو قبول نداریم . . .
    ما مد قابل قبولی نداریم
    مدی که بهش فخرفروشی کنیم و اون به دنیا عرضه کنیم !
    به شخصه از به کار گیری رنگ های تیره در حجاب کامل اسلامی و تنها معرفی یک مد برای حجاب کامل اسلامی که همون چادره مخالفم
    قسمتی از حجاب فقط پوشش اونهم نه برای خانم ها که برای اقایون باید سخت گیرانه تر باشه که رعایت نمی شه و راحت از کنار اون می گذریم
    به امید حفظ هر چه بیشتر هر نوع حجاب رو به کمال !!! برای دوری از شیطان و حفظ حریم و ارزش های انسانی و اسلامی !

Z a H r A

والا در مورد بحث حجاب ما توي دانشجو هم خيلي بحث كردم
    نظر شخصيم به ازاديه
    عقيده دارم كه حجاب امري اختياريه ... هر چي بيتشتر توي تنگنا قرار داده بشه و اجبار داشته باشه نتيجه معكوس ميده و به يه نوع ناهنجاري اجتماعي تبديل ميشه
    به شخصه اعتقادي به حجاب ندارم !‌منظورم پوشش مو و اعتقاداتي كه توي مملكت ما هست هستش
    با حالتي كه الان داخل جامعه هست ( گشت ارشاد . جريمه !‌. مزاحمين نواميس و .... ) كاملا مخالفم !

moji5

در وصف این نوع حجاب که پوششی هست مثالی بهتر از اون عکس شکلات که مگس دورش جمع شده بود ندیدم

فکر نکنم چیزی که اجدادمون محترم میشمردن برامون عیب یا عجیب باشه
    متاسفانه تو جامعه ما فرهنگ پوشش و حجاب خوب توجیه نشده
    حجاب برای یه جامعه مدرن و پاک لازمه
    البته جسارت نشه منظورم این نیست که پوشش نشانگر شخصیته
    از نمونه های بارزشه که هر چیزی که تو ماهواره میبینیم چند روز بعد حتما" تو خیابون دیده میشه
    فرهنگ ما ایرانی ها و نوع پوششمون باید ایرانی باشه
    این مشکل به گذشته ها بر میگرده زمانی که حجاب بانوان ایرانی با حجاب بانوان سایر کشور ها ترکیب شد و بعضا" تو سینما ها و سایر مکان های عمومی استفاده شد
    چه اشکالی داره خودمون صاحب سبک باشیم
    البته با لباس های ایرانی
    کی رو دیدی دنبال یه دختر با حجاب راه بیافته تا بخواد بهش پیشنهاد ازدواج بده حالا بی شرمانش پیش کش
    به شخصه اعتقاد دارم باید حجاب تو چشممون باشه
    اما نمیشه چون شیطان وظیفش همینه که نزاره این مسائل پا بگیره

P A R Y A

ازنظرمن حجاب هرکس به خود ان فرد بستگی داره به شخصیت خودش هیچ کس نمی تونه برای کسی تعیین کنه که به چه شکل حجاب داشته باشه
    هرکسی می تونه چه باحجاب چه بی حجاب کارهایی انجام بده که درخورش نباشه.
    Big-brother

کشورهایی که حتی زن ها روبند هم دارن در فساد اول هستن
    چند درصد از مردها حاظرن حجابشون اسلامی بشه؟!
    بهترین پوشش برای شهرهای کوچیک ایران چادر هست
    قبل از اینکه آزادی داده باشه باید فرهنگ سازی بشه...
    چیزی که تو ایران 50 سال دیگه هم طول میکشه
    چادر حجاب رسمی و دولتی در ایران هست
    خیلی از کشورهای اسلامی هستن زنها حجاب دارن اما نه چادر!!
    فرهنگ ایرانی 1388 ساله نابود شده!!
    الان مخلوطی از فرهنگ ایرانی-عربی هست
    اینکه در مورد حجاب وخیلی چیزهای دیگه قوانین ایراد داره شکی نیست...
    برای همین با گشت ارشاد و... سعی در تسکین بیماری های جامعه رو دارن
    اگه بخواهیم اسلامی بگیم که باید مردها هم داشته باشن
    اما تو ایران ندارن...

آبجی

هر کسی پوشش خودش رو انتخاب میکنه خودش تصمیم میگیره که چی بپوشه و چی نپوشه . درسته اینو هم قبول دارم هر کسی بخواد هر کاری بکنه میتونه انجام میده چه با حجاب و چه بی حجاب این هم به ذات خود ادم بستگی داره .
    حفظ حجاب و خود حجاب به معنی این نیست که حتما چادر سرت کنی نه چادر به عنوان یه پوشش برتر هست
    اینو هم بگم تا میگی حجاب اولین چیزی که به ذهن هر فردی میرسه زن و بعد از اون هم چادر هست که این معنای درست حجاب نیست .
    یه بار تو یه کتاب هم خوندم که حجاب زن یک حق الهی هست حجاب یه حریم هست بین زن و مرد نامحرم که باعث میشه که اون حس غریزی از بین بره حجاب باعث میشه که زن جایگاه خودش رو حفظ کنه و به جایگاه معنوی خودش برسه همینطور باعث حفظ بنیان خانواده میشه

Sookoot

حجاب از سه منظر جای بررسی دارد
    شرع- قانون - سنت و فرهنگ
    مسلما موضوعی با این سه پشتوانه از اهمیت فراوانی برخوردار است
    با نگاهی به این تمایز که حجاب اصولا در مقابل غیر از محارم زن توصیه شده است این نکته بدیهی اشکار میگردد که:
    نگاه دین برای حضور زن در اجتماع و حضور در بین کسانی که با وی محرمیتی ندارند "توجه به موجودیت و شخصیت زن است بدور از جنسیت و صرف زن بودنش"قطعا خود زنان این نوع نگاه را می پسندند که به چشم انسان دیده شوند نه صرفا یک موجود مونث با همه ویژگیها و حساسیت هایش.
    بعبارت دیگر با پوششی که زن برای خود انتخاب میکند خود وی میزان حریمش را مشخص میکند که تاچه حد این حریم اختصاصی است و تا چه حد سایرین حق ورود به ان را دارند .
    البته وقتی صحبت از حجاب میشود بلافاصله نباید چادر و رو بند مجسم شود و از ان بدتر اجبارهایی که گاهی مبانی منطقی هم ندارد.
    توصیه اسلام پوشاندن در حدود متعارف است و واضح است که رنگ خاصی را توصیه نمیکند

madarshab

متاسفانه تا چیزی میشه و از اسلام صحبت میکنیم برای بعضی ها میگن که این حرفها مال چند هزار سال پیش و......
    اینجا کشور اسلامیه و کسانی که مسلمان هستن باید حجاب خودشون رو رعایت کنن چه اقا باشه چه خانم
    هستن که میخواهن بی حجابی رو جزو فرهنگ ما بیارن و با بهانه های مختلف از عقب ماندگی گرفته تا شبکه های ماهواره ای ویا گفتن کلمه ازادی و.....
    کشور ایران رو کشور اسلامی میدونن و قوانین اون هم بر همین اساس است
    حجاب چیزی هست که به فرهنگ شخص بر میگرده و بعضی ها بی حجابی رو به باکلاس بودن میدونن و یا به ازادی و ...
    خب اگه بخواهیم حجاب رو توی جامعه باشه باید یه فرهنگ سازی بشه هیچکی با زور کاری رو انجام نمیده هرچی زور بیشتر باشه ادم به طرف اون بیشتر کشیده میشه ادم کنجکاوه وقتی هم متوجه میشه که شاید دیر شده باشه
    یه انسان عادی هستم مانند خیلی از ایرانی ها و طرفدار دین و مذهب خودم هستم

مصطفی

همیشه در تمامی جوامع حداقل تابع حداکثر بودن
    وقتی یه عده قلیل به بهانه ی آزادی بخوان هر جوری تو جامعه در جمع عموم بگردن مطمئنا همین جمع قلیل امنیت اجتماعی رو از 90% مردم سلب می کنن و این خلاف آزادیه
    حجاب ( نه صرفا به معنای چادر ) می تونه جامعه رو امن و جلوی فساد اخلاقی رو بگیره
    مردها هم متاسفانه حجاب کاملی ندارن
    تعریف خیلی ها از حجاب تعریف غلط چادر برای زنه ولی تعریف صحیح حجاب پوشش مناسب برای زن و مرده.
    این پوشش رو هم هنجارهای اجتماعی هستن که تعریف می کنن.
    وقتی مرد یا زنی پوشش در حدی بد هست که لباس زیرش هم پیداست به نظر من باید نحوه پوشیدن اندام رو به این عزیزان یاد داد چون متاسفانه برخی خانواده ها در این موارد کوتاهی می کنن.
    با رویه ی خشونت و ... هم به شدت مخالفم

hoora

تا وقتیکه حجاب چشم رعایت نشه خانوم ها زره هم تنشون کنند فایده ای نداره
    چشمهاتون رو وا کنین ، تعصب رو کنار بگذارید و به جای الگو قرار دان حجاب اعراب حجاب و پوشش ایران باستانی رو فرهنگ سازی کنید
    دلیل بر این نیست که چون بخشی از ایران شبه عرب هستند و اینکه مسئولان کشور عرب پوشش هستند کل ملت پوشش عربی داشته باشند!
    کمتر کسی پیدا میشه واقعا معنی حجاب رو فهمیده باشه
    حجاب کاملا سیاسی شده
    پوشش دولت پسند همون پوشش شاهان کنونی جامعه که شامل چادر ، امامه ،.... میتونه باشه
    حجاب سنتی کشورمون کاملا با بی حجابی مغایرت داره ، بلکه هم زیباست هم دارای پوشش کامل هم هویت ایران باستانی حفظ میشه.
    باید حجاب رو زیبا نشون بدیم نه اینکه تو منگنه بذاریم
    به قول یکی از معلم های دبیرستانم که میگفت زن های ایرانی عفت دارند اما اراده ندارند ! اما زن های غربی عفت ندارند اما اراده دارند. همین که عفت زن ایرانی از بین بره با بی ارادگیش منجر به ناهنجاری میشه
    ما مسلمانیم اما یه مسلمان ایرانی که هزاران آداب درش نهفتست
    یک مسلمان ایرانی باید با مسلمان سایر کشورها تفاوت داشته باشه
    ایده ام اینه که رو حجاب ایران باستانی فرهنگ سازی بشه
    حجاب خوبه عالیه . ما مسلمانیم معقدیم به حجاب باز هم تکرار میشه مسلمان ایرانی

s@ba

پوشش اسلامی مخالفتی ندارم یعنی هرجا و مطابق با شرایطی که در آن قرار دارم یک جور رفتار میکنم
    این دلیل نمیشه که چون ما تو یه جامعه اسلامی بدنیا اومدیم و در یک جامعه اسلامی زندگی میکنیم و از اول دین اسلام رو بهمون تحمیل کردن و حقی در انتخاب نداشتیم و نخواهیم داشت باید همه موارد اسلام رو رعایت کنیم !
    اگه مثلا من نخوام حجابم رو رعایت کنم یا موارد پوشش رو زیر پا بگذارم آیا به کسی مربوطه ؟!
    در همین طرح مبارزه با بد حجابی, چرا به همین جنس مخالف جریمه ای تعلق نمیگیره ! چرا هر طورکه میخوان و با چهره هایی که دور از شان یک پسرهست در جامعه ظاهر میشن اما برخوردی صورت نمیگیره !
    اگه یه دختری با چهره ای مطابق میل خودش قدم به این جامعه بزاره چرا باید بازخواست بشه اونم تو این دنیا مگه یه دنیای دیگه وجود نداره که خدا خودش راجع به ما تصمیم گیری میکنه
    دین از سیاست جداست
    به این جمله اکتفا میکنم : هر که را گمان بر او برود که دین از سیاست جداست،که اسلام را بدرستی نشناخته است

dodor

حجاب یه مسله ای است که به راحتی نمی شه روش قضاوت کرد باید دید چه مواردی باهاش در ارتباط است باید این ارتباط را در اون لحاظ کنید
    تحمیل کردن یه نظر به عموم کار درستی نیست تو جامعه و از طرفی آزادی دیگران نباید به اطرافیان خللی وارد کنه
    بله عرف جامعه شاید تعیین کننده باشه ولی یک کم دقیق تر بنگریم خودمون رو اول باید درست کنیم تا اینکه هی رو کارای دیگران نظر بدیم و کارشناسی کنیم
    تمامی عقاید قابل احنرام است هر چند نادرست
    آزادی مطلق همیشه با هرج و مرج و بی قانونی همراه نیست وبسته به فرد است که اون رو تعیین می کنه
    هر کسی بر مبنای اعتقاد خودش زندگی میکنه و این اعتقاد اون باعث کمال و یا انحطاطش میشه
    ببینید مشکل از خودمون است . افسار نفس مان دست خودمان نیست . با کو چکترین لغزش به انجراف کشده می شه و این واقعا جایی فکر داره .

میهن

حجاب اگر نباشه که کلا همه چیز زیر سوال میره چون ما مسلمان هستیم و کسی که حجاب نداشته باشه پس مسلمون هم نیست توی این قضیه که شکی وجود نداره.
    حجاب یعنی اون مقداری که در اسلام بیان شده پوشیده باشه و حتما هم نباید چادر باشه میتونه هر چیزی باشه فقط به شرطی که پوشیده کنه نه افتضاحتر کنه
    مدل خوب و ایرانی ارائه بشه که خیلی جالب باشه و قشنگ دیگه مردم مانمیرن دنبال مدهای خارجی و تیپهای ضایع .با این کار میشه هم هویت خودمون رو حفظ کنیم و هم حجاب داشتن رو تشویق کنیم

Amir

ما در زدن اين پستها در گرو قوانين و با رعايت اصل ازادي عقيده و بيان هستش ..ازادي بياني كه ارزشها ديگران رو لگد كوب نكنه ميشه از ارزشها انتقاد كرد انتقاد بحثي است با دليل و برهان علمي يا تجربي .. به عقايد همديگه احترام بذاريم اين بحث فقط به خاطر اينكه كمي بيشتر فكر كنيم خريدار حرفهاي تازه منطقي و راهگشا هستيم نه اينكه متعصب بر روي بنياد هاي كه شايد بر باطل بنا شده اند.. باطل ميتونه سنت به خرفات و راكد شده باشه و هم مدرنيته بي روح و بي اصل ساخته بر پايه هوس و فقط اسمي به نام ازادي و چهار چوبي براي خفيف كردن اصل انسان
    حجاب يعني پوشيدگي از برگرفته از حجب و در معناي عام به پوشش انسان و در جامعه ما بيشتر تاكيد روي پوشش جنس زن هستش
    در اسلام ميگه به زن در جامعه نبايد به ديد جنسيتي نگاه بشه اما در خانه و محيط محرم بايد اينجوري باشه چون به خاطر خصوصياتي كه داره باعث ارامش و زيبايي محيط اطرافش ميشه .. اين تضاد دليل حجابه

kamanabroo

اگر چشم طمع و لذت پرستی رو هم ببندیم خیلی از مشکلاتمون که الان یک معضل اجتماعی شده براحتی حل میشه
    اما چقدر حاضریم با خواسته دلمون مخالفت کنیم و چشم بدی و چشمی که باهاش بدی میشه رو ببندیم
    النظره سهم من سهام الشیطان
    یعنی یک نگاه حرام تیری از تیرهای شیطان هست.
    نمی تونید انکار کنید که خیلی وقتا چشمامون مارو اسیر می کنن
    در قرآن هم به این نکته خیلی نیکو اشاره شده که :
    برای مردان:
    قُل لِّلْمُؤْمِنِينَ يَغُضُّوا مِنْ أَبْصَارِهِمْ وَيَحْفَظُوا فُرُوجَهُمْ ذَلِكَ أَزْكَى لَهُمْ إِنَّ اللَّهَ خَبِيرٌ بِمَا يَصْنَعُونَ
    به مؤمنان بگو چشمهاى خود را (از نگاه به نامحرمان) فروگيرند، و عفاف خود را حفظ کنند؛ اين براى آنان پاکيزه‏تر است؛ خداوند از آنچه انجام مى‏دهيد آگاه است!

برای زنان:
    وَقُل لِّلْمُؤْمِنَاتِ يَغْضُضْنَ مِنْ أَبْصَارِهِنَّ ... لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ
    و به آنان با ايمان بگو چشمهاى خود را (از نگاه هوس‏آلود) فروگيرند... تا رستگار شويد!
    یعنی هم مردان و هم زنان باید چشمان خودشون رو حفظ کنند
    وقتی نگاهی آلوده می خواهد سوء استفاده کند، و با دیوار امنیتی پوشش مناسب برخورد می کند ، برگشت می خورد
    نباید تو تصمیماتمون بگیم خوب اسلام رو بگذاریم کنار حالا فکر کنیم ببینیم چه حجابی خوبه!
    اگر اسلام حق است پس باید در همه جنبه های زندگی مون ظاهر بشه
    اگر حق نیست دلیل بیارین که حق نیست
    مسلمان ایرانی با مسلمان سایر کشورها تفاوت داشته باشه
    اگر عقل حجاب رو تایید میکنه و خوب مید ونه، چرا باید با وجدان و عقل خودمون جدال کنیم.
    تاثیر حجاب و بی حجابی یا بد حجابی در جامعه غیر قابل انکاره
    و نمیشه روی این مسئله شخصی تصمیم گرفت
    موفق باشید

16. 6 کاربر از پست مفید کاوه سپاس کرده اند .

دوست جدید
    رشته تحصیلی
    دامپزشکی
    ارسال تشکر
    235
    دریافت تشکر: 620
    قدرت امتیاز دهی
    175
    Array
    چامه's: جدید39

انگار دیر به بحث رسیدم ولی نظرم رو می گم
    حجاب چیزیه که انسان از اون لذت می بره چون یه جورایی مثل یه صندوقچه می مونه که اسرارس درش مخفی شده و انسان هم از کنجکاوی لذت می بره.
    البته دونکته ی مهم : 1- این حجاب فقط پوشش نیست و 2- بحث پوششی اون هم فقط برای زن نیست.
    از طرفی من نمی فهمم چرا رنگی که دین مکروه و نامناسب به حساب میاره باید برای حجاب با اون ارزش والایی که داره انتخاب بشه ... مشکی
    باور نمی کنیدد که چقدر سخته وقتی تو گرمای تابستون با یه چادر مشکی و پای پیاده زیر آفتاب ببینی یه پسر هم سن خودت با لباس آستین کوتاه سفید رنگ با موتور داره از کنارت با سرعت رد میشه.
    حجاب نیازه که با تغییر زمان تغییر کنه . توی زمون قاجار زن بیشتر اوقات توی خونه بود پس چادر مشکی و البته سنگین قجری مشکلی نبود اما الان برای زنی که هم پای مرد در شرایط مشابه کار می کنه چادر مشکی کمی مشکل سازه.
    و آقا مصطفی در مورد دیه هم باید بگم که قبول دیه مرد به زن می رسه ولی مرد و زن برابرند پس بعد از فوت زن مرد هم به اندازه ی زن حق داره که دیه دریافت کنه.
    و در مورد شهادت زن و مرد چی می تونی جواب من رو بدی از نظر عقلی چه فرقی بین من و شما ست؟ که شهادت من نصف شهادت شما حساب می شه؟؟؟؟
    فرق انسان و سگ در آنست كه اگر به سگی غذا بدهی هرگز تو را گاز نخواهد گرفت. تولستوی

18. 2 کاربر از پست مفید چامه سپاس کرده اند .

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    computer
    ارسال تشکر
    6,947
    دریافت تشکر: 11,496
    قدرت امتیاز دهی
    154
    Array

با تشکر از کاویان برای به ثمر رسوندن تاپیک
    همگی موفق باشید

20. 2 کاربر از پست مفید moji5 سپاس کرده اند .

صفحه 15 از 17 نخستنخست ... 567891011121314151617 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)