دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 15 , از مجموع 15

موضوع: من شاکی ام چه کنم؟

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    ریاضی
    ارسال تشکر
    148
    دریافت تشکر: 444
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

پیش فرض پاسخ : من شاکی ام چه کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sookoot نمایش پست ها
    سلام

تا زمانی که در ایران هست براساس قوانین ما عمل میشود و اعتبار تعهدات وی به قوت خود باقیست

چه صادر کننده سفته باشد و چه ظهر ان را امضا نموده باشد

در صورت خروج او موضوع متفاوت میشود

مرسی
    یه سوال دیگه
    من از یک نفر در حدود دو میلیون طلبکار بودم در حدود یک ساله
    جدیدا امارش رو گرفتیم و پیداش کردیم و سفته هاش هم دست من
    بعد از این مدت اگه من پیگیری کنم ایا سود این مبلغ هم به من میرسه ؟
    یا فقط همون طلب رو میدن
    شاید از جرم دیروزه که به این روز افتادیم

2. 3 کاربر از پست مفید madarshab سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    4,223
    دریافت تشکر: 4,799
    قدرت امتیاز دهی
    2454
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط madarshab نمایش پست ها
    مرسی
    یه سوال دیگه
    من از یک نفر در حدود دو میلیون طلبکار بودم در حدود یک ساله
    جدیدا امارش رو گرفتیم و پیداش کردیم و سفته هاش هم دست من
    بعد از این مدت اگه من پیگیری کنم ایا سود این مبلغ هم به من میرسه ؟
    یا فقط همون طلب رو میدن
    اگر تا کنون طرح شکایت نکرده باشید

ضمن طرح شکایت خسارت تاخیر تادیه ان را هم میتوانید مطالبه کنید تا محاسبه و دررای صادره ذکر شود

ضمن انکه سفته قابلیت توقیف اموال را نیز دارد.
    توحرف مفت میزنی و من مفتی حرف میزنم و هر 2 به این تفاهم خود می بالیم !

4. 3 کاربر از پست مفید Sookoot سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    برق و كنترل
    ارسال تشکر
    646
    دریافت تشکر: 2,611
    قدرت امتیاز دهی
    40
    Array

افرين چه بحث خوب و ارزشمندي ..سوالات خيلي كليه بايد ريز تر بشه منتها يك مسئله رو بايد بدونيم و اون اطلاع از قوانين مدني و حقوقي ي هستش اگه اطلاعات ما در مورد قانون در جامعه اي كه توش زندگي ميكنيم كامل باشه خيلي كمتر به مشكل برميخوريم يعني چاله هاي راه رو ميتونيم بهتر ببينيم .. البته كه وكلا خيلي بهتر اينو ميدونند و كشورهايصنعتي وكيل خانواده مثل پزشك خانوده كنار فرد هست يعني هر كسي اين وكيل رو داره ..منتها ايا تو جامعه ما همچين امكاني براي همه هست و اين اين دسترسي هميشه بازه..واقعيت اينكه اينجوري نيست.. پس لااقل در هر زماني وارد هر چيزي كه ميخواهيم بشيم بايد قوانين و حقوق خودمون و طرف مقابل رو در مورد اون موضوع بدونيم .. مثلا كسي كه تو بازار و با بحث چك كار و سفته كار ميكنه بايد از قوانين حقوقي چك و اواراق بهادار بدونه .. يا كسي كه ميخاد ازدواج كنه بايد از چيزي كه داره امضا ميكنه و همچنين قولنامه يا سند ازدواج و يا مهريه و يا شرايطي كه تو اون تعيين ميشه خبر دار باشه كه در حقيقت با چشم باز چيزي رو قبول كنه كه در اينده در صورت بروز مشكل به ضررش تموم نشه ..اگه ميخايين ريز تر به هر كدوم از چيزهاي كه اشاره كردين بپردازين بهتره يك مسئله رو انتخاب كنيد و حول اون مسئله قوانينش رو بررسي كنيم
    توکلت علی الحی الذی لا یموت

6. 2 کاربر از پست مفید Amir سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    ریاضی
    ارسال تشکر
    148
    دریافت تشکر: 444
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir نمایش پست ها
    افرين چه بحث خوب و ارزشمندي ..سوالات خيلي كليه بايد ريز تر بشه منتها يك مسئله رو بايد بدونيم و اون اطلاع از قوانين مدني و حقوقي ي هستش اگه اطلاعات ما در مورد قانون در جامعه اي كه توش زندگي ميكنيم كامل باشه خيلي كمتر به مشكل برميخوريم يعني چاله هاي راه رو ميتونيم بهتر ببينيم .. البته كه وكلا خيلي بهتر اينو ميدونند و كشورهايصنعتي وكيل خانواده مثل پزشك خانوده كنار فرد هست يعني هر كسي اين وكيل رو داره ..منتها ايا تو جامعه ما همچين امكاني براي همه هست و اين اين دسترسي هميشه بازه..واقعيت اينكه اينجوري نيست..

در باره وکیل که شما گفتین من یادمه دوسال پیش جا یکی از وکلا رفتم که بیاد و وکیل خانوادگی بشه
    طرف میگی تازه به دوران رسیده بود یا تا حالا همچین چیزی رو ندیده بود اولش که هزارتا کلاس برای ما گذاشت بعدش هم یه مبلغی گفت که فکر میکرد ما هرروز توی دادگاه و پاسگاه هستیم
    ما هم بیخیالش شدیم اگه یه قانون خاصی باشه که هر کسی که بخواهد وکیل بشه مبلغش مشخص باشه بهتره یه جورایی کسی که میخواهد برای خودش وکیل بگیره سر درگمه
    شاید از جرم دیروزه که به این روز افتادیم

8. 2 کاربر از پست مفید madarshab سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    4,223
    دریافت تشکر: 4,799
    قدرت امتیاز دهی
    2454
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir نمایش پست ها
    افرين چه بحث خوب و ارزشمندي ..سوالات خيلي كليه بايد ريز تر بشه منتها يك مسئله رو بايد بدونيم و اون اطلاع از قوانين مدني و حقوقي ي هستش اگه اطلاعات ما در مورد قانون در جامعه اي كه توش زندگي ميكنيم كامل باشه خيلي كمتر به مشكل برميخوريم يعني چاله هاي راه رو ميتونيم بهتر ببينيم .. البته كه وكلا خيلي بهتر اينو ميدونند و كشورهايصنعتي وكيل خانواده مثل پزشك خانوده كنار فرد هست يعني هر كسي اين وكيل رو داره ..منتها ايا تو جامعه ما همچين امكاني براي همه هست و اين اين دسترسي هميشه بازه..واقعيت اينكه اينجوري نيست.. پس لااقل در هر زماني وارد هر چيزي كه ميخواهيم بشيم بايد قوانين و حقوق خودمون و طرف مقابل رو در مورد اون موضوع بدونيم .. مثلا كسي كه تو بازار و با بحث چك كار و سفته كار ميكنه بايد از قوانين حقوقي چك و اواراق بهادار بدونه .. يا كسي كه ميخاد ازدواج كنه بايد از چيزي كه داره امضا ميكنه و همچنين قولنامه يا سند ازدواج و يا مهريه و يا شرايطي كه تو اون تعيين ميشه خبر دار باشه كه در حقيقت با چشم باز چيزي رو قبول كنه كه در اينده در صورت بروز مشكل به ضررش تموم نشه ..اگه ميخايين ريز تر به هر كدوم از چيزهاي كه اشاره كردين بپردازين بهتره يك مسئله رو انتخاب كنيد و حول اون مسئله قوانينش رو بررسي كنيم

دقیقا درسته"بسیاری از مشکلاتی که بعدا پیش میاد علتش عدم اشنایی با قانون و تصورات اشتباهیه که بعدا کاربع جاهای باریک کشیده شده" چه بسا همون اول با یک مشاوره و طرح سوال کار بدانجا کشیده نمیشد که الان نگرانی عمده این باشد که به حق خود میرسند یانه و یا محکوم میشوند یانه "مثلا قرارداد تنظیم شده ولی امضای شهودرا ندارد.کافی بود همین را رعایت میکردند و....

درمورد وکیل خانواده به گستردگی که مد نظر بود هنوز توسعه پیدا نکرده دلیل عمده اش هم فکر میکنم بحث حق الوکاله است چون معمولا اقشار نسبتا مرفه از این بابت مشکلی ندارند.

نقل قول نوشته اصلی توسط madarshab نمایش پست ها
    در باره وکیل که شما گفتین من یادمه دوسال پیش جا یکی از وکلا رفتم که بیاد و وکیل خانوادگی بشه
    طرف میگی تازه به دوران رسیده بود یا تا حالا همچین چیزی رو ندیده بود اولش که هزارتا کلاس برای ما گذاشت بعدش هم یه مبلغی گفت که فکر میکرد ما هرروز توی دادگاه و پاسگاه هستیم
    ما هم بیخیالش شدیم اگه یه قانون خاصی باشه که هر کسی که بخواهد وکیل بشه مبلغش مشخص باشه بهتره یه جورایی کسی که میخواهد برای خودش وکیل بگیره سر درگمه
    وکیل خانوادگی بسیار لازم و مناسبه البته طبیعیه که میزان حق الوکاله طبق تعرفه کانون و کلا تعیین میشود بعیارتی دیگر قانون دارد.
    توحرف مفت میزنی و من مفتی حرف میزنم و هر 2 به این تفاهم خود می بالیم !

10. کاربرانی که از پست مفید Sookoot سپاس کرده اند.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)