تهران- ناصر نظر، سرپرست گروه ارف پارس، گفت: حضور رهبر ميهمان در اركستر سمفونيك تهران، از يكنواختي كار اركستر و نوازندگان جلوگيري مي‌كند و به آن تازگي و طراوت مي‌بخشد. به گزارش خبرنگار موسيقي ايرنا از انجمن موسيقي، ناصر نظر آهنگ ساز و سرپرست گروه ارف پارس، درباره حضور رهبر ميهمان در اركستر سمفونيك تهران افزود: به نظر من با توجه به اينكه ذائقه و دانش رهبران اركستر با هم تفاوت دارد، تغيير در رهبري اركستر سمفونيك تهران يكنواختي را از آن مي گيرد و تازگي و طراوت به گروه مي‌بخشد.
وي ادامه داد: با حضور رهبر ثابت، ممكن است سليقه همه نوازندگان با او يكي نباشد و به مرور سبب بروز مسائلي شود. اما اگر تغيير در رهبر اركستر، ايجاد شود، نوازندگان نكات بيشتري را فرا مي‌گيرند.
اين آهنگساز و رهبر اركستر با بيان اينكه حضور رهبر ثابت در دنيا، كمتر اتفاق مي‌افتد، گفت: در كشور ما به خاطر شرايط خاص‌اش در زمينه موسيقي كلاسيك، بهتر است كه از همين شيوه‌اي كه انجمن موسيقي ايران در پيش گرفته، استفاده شود تا در پي آن، قطعات جديدتر و تجربيات بيشتر به گروه منتقل شود. آنچه كه من در كار نوازندگان اركستر سمفونيك و روحيات آنان در كنسرت اخير ديدم، به نظر مي‌رسد كه بهتر است كه با رهبران ميهمان همكاري كنند.
فكر مي‌كنم نوازندگان اركستر تمايل دارند بيشتر با رهبران ميهمان كاركنند.
وي همچنين درباره كيفيت كنسرت اركستر سمفونيك تهران در خردادماه افزود:
كيفيت كار اركستر بالا رفته است؟ هرچند جا داشت كه وقت بيشتري بر روي قطعات بلندتر صرف شود. يعني به جاي چند قطعه كوتاه، يك قطعه بلند را اجرا مي‌كردند. گر چه در اين رپرتوار سعي شده بود كه نگاهي به سلايق عام داشته باشد اما من معتقدم كه تنها اركستر سمفونيك كشور بايد براي كساني برنامه اجرا كند كه نگاه علمي به موسيقي دارند اما به هر حال كيفيت نوازندگي در اركستر سمفونيك تهران بالا رفته است.
ناصر نظر تاكنون سه آلبوم -دنياي شادي>، -ترانه شادي> و -ترانه كوچك براي بيداري> را براي كودكان منتشر كرده است.
وي در سال ‪ ۱۳۷۱‬نخستين اركستر سمفونيك نوجوانان را پايه‌گذاري كرد.

منبع:اخبار پارسیک