-ریمون دومنک پس از مشکلاتی که در تمرین دیروز فرانسه به وجود آمد در نشست خبری پیش از بازی تیمش مقابل آفریقای جنوبی شرکت کرد. البته پاتریس اورا، کاپیتان تیم او در نشست حضور نداشت و فیفا به دنبال تحقیق درباره علت غیبت اوست.

اورا باید پیش از بازی در نشست خبری به عنوان کاپیتان تیم صحبت می‌کرد. شایعاتی شنیده می‌شود مبنی بر این که اورا در بازی فردا کاپیتان نیست، چرا که با رابرت دوورن، مربی بدنساز تیم دعوا کرده و نقشی کلیدی در سرپیچی بازیکنان از حضور در تمرینات داشته است.

دومنک در این نشست درباره بازی مقابل آفریقای جنوبی گفت: «با توجه به شرایطی که داریم دیدار دشواری است. بازیکنان انرژی بسیار زیادی صرف این مسائل کرده‌اند.»

اما نشست به سرعت جنجالی شد و خبرنگاران سوالات تندتری پرسیدند، مثل این که آیا خود دومنک ترکیب تیمش برای بازی فردا را انتخاب کرده یا نه. از او هم درباره سرپیچی بازیکنان از حضور در تمرین پرسیدند و او گفت: «45 دقیقه یا بیشتر طول کشید تا آنها را مجاب کنم که کار آنها انحرافی است و به طرز وصف‌ناپذیری احمقانه است. اگر به شما بگویم ترکیب بازیکنان را خودم انتخاب کرده‌ام، قبول نمی‌کنید. اما من همیشه این کار را خودم انجام داده‌ام و لیست خود را تحمیل کرده‌ام و فردا هم همین طور خواهد بود. البته هنوز ترکیب را انتخاب نکرده‌ام.»

وقتی از او پرسیدند که آیا از بازگرداندن نیکولاس آنلکا پشیمان است یا نه، گفت: «اکنون زمان اثبات این مسائل نیست. باید برای مسابقه آماده شویم. من از تصمیم فدراسیون برای بازگرداندن آنلکا کاملا حمایت می‌کنم.»

از دومنک پرسیده شد چرا کاپیتانی را از پاتریس اورا می‌گیرد و او گفت: «امشب بحث خواهیم کرد تا ببینیم چه می‌شود. مساله اعتماد نیست، بلکه مساله این است که آیا او از نظر فیزیکی و روانی در شرایط بازی قرار دارد یا نه.»

مربی همچنین گفت ترکیب تیم بر اساس کیفیت بازیکنان در تمرین صبح انتخاب می‌شود و تنها می‌تواند امیدوار باشد که بازیکنانش آماده مبارزه باشند: «از ته دل آرزو می‌کنم که آنها آماده باشند که نشان دهند عاشق تیم ملی فرانسه هستند.»

از دومنک پرسیدند که آیا وجهه تیمش به طرزی غیر قابل جبران لکه‌دار شده یا نه و او گفت مخالف است: «نه. شهرت تیم پس از هر مسابقه عوض می‌شود. این نتیجه است که وجهه تیم را می‌سازد.»

او در پاسخ به این سوال که آیا تیم او تبدیل به سوژه خنده دیگران شده یا نه گفت: «ما فردا بازی داریم و باید چیزهایی را ثابت کنیم. همه بازیکنان به دنبال این مساله هستند. من مسئولیت تیم فرانسه را به عهده می‌گیرم. اول باید نگران بازی باشیم و این از همه مهم‌تر است.»

دومنک همچنین در پاسخ به حرف‌های اوتمار هیتسفلد که گفته بود او باید استعفا دهد گفت: «من خودم را درگیر زندگی دیگر مربیان نمی‌سازم!» تا به صورت ضمنی بگوید هیتسفلد هم نباید این کار را انجام دهد.

دومنک همچنین گفت شاید برخی از بازیکنان در دیدار فردا مقابل آفریقای جنوبی حاضر به بازی نشوند: «شاید برخی از آنها شور و اشتیاق بازی کردن را نداشته باشند.»