دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: فرایند طراحی لوگوی بلاگ Vivid Ways

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    کامپیوتر(مهندسی نرم افزار)
    ارسال تشکر
    4,182
    دریافت تشکر: 19,008
    قدرت امتیاز دهی
    220
    Array

پیش فرض فرایند طراحی لوگوی بلاگ Vivid Ways

آموزش طراحی لوگو از ابتدا تا انتها

Vivid Ways یک بلاگ جدید متمرکز روی بهبود شخصیت افراد و زندگی شاد و پویا است که اهداف آن شامل القا و تشویق خواننده به عقاید و نکاتی در مورد چگونه زیستن و لذت بردن از زندگی است.
    بعد از مذاکرات اولیه و تبادل نظرات و اطلاعات بین دو طرف، ایده ای برای طراحی لوگو در ذهن من بوجود آمد. طرح هایی به عنوان الگو پیشنهاد شد و در نهایت به این نتیجه رسیدم که فونت sans-serif برای این کار بسیار مناسب است. یکی دیگر از شرایط این بود که لوگو باید از یک عنصر گرافیکی مجزا در موزات جمله بندی استفاده می کرد، در غیر اینصورت، فضای باز خلاقانه ای در اطراف طرح بوجود می آمد که همیشه زیبا به نظر می رسد.

کار را با کشیدن طرح های آزمایشی روی کاغذ آغاز کردم که بیشترین تمرکز من دراین طرح ها روی حروف V و W بود تا یک طرح خلاق و بکر ایجاد کنم که هم مانند یک علامت به نظر برسد و هم حروف به راحتی قابل تشخیص باشند. بعد از تحقیق و جستجو، این ایده به ذهنم خطور کرد که روبان یکی از علایم شناخته شده در زندگی افراد است، بنابراین همه تلاشم را روی کشیدن روبانی مواج و شناوری کردم که با حرکت پیچشی حروف V و W را ایجاد کرده است. دو حالت برجسته ایکه در این طرح استفاده شده یکی افکت straight/folded و دیگری smooth/curling می باشد که هر دوی آنها یک پیغام را می رسانند اما حالات نمایشی مختلفی دارد.

سپس طرح های رسم شده در نرم افزار Illustrator کشیده شد و حالات مختلفی روی این طرح های آزمایش اعمال شد. در طول کار در فکر پیدا کردن یک فونت مناسب برای Century Gothic بودم و تصمیم گرفتم آن را با دو نوع فونت کلاسیک که از لحاظ ظاهری مشابه یکدیگر بوند زمایش و مقایسه کنم. فونت های مورد نظر Avant Garde و Futura بودند. همانطور که انتظار می رفت من از Avant Garde استفاده کردم، اما وقتی قدم به قدم پیش رفتم و آنها را کنار هم قرار دادم دیدم Century Gothic منظره زیباتری را ایجاد کرد. احساس من این بود که در صورت استفاده از فونت های Avant Garde و Futura حرف S مربوط به کلمه way برای این لوگو خیلی ظریف و نازک است.

برای رنگ طرح، با در نظر گرفتن جسم و روح اعتماد به نفس و هوش در تئوری رنگ ها، رنگ آبی یک انتخاب مناسب بود. این رنگ برای طراحی وب سایت هم استفاده شد.
    ایده دیگری از کلمه vivid برای رنگ لوگو به ذهنم آمد و آن استفاده از یک طیف رنگ کامل بود.افزودن ترکیبی از این دو رنگ همراه با کمی سایه ظریف و هنرمندانه به طرح های کلی کمک می کند تا نمای طرح به سوی یک طرح سه بعدی پیش برود.

بعد از ارائه هر دو طرح به مشتری با یک بازخورد و عکس العمل عالی مواجه شدم. طرح اول با موج ملایم و هموار یک طرح گرافیکی کامل بود، اما سوال شد آیا این امکان وجود دارد که این طرح را با رنگ و فونت طرح دوم امتحان کرد.

در لوگوی نهایی، طرح گرافیکی موجدار و رنگ های واضح و روشن و اشکال ملایم و حالت دار طرح فونت برای ساخت یک طرح اثرگذار با هم ترکیب می شوند.

خلق لوگو در نرم افزار Illustrator

با اطلاعات پس زمینه ای که در ذهنم دارم، به سراغ قسمت اجرایی و تخصصی طراحی می رویم و می بینیم چه فرایندهایی برای خلق این طرح گرافیکی در Adobe Illustrator استفاده شده است.

همانطور که قبلا ذکر شد، کار لوگو با رسم تعداد زیادی طرح اولیه روی کاغذ آغاز شد و سپس بهترین طرح انتخاب و اسکن شد. در برنامه Adobe Illustrator تصاویر روی یک لایه قفل شده قرار می گیرند، خط محیطی یکی از قله ها علامت گذاری و ردیابی شده و در یک قسمت صفحه قرار می گیرد. این نکته مهم است اما نه برای ردیابی سراسر طرح چون هیچ دقت و ظرافتی لازم نیست، در عوض عناصر در اندازه های خاصی مرتب شده بودند تا مطمئن شویم لوگو حتی در اندازه های بزرگ تر هم خوب به نظر می رسد.

در این مرحله خط محیطی که در بالاترین سطح طرح قرار دارد را کپی و سپس آن را paste کردیم، سپس آن را در سوی دیگر طرح قرار دادیم تا خطوط به هم متصل شوند.

بعد از انجام این کار مسیرها با کمک ابزار Scissors ویرایش شدند و در قسمت های تعیین شده به هم متصل شدند تا اشکال مجزایی خارج از هر قسمت تشکیل شود.

بعد از اینکه امواج با کنار هم قرار گرفتن اشکال مجزا شکل گرفتند، نوبت اضافه کردن رنگ و گرادیانت بود. ترکیب کردن هر نمونه ی رنگ قدیمی برای این مورد کارگر نبود- نتیجه قهوه ای تیره بود. رنگ ها باید به ترتیب طبیعی خود در طیف بدست می آمدند مثلا مانند رنگین کمان.
    طیف رنگ از رنگ آبی شروع شده به تدیج به سمت رنگ ارغوانی، قرمز، نارنجی، زرد، سبز و مجددا به رنگ آبی برمی گردد.

برای سه بعدی کردن طرح، باید رنگ سیاه به قسمت هایی از روبان حالت پیچش در آن وجود دارد اضافه کنید تا این حس را به بیننده القا کنند که گویی در این قسمت ها سایه وجود دارد. اضافه کردن این جزییات نهای باعث می شود که طرح برجسته تر به نظر برسد.

فونت انتخاب شده هم کمی به ویرایش نیاز داشت. که با کم کردن فضای خالی بین حروف کمی اصلاح شد و این کار باعث می شود فضای مساوی در طرف دیگر نیز وجود داشته باشد. فاصله بین کلمات اندکی کم تر شد تا حس ترکیب بیشتری بین حروف ایجاد شود.

سپس طرح لوگو و متن با هم ترکیب شدند، به نظر می رسید هنگامی که خط شناور طرح در یک صفحه آرایی عمودی قرار می گیر کاملا با شکل طبیعی متن هم خوانی دارد.

در انتها لوگوی نهایی را با چند متغیر دیگر مانند جابجا کردن پس زمینه تیره با یک پس زمینه ی روشن و نیز بکار بردن یک رنگ واحد در شرایط و محل های خاص امتحان شد.

در نهایت پس از تکمیل کار، فایل نهایی آن توسط ایمیل به دست مشتری رسانده شد.
    شنبه : یارب العالمین 1شنبه : یا ذاالجلال والاکرام
    2شنبه : یا قاضی الحاجات 3شنبه : یاارحم الراحمین
    4شنبه : یا حی یاقیوم 5شنبه : لا اله الا الله الملک الحق المبین
    جمعه : اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم

2. کاربرانی که از پست مفید آبجی سپاس کرده اند.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)