دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 45 , از مجموع 45

موضوع: توضیح و کمک درباره تبدیل گرما به برق

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک-ساخت و تولید
    ارسال تشکر
    11,215
    دریافت تشکر: 9,945
    قدرت امتیاز دهی
    3451
    Array

پیش فرض پاسخ : توضیح و کمک درباره تبدیل گرما به برق

نقل قول نوشته اصلی توسط sobhan asadi نمایش پست ها
    سلام دوستان منم واقعا همچین سوالی برام پیش اومده ولی هنوز جواب خوبی پیدا نکردم.
    یکم بیشتر راااااااااااااااهنمایی کنین.
    ممنون
    با مواد هوشمند امکان پذیر شده مانند مواد ترموالکتریک ، فقط گرما را به برق تبدیل نمی کنه بلگه از سرما هم می تونید برق تولید کنید به عبارتی از اختلاف دمایی بین دو سطح می تونید برق تولید کنید که از اثر سیبک تبعیت می کند. در حال حاضر این مواد جای خود را در خودروهای سواری دارن باز می کنند.
    مهمترين لذت در زندگي، كمك به سايرين براي برنده شدن است. حتي اگر به قيمت آهسته تر رفتن و تغيير در نتيجه مسابقه اي باشد كه ما در آن شركت داريم

2. کاربرانی که از پست مفید hossien سپاس کرده اند.

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    1
    دریافت تشکر: 4
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

سلام به همگي
    منم اين سوال به وجود اومده ولي من يك ايده ديگه دارم يعني مي خوام دستگاهي بسازم كه زباله رو بسوزونه (مثل شمع ماشين جرقه بزنه و بسوزونه)و بعد انرژي گرمايي رو به الكتريكي تبديل كنه ولي خوب من راهنمايي هستم و از اين چيزها زياد حاليم نيست. اگر هم تبديل گرما به الكتريسيته هزينه بر و توليد كم دارد پس چرا به فكر راه بهتري نيستيد كه هم توليد را زياد و هزينه رو كم كنيد. هميشه كه نبايد خارجي ها پيشقدم باشند. مطمئن باشيد اگر بخوايد مي تونيم. ولي به هرحال اگه تونستيد منو راهنمايي كنيد.

4. 2 کاربر از پست مفید ensankhob سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک-ساخت و تولید
    ارسال تشکر
    11,215
    قدرت امتیاز دهی
    3451
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط ensankhob نمایش پست ها
    سلام به همگي
    منم اين سوال به وجود اومده ولي من يك ايده ديگه دارم يعني مي خوام دستگاهي بسازم كه زباله رو بسوزونه (مثل شمع ماشين جرقه بزنه و بسوزونه)و بعد انرژي گرمايي رو به الكتريكي تبديل كنه ولي خوب من راهنمايي هستم و از اين چيزها زياد حاليم نيست. اگر هم تبديل گرما به الكتريسيته هزينه بر و توليد كم دارد پس چرا به فكر راه بهتري نيستيد كه هم توليد را زياد و هزينه رو كم كنيد. هميشه كه نبايد خارجي ها پيشقدم باشند. مطمئن باشيد اگر بخوايد مي تونيم. ولي به هرحال اگه تونستيد منو راهنمايي كنيد.
    دوست عزیز زباله ها را نمی سوزانند تا انرژی برق تولید کنند یک روش تولید برق به نام بیوماس هست که انرژی زیست توده هم بهش می گن و تنها منبع انرژی تجدیدپذیر می­باشد که انرژی را بفرم­های برق، حرارت، سرما و سوخت خودرو و به اشکال جامد، مایع و گاز تحویل می نماید. بعلاوه مواد زیستی جایگزین خوراک پتروشیمی و ... نیز از محصولات دیگر آن می­باشد.
    بيوماس يك منبع انرژي گرمايي است كه اغلب بوسيله افرادي خارج از بازارهاي انرژي جمع آوري مي شود (بيوماس سنتي ) و براي نمونه بيش از ٩٠ % كل انرژي مصرفي در نپال و مالاوي بدين طريق تأمين مي شود . بيوماس را همچنين مي توان به سوختهاي كربني متفاوت مانند محصولات مشتق از نفت تبديل نمود(بيوماس نوين) . در سال ١٩٩٠ سهم بيوماس( بيشتر از نوع سنتي) در كل انرژي جهان ١٢ % بوده است كه مصرف عمده آن در كشورهائي مانند هندوستان، چين و برزيل صورت گرفته است. پتانسيل بيوماس بطور قابل توجهي بيش از مصرف جهاني انرژي است. انواع گوناگون بيوماس شامل سوخت، محصولات كشاورزي اي كه بطور مشخص براي سوخت توليد مي شوند، پسماندهاي كشاورزي و جنگل داري ، پسماندهاي فراوري صنايع غذايي و چوبي، فضولات جامد شهري، فاضلاب و گياهان آبي مي شود. هر يك از انواع بيوماس داراي تكنولوژي مخصوص به خود هستند و بيشتر گونه ها از نظر تمركز انرژي داراي ارزش اندك و مقدار آب آنها زياد است، جمع آوري و حمل و نقل آنها پرهزينه مي باشد و براي اهداف ديگر مانند كودها بكار برده مي شوند.

ویرایش توسط hossien : 9th December 2012 در ساعت 01:34 AM
    مهمترين لذت در زندگي، كمك به سايرين براي برنده شدن است. حتي اگر به قيمت آهسته تر رفتن و تغيير در نتيجه مسابقه اي باشد كه ما در آن شركت داريم

6. 3 کاربر از پست مفید hossien سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    1
    دریافت تشکر: 4
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

خوب اين روش بيوماس چطوري؟ اگه اينقدر خوبه پس چرا اونقدر معروف نيست و استفاده نميشه؟ حتما يك مشكلي داره ديگه. مثلا همين تبديل گرما به برق مشكلش هزينه و مقدار توليد برق بود براي همين هم استفاده نميشه. خوب حالا مشكل روش بيوماس چيه؟ و چطوري ميشه رفعش كرد؟ به هرحال بابت توضيحتون ممنون. من مي خوام اين طرح رو هرجوري شده با كمك شماها انجام بدم ولي خوب از اونجايي كه معلوماتم زياد نيست نمي تونم طرح دقيقشو بگم. براي همين به كمك نياز دارم درحقيقت من يك وسيله مي خوام كه با بازده بالا زباله رو به انرژي الكتريكي تبديل كنه.
    بازم اگه كسي مي تونه كمكم كنه.

8. 2 کاربر از پست مفید ensankhob سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک-ساخت و تولید
    ارسال تشکر
    11,215
    قدرت امتیاز دهی
    3451
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط ensankhob نمایش پست ها
    خوب اين روش بيوماس چطوري؟ اگه اينقدر خوبه پس چرا اونقدر معروف نيست و استفاده نميشه؟ حتما يك مشكلي داره ديگه. مثلا همين تبديل گرما به برق مشكلش هزينه و مقدار توليد برق بود براي همين هم استفاده نميشه. خوب حالا مشكل روش بيوماس چيه؟ و چطوري ميشه رفعش كرد؟ به هرحال بابت توضيحتون ممنون. من مي خوام اين طرح رو هرجوري شده با كمك شماها انجام بدم ولي خوب از اونجايي كه معلوماتم زياد نيست نمي تونم طرح دقيقشو بگم. براي همين به كمك نياز دارم درحقيقت من يك وسيله مي خوام كه با بازده بالا زباله رو به انرژي الكتريكي تبديل كنه.
    بازم اگه كسي مي تونه كمكم كنه.
    برای شما همین زیست توده ای یا بیوماس خوبه . مشکلی تا به حال ندیدم و در ایران هم اجرا شده و بیشتر در کشورهای خارجی انجام شده. جهت تکمیل اطلاعاتتان به سایت سانا برین مربوط به سازمان انرژی های نو ایران می باشد اونجا سرچ کنید اطلاعات اون هست اگر باز موردی خواستین بفرمایید اطلاعات بزارم براتون.

صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)