دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: شما کدامیک را می پسندید ؟؟؟

رأی دهندگان
40. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • کتاب

19 47.50%
  • کتاب الکترونیکی

18 45.00%
  • فرقی ندارد

3 7.50%
صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 28 , از مجموع 28

موضوع: کتاب یا کتاب الکترونیکی ؟؟؟

یار همراه
    ارسال تشکر
    3,335
    دریافت تشکر: 3,147
    قدرت امتیاز دهی
    40
    Array

پیش فرض پاسخ : کتاب یا کتاب الکترونیکی ؟؟؟

1. چقدر در روز مطالعه میکنید ؟؟؟ بعضی روزا 2 یا 3 ساعت بعضی روزا هم هیچی همون روزی یه ساعت
      چند ساعت مطالعه غیر درسی در طول روز دارید
      ؟؟؟
      کل مطالعه من غیر درسی هست آخه درس نمیخونم.
    2. وقتهای اضافه رو چکار میکنید ؟ مثلا زمانی که تو ماشین هستید ؟تا بحال به این فکر کردید که تو وقتهای پرت میتونید کتاب بخونید ؟؟؟زیاد تر با کامپیوتر کار میکنم. آره همیشه تو فکرشم!
    3. حمل و نقل کتابها براتون مشکل نیست ؟؟؟مشکل هست ولی یه لب تاپ که داشته باشی 1000 تا کتاب میشه باهاش حمل کرد حتی بیشتر!
    4. تا بحال از کتابهای الکترونیکی یا همون E – BOOK ها استفاده کردید ؟؟؟آره خیلی زیاد
    5. فکر میکنید کدومشون مناسب تره ؟؟؟کدوموشون منعطف تر هست ؟؟؟خوب هر کدوم مزیت خودشو داره ولی من بیشتر از کتابهای الکترونیکی استفاده میکنم چون امکان حمل و ویرایش راحت تری دارن.
    6. با کدومشون راحت تر هستید؟؟؟ کتاب الکترونیکی
    7. با چه قالبی راحت تر هستید ؟؟؟( روشن ، تیره ، سبک ، فرقی ندارد )روشن
    8. تهیه کردن کدوم دسته به نظرتون راحت تر هست ؟؟؟ خوب کتاب الکترونیکی راحت تر و ارزون تره در اغلب موارد البته نه همیشه!
    9. کدومشون از لحاظ قیمت مناسب تر هست ؟؟؟ به نظر من که الکترونیکی چون خیلی کتابها رو رایگان میتونی بگیری.
    10. از مزایا کتاب الکترونیکی چی میدونید ؟؟؟خوب خیلی چیزها که در این مقال نمیگنجد
    11. از معایب کتاب الکترونیکی چی میدونید ؟؟؟معایبش رو میشه در این مقال گنجوند. خوب برای استفاده باید کامپیوتر داشته باشی که هر جایی موجود نیس، برای چشم ضرر داره، بعد متمرکز نمیشی زیاد رو کتاب چون زمینه گوش دادن به موسیقی، بازی کامپیوتری و دیگر کارها موجوده و غیره

در اخر ممنونم که تو بحث شرکت کردید و اگه نکته هست که من نگفتم خوشحال میشم که شما بگید .

خواهش میکنم قابلی نداشت!!

موفق و پاینده باشید .

شما هم همچنین!

بسم الله نور دل دوستان است
    آیینه جان عارفان است
    چراغ سینه موحدان است
    آسایش رنجوران و مرهم خستگان است
    شفای درد و طبیب بیمار دلان است.

2. کاربرانی که از پست مفید matrix سپاس کرده اند.

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    C@/\/\P\/T(-R
    ارسال تشکر
    8,061
    دریافت تشکر: 4,739
    قدرت امتیاز دهی
    7121
    Array
    Outta_Breathe1020's: جدید59

سلام
    ممنون از تاپيك عاليت...
    در حال حاضر كه من خودم بيشتر از همه كتاب الكترونيكي ميخونم تا كتاب. ولي كلا خود كتاب رو بيشتر ترجيح ميدم. كتاب يه جورايي حسي به آدم ميده كه كامپيوتر به آدم منتقل نميكنه. من حتي حس ورق زدن كتاب رو همه دوست دارم. ولي خوب مسلما كتاب الكترونيكي خيلي كارا رو راحت كرده و اصلا تو بعضي موارد غير از اين روش، راه ديگه اي براي به دست آوردن بعضي كتابا نيست. و به نظر من توي دنياي امروز بايد بتوني با كتاب الكترونيكي بسازي.

حالا سوالا:
    1.نميدونم چقدر....ولي كم نيست... موقع امتحانا كتاب غير درسي كمتر. بشينم پاي كتاب بلند شدنش با خداست ديگه...
    2. توي ماشين نه. چون هم چشم ضعيف ميشه به نظرم هم من خودم سردرد ميشم. ولي توي اتوبوس، يا جاهايي كه معطل ميشم،(الان كه هلندم توي tram) و كلا خيلي جاها كتاب ميخونم. خيلي وقتا همراهم هست.
    3. نه. حمل و نقل كتاب رو دوست دارم.
    4. خيــــــــــــلي زياد. بدون كتاب الكترونيكي مگه ميشه؟؟
    5. كتاب الكترونيكي منعطف تره به نظرم و تهيه اش هم اكثرا راحت تر. ديگه فوق فوقش بايد به عضويت سايت در بياي!!!
    6. با كتاب. احساس نزديكي بيشتري ميكنم. و هر جورم باشم ميتونم بخونم.
    7. چي بگم؟؟؟
    8. براي من الكترونيكي
    9.الكترونيكي

منم خيلي ممنون كه اين تاپيك خيلي عالي رو گذاشتي.
    و مجازات تخفیف یافته ات این بار حبس ابد در این دنیاست...!!!

Nearly 1 billion people go to bed hungry every night and every year 2 million children die from malnutrition

شاید صدای مرگ بود که میگفت: تو هم اگر قاتل نباشی، سارق حیات این ها بوده ای...

4. 2 کاربر از پست مفید Outta_Breathe1020 سپاس کرده اند .

کارشناس مدیریت
    رشته تحصیلی
    مدیریت دولتی
    ارسال تشکر
    1,103
    دریافت تشکر: 1,838
    قدرت امتیاز دهی
    42
    Array

e-book درسته که خيلي خوبه و حجم کمتري در مقايسه با کتاب چاپي ميگيره و راحت هم حمل ميشه‌ (‌روي فلش يا CD ) ولي خوندنش از روي مانيتور چشم رو خسته ميکنه مگه اينکه زمينه اش رو سفيد نزارن و همچنين فونتش رو از نوعي بزارن که هم درشت باشه هم چشم نواز مثل فونت ميترا يا يکان
    ضمن اينکه کتاب چاپي يک احساس تسلط به کل مباحث رو بهت ميده هرجا سوال يا مشکلي داشته باشي سريع ميتوني کتاب رو ورق بزني و پيدايش کني. البته اينم يک ايرادي که داره يک دنبال يک کلمه يا جمله خاص باشي نميتوني سريع پيدايش کني.
    بهرحال هرکدوم مزايا و معايب خاص خودشو داره. من که با کتاب چاپي راحت ترم ولي اگه روي موبايل هاي بزرگي مثل آيفون بشه PDF هاي فارسي رو خوند ديگه عاليه ! ( چون مطمئن نيستم هستش يا نه )
    Good Thought, Goods Words, Good Deeds
    اندیشه نیک، گفتار نیک، کردار نیک

6. 2 کاربر از پست مفید A.L.I سپاس کرده اند .

دوست جدید
    رشته تحصیلی
    مهندسی کامپیوتر-نرم افزار
    ارسال تشکر
    552
    دریافت تشکر: 470
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

1-چقدر در روز مطالعه میکنید ؟؟؟4-5 ساعت
    2-چند ساعت مطالعه غیر درسی در طول روز دارید ؟؟؟حداکثر یک ساعت
    3-وقتهای اضافه رو چکار میکنید ؟ مثلا زمانی که تو ماشین هستید ؟تا بحال به این فکر کردید که تو وقتهای پرت میتونید کتاب بخونید ؟؟؟تو ماشین که بیشتر فکر میکنم
    4-حمل و نقل کتابها براتون مشکل نیست ؟؟؟نه مشکل نداره
    5-تا بحال از کتابهای الکترونیکی یا همون E – BOOK ها استفاده کردید ؟؟؟استفاده که والا فقط دانلود کردم
    6-فکر میکنید کدومشون مناسب تره ؟؟؟کدوموشون منعطف تر هست ؟؟؟به نظر من قطعا کتاب معمولی .کتاب الکترونیکی کلا پر استرسه باهاش نمیشه به عمق مطالب پی برد و به صورت ژرف تفکر کرد
    7-با کدومشون راحت تر هستید؟؟؟
    با کتاب معمولی خییلی راحت ترم . با ایبوک یا باید مواظب پلک زدن ارادیت باشی یا باید بپایی هر بیست دیقه بیست ثانیه به چشمات استراحت بدی یا بگی الان برق بره چی میشه کتاب معمولی رو تو هر حالتی دراز کش یا تو رختخواب هم میتونی استفاده کنی . با ایبوک(برای یکی مثل من که از لپ تاپ زیاد استفاده نمیکنه) مثل عصا قورت داده ها باید پشت میز بشینی.یا اگه از لپ تاپ هم استفاده کنی اگه بزاری رو پات که اونم برای آقایون میگن ضرر داره باید مواظب باشی شوت نشه پایین ولی اگه کتاب باشه خب فوقش چی میشه ورقش تا میخوره .
    کتاب معمولی بجز در موردی که سوخته باشه اگه خرابم شده باشه مثلا چمی دونم خیس شده باشه بازم قابل خوندنه ولی اگه کتاب الکترونیکی تون خراب بشه دیگه خراب شده و مطالبش قابل دسترسی نیست. یا سیستمتون خراب باشه و به مطالب کتاب الکترونیکیتون نیاز داشته باشین که دیگه نگم بهتره بیچاره میشین. بعد از لحاظ اعتبار مطالب ایبوک خیلی پایین تره الان دیگه هرکی میتونه مطالب هر چند ناقصی رو پی دی اف یا به صورتهای دیگه رو اینترنت بزاره و کلا هم روش هیچ نظارتی نیست ولی همه مون میدونیم که نشر کتاب به هیچ وجه اینطور نیست
    8-با چه قالبی راحت تر هستید ؟؟؟( روشن ، تیره ، سبک ، فرقی ندارد )روشن
    9-تهیه کردن کدوم دسته به نظرتون راحت تر هست ؟؟؟الان دیگه تهیه ی کتاب هم با فروشگاه های اینترنتی اصلا سخت نیست
    10-کدومشون از لحاظ قیمت مناسب تر هست ؟؟؟الان بله ایبوک. ولی وقتی اصل 44کامل پیاده بشه اونوقت بهت میگم ............
    .
    .
    اونموقع مردم دیگه نمیان برای کتاب خوندن هم برق مصرف کنن میرن سراغ کتابهای معمولی .حداقل به خاطر قیمتش!
    11-از مزایا کتاب الکترونیکی چی میدونید ؟؟؟فقط قابلیت جستجوی کلیدواژه مورد نظر
    12-از معایب کتاب الکترونیکی چی میدونید ؟؟؟مراجعه شود به جواب شماره 7

در آخر هم یه آفرین باید بهت گفت آبجی جون برای ابتکار عملی که واقعا تو طرح موضوع به خرج میدی
    گفتمش نقاش را از زندگی نقشی بکش
    با قلم نقش حبابی بر لب دریا کشید

8. 3 کاربر از پست مفید shabnamshirin سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    کامپیوتر
    ارسال تشکر
    3,303
    دریافت تشکر: 2,587
    قدرت امتیاز دهی
    37
    Array
    بانوثریا's: جدید117

1. در روز مطالعه میکنید ؟؟؟هروقت حوصله داشته باشم میانگین بگیرم شاید 4 ساعت
      ؟؟؟
      2 ساعت
    2. وقتهای اضافه رو چکار میکنید ؟ مثلا زمانی که تو ماشین هستید ؟تا بحال به این فکر کردید که تو وقتهای پرت میتونید کتاب بخونید ؟؟؟ از فلش کارت استفاده میکنم
    3. حمل و نقل کتابها براتون مشکل نیست ؟؟؟ نه برام لذت بخشه
    4. تا بحال از کتابهای الکترونیکی یا همون E – BOOK ها استفاده کردید ؟؟؟ بله البته
    5. فکر میکنید کدومشون مناسب تره ؟؟؟کدوموشون منعطف تر هست ؟؟؟ البته الکترونیکی
    6. با کدومشون راحت تر هستید؟؟؟ کتاب
    7. با چه قالبی راحت تر هستید ؟؟؟( روشن ، تیره ، سبک ، فرقی ندارد ) سبک
    8. تهیه کردن کدوم دسته به نظرتون راحت تر هست ؟؟؟ الکترونیکی
    9. کدومشون از لحاظ قیمت مناسب تر هست ؟؟؟ الکترونیکی
    10. از مزایا کتاب الکترونیکی چی میدونید ؟؟؟ صرفه جویی در مصرف کاغذ-اشغال نکردن فضا-بعدشششششششششش چیزی به ذهنم نمیرسه
    11. از معایب کتاب الکترونیکی چی میدونید ؟؟؟ من که چشمام خیلی اذیت میشه

عقاب همیشه تنهاست...اما لاشخورها همیشه با هم اند
    فعالیتم رو در این سایت متوقف کردم... موفق باشید

10. 2 کاربر از پست مفید بانوثریا سپاس کرده اند .

دوست جدید
    ارسال تشکر
    570
    دریافت تشکر: 451
    قدرت امتیاز دهی
    28
    Array

1. چقدر در روز مطالعه میکنید ؟؟؟بستگي داره موقع امتحانا شايد اصلا از سر كتاب بلند نشم حتي با كتاب بخوابم اما در روزهاي معمولي به طور متوسط حدود 2_3 ساعتي ميشه
      ؟؟؟
      حدود 1 ساعت
    2. وقتهای اضافه رو چکار میکنید ؟ مثلا زمانی که تو ماشین هستید ؟تا بحال به این فکر کردید که تو وقتهای پرت میتونید کتاب بخونید ؟؟؟ وقت هاي اضافي تلويزيون نگاه مي كنم- با كامپيوتر كار مي كنم- بيرون ميرم و... توي ماشين آهنگ گوش مي كنم آره فكر كردم ولي هيچ وقت عمليش نكردم
    3. حمل و نقل کتابها براتون مشکل نیست ؟؟؟ اگه سنگين باشه چرا خيلي سخته
    4. تا بحال از کتابهای الکترونیکی یا همون E – BOOK ها استفاده کردید ؟؟؟خيلي خيلي كم
    5. فکر میکنید کدومشون مناسب تره ؟؟؟کدوموشون منعطف تر هست ؟؟؟ به نظر من كتاب بهتره
    6. با کدومشون راحت تر هستید؟؟؟ با كتاب راحت ترم راستش من تا كتابو دستم نگيرم يا يه خلاصه اي از اون چيزي كه خودم از يه مطلب برداشت كردم ننويسم هيچ چيزي حاليم نميشه (كم رنگ ترين نوشته ها از پر رنگ ترين حافظه ها ماندگارتر است ) تو كتابهاي الكترونيكي آدم فكر ميكنه داره فيلم تماشا ميكنه توي عمق مطلب نمي تونه بره
    7. با چه قالبی راحت تر هستید ؟؟؟( روشن ، تیره ، سبک ، فرقی ندارد ) فرقي نداره
    8. تهیه کردن کدوم دسته به نظرتون راحت تر هست ؟؟؟ كتاب معمولي
    9. کدومشون از لحاظ قیمت مناسب تر هست ؟؟؟ به نظرم كتاب- كتابهاي الكترونيكي تو ايران زياد جا نيوفتاده
    10. از مزایا کتاب الکترونیکی چی میدونید ؟؟؟ حملش راحته- حجم كمتري مي گيره -مي تونه تصاوير متحرك داشته باشه و...
    11. از معایب کتاب الکترونیکی چی میدونید ؟؟؟ بايد كامپيوتر داشته باشي تا بتوني بهش دسترسي داشته باشي- چشمات زود خسته ميشه- نمي توني زير مطالب مهم خط بكشي يا اون چيزي رو كه خودت از يه مطلب برداشت كردي كنارش به طور خلاصه بنويسي

یاد من باشد که فــردا دم صبح
    به نسیم از سر مهــر سلامی بدهم
    و به انگشــت نخی خواهم بست
    که فراموش نگردد فــــــردا
    با همه تلخی و نـــاکامی ها
    زنـــدگی شیرین است!
    و به شکرانه دیدار نسیم هر صبح
    زنــدگی باید کرد ...

12. 3 کاربر از پست مفید *sabrina* سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    کامپیوتر(مهندسی نرم افزار)
    ارسال تشکر
    97
    دریافت تشکر: 124
    قدرت امتیاز دهی
    39
    Array

اصلا کتاب رو که دست میگیری میخونی یه کیفی داره که با هیچی عوضش نمیکنم

14. کاربرانی که از پست مفید heidari1372 سپاس کرده اند.

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    فیزیک
    ارسال تشکر
    1,177
    دریافت تشکر: 1,246
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

یه پاسخ کلی میدم به پرسش های مطرح شده:

در مورد مطالعه که تقریبا به جز موزیک گوش دادن و فکر کردن هیچ کاری رو به اندازه مطالعه انجام نمیدم

قدیما تقریبا کلا غیر درسی بود ولی الان نه

از طرفی چون رشتم فیزیکه الان تقریبا درسی و غیر درسی ندارم!

توی ماشین و سرویس دانشگاه هم معمولا موزیک گوش میدم ولی بعضی وقت ها هم کتاب میخونم

در تمام موارد کتاب الکترونیک رو ترجیح میدم به چند برهان:

من کتابخوان دارم, یه nook simple touch

http://en.wikipedia.org/wiki/Nook_Simple_Touch

خیلی کم پیش میاد که از گوشی یا نوت بوکم برای خوندن کتاب استفاده کنم ولی خب اونام جای خودشون رو دارن

فایدش اینه که اولا مصرف باتریش عالیه و با روزی نیم ساعت مطالعه یه دوماهی کارتون رو راه میندازه

بعدشم اصلا چشمتون رو اذیت نمیکنه و کاملا شبیه کاغذ معمولیه (فکر میکنید یه تیکه روزنامه رو بریدن انداختن زیر شیشه!)

خیلی سبکه و میتونید کتاب های خیلی زیادی رو به همراه داشته باشید در حالی که وزن یک کتاب رو هم نداره

من یه الکترومغناطیس و ریاضی فیزیک و فیزیک نوین بخوام هر روز با خودم ببرم دانشگاه بعد یه ترم میتونم تو مستر المپیا شرکت کنم ولی با این ۲۰-۳۰ برابرش همیشه همراهمه و مشکلی هم ندارم و هیچی بهتر از این نیست

البته مشکلی که داره اینه که کتاباش گیر نمیاد به زبان پارسی و تنها راهش اینه که کتاب ها رو به اشتراک بخریم و اسکن کنیم اینجوری قیمت نهایی خیلی کمتر درمیاد

به نظرم بهتره با کتابخوان ها آشنا بشید که محصولات خیلی مفیدی هستند و من خودم حقیقتا بعد از خرید این نوک تاچ ۱۰۰ دلاری حتی از آیفون و مک بوکم هم بیشتر دوسش دارم

مسلما شرکت های مختلفی در این زمینه حضور دارند که برنس اند نوبل (سازنده همین نوک تاچ) یکی از اونهاست (و به نظر من بهترین) و میتونید محصولات کیندل و سونی و ... رو هم بررسی کنید

بدرود

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)