دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 3 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 76

موضوع: سوالهاتونو اینجا بپرسین..

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    computer
    ارسال تشکر
    6,947
    دریافت تشکر: 11,496
    قدرت امتیاز دهی
    154
    Array

پیش فرض پاسخ : ربات مسير ياب

نقل قول نوشته اصلی توسط M A H 3 A نمایش پست ها
    سلام
    خسته نباشيد

يكي از دوستان من مي خواد ربات مسيرياب بسازه از من كمك خواسته لذا از اونجاييكه من هيچ اطلاعاتي راجع سيم ، مدار ، برق ، بازوي مصنوعي و .... ندارم.

از كليه كابراي محترم مي خوام كه هر نوع لينك مرتبط ، مقاله ، جزو ، عكس و .... در اين زمينه دارند برام بفرستند .

قبلا از همكاريتون كمال امنتان رو دارم .
    مرسي
    http://njavan.com/forum/showthread.p...6265#post56265

2. 3 کاربر از پست مفید moji5 سپاس کرده اند .

کـــــــاربر فــــعال
    ارسال تشکر
    9,700
    دریافت تشکر: 12,916
    قدرت امتیاز دهی
    1271
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط moji5 نمایش پست ها

سلام

جدا ممنون خيلي كمك كرد .
    راستش دوستم كمك بابت ساخت يه ربات مسير ياب با ic =8051 به زبان ++c اگه نشد به زبان avr ميخواد .

خودم تو اينترنت جستجو كردم ولي چيز زيادي دستگيرم نشد تقريبا همشون چيزي بودند كه آقا مجتبي لينكشو گذاشته .

لذا از همه دوستان خواهش مي كنم هر لينكي كه بتونه مكم كنه برام ارسال كنه

از لطفتون ممنون
    بازی تمام شد همه با هم کلاغ پر !!

- – – ––•(-•LaDy Ds DeMoNa •-)•–– – – -

4. 2 کاربر از پست مفید LaDy Ds DeMoNa سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    برق و كنترل
    ارسال تشکر
    646
    دریافت تشکر: 2,611
    قدرت امتیاز دهی
    40
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط M A H 3 A نمایش پست ها
    سلام

جدا ممنون خيلي كمك كرد .
    راستش دوستم كمك بابت ساخت يه ربات مسير ياب با ic =8051 به زبان ++c اگه نشد به زبان avr ميخواد .

خودم تو اينترنت جستجو كردم ولي چيز زيادي دستگيرم نشد تقريبا همشون چيزي بودند كه آقا مجتبي لينكشو گذاشته .

لذا از همه دوستان خواهش مي كنم هر لينكي كه بتونه مكم كنه برام ارسال كنه

از لطفتون ممنون
    خوب سوال من اينكه كه شما با ساختار كلي ربات مسير ياب اشنايي دارين ؟ براي توضيح يه ربات كه شامل ربات مسير ياب هم ميشه از سه قسمت كلي تشكيل ميشه سخت افزار شامل قسمتهاي مكانيكي و برد الكترونيك و نرم افزار شامل برنامه نويسي .. حالا شما ميتونيد ربات مسير ياب رو حتي بدون برنامه و با اي سي 555 به صورت استابل بسازيد .. و نيازي هم به برنامه نداريد و صرفا بايد تو چينش سنسورها دقت كنيد .. اما اگه ميخواهيد تو مسابقات شركت كنيد يا رباتي با دقت بالتري بسازيد پس نياز به عكس اعمل و خطاپذيري كمتري داريد كه از برنامه نويسي هم براي كنترل بهتر و هم براي بالابردن دقت و كاهش خطاپذيري استفاده كردين .. پس تقريبا دو بخش اول ربتهاي مسير ياب مثل هم ديگه عمل ميكنند كه شامل موتورها محورها و چرخ دنده ها و سنسور و بردهاي فرمان هستش .. يعني در برنامه نويسي با اي وي ار يا اسمبلي يا بيسيك فرقي نداره كه و شما تو برنامه نويسي با c در نهايت تعداد سنسورها رو بالتر ميبريد ولي بيس كار يكي هستش .. در مورد برنامه نويسي در حد يه تاپيك نيست و اگه شما برنامه نوسي اي وي ار رو بلد باشيد كه به نظرم ساده تر از اسمبلي و 8051 هستش ساده ميتونيد براي رباتتون برنامه بنويسيد ..

در واقع شما ورودي هاي رو از سنوسورهاي با عنوان input و خروجي به موتورهاي رو به عنوان خروجي output ميذاريد هر چندتا كه تعداد سنسورهاي بيشتر باشه دقت كار بالتر ميره .. مثلا يك فرمان ساده اينكه وقتي خروجي سنسور يك در طرف چپ يك شد و در طرف راست صفر ولتاژ اعمالي به موتور سمت راست اعمال بشه و مسير ربات رو تصحيح كنه ..
    توکلت علی الحی الذی لا یموت

6. 4 کاربر از پست مفید Amir سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    0
    سپاس شده 1 در 1 پست
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

پیش فرض پاسخ : سوالهاتونو اینجا بپرسین..

سلام دوستان
    من برنامه پیاده سازی یه مالتی پلکسر به یکی از زبانهای برنامه نویسی میخوام اگه گرافیکی باشه ممنون میشم
    خیلی ضروریه برا این هفته میخوام

8. کاربرانی که از پست مفید sogol سپاس کرده اند.

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    برق و كنترل
    ارسال تشکر
    646
    قدرت امتیاز دهی
    40
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط sogol نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من برنامه پیاده سازی یه مالتی پلکسر به یکی از زبانهای برنامه نویسی میخوام اگه گرافیکی باشه ممنون میشم
    خیلی ضروریه برا این هفته میخوام
    با سلام برنامه رو ندارم يعني تاحالا ننوشتم ولي ساده است چون يه سري ورودي و داده داريد يه سري خروجي با يه عملگر .. و اينكه مالتي پلكسر چند به چنده داده و رخروجي هاتون رو مشخص ميكنه اينو مشخص كنيد .. گشتم توابع شو تو جزوه پيدا نكردم اگه با شكل و توابع بذاريدش سعي ميكنم برنامه شو بنويسم براتون

10. 3 کاربر از پست مفید Amir سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک-ساخت و تولید
    ارسال تشکر
    11,215
    دریافت تشکر: 9,945
    قدرت امتیاز دهی
    3451
    Array

سلام و خسته نباشید
    در صورت امکان در مورد توپ لیزری توضیح بدین این سوال خیلی از کاربران سایت هست.
    با تشکر
    مهمترين لذت در زندگي، كمك به سايرين براي برنده شدن است. حتي اگر به قيمت آهسته تر رفتن و تغيير در نتيجه مسابقه اي باشد كه ما در آن شركت داريم

12. 2 کاربر از پست مفید hossien سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    برق
    ارسال تشکر
    0
    سپاس شده 1 در 1 پست
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

سلام من یه مقاله درمورد هارمونیکها در ترانسهای سه فاز میخواستم اگه کمکم کنید ممنون میشم

14. کاربرانی که از پست مفید simpatico149 سپاس کرده اند.

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    برق و كنترل
    ارسال تشکر
    646
    قدرت امتیاز دهی
    40
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط hossien نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید
    در صورت امکان در مورد توپ لیزری توضیح بدین این سوال خیلی از کاربران سایت هست.
    با تشکر
    با سلام .. حسين جان از توپ ليزري در صنعت و مصرف به معاني مختلف تعبير ميكنند .. اما دو برداشت كلي يكي حفاظ ليزري هست كه خوب استفاده از ليزر به عنوان حفاظ امنيتي .. كه تو فيلمها هم ديدم به صورت اشعه مرئي و نامرئي (موج مرئي و نارئي ) و دوم سلاح ليزري هستش كه اين تخصص زيادي رو مي طلبه .. در مورد اينكه رو فركانسهاي از ليزر كار كنيم كه توان تخريب رو داشته باشند كه اين در صنعت براي برش فولاد و اهن مثلا در صنعت نفت استفاده ميشه .. اون لامپ و فركانس و قسمت تغذيه ليزر هست كه اهميت داره كه اين در تخصص كساني هستش كه تو رشته اپتيك فعاليت ميكنند .. د ر مورد حفاظ ليزري كار ساده تره .. تقريبا از همون سيستم امنيتي شبيه فركانش مادون قرمز استفاده ميه با اين تفاوت كه لامپ فرستنده و گيرنده متفاوته .. يكي از خواصش اينكه برد طولاني تر رو با دقت خيلي بالتري و با ضريب خطاي كمتري رو داريم

16. 3 کاربر از پست مفید Amir سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک-ساخت و تولید
    ارسال تشکر
    11,215
    دریافت تشکر: 9,945
    قدرت امتیاز دهی
    3451
    Array

سلام
    شما لامپهایی که داخل شلنگ هست را حتما دیده اید که به برق 220 ولت یا برق شهر متصل میشه و روشن می شود من این سوال را داشتم که آیا امکان داره برق ورودی را به 12 ولت تبدیل کرد و لامپ های داخل آن روشن شود چون در محلی استفاده شده که در صورت برخورد احتمال برق گرفتگی وجود نداشته باشه .
    منظور از چه مداری می شود استفاده کرد که وردودی آن 12 ولت ایده آل و یا حداکثر 24 ولت باشه.
    میشه در این رابطه کمک کنید.
    مهمترين لذت در زندگي، كمك به سايرين براي برنده شدن است. حتي اگر به قيمت آهسته تر رفتن و تغيير در نتيجه مسابقه اي باشد كه ما در آن شركت داريم

18. کاربرانی که از پست مفید hossien سپاس کرده اند.

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    برق و كنترل
    ارسال تشکر
    646
    قدرت امتیاز دهی
    40
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط hossien نمایش پست ها
    سلام
    شما لامپهایی که داخل شلنگ هست را حتما دیده اید که به برق 220 ولت یا برق شهر متصل میشه و روشن می شود من این سوال را داشتم که آیا امکان داره برق ورودی را به 12 ولت تبدیل کرد و لامپ های داخل آن روشن شود چون در محلی استفاده شده که در صورت برخورد احتمال برق گرفتگی وجود نداشته باشه .
    منظور از چه مداری می شود استفاده کرد که وردودی آن 12 ولت ایده آل و یا حداکثر 24 ولت باشه.
    میشه در این رابطه کمک کنید.
    فك كنم منظورت اينكه از لامپهاي 12 ولت استفاده كني .. خوب به صورت اماده تو شلنگ كه شما لامپهاي رنگي كوچيك رو ميبني لامپهاي 12 نيست .. مگه اينكه خودت يه خلاقيتي به خرج بدي

لامپهاي 12 ولت به صورت ژنتيكي رنگي نيست يعني من نديدم .. ولي led با رنگهاي مختلفي هستش كه همون 12 رو رو ميتوني با يه مقاومت 330 كيلو سري كني و تو انواع مختلف روشن كني .. منتها اون نور شلنگهاي 220 رو نداره .. .. در ضمن اون شلنگهاي 220 ايزوله هستش .. خطرات فقط تو جاييكه اونو تغذيه ميخاي بكني كه اونم ميشه ايزوله كرد

20. 2 کاربر از پست مفید Amir سپاس کرده اند .

صفحه 3 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)