دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 3 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 75

موضوع: دوره مميزي داخلي سيستم مديريت كيفيت

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    245
    دریافت تشکر: 75
    قدرت امتیاز دهی
    23
    Array

پیش فرض پاسخ : دوره مميزي داخلي سيستم مديريت كيفيت

سلام اداره بوق جزوه هایی که دادن همش توسط شخصی که بهم کارآموزی مثلا قرار بود چیزی یاد بده توی پاور پویینت بود یا کتابهایی که pdf بودن استانداردایران- ایزو 9001 و سیستم مدیریت کیفیت و الزامات که یکیشون بود
    ویرایش توسط مهندسی صنایع : 11th June 2013 در ساعت 10:44 PM

2. 2 کاربر از پست مفید مهندسی صنایع سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک-ساخت و تولید
    ارسال تشکر
    11,215
    دریافت تشکر: 9,945
    قدرت امتیاز دهی
    3451
    Array

در کل در مورد سیستم مورد کیفیت چی متوجه شدین؟ به درد می خوره ؟ اگه بپرسم مهمترین اصل سیستم مدیریت کیفیت iso9001 چی هست چه بندی را معرفی می کنید؟
    تو کاراموزی خودتان بیشتر باید سوال بپرسین تا جواب بدن اگر چیزی نپرسین چیزی یاد نمیگیرین درضمن علاقه مندی شما در مورد مسایل هم تاثیر گذاره.

اسنا اونجا را خوندین چند فرایند داره چرا چطور کا را انجام می دن چطوری خودشون را پایش و اندازه گیری می کنند. و .....
    ویرایش توسط hossien : 30th November 2012 در ساعت 01:50 PM
    مهمترين لذت در زندگي، كمك به سايرين براي برنده شدن است. حتي اگر به قيمت آهسته تر رفتن و تغيير در نتيجه مسابقه اي باشد كه ما در آن شركت داريم

4. 3 کاربر از پست مفید hossien سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    245
    قدرت امتیاز دهی
    23
    Array

من که خواستم یاد بگیرم ولی از طرف افراد اونجا علاقهای وجود نداشت برای یاد دادن نه اسنادی بهم داده نشد تا بخونم از همون اول که رفام بهشون گفتم میخوام کار یاد بگیرم ولی ......... من آدم فعالی هستم حتی زودتر از کارمندای سازمانشون اونجا بودم ولی چه فایده فقط بهم گفتن بخون تازه یه کتاب دیگه که حجمش کم بود از اول پیشنهاد دادن بخونم بعد گفتن خلاصه کن بیار ولی این یکی رو دیگه بهشون تحویل دادم گفتم نمیخونم
    تا الان فقط درس خوندم نه به نرم افزاری واردم و نه کار عملی چیزی میدونم ولی خیلی علاقه مندم چیزهای جدید درباره رشتم یاد بگیرذم

6. 3 کاربر از پست مفید مهندسی صنایع سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک-ساخت و تولید
    ارسال تشکر
    11,215
    قدرت امتیاز دهی
    3451
    Array

مبحث کیفیت بخشی از رشته صنایع هست قسمتی که اگر یاد بگیرین و فردی فعال و کمی فکر کنید موفق می شین و البته چون یکم تجربه کار می خواد از سایر رشته ها میان مثل من بخشی از کارم هست.

شما مباحث کنترل پروژه دارین که باید برنامه msp رو یاد بگیرین ساختار شکست پروژه و یا گانت پروژه هست نحوه گزارش گیری از اون و ....
    اینا بخشی از رشته مهندسی صنایع بود خیلی از موارد اونو نگفتم.

کتاب کم حجم منظورتون استاندارد ایزو 9001 بود.
    در این مدت با مطالعه چه چیزهایی یاد گرفتین. بگین با هم کامل می کنیم.
    اگر به سوالات بالا مخصوصا مهمترین اصل سیستم مدیریت کیفیت جواب بدین (البته با مطالعه استاندارد ایزو 9001) قول می دم فرایند ممیزی داخلی و سرممیزی را اموزش بدم و یاد بگیرین.
    مهمترين لذت در زندگي، كمك به سايرين براي برنده شدن است. حتي اگر به قيمت آهسته تر رفتن و تغيير در نتيجه مسابقه اي باشد كه ما در آن شركت داريم

8. 4 کاربر از پست مفید hossien سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    ساخت وتولید
    ارسال تشکر
    2,672
    دریافت تشکر: 488
    قدرت امتیاز دهی
    476
    Array
    hossein24's: خوشحال2

دوستمون حق داره اگم چیزی یاد نگرفته باشه چون خود این مسولینم دقیقا چیزی از سیستمهای مدریت کیفیت نمیدونن و معمولا فقط دنبال مستند سازیهای isoتو شرکتهامون هستیم زمانیم ک کار تموم شد و شرکت این استاندار گرفت دوباره رو میاریم ب
    همون سیستم کیفتی کارگاهی ک رایج توی اکثر شرکتامون.

نه هر ماندنی،سکون است و نه هر رفتنی ،پویش...
    که موج میرود به ویرانگی و بذر می ماند به تقلای رویش...

10. 3 کاربر از پست مفید hossein24 سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    245
    قدرت امتیاز دهی
    23
    Array

سلام
    از سیستم مدیریت کیفیت و ممیزی در کل چیزی یاد نگرفتم جز متنهایی که رو خونی کردم از این کتابا و .......
    ولی فکر کنم منظورتون از مهمترین اصل مدیریت کیفیت همون جلب رضایت مشتری باشه که یکی از مهمترین اهداف این سیستم هست وباید مدام تلاش کرد تا بهبود صورت بگیره و وضع از قبل هم بهتر بشه
    من فقط یاد گرفتم هر کاری که کاری باید منطبق با الزاماتی مشخص و براساس استاندارهای تعریف شدش باشه
    در صورت عدم انطباق هم که باید اقدامات اصلاحی و پیشگیرانه رو انجام داد

12. 2 کاربر از پست مفید مهندسی صنایع سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    ساخت وتولید
    ارسال تشکر
    2,672
    دریافت تشکر: 488
    قدرت امتیاز دهی
    476
    Array
    hossein24's: خوشحال2

ممیزی تقریبا یک نوع بازرسی وکنترل محسوب میشه.البته اسم بازرسی تقریبا یک اسم غیر قابل قبول در تعریف ممیزی ب حساب میادا ولی واسه این ک زبون ساده ای بکار ببرم ازش استفاده میکنم.
    البته اگه کنترل رو ب سه دسته بتونیم تقسیم کنیم وب صورت یک هرم در نظر بگیریم از پایین ب بالا هرم بنا ب درجه اهمیت میتونیم بگیم ک قسمت پایین هرمومیتونیم کنترل محصول در نظربگیریم
    ک بهش بازرسی میگن واگه دقتم کنید میبینید یه حجم گسترده ی از هرم ب قسمت پایینش بستگی داره ک بازرسی ماست و معمولا بعداز تولی هر محصول صورت میگیره.
    قسمت وسط این هرمم کنترل فرآیندمونه ک بهش عادیت(آدیت)(دقیقا خودمم املاشو نمیدونم و عذرخواهی میکنم بخاطر احیانا اشتباهم)میگن ک تقریبا ب کنترل کل فرایندها یک پرزه میپردازه.
    قسمت راس هرمم ک ب کنترل کل سیستم موجود میپردازه بهش ممیزی میگن.
    بطور کلی درجه اهمیت این کنترلها رو از راس هرم درنظر میگیرن یعنی قسمت فوقانی(ممیزی)از درجه اهمیت بالایی برخورداره.هرچند ک گستره ی حجمی کمی تو هرم داره و ممکن این کنترل تو بازه ی زمانی طولانی صورت بگیره.البته باید توجه داشت ک این درجه بندی الزامی توش نیست چون تا پایه ی هرم محکم نباشه احتمال سست بودن سیستمو فراهم میکنه پس میشه گفت هرکدوم از این 3 کنترل تو جای خودشون مهم ب حساب میان.

البته بازم بگم دوستان اینا برداشتایی بوده ک من از ممیزی و بازرسی یا کنترل داشتم شاید الزاما درست نباشه ولی دیدگاه منه و اگه اشتباهاتی داخلش هست دوستان اصلاح کنن خوشحال میشم.ممنون

نه هر ماندنی،سکون است و نه هر رفتنی ،پویش...
    که موج میرود به ویرانگی و بذر می ماند به تقلای رویش...

14. 3 کاربر از پست مفید hossein24 سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک-ساخت و تولید
    ارسال تشکر
    11,215
    قدرت امتیاز دهی
    3451
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط مهندسی صنایع نمایش پست ها
    سلام
    از سیستم مدیریت کیفیت و ممیزی در کل چیزی یاد نگرفتم جز متنهایی که رو خونی کردم از این کتابا و .......
    ولی فکر کنم منظورتون از مهمترین اصل مدیریت کیفیت همون جلب رضایت مشتری باشه که یکی از مهمترین اهداف این سیستم هست وباید مدام تلاش کرد تا بهبود صورت بگیره و وضع از قبل هم بهتر بشه
    من فقط یاد گرفتم هر کاری که کاری باید منطبق با الزاماتی مشخص و براساس استاندارهای تعریف شدش باشه
    در صورت عدم انطباق هم که باید اقدامات اصلاحی و پیشگیرانه رو انجام داد
    نه منظورم اینه کدوم بند ایزو را برداریم دیگه نمیشه گفت استاندارد یا کدوم بند هست که شما جایی می رین متوجه میشین ایزو را درست اجرا می کنن یا مستندسازی هست.
    یا به قول معروف کدوم بند ایزو 9001 مهمتر هست.

16. 2 کاربر از پست مفید hossien سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    245
    قدرت امتیاز دهی
    23
    Array

سلام
    این یکیو دیگه نمیدونم
    نه که کلا همه چیزو میدونم و تو این موضوع خیلی تبحر دارم واسه همین اینبارم شما بزرگواری کن بگو جواب رو

18. کاربرانی که از پست مفید مهندسی صنایع سپاس کرده اند.

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک-ساخت و تولید
    ارسال تشکر
    11,215
    قدرت امتیاز دهی
    3451
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط مهندسی صنایع نمایش پست ها
    سلام
    این یکیو دیگه نمیدونم
    نه که کلا همه چیزو میدونم و تو این موضوع خیلی تبحر دارم واسه همین اینبارم شما بزرگواری کن بگو جواب رو
    یک کار دیگه می کنیم شما تقریبا جواب رو بگین من تمام نکات ممیزی داخلی و سرممیزی رو آموزش تان می دم کتاب ایزو 9001:2008 5 صفحه اچار نمیشه بخونید سه گزینه می دهم بهتون تا جواب برسیم راهنمایی هم می کنم .
    چون اگه من بگم نمی فهم شما علاقه دارین یا نه .

20. 2 کاربر از پست مفید hossien سپاس کرده اند .

صفحه 3 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)