دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 24 از 45 نخستنخست ... 141516171819202122232425262728293031323334 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 231 تا 240 , از مجموع 448

موضوع: !!----- درمانگاه نخبگان ----!!

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    483
    دریافت تشکر: 295
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

پیش فرض پاسخ : !!----- درمانگاه نخبگان ----!!

نقل قول نوشته اصلی توسط arsmedicina نمایش پست ها
    میگن بخور گرم!

بُخور گرم و مرطوب بسیار مفید است. بُخور موجب می ‌شود ترشحات، نرم شده و از سینوس راحت ‌تر خارج شوند و علائم سینوزیت برطرف شود. هوای سرد و خشک موجب می‌ شود مژه‌های سینوس از کار بیفتند و نتوانند مواد داخل سینوس را تخلیه کنند و موجب سینوزیت شوند. با بُخور دادن این مژه‌ها دوباره فعال می‌ شوند.

پس در محیط خشک و یا هنگام سرماخوردگی و در هوای اتاقی که با گاز یا شوفاژ گرم می‌ شود، بهتر است 5 تا 10 دقیقه پیش از خواب بُخور دهید و از تبدیل سرماخوردگی‌ ها به سینوزیت جلوگیری کنید.
    بخور سرد برای چه کاری استفاده می شود ایا می توان از بخور گرم برای سرماخوردگی کودک یک ساله استفاده کرد بخور سرد چطور

2. 2 کاربر از پست مفید javan0012 سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    Neurology
    ارسال تشکر
    2,166
    دریافت تشکر: 2,289
    قدرت امتیاز دهی
    155
    Array

بخور های سرد, نسل جدید بخور های گرم هستند و قابلیت بهتری دارند.برای اینکه باعث میشن ذرات آب و بخار بیشتری وارد مجرای تنفسی بشه.دستگاه های بخور سرد بوسیله روشهای پیشرفته اولتراسوند این قابلیت رو دارند که بتوانند بر خلاف بخور های گرم ایجاد ذرات بسیار ریز کنند

اقدامات کمکی برای سرماخوردگی کودکان

از يك دستگاه بخور يا بخور سرد براي مرطوب كردن فضاي اتاق استفاده كنيد يا با فرزند خود به داخل حمام رفته، آب داغ را باز كرده، در را بسته و با او در حدود 15 دقيقه در فضاي حمام بنشينيد. وان آب گرم نيز مي تواند همين نتيجه را داشته باشد به خصوص اگر مقداري روغن منتول (نعنا) يا اكاليپتوس به آب اضافه كنيد كه يك راه مطمئن و آرامش بخش براي درمان موقت گرفتگي بيني مي باشد....

در کودکان بهتره از بخور گرم استفاده نشه

4. 3 کاربر از پست مفید پژواک سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    483
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

با سلام وخسته نباشید خیلی وقت است که سوزش معده دارم مخصوصا شب ساعت 4 به بعد سوزش معده ام زیاد می شود واذیت می کند به دکتر مراجعه کردم برایم 28 عدد کپسول امپرازول 20 تجویز نموده روزی یک عدد صبح نا شتا مصرف کنم ولی وقتی من در اینترنت سرچ کردم نوشته بود این دارو سرطان زا است ایا این دارو سرطان زا است ایا می شود به جای این دارو از داروهای دیگر استفاده کرد یا دارو ی گیاهی مصرف کرد به نظر شما تشخیص پزشک چه بوده ایا زخم معده دارم یا اسید معده ام افزایش پیدا کرده علت این ناراحتی چیست با تشکر

6. کاربرانی که از پست مفید javan0012 سپاس کرده اند.

کاربر فعال بخش پزشکی
    رشته تحصیلی
    پزشکی
    ارسال تشکر
    554
    دریافت تشکر: 316
    قدرت امتیاز دهی
    27
    Array
    cloudy's: چشمک

با سلام امپرازول جز PPI ها (proton pomp inhibitors) هستند عمل این داروها کاهش اسید می باشد این داروها جز امن ترین داروها جهت کاهش اسید معده هستند و معمولا توصیه می شود که این داروها در مورد کاهش اسید معده داده شود مگر اینکه کنترااندیکاسیونهای مصرف این داروها وجود داشته باشد. این هم جمله ای از خود کتاب پزشکی داخلی ما می باشد :"تومورهای کارسینوئید در برخی از حیوانات آزمایشگاهی با مصرف این داروها گزارش شده است ولی علیرغم استفاده فراوان این داروها تا کنون تومورهای کارسینوئید در انسان گزارش نشده است" ولی به هر حال داروها مواد شیمیایی هستند و عوارض خودشان را دارند هیچ دکتری نمی تواند قسم بخورد که هیچ دارویی بدون عارضه است. در مورد قسمت دوم سوال هم باید گفت که باید از پزشکتان بپرسید این دو مورد یعنی افزایش اسید معده و زخم معده را باید با معاینه بالینی و آزمونهایی که پزشک معالج انجام می دهد از هم افتراق داد. یکی از علل ایجاد زخم معده افزایش اسید معده است. پس نمی توان بدون معاینه و از دور تشخیص گذاشت.

8. 2 کاربر از پست مفید cloudy سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    483
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

یعنی افزایش اسید معده و زخم معده را باید با معاینه بالینی هیچ معاینه بالینی انجام نداد والان که 3روز مصرف می کنم معده مقداری از قبل بهتر است

10. کاربرانی که از پست مفید javan0012 سپاس کرده اند.

کاربر فعال بخش پزشکی
    رشته تحصیلی
    پزشکی
    ارسال تشکر
    554
    دریافت تشکر: 316
    قدرت امتیاز دهی
    27
    Array
    cloudy's: چشمک

عرض کردم جدا از هم نیستند یکی از علل زخم معده افزایش اسید معده است هرچند علل دیگری هم وجود دارد. ولی افرادیکه به دکتر مراجعه می کنند و از سوزش معده و درد معده شاکی هستند معمولا برایشان ppi و داروهای دیگر کاهنده اسید معده می دهیم و معمولا آزمایشات دیگری انجام نمی دهیم

12. 3 کاربر از پست مفید cloudy سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    ندارم
    ارسال تشکر
    232
    دریافت تشکر: 153
    قدرت امتیاز دهی
    25
    Array

باسلام علایم عفونت معده چیست واز کجا می توان انرا تشخیص داد وچه درمانی برای عفونت معده به کار میرود ایا داروی گیاهی در این زمینه وجود دارد

14. کاربرانی که از پست مفید ahmad0012 سپاس کرده اند.

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برنامه ریزی اموزشی نیروی انسانی
    ارسال تشکر
    6,414
    دریافت تشکر: 9,022
    قدرت امتیاز دهی
    5174
    Array
    ساناز فرهیدوش's: لبخند

يکي از روش هاي متداول تشخيصي استفاده از آزمايش خون است به طوري که پزشک در نتايج آزمايش به دنبال آنتي بادي ها مي گردد به اين معنا که اگر در خون آنتي بادي مشاهده شود نشانه وجود عفونت هليکوباکتر پيلوري است. همچنين در روش ديگر از دستگاه آندوسکوپ استفاده مي شود و چنانچه نتيجه نمونه برداري مثبت باشد به معني وجود عفونت در معده است. تست تنفسي نيز از روش هاي تشخيصي مورد استفاده است به طوري که به بيمار ماده اي خورانده مي شود و اگر عفونتي در معده باشد آن ماده واکنش نشان مي دهد و به صورت گاز از ريه متصاعد مي شود. اين در حالي است که اندازه گيري آنتي ژن در مدفوع و نمونه برداري از معده به روش آندوسکوپي و فرستادن آن به پاتولوژي و رنگ آميزي نمونه نيز از روش هاي تشخيصي مورد استفاده به شمار مي رود.
    http://roksana65.blogfa.com/ساناز فرهیدوش
    وبلاگ خودشکوفایی

16. 2 کاربر از پست مفید ساناز فرهیدوش سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برنامه ریزی اموزشی نیروی انسانی
    ارسال تشکر
    6,414
    دریافت تشکر: 9,022
    قدرت امتیاز دهی
    5174
    Array
    ساناز فرهیدوش's: لبخند

رژيم هاي درماني عفونت معده بيش از 20 نوع و ترکيبي از داروهاست، چرا که هليکوباکتر به يک دارو مقاوم است، اما روش متداول براي درمان اين بيماري رژيم هاي 3 يا 4 دارويي است که داروهايي چون امپرازول، آموکسي سيلين، مترونيدازول، بيسموت، فورازوليدون و کلاريترو مايسين را شامل مي شود.
    به گفته او طول درمان اين بيماري 10 تا 14 روز طول مي کشد و درصد ريشه کني آن 80 تا 90 درصد است، ولي حتي آنهايي که درمان مي شوند نيز با احتمال عود 2 درصد روبه رو هستند به همين جهت لازم است پس از تکميل دوره درمان دارويي، بيمار تست تنفسي داشته باشد. اين متخصص بيماري هاي داخلي به رژيم غذايي بيماران نيز اشاره مي کند و توضيح مي دهد که هنوز رژيم غذايي مشخصي براي اين بيماران به اثبات نرسيده، چرا که اين خود بيماران هستند که به مرور پي مي برند تحمل چه مواد غذايي را دارند و به کدام يک از آنها واکنش نشان مي دهند.
    http://roksana65.blogfa.com/ساناز فرهیدوش
    وبلاگ خودشکوفایی

18. کاربرانی که از پست مفید ساناز فرهیدوش سپاس کرده اند.

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    ندارم
    ارسال تشکر
    232
    دریافت تشکر: 153
    قدرت امتیاز دهی
    25
    Array

با سلام من 5 سال پیش دهانم بو می داد وبرای علت مشکل به متخصص داخلی مرجعه کردم بعد از نگاه کردن به زبانم گفت باید اندوسکوپی از معده انجام دهم پس از اندوسکوپی وازمایش خون گفت عفونت معده دارم ومقداری هم زخم معده دارم وبرام دارو تجویز نمود وبهتر شدم الان بعد از 5سال دیگر دهانم بو نمی دهد ولی سوزش معده دارم وقتی ترشی ونوشابه می خورم بدتر می شود ایا این علت باز می تواند به علت عفونت معده باشد به دکتر عمومی مراجعه کردم برایم قرص امپرازول 30 عدد تجویز نموده ایا احتیاج به ازمایش خون واندوسکوپی هست انجام دهم وایا اندوسکوپی خطرناک نیست چون شنیده ام اندوسکوپی خودش باعث زخم می شود نمی شود با سونگرافی زخم معده را تشخیص داد با تشکر

20. کاربرانی که از پست مفید ahmad0012 سپاس کرده اند.

صفحه 24 از 45 نخستنخست ... 141516171819202122232425262728293031323334 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)