به گزارش شبکه ایران، پس از این که تیم ملی ایران موفق شد در یک دیدار کاملا تشریفاتی تیم ملی کره شمالی را شکست دهد و پس از سه شکست پیاپی طعم پیروزی را بچشد، افشین قطبی با فراموشی نتایج ضعیف و سوال برانگیزش در کنفرانس خبری پایان بازی ایران - کره شمالی ادعایی جالبی را مطرح کرد که بدون تردید این ادعا امروز با واکنش تند منتقدان وی رو به رو خواهد شد.
"افشین قطبی" در کمال ناباوری اعلام کرده است:" تیم او توانایی قهرمانی در تورنمنت چهارجانبه قطر را داشته و اگر کمی خوش شانسی چاشنی مار تیم ملی ایران می شد ایران با می توانست بر سکوی قهرمانی تکیه زند! ما تیم اول تورنمنت قطر را شکست دادیم و ثابت کردیم می توانستیم حتی قهرمان این تورنمنت باشیم!"

سرمربی تیم ملی که تا پیش از این به دنبال بهانه جویی برای فرار از ناکامی بود، با ژستی خاص و حق به جانب خطاب به خبرنگاران حاضر در کنفرانس خبری بازی ایران - کره شمالی گفت:"شکست کره شمالی تیمی که یکی از چهار نماینده آسیا در جام جهانی 2010 است برای ما بسیار ارزشمند بود و خوشحالم که با این پیروزی مهیای دیدار روز چهارشنبه مقابل سنگاپور می شویم."
وی با انتقاد از قضاوت‌های ضعیف داوران در تورنمنت قطر تاکید کرد:"در این سه مسابقه داوری‌ها علیه ما بود و من نمی دانم چرا داوران در بازی‌های ایران قضاوت‌های یک جانبه‌ای داشتند. ما در این بازیها از داوری‌ها لطمات زیادی خوردیم ولی اعتقاد دارم این هم تجربه‌ای بود که می تواند برای بازیکنان مفید باشد."
قطبی در پایان با ابراز امیدواری نسبت به اینکه تیم قدرتمندی را مهیای جام ملت‌های آسیا خواهد کرد تا از اعتبار فوتبال ایران در سطح قاره دفاع کند، تصریح کرد: "من به آینده تیم ملی خوشبینم و اعتقاد دارم بازیکنان جوان تیم ملی در این تورنمنت ثابت کردند آینده خوبی را برای تیم ملی ایران ترسیم خواهند کرد که حتی می توانند به راحتی به بازیها جام جهانی 2014 برزیل صعود کنند. فوتبال ایران باید به استعدادهای جوان خود اطمینان کند و مطمئن باشد نسل آینده فوتبال ایران به همین بازیکنان اختصاص دارد."