دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: تازه‌هاي دنياي فناوري

یار همراه
    رشته تحصیلی
    computer-software
    ارسال تشکر
    1,082
    دریافت تشکر: 2,511
    قدرت امتیاز دهی
    193
    Array

پیش فرض تازه‌هاي دنياي فناوري

دوربين ديجيتال جديد با حسگر مخصوص شاتر

شركت Olympus دوربين ديجيتالي جديدي را با نام E-600 معرفي كرده است كه به عقيده كارشناسان، نسبت به مدل E-620 كه در ماه فوريه معرفي شد، كارآمدتر است و از امكانات جديد آن مي‌توان به كليد ويژه براي تنظيم نور پس‌زمينه و سه فيلتر مخصوص عكسبرداري اشاره كرد.

اين دوربين جديد كه براي كاربران نيمه‌حرفه‌اي و حرفه‌اي ساخته شده است، 600 دلار قيمت دارد و لنز 42/14 ميليمتري آن امكان زوم اپتيكال با كيفيت بالا را فراهم مي‌كند.
    اين دوربين ديجيتالي در بخش شاتر خود مجهز به حسگر ويژه‌اي شده است كه به كاربر امكان مي‌دهد با لمس كليد شاتر، تصاوير مورد نياز خود را تهيه كند تا از تكان‌هاي احتمالي دوربين حين فشردن كليد شاتر جلوگيري شود.
    اين دوربين ديجيتالي كه در زمستان امسال به دست كاربران مي‌رسد، نمايشگر لمسي بزرگي را در خود جا داده است كه امكان مشاهده و ويرايش تصاوير و عكس‌هاي تهيه شده را فراهم مي‌كند.

هميشه در گريز و در گذارم

نمی مانم به يکجا بی قرارم

سفر يعنی من و گستاخی من

هميشه رفتن و * هرگز نماندن *

2. کاربرانی که از پست مفید s@ba سپاس کرده اند.

یار همراه
    رشته تحصیلی
    computer-software
    ارسال تشکر
    1,082
    قدرت امتیاز دهی
    193
    Array

پیش فرض پاسخ : تازه‌هاي دنياي فناوري

دستگاه جيبي و سبك ويژه علاقه‌مندان به موسيقي

شركت Sandisk كه به طور اختصاصي در زمينه توليد حافظه‌هاي جانبي فعاليت مي‌كند، از ساخت دستگاه قابل‌حمل جديدي براي پخش فايل‌هاي صوتي خبر داده كه در عين كوچكي، امكانات فراواني را در اختيار كاربران مي‌گذارد.

اين دستگاه كوچك Sansa Clip نام گرفته است و ضمن داشتن حافظه داخلي 8 گيگابايتي، امكان پخش برنامه‌هاي موج FM راديو را براي كاربر فراهم مي‌كند.
    شركت Sandisk مهم‌ترين قابليت‌هاي اين دستگاه جيبي را كوچكي، سبكي، قيمت ارزان و قابليت اتصال به اينترنت مي‌داند و امكان پشتيباني از كارت حافظه SD را نيز براي آن فراهم كرده است.
    براي اين دستگاه كوچك و جيبي ورودي SlotRadio نيز در نظر گرفته شده است تا كاربران بتوانند با استفاده از هر كارت حافظه microSD، هزار فايل صوتي جديد را نيز در اختيار داشته باشند.
    هنوز قيمت نهايي و زمان عرضه اين محصول مشخص نشده است.

هميشه در گريز و در گذارم

سفر يعنی من و گستاخی من

یار همراه
    رشته تحصیلی
    computer-software
    ارسال تشکر
    1,082
    قدرت امتیاز دهی
    193
    Array

دوربين ديجيتال عمودي ويژه چپ‌دست‌ها

شركت Pioneer از طراحي مدل مفهومي دوربين ديجيتالي جديدي با نام Hi-def خبر داده است كه مي‌تواند به صورت اختصاصي براي افراد چپ‌دست يا راست‌دست ساخته شود.

اين دوربين بر خلاف ديگر دوربين‌هاي ديجيتالي كنوني به صورت عمودي ساخته شده و اندازه آن با اندازه گوشي هوشمند Palm Pre برابري مي‌كند.
    شركت Pioneer روي اين دوربين ديجيتالي يك لنز اپتيكال با قابليت بزرگنمايي تصاوير با كيفيت بالا را نصب كرده و روي آن نمايشگر لمسي كوچك قرار داده است تا كاربر به سادگي بتواند تصاوير موجود را مشاهده كند.
    بيشتر سيستم‌هاي كنترلي اين دوربين بسيار در دسترس هستند و كاربر براي استفاده از آن‌ها نياز به مهارت خاص ندارد.
    شاتر اين دوربين ديجيتالي در قسمت مركزي بدنه آن قرار گرفته است و از امكانات ويژه آن مي‌توان به سيستم تشخيص چهره، تشخيص لبخند و سيستم تثبيت تصاوير اشاره كرد.

هميشه در گريز و در گذارم

سفر يعنی من و گستاخی من

یار همراه
    رشته تحصیلی
    computer-software
    ارسال تشکر
    1,082
    قدرت امتیاز دهی
    193
    Array

رايانه لوحي با امكانات رايانه‌هاي روميزي

يك مهندس جوان آمريكايي موفق به ساخت لوح ديجيتالي جديدي شده است كه مي‌تواند همه امكانات يك رايانه روميزي را در خود جا دهد.

"مايكل آرينگتون " ادعا مي‌كند هر كدام از اين رايانه‌هاي لوحي با قيمت كمتر از 200 دلار توليد مي‌شوند و بر اين اساس، تحولي بزرگ در حوزه رايانه‌هاي شخصي به‌حساب مي‌آيند.
    وي هم‌اكنون از توليدكنندگان بزرگ رايانه‌هاي خانگي خواسته است از طرح وي پشتيباني كنند و آن را به توليد انبوه برسانند تا امكان استفاده از اين رايانه ارزان و پيشرفته براي همه كاربران فراهم شود.
    به گفته اين مهندس جوان، اين رايانه لوحي به جديدترين سخت‌افزارهاي رايانه‌‌اي مجهز شده است و به همين دليل، اگر قصد اجراي برنامه‌هايي مثل مرورگر فايرفاكس يا سيستم تلفن اينترنتي Skype را داشته باشيد، از سرعت اين رايانه‌ كاسته نخواهد شد.
    اين رايانه‌ به يك نمايشگر لمسي 9/8 اينچي مجهز شده است تا شما به راحتي بتوانيد از امكانات داخلي آن استفاده كنيد.
    رايانه‌ لوحي جديد كه هنوز به توليد انبوه نرسيده است، به ادعاي اين مهندس جوان بسيار ارزان توليد مي‌شود و به همين خاطر كارشناسان احتمال مي‌دهند كه فروش خوبي در بازارهاي جهاني داشته باشد.

هميشه در گريز و در گذارم

سفر يعنی من و گستاخی من

یار همراه
    رشته تحصیلی
    computer-software
    ارسال تشکر
    1,082
    قدرت امتیاز دهی
    193
    Array

رقيب رايانه لوحي اپل متولد شد
    اين روزها اخبار فراواني پيرامون توليد رايانه لمسي لوحي در شركت اپل منتشر مي‌شود اما سايت‌هاي خبري از توليد محصول جديدي با نام iTab Mini خبر داده‌اند كه مي‌تواند سرسخت‌ترين رقيب رايانه لوحي اپل باشد.

اين رايانه همراه كه در يك شركت ژاپني ساخته شده، شامل نمايشگر لمسي 1/12 اينچي مي‌شود كه تصاوير در آن با كيفيت بسيار مناسب پخش مي‌شوند.
    روي اين رايانه همراه پردازنده دو هسته‌اي Core 2 Duo اينتل با توان 16/2 گيگاهرتز نصب شده و شركت سازنده ادعا مي‌كند سرعت و قدرت آن از رايانه‌هاي روميزي كنوني بيشتر است.
    اين رايانه همراه شامل رم 2 گيگابايتي مي‌شود و اطلاعات مورد نياز كاربر را در هاردديسك 160 گيگابايتي خود جا مي‌دهد.
    قرار است اين رايانه لوحي از اوايل سال آتي ميلادي وارد بازار شود كه البته قيمت نهايي آن هنوز مشخص نشده است.

هميشه در گريز و در گذارم

سفر يعنی من و گستاخی من

یار همراه
    رشته تحصیلی
    computer-software
    ارسال تشکر
    1,082
    قدرت امتیاز دهی
    193
    Array

مانيتور 15 اينچي "او‌ال‌اي‌دي " راهي بازار شد
    شركت ال‌جي اعلام كرد نمايشگر جديد خود كه بر پايه فناوري OLED و به اندازه 15 اينچ ساخته شده را به‌زودي وارد بازار مي‌كند.

ال‌جي كه اين روزها سرمايه‌گذاري‌هاي فراواني در زمينه توسعه نمايشگرهاي OLED كرده است، در مرحله نخست اين نمايشگر را در آمريكا و كره عرضه خواهد كرد.
    اين شركت كره‌اي ادعا مي‌كند كه اين مانيتور نسبت به مدل‌هاي مشابه موجود در بازار انرژي كمتري مصرف مي‌كند و در عين حال، كيفيت تصوير در آن بسيار بيشتر از نمايشگرهاي LED و LCD است.
    وزن نمايشگر 15 اينچي OLED ال‌جي نسبت به نمايشگرهاي 15 اينچي LCD و LED اين شركت سبك‌تر است و در عين حال، ضخامت كمتري دارد.

هميشه در گريز و در گذارم

سفر يعنی من و گستاخی من

8. کاربرانی که از پست مفید s@ba سپاس کرده اند.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)