دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 3 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 72

موضوع: پاسخ به سوالات سخت افزاری در مورد اسمبل کامپیوتر و ایراداتی از این قبیل

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    13
    دریافت تشکر: 85
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

پیش فرض پاسخ : پاسخ به سوالات سخت افزاری در مورد اسمبل کامپیوتر و ایراداتی از این قبیل

در مورد مشکل یکی از کاربرا که فرموده بود، گاهی توی ویندوز بوق های ممتد می شنوند، باید عرض کنم که کاملا مشخصه که این به خاطر افزایش دمای پردازنده س!!! (توضیح بیشتر می خواین هم می دم!!!) (اما یکی از مدیرا فرموده بودن از رم هست، باید عرض کنم اون مال زمانی هست که سیستم می خواد بوت بشه نه زمانی که توی ویندوزه، باز فرموده بودند که اشکال از مادربورده، باید عرض کنم که بوق زدن در این حالت هیچ ربطی به مادربورد نداره!!!)
    شما باید باید نقص سیستم گرمایی رو پیدا کنید
    1) کاهش سطح تماس، راه حل استفاده از خمیرهای هادی گرما موسوم به خمیر سیلیکون
    2) خرابی فن، راه حل تعمیر یا تعویض فن (در مورد شما، تقریبا غیرممکنه!!! ولی اگه خواستین بیشتر توضیح می دم)
    3) اشکال در تنظیمات بایوس، ممکنه دما به حد غیر مجاز نمی رسه ولی به خاطر انتخاب اخطار در سطح پایینی از دما، شما اخطار (بوق های ممتد) رو دریافت می کنید، راه حل: افزایش سطح اخطار دما تا 75 درجه سانتیگراد
    صرفه جویی: پیشنهاد می کنم که همیشه قابلیت کنترل سرعت فن (در مدل های 4 سیم) رو فعال نگه دارید تا عملیات خنک سازی با حداقل انرژی انجام بشه

اما فرموده بودین که صدا خرد شدن می شنوید، و همچنین گلایه داشتین از ناپایداری ویندوز، این دو علت استفاده مداوم و زیاد از حالت «بی هوشی موقت» (hibernate)، هست، اون صدای خرد شدن مشکلی بوجود نمیاره، نگران نباشید، صدا به خاطر پراکندگی بیش از حد فایلها روی سیستم، و سعی هارد در دسترسی به همه س!!!
    راه حل: سعی کنید خیلی کمتر از حالت «بی هوشی موقت» استفاده کنید، و در ضمن سعی کنید هارد خوتون رو دیفراگ کنید! در ضمن اگه از مدلهای قدیمی هارد دیسک استفاده می کنید، توصیه می شه حتما از فایل سیستم Fat32 استفاده کنید (یا حداقل فقط درایو ویندوز از این فایل سیستم استفاده کنه)

الان بر می گردم.... پست ویرایش می شه.... شکیبا باشید
    واسه تکمیل و ارتقاء یه طرح سیستم خنک کننده مایع پردازنده، به راهنمایی دوستان آشنا به روشهای تهیه قطعات (فلزی) و آب بندی (تحت فشار) قطعات با هم (برای جلوگیری از نشد و انفجار) هستم....

ضمنا توی این زمینه اگه سایر دوستان نظری دارن ممنون می شم راهنمایی م کنن (انتخاب گاز، فلز و...)

2. 3 کاربر از پست مفید soheilspeedart سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    nhka
    ارسال تشکر
    5
    دریافت تشکر: 9
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

پیش فرض پاسخ : پاسخ به سوالات سخت افزاری در مورد اسمبل کامپیوتر و ایراداتی از این قبیل

اگر کارت گرافیک هم درست وصل نشه این اتفاق میافتد

4. کاربرانی که از پست مفید ali1388 سپاس کرده اند.

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    nhka
    ارسال تشکر
    5
    دریافت تشکر: 9
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

اشکال درنصب کارت گرافیک است ان را در بیار و دوباره در جاش بزار

6. کاربرانی که از پست مفید ali1388 سپاس کرده اند.

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    0
    دریافت تشکر: 0
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

باسلام خدمت آقای مصطفی
    باتشکراز مطالب مفیدتان دوسوال داشتم یکی اینکه درقسمت "آموزش مرحله به مرحله مونتاژ رایانه"
    مطالب مفیدومشروحی ذکر کردید اگرممکن است لطف کنیدمنبع این مطالب رابنویسیدیااگرمطالب حاصل تحصیل، تجربه یامطالعه وتسلط خودتان می باشدلطفا بنویسیدکه بهترین منبع یادگیری این موضوع کدام است(ترجیحا کتاب)
    دوم ،من میخواهم کامپیوترم رابه تلویزیون وصل کنم یعنی صداوتصویر از کامپیوتربه تلویزیون منتقل شود کارت گرافیکم دارای خروجی HDMIتوتلویزیونم دارای ورودی
    companent است
    توضیح دهیدچکاربایدبکنم وازچه مبدلی استفاده کنم ظاهرا هم کابل های مبدلی برای این کاروجود دارد وهم دستگاه های که دارای ورودی وخروجی های مختلف برای تبدیل حالت مختلف مباشند
    اگرچنین مبدل هایی سراغ داریدحتما اسم این مبدل هارا بنویسید
    همچنین آیامبدل هایی وجوددارند که این کارراWirelessانجام دهنداگروجودداردچه نام داردقیمتش چقدر است
    ودربازارایران وجودداردیانه؟
    متاسفانه دراکثرسایت هاکه دراین موردجستجومی کنی فقط یک مطلب تکراری وجوددارد(که نمونه آن دراین سایت هم پست زده اند)که معلوم نیست اصل مطلب مال کیه
    اززحمتی که برای جواب دادن می کشیدتشکرمی کنم

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    کامپیوتر(مهندسی نرم افزار)
    ارسال تشکر
    4,182
    دریافت تشکر: 19,008
    قدرت امتیاز دهی
    220
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط m-es نمایش پست ها
    باسلام خدمت آقای مصطفی
    باتشکراز مطالب مفیدتان دوسوال داشتم یکی اینکه درقسمت "آموزش مرحله به مرحله مونتاژ رایانه"
    مطالب مفیدومشروحی ذکر کردید اگرممکن است لطف کنیدمنبع این مطالب رابنویسیدیااگرمطالب حاصل تحصیل، تجربه یامطالعه وتسلط خودتان می باشدلطفا بنویسیدکه بهترین منبع یادگیری این موضوع کدام است(ترجیحا کتاب)

سلام دوست عزیز باید در مورد سوال اولتون که باید بگم تمامی مطالب آموزش مرحله به مرحله مونتاژ رایانه رو خود اقا مصطفی زحمت کشیدن و جمع اوری کردن و نوشتن . و این اموزش مخصوص خود ایشون هست که جای تقدیر و تشکر هم داره .
    شنبه : یارب العالمین 1شنبه : یا ذاالجلال والاکرام
    2شنبه : یا قاضی الحاجات 3شنبه : یاارحم الراحمین
    4شنبه : یا حی یاقیوم 5شنبه : لا اله الا الله الملک الحق المبین
    جمعه : اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    کامپیوتر(مهندسی نرم افزار)
    ارسال تشکر
    4,182
    دریافت تشکر: 19,008
    قدرت امتیاز دهی
    220
    Array

اینم در مورد سوال دومتون :

http://njavan.com/forum/showthread.php?t=37505

که شاید بتونه راهنمایی تون کنه
    شنبه : یارب العالمین 1شنبه : یا ذاالجلال والاکرام
    2شنبه : یا قاضی الحاجات 3شنبه : یاارحم الراحمین
    4شنبه : یا حی یاقیوم 5شنبه : لا اله الا الله الملک الحق المبین
    جمعه : اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم

مدیر کـــــــل ســــایت
    رشته تحصیلی
    مهندسی کامپیوتر - نرم افزار
    اکانت شخصی
    ندارد
    ارسال تشکر
    9,788
    دریافت تشکر: 29,042
    قدرت امتیاز دهی
    13974
    Array
    Admin's: جدید39

باسلام خدمت آقای مصطفی
    به نظر خودم همین مطلبی که نوشتم کافیه و نیاز به کتاب اضافی نیست ، مگر کار عملی ...

دوم ،من میخواهم کامپیوترم رابه تلویزیون وصل کنم یعنی صداوتصویر از کامپیوتربه تلویزیون منتقل شود کارت گرافیکم دارای خروجی hdmiتوتلویزیونم دارای ورودی companent است
    توضیح دهیدچکاربایدبکنم وازچه مبدلی استفاده کنم ظاهرا هم کابل های مبدلی برای این کاروجود دارد وهم دستگاه های که دارای ورودی وخروجی های مختلف برای تبدیل حالت مختلف مباشند
    اگرچنین مبدل هایی سراغ داریدحتما اسم این مبدل هارا بنویسید
    نحوه اتصال کامپیوتر به تلوزیون رو هم آبجی لطف کردند ... منتها اگر تلوزیون lcd داشته باشید تمامی پورتهای مربوطه پشت اون هست و کاملا مشخصه.

همچنین آیامبدل هایی وجوددارند که این کارراwirelessانجام دهنداگروجودداردچه نام داردقیمتش چقدر است
    ودربازارایران وجودداردیانه؟
    خب وایرلس کانکشن در بازار موجوده ... من دقیقا نمی دونم شما چه مبدلی رو می خواین ؟
    متاسفانه دراکثرسایت هاکه دراین موردجستجومی کنی فقط یک مطلب تکراری وجوددارد(که نمونه آن دراین سایت هم پست زده اند)که معلوم نیست اصل مطلب مال کیه
    اززحمتی که برای جواب دادن می کشیدتشکرمی کنم
    تمامی مطالب این بخش هم در این سایت و هم در سایت های دیگه مال بنده بوده و از این سایت کپی برداری شده.

موفق باشید
    نخبه یعنی خودباوری انسان و پس از خود باوری کاری غیر ممکن نمی شود

11. کاربرانی که از پست مفید Admin سپاس کرده اند.

مدیر کـــــــل ســــایت
    رشته تحصیلی
    مهندسی کامپیوتر - نرم افزار
    اکانت شخصی
    ندارد
    ارسال تشکر
    9,788
    دریافت تشکر: 29,042
    قدرت امتیاز دهی
    13974
    Array
    Admin's: جدید39

دوستان عزیز ... از این پس جهت دریافت سوال خود یک موضوع جداگانه در این بخش ایجاد کنید.

با تشکر از همگی
    نخبه یعنی خودباوری انسان و پس از خود باوری کاری غیر ممکن نمی شود

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    معماری
    ارسال تشکر
    10,146
    دریافت تشکر: 10,426
    قدرت امتیاز دهی
    25391
    Array
    SaSaMc2's: جدید25

پیش فرض پاسخ : هاردsata

نقل قول نوشته اصلی توسط mirza1343 نمایش پست ها
    مدتی است سیستم من هاردراشناسای نمی کند درزمان نصب ویندوزxpلطفا مراکمک کنید
    تابتوانم ان رادرسناپ تعریف کنم

با سلام.

اانشالله مشكل شما تا قبل اين پست حل شده باشه.

اما براي دوستاني كه شايد بعد از اين دچار اين مشكل بشن:

اول بايد مشخص كنيد سيستم شما نوت بوك است يا پي سي؟

دوم بايد نوع سيستم عامل رو مشخص كنيد.

سوم بايد نوع چيپ مادربرد را مشخص كنيد.

........

اقدام اوليه اينه كه ببينيد كابلها به هارد و مادربرد اتصال دارن، آيا محكم هستند، آيا كابل شما سالم است؟.

بعد از تاييد سلامت اتصالات شما دست خود رو روي هارد بذاريد و دما و روشن بودن آن را چك كنيد.

اگر مادربرد شما از چيپ هاي جديد استفاده ميكند بايد درايور ساتا رو از سايت دانلود كنيد و با اون هارد رو شناسايي كنيد.

يا ميتوانيد از نسخه هاي دست ساز ويندوز كه اكثر درايور هاي ساتا رو پشتيباني ميكنند استفاده كنيد.

يا ميتوانيد خود شما يه ويندوز با درايور ساتا بسازيد

در ضمن شما بايد نوع مادربرد يا نوع لپ تاپ خود را براي تنظيم بايوس بگيد.

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    معماری
    ارسال تشکر
    10,146
    دریافت تشکر: 10,426
    قدرت امتیاز دهی
    25391
    Array
    SaSaMc2's: جدید25

چشم.

صفحه 3 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)