دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: یاداشت یک آنفلوآنزایی

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    computer
    ارسال تشکر
    6,947
    دریافت تشکر: 11,496
    قدرت امتیاز دهی
    154
    Array

پیش فرض یاداشت یک آنفلوآنزایی

یاداشت یک آنفلوآنزایی

خب اگه تا این لحظه آنفلوآنزا نگرفتید توصیه می کنم این متن رو بخونید و خودتون رو نجات بدید !
    در ضمن این یک متن غیر تخصصی هست ولی بر پایه تحقیق و تجربه شکل گرفته .
    ۱ - آنفلوانزا رو با سرماخوردگی اشتباه نگیر !
    ۲ - آنفولوآنزا یه ویروس هست که به سیستم تنفسی حمله می کنه و تازه آخراش شبیه به
    سرماخوردگی میشه .
    ۳ - تب و لرز شدید ، سردرد ، ضعف و بی حالی، حالت تهوع و حتی در مورد خود من افت فشار از علائم اون هست.
    ۴ - پنج تا شش روز طول میکشه تا بهبود پیدا کنی .
    ۵ - شستن دست ها ، دست ندادن زیاد با افراد ، زدن ماسک خیلی در جلوگیری از بیماری کمک می کنه .
    ۶ - برای افراد مسن و کودکان خردسال خیلی خطرناک هست و اگه درست درمان نشه باعث عفونت ریه میشه .
    ۷ - وقتی گرفتی تا جایی که می تونی مایعات بخور ، استراحت کن ، پایین آوردن تب بوسیله استامینوفون شدیدآ
    توصیه میشه .
    ۸ - وقتی کسی آنفلوآنزا گرفته یعنی رسمآ بقیه هم ازش می گیرن پس لطفآ یه جا بمونید تا خوب بشید و بقیه در
    امان باشن .
    ۹ -(مهم) اگر برای شما آمپولی با نام سفتراکس (Ceftrax) گرفته شد از تزریق مستقیم آن جلوگیری کنید
    و بخواهید که آن را در یک سرم به شما تزریق کنند در غیر اینصورت امکان بروز حساسیت و همچنین درد بسیار
    وجود دارد. ( این سفتراکس دو برابر از پنی سیلین قوی تر هست و اثرات چرک خشک کنی داره )
    ۱۰ - ویتامین ث بخور ، بخور ، بخور ! بله بصورت قرص جوشان هم پیشگیری می کنه و هم در درمان موثر هست
    البته توصیه می کنم نوع جویدنی اون رو تهیه نکنید چون فایده نداره فقط بصورت قرص جوشان .
    ۱۱ - حتمآ پیش یک دکتر متخصص برید خصوصآ بیماری های عفونی و ریه و موضوع رو سر سری نگیرید.
    ۱۲ - بهتره وقتی مبتلا شدید کار و امور اجتماعی رو برای ۵ روز تعطیل کنید چون عمرآ بتونید قدم از قدم بردارید.
    دیگه همین !

2. 7 کاربر از پست مفید moji5 سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    M.Sc. in microbiology
    ارسال تشکر
    826
    دریافت تشکر: 934
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

پیش فرض پاسخ : یاداشت یک آنفلوآنزایی

نقل قول نوشته اصلی توسط moji5 نمایش پست ها
    یاداشت یک آنفلوآنزایی

۹ -(مهم) اگر برای شما آمپولی با نام سفتراکس (ceftrax) گرفته شد از تزریق مستقیم آن !
    با تشکر از پست خوبتون.به این قسمت از پست واقعا و شدیدا توجه کنید.چون تزریق وریدی یعنی مستقیم این آمپول در رگ ممکنه باعث ایست قلبی و مرگ بشه.همین مسئله باعث مرگ یکی از نزدیکان من شد.خیلی توجه کنید
    درطوفانهای زندگی باخدا بودن بهتر از ناخدا بودن است
    می رسد روزی که بی من روزها را سر کنی
    می رسد روزی که مرگ عشق را باور کنی
    می رسد روزی که تنها در کنار عکس من
    نامه های کهنه ام را مو به مو از بر کنی

4. 6 کاربر از پست مفید هیوا سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    5,214
    دریافت تشکر: 4,319
    قدرت امتیاز دهی
    39
    Array

Exclamation پاسخ : یاداشت یک آنفلوآنزایی

ممنون از مطلبي كه اشاره كرديد

توجه

سازمان غذا و داروی آمریکا با همکاری شرکت داروسازی
    Rock اطلاعیه ای درخصوص اعمال برخی تغییرات در بخش "هشدارها و عوارض" مندرج در Labeling داروی سفتریاکسون منتشر كرده . این تغییرات بر مبنای یافته ها ی اخیر در ارتباط با خطرات ناشی از مصرف همزمان سفتریاکسون با محلول ها یا داروهای حاوی کلسیمه .
    در این اطلاعیه اشاره شده که مواردی از مرگ ناشی از رسوب ترکیب سفتریاکسون کلسيم در ریه و کلیه نوزادان به این سازمان گزارش شده .در برخی از موارد مرگ گزارش شده ، تزریق سفتریاکسون و فرآورده های حاوی کلسیم از طریق رگهای مختلف و در زمانهای متفاوت صورت گرفته است .

بنابراين :

1. مصرف همزمان سفتریاکسون با محلولهای حاوی کلسیم در نوزادان و سایر گروههای سنی
    حتی به صورت انفوزیون از رگهای متفاوت ممنوع است .
    2. مصرف محلولها یا فرآورده های حاوی کلسیم تا 48 ساعت پس از آخرین دوز سفتریاکسون
    در تمام گروههای سنی ممنوع است .
    3. مصرف سفتریاکسون در نوزادان مبتلا به هایپر بیلی روبینمی ،بویژه نوزادان نارس ممنوع است .
    مطالعات نشان داده که سفتریاکسون قادر به جابجایی بیلی روبین از محل اتصال به آلبومین سرم
    می باشد و لذا امکان ایجاد آنسفالوپاتی ناشی از افزایش بیلی روبین در این بیماری مطرح است .
    4. استفاده از رقیق کننده های حاوی کلسیم ،مانند رینگر به منظور آماده سازی سفتریاکسون جهت
    تزریق ممنوع می باشد .
    5. مصرف سفتریاکسون دربیماران با سابقه حساسیت به سفالوسپورین ها (مانند سفالکسین
    ،سفالوتین ، سفیکسیم ، سفتازیدیم و..) ممنوع می باشد و در بیماران با سابقه حساسیت به
    پنی سیلین ها باید با احتیاط فراوان همراه باشد .

لازم به ذکره مرکز اطلاعات داروييایران هم از سال 1377 تا تیر ماه 1386 تعداد 379 مورد گزارش
    از عوارض ناشی از سفتریاکسون دریافت كرده که در این بين ، 135 مورد از گزارشها شدید
    ، جدی و تهدید کننده حیات بوده و 19 مورد هم به مرگ بیماران منجر شده .از اونجایی که
    در 15 مورد از موارد مرگ نحوه مصرف دارو وریدی گزارش شده (8 مورد وریدی سریع و 7 مورد
    وریدی با سرعت نامشخص ) ، اکیداً توصیه می شه مدت زمان انفوزیون وریدی سفتریاکسون حداقل 30 – 15 دقیقه در محلول مناسب به طول بيانجامه و تزریق این فرآورده صرفاً در مراکز مجهز به سیستم احیا انجام بشه .
    همچنین مؤکداً توصیه می شه از تزریق وریدی سریع و همچنین تزريق توسط افراد غیر حرفه ای در مکانهایي غیر از مراکز درمانی مجهز به امکانات احیا اجتناب بشه .

تا تو به خاطر مني كس نگذشت بر دلم

مثل تو كيست در جهان تا ز تو مهر بگسلم ...

6. 4 کاربر از پست مفید امير آشنا سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    ارسال تشکر
    13,936
    دریافت تشکر: 12,415
    قدرت امتیاز دهی
    766
    Array

چند هفته پيش كه آنفولانزا گرفته بودم ، دكتر به من سفترياكسون داد ولي متاسفانه داروخانه توضيحي در ارتباط با تداخل با كلسيم نداد! من قرص كلسيم هم مصرف مي كنم . قبل از اينكه برم آمپول رو بزنم ، گفتم يه سرچي بكنم ببينم عوارض و تداخلش چيه كه برخوردم به كلسيم !
    خدا رحم كرد واقعا چون ميخواستم بعد از تزريق برم قرصامو بخورم كه يكي اش كلسيم بود.

8. 5 کاربر از پست مفید AvAstiN سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    ارسال تشکر
    13,936
    دریافت تشکر: 12,415
    قدرت امتیاز دهی
    766
    Array

شستن دست ها ، دست ندادن زیاد با افراد ، زدن ماسک خیلی در جلوگیری از بیماری کمک می کنه .
    همين پيشگيري ساده ( مخصوصا شستن دستها) اصلا مورد توجه نيست . متاسفانه خيلي ديدم از افرادي كه به شدت نگران آنفولانزا هستند و به اين در و اون در مي زنن كه واكسنشو گير بيارن ولي موقع خوردن غذا ، دستهاشون رو نمي شوين!!!

10. 4 کاربر از پست مفید AvAstiN سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)