دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: خود و رايانه شخصي خود را براي ميکس آماده کنيم -

کـــــــاربر فــــعال
    ارسال تشکر
    9,700
    دریافت تشکر: 12,916
    قدرت امتیاز دهی
    1271
    Array

Cool خود و رايانه شخصي خود را براي ميکس آماده کنيم -

خود و رايانه شخصي خود را براي ميکس آماده کنيم -
    مقدمه :

شما براي شروع و راه اندازي سيستم خود براي آغاز راه ساخت موزيک و ميکس و مسترينگ بايد مراحلي رو طي کنيد که همه بزرگان دنيا آغاز روزي اون رو به صورتهاي گوناگون سپري کردند .

اين مراحل اوليه در اکثر اوقات در اتاق شخصي اونها آغاز شد و حالا به استوديو شخصي و ….. . براي هر کاري نبايد حتما بهترين تجهيزات رو داشت . تجهيزات فقط بهانست و هر چه تجهيزات بهتر و آخرين مدل رو دور خودتون جمع کنيد کار رو براي خودتون سخت تر کرديد . چون پيش نيازي براي استفاده ار اونها وجود داره که ما هنوز اون رو کسب نکرديم . تاريخ نشون داده هر چه شما با زمان خودتون پيش برين پيشرفت بهتري خواهيد داشت منظور از اين حرف همان تجهيزات گران و … نيست بلکه آموخته هاي جزئي و کلي شما در اين رابطه هست . روح و روان و جسم شما بايد براي کارهاي بزرگ آماده باشه در غير اين صورت مقابل شکست ها و مشکلات نمي تونيد سرپا بايستيد .

در دنيا هزاران مرجع و کتاب و سخت افزار و نرم افزار براي ساخت و ارنج و ميکس و ….. وجود داره که هنوز بين اونها اينقدر رقابت نزديک هست که کسي بهترين رو نميتونه انتخاب کنه . پس بهترين رو خودتون نسبت به نيازتون و کارتون بايد انتخاب کنيد .. بيشتر قضاوت هاي نادرست ما به دليل نداشتن آگاهي کامل و استفاده از حرفهاي به ظاهر آگاهانه ديگران هست . پس

توصيه اول :

(( مهمترين نکته اين هست " اول تحقيق کنيد بعد امتحان کنيد و بعد نتيجه گيري کنيد "
    اين مهمترين عامل براي شما در آموختن هست))

به طور مثال اگر کسي به شما گفت فلان افکت بهتر از چيزي هست که تو داري استفاده ميکني . بايد از اون بپرسي که آيا خودت با افکت من کار کردي ؟ يا اگر کار کردي چه نقاط ضعفي در اون ميبيني ؟ بعد به بررسي اون بپردازيد و اگر حق با اون بود و شما هم تمامي مراحل تست و تحقيق رو کردين پس حتما به حرف اون گوش کنيد . خيلي ها بسيار تعصبي رفتار ميکنند .

به گوش خود اعتماد کنيد . خوب شنيدن بسيار نعمت بزرگي هست چون تفکيک کردن صداها بسيار لازم هست و بدونيد که صداها چه جنسي دارند و چه فرکانسهايي در اونها چه ويژگيهايي داره . پس ايجاد يک مرجع براي شما بسيار خوبه پس بهترين موزيکهايي رو که تا حالا از هر نظر شنيديد گلچين کنيد و به عنوان مرجع استفاده کنيد " براي ميکس و ميترينگ " .

توصيه دوم :

"تا جايي که مي تونيد موزيک هايي رو گوش کنيد که مورد تاييد باشه و جهاني باشه . اين موزيک ها ايراني هم ميتونه باشه ." اگر موزيکي به نظر شما عالي هست پس به خودتون اعتماد کنيد .

داشتن استاد از ساليان سال در مردان دانش و هنر نقش بسزايي رو ايفا کرده و همواره کمک بسياري به يادگيري و تجربه کسب کردن ميکنه . در هر زمينه اي که مي تونيد يک نفر رو به عنوان معلم خودتون در نظر داشته باشيد اين کار مجازي هم ميشه .

توصيه سوم :
    از کساني کمک بگيريد که همواره موفقيت داشتند و معلومات اونها تاييد شده باشه و باعث ترقي شما در موارد مورد نظرتون بشه . انسانهاي افسرده با گرايش هاي خاص که با تاثير گزاري رواني شما رو مجذوب ميکنن ، مانعي بزرگ براي رسيدن به هدفتون خواهند شد چه مستقيم چه غير مستقيم، همواره انسانهاي پر تلاش و سرشار از اميد رو براي کارهاتون انتخاب کنيد .

توصيه چهارم :
    ورزش بهترين عامل براي ايجاد خلاقيت ذهني شما هست استراحت در طول روز و محيط آرام براي تفکر و به وجود آوردن آثار هنري منحصر به فرد است .

روحيه شاد و آرام و روحي پر از اميد و ايمان شما رو براي بدترين سختي ها آماده ميکند و لذت به دست آوردن تجربه ها رو بيشتر .
    تا دير وقت بيدار نباشيد . استراحت کامل داشته باشيد ، تغذيه مناسب داشته باشيد ، ورزش کنيد ، سيگار و مواد مخدر مصرف نکنيد ، مشروبات الکلي ننوشيد ، در روز آب زياد بخوريد ، سبزي جات مصرف کنيد ، تفريح سالم در فضاي باز داشته باشيد / افسردگي به دليل نشستن زياد مقابل کامپيوتر نشستن و کسل بودن در طول روز و پشت پا انداختن کارها يکي از خطرهاي اين کار هست . براي خواندن مطالب و متون طولاني در سايتها و فايلها حتما اونها رو پرينت کنيد تا براي خواندن اون بي حوصله گي و خستگي به سراغ شما نياد .

توصيه پنجم :

محيط مناسب و راحت در هنگام کار بسيار شما رو در کارتون جلو مي اندازه جدا از استفاده از وسايلي که اطهر و آرش و بقيه دوستان در Topic ها ديگه براي درست کردن محيط کار شما گفتن بايد اتاق کر فضايي روشن و آفتابگير داشته باشه . بايد اتاق هميشه تميز و زيبا باشه ، هم در روحيه شما تاثير خواهد گذاشت و هم در دوست يابي و اعتماد به نفس براي دعوت دوستانتون و ميهمانان به خانه يا محل کارتون .

توصيه ششم :

شخصيت خودتون رو پرورش بدين . همواره شيک پوش باشيد . لباس هايي بپوشيد که به شما بياد ، خوش بو باشيد ، خوش زبان و مودب صحبت کنبد ، دل کسي را نشکنيد ، از کسي بد نگيد و فروتن باشيد ، کسي را تحقير نکنيد و هر کس رو به اندازه خودتون دوست داشته باشيد ، هميشه پر معلومات باشيد تاريخ بخوانيد ژبان خود را تقويت کنيد براي کسي پيشداوري نکنيد ، کار دوستان رو هميشه انجام بدين چون دوستان روزي به شما کمک ميکنن نه غريبه ها " مثل دي جي خودمون که من تعريفش رو زياد شنيدم در اين خصوص " . سلام کردن و برخورد اولينتون با ديگران خيلي مهمه ، دروغ نگين حتي اگر به ضرر شما باشه ، خوش قول باشيد ، وقت شناس باشيد ، هر شب رباي موفقيت خود از خداوند تشکر کنيد و بخواهيد که در سختي ها مراقب شما باشد . از اين که چيزي رو نميدونيد و سوال داريد حجالت نکشيد ، رفتار و اخلاق ، ظاهر شما يکي از مهمترين عامل براي پيدا کردن روابط با افراد مهم و سرشناس هست هرچه شخصيت قوي تري داشته باشيد . با افراد مهمتري آشنا خواهيد شد .

توصيه هفتم :
    تجربيات خودتون رو براي رشد ديگران دريغ نکنيد و همواره هر کس رو ديديد که کمک نياز داره خودتون رو در اول راهي که داشتيد تصور کنيد و نيازي که اون موقع داشتيد اگر خودتون سخت به دست آورديد بزارين ديگران راحت به دست بيارن .

اينها همه تاثير زيادي داره در پيشرفت شما شايد بيشتر درس اخلاق داشت ولي اطمينان داشته باشيد بسيار مهم هستند و امتحانش مجانيه و نتيجش هم زود خواهيد گرفت
    مراحل ابتدايي آماده سازي رايانه :

شما براي آماده کردن سيستم خودتون نياز به کامپيوتر تکاني مفصلي داريد . ابزار اصلي شما براي پياده کردن خلاقيتهاي شما همين رايانه شخصي شماست .

مشخصات يک سيستم متوسط براي شروع به اين شرح است .

CPU : ADM 3200+ با CPU Intel 2.8 Ghz
    Ram : 512 Mb
    Sound card onboard Real tek Ac97 يا Creative Internal
    Hard Disk 120 Gb Maxtor Sata
    DVD – Rw
    Casio Keyboard HT3000 & USB Midi Port
    ADSL 64 KB

اگر سيستم شما پايين تر از امکانات بالا هست به فکر رايانه بهتري باشيد .

سخت افزار :

شما بايد سخت افزار مناسبي براي کار خود انتخاب کنيد . پردازشگر شما نقش مهمي رو ايفا ميکنه هرچه " سي پي يو " شما قويتر باشه شما راحت ترين و سرعت بيشتري داريد . در ابتدا به فکر تجهيزات بسيار مدرن و پيچيده نباشيد چون تازه اول راه هستيد و تحقيقات زيادي در پيش داريد . پس بهتره تا تجربه اي نداريد هزينه هاي بي مورد رو کم کنيد . به اميد خداوند در صورت پيشرفت شما انتخاب هاي آگاهانه بيشتري خواهيد داشت .

رم دستگاه بايد حداقل بيش از 512 مگا بايت باشه . حتي در مواردي 1 گيگابايت هم کم مياد ولي ديگه 3 گيگابايت عاليه . براي استفاده از sample ها شما به رم نياز داريد .

کارت صدا بسته به نياز شما ست اگر کار رکورد صدا انجام ميديد به فکر کارت صداي حرفه اي تري باشيد ولي اگر نداريد کارت صداي onboard شما هم کافيست . در بخش کارت صدا ها شما بيشتر ميتونيد اطلاعات کسب کنيد .

هارد ديسک شما بايد به صورت Partition بنديهاي منظم باشه به صورتي که حداقل براي نصب برنامه هاي عادي شما به 60 گيگ براي درايوC: نياز داريد . براي اين پارتيشن ها :

C: حداقل 60 گيگ
    D: 20 گيگ را براي در نظر گرفتن پروژه هاي خودتون حداقل
    E : حداقل 40 گيگ هم براي فايلهاي متفرقه که حتما نياز هست مثل Wave Samples و Preset Banks و نزم افزارهاي ديگه

توجه اين حداقل هست ولي نکته اي که من توصيه ميکنم از نگه داشتن فيلم و Mp3 و فاليهاي بي مورد مثل نرمافزارهاي نصب نشده و ...... خودداري کنيد و در صورت امکان توسط DVD – Rw براي محافظت از خطرهاي احتمالي مثل سوختن هارد و ويروس از اونها backup و archive تهيه کنيد تا حجم هارد ديسک پر نشه .

يک کيبورد ارزان قيمت Yamaha با Casio يا در صورت امکان Behringer Midi Controller که قيمت مناسبي داره در شروع کار تهيه کنيد . تا در صورت نوازنده بودن بتونيد از هنر دستانتون استفاده کنيد .

و در آخر استفاده از اينترنت که بزرگترين ابزار اطلاعات و به روز رساني شماست که حداقل ADSL 64 Kb باشه .

مرحله دوم :

نصب يک ويندوز خوب XP Service Pack 2 که کمترين مشکل رو داشته باشه . يعد از آن يک ويروس اسکن خوب مثل MacAfee & NOD32 & Bidifender که سرعت بالا و اشغال کمتر سي پي يو رو در امکاناتشون دارن بعد از آن :

DirectX 9 +
    Microsoft Framework 1.1 / 2 / 3
    Windows Update
    Winamp 5 & Media Player 11 براي شنيدن موسيقي
    Alcohol 120 % براي درايور مجازي سي دي رام و خواندن CD Images
    Nero 7 براي رايت سي دي
    و برنامه هاي دلخواه شما تا جايي که به ويندور صدمه نزنه .

حالا به مرحله نصب برنامه هاي اصلي ميرسيم :

شما براي اينکه فايلهاي wave خودتون رو ويرايش کنيد يا به Mp3 . ogg . Aif . Wma تبديل کنيد به نرم افزاري مجهز نياز داريد . که دو نرم افزار بسيار در اين کار قوي هستند .

Sony Sound Forge
    Stenberg Wavelab

بعد از اين کار شما نياز به يک نرم افزار sequencer داريد يک DAW يا Digital Audio Work station که کليه امکانات جمع و جور کردن يک آهنگ رو داشته باشه . اين انتخاب مهمترين انتخاب شماست چون بايد با دقت انجام بگيره . پس توصيه ميکنم اول اين سوالات رو از خودتون بپرسيد .
    آيا من از VST استفاده ميکنم ؟
    آيا من نيازي به يک sequence قوي دارم ؟
    آيا من در هنگام کار نيازي به ضبط صدا دارم ؟
    آيا من نيازي به يک نت نويسي پيچيده دارم ؟
    آيا کار من خيلي سنگين خواهد بود يا در حد يک کار خلوت هست ؟
    آيا سبک کاري من با نرم افزار من بايد مناسب باشد ؟
    آيا ملاک من فقط اسم نرم افزار است يا کارايي ؟

اينها رو بايد خودتون تحقيق کنيد من اسم چند نرم افزار معروف و قوي و فوق الاده رو به شما ميدم و کساني هم در سايت در اين نرم افزارها تخصص دارن من معرفي ميکنم .

Stenberg Cubase
    Stenberg Neoundo
    Image line Flstudio
    Propeller head Reason
    Cakewalk Sonar
    Digidesign Protools
    Logic

بعد از انتخاب Sequencer اصلي خودتون به VST ها و نرم افزارهاي جانبي براي Sequencer تون نياز دارين
    اين بستگي به سبک کاري شما داره که بايد حتما با هم سبکانتون تبادل اطلاعات کنيد تا بهترين رو انتخاب کنيد که باز بچه هاي سايت در خدمت شما هستن و توضيحات رو به شما خواهند داد .

براي استفاده بهتر از درايور صداتون ميتونيد از نرمافزار مجاني Asio4all استفاده کنيد که از سايت asio4all.com استفاده کنيد .
    نظر فراموش نشه
    بازی تمام شد همه با هم کلاغ پر !!

- – – ––•(-•LaDy Ds DeMoNa •-)•–– – – -

2. کاربرانی که از پست مفید LaDy Ds DeMoNa سپاس کرده اند.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)