شهرهای در حرکت ـ یوتوپیای معماری کاغذی ـ بخش اول
اتووود
در اینستاگرام صفحه ای متعلق به _colysink.d_ موجود است که تصویرسازی های معمارانه اش را بارگذاری کرده است. احجامی غیرقابل پیش بینی در موقعیت های آشنا، اثاری آیکونیک در بافت های غالبا شاخص شهری و به موازات نقل قول هایی که در کنار هر تصویرسازی اورده قابل توجه است، به فراخور مکان پروژه یا موضوع پروژه از کافکا و دلوز و شکسپیر تا همینگوی و کامو و فیتزجرالد.گستره موضوعاتی که انتخاب کرده وسیع است، از جنگ های داخلی تا تروریسم و بحران های زیست محیطی و سیاست و مذهب و توسعه شهری.اما او نیز وامدار غول هاست، ساختار شبکه ای کارهایش به شدت وامدار "سوپر استودیو"ست و البته بعضی جاها رم کولهاس، موضوعیت اخلاقی و سیاسی طرح هایش هم خیلی وامدار امثال لبوس وودز است.و نکته اخر انکه بسط مدولار و شبکه شطرنجی مکعب احتمالا همچنان بهترین مدل مواجه است، سالینگاروس در کتاب یک نظریه معماری گفته است که کُدینگ به شدت کمینه معماری مدرن راز بقایش هست، اما مثال نقض را می توان دید، چون این ظرفیت بالای بارگیری کدهاست که امکان استفاده حداکثری از ساختارهای شبکه شطرنجی با فرم پایه مکعب را می دهد.بخش دوم خبر را در این لینک ملاحظه فرمایید.
یک موزه خالی به‌من بسپارید تا آنرا پر کنم. پابلو پیکاسو

ترجیح می دهم شخص اول یک روستا باشم تا شخص دوم در رم. ژولیوس سزار

من فقط فرم هایی که روشن شده یا آنهایی که در تاریکی هستند را می بینم. تنها نور و سایه وجود دارد. فرانسیسکو گویا

زمانی که دانش آموز آماده باشد،‌ معلم پدیدار می شود. هنگامی که دانش آموز واقعن آماده باشد... معلم ناپدید خواهد شد. لائوتسه

هیچ دلیلی برای اینکه تخیلات غیرمنطقی در آینده وجود داشته باشند، نیست؛ بهتر است ما به اندیشه ای ورای آنچه امروز وجود دارد،‌ مثل یک رویا، بنگریم. ادگار آلن پو

باعث خوشبختی برای من است که کاملن و به خوبی می دانم چه می خواهم، من بکلی و از اساس با دیدگاه منتقدان در مورد با عجله کار کردنم مخالفم. در پاسخ به آنها، من بعضی کارهای چند روز اخیر را حتی با شتاب بیشتری تمام کرده ام. ونسان ون گوگ

زندگی تنها با گذشته فهمیده می شود، اما باید در آینده زندگی کرد. سورن کی یر کگارد

شما همه چیزها را آنگونه که هست می‌بینید و می‌پرسید که «چرا؟» و من چیزها را آنگونه که هیچوقت نبوده‌اند تصور می‌کنم و می‌پرسم «چرا که نه؟» جرج برنارد شاو

به اندازه کافی گفته ام. سی. پرایس

هیچ فایده ای در تلاش برای فهمیدن نیست. این فراتر از درک است. مارگارت دوراس

چیزی را دور از فهم به جهان بیاور! ژیل دلوز

تنها راه معامله با دنیای غیرآزاد تبدیل شدن به موجودی کاملن آزاد است که حتی حضورش نوعی شورش است. آلبر کامو

چه خوشبختند آنان که بی هیچ ترس یا بیمی زندگی می کنند، آنان که خوابشان موهبتی ست که شبها می آید و چیزی جز رویاهای شیرین به ارمغان نمی آورد. برام استوکر

ما داستان را برای این پدید می آوریم تا زندگی هایی را که دوست داریم، تجربه کنیم، در حالی که تنها یکی در اختیار خودمان است. ماریو بارگاس یوسا

توهمات ضروری، ما را قادر به زندگی می سازد. اینگمار برگمان

او به نرمی و با صدای بلند گفت: با تو خواهم ماند، تا زمانی که بمیرم. ارنست همینگوی

تنها زندگی انسان ها نیست که در جنگ کشته می شود. ایزاک آسیموف

هولناک ترین چیزها در زمانی کوتاه آموخته می شود،‌ اما برای یادگیری زیبایی باید بهایی به اندازه زندگی مان پرداخت کنیم. سیکستو رودریگز