دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 16 , از مجموع 16

موضوع: روانشناسی؟؟؟؟!!!!!!

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    روانشناسی
    ارسال تشکر
    0
    دریافت تشکر: 32
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

پیش فرض پاسخ : روانشناسی؟؟؟؟!!!!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط نارون1 نمایش پست ها
    سلام خدمت شما

روانشناسي يك نظريه نيست بلكه علم بررسي رفتار و فرآيندهاي رواني است و در دل خودش مكاتب و نظريه ها رو جا داده است كه هركدام با رويكردي
    به موضوعات نگاه ميكنن .
    به نظرم بهتره به فكر استفاده مفيد و بهينه از اين علم در بهبود زندگي و ارتقاي سلامت رواني افراد جامعه بود. به قول شما اين علم از خارج در جهت جنگ نرم با كشور ما ايجاد شده باشه، چه بهتر كه از ابزار خودشون به مقابله باهاشون پرداخته بشه .
    امام علي (ع) بزرگترين روانشناس عالم هست ، نكات تربيتي كه ايشان مطرح كردند و همچنين امامان ديگر ما ، واقعا روشنگر و هدايتگر زندگي بشر مي باشد ولي نميتوان ادعا كرد همه تحقيقاتي كه روانشناسان صورت مي دهند ،نتايج مثبتي براي زندگي فردي،جمعي، زناشويي ،فرزندپروري و... ندارند.
    مقام معظم رهبري نسبت به مراجعه مردم به متخصصان روانشناسي و مشاوره علي الخصوص امور مربوط به خانواده تاكيد ويژه داشته اند.
    بهتر است تابع امر رهبر باشيم.

موفق باشيد

سلام. خیلی جالبه خلاصه کتاب روانپزشکی کاپلان و سادوک رو میخوندم. قبل از هر چیز بگم این کتاب جامعه شناسی نیست، کتاب دینی هم نیست این یه کتاب علمی مطلق و محض در زمینه روانپزشکی هستش که میخواد اختلالات جنسی رو بگه. این دو شخص گفته بودند: 100% مردان غربی روابط آزاد جنسی دارند (یعنی تعدد زوجات دارند) و همچنین در مقابل 60 درصد زنان غربی چنین روابطی دارند. یعنی خارج از نظام خانواده100% مردان غربی روابط آزاد دارند. خواهشی که از همه دوستان گرامی دارم اینه که یه مقدار بیشتر در مورد اروپایی ها و امریکایی ها تحقیق و جستجو داشته باشند. بعد نظر بدهند لطفا. من بی صبرانه منتظر اجازه مدیر تالار هستم تا زندگی شخصی زیگموند فروید اتریشی رو بگم. امیدوارم این اجازه رو بدید.

2. کاربرانی که از پست مفید 488 سپاس کرده اند.

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    روانشناسی
    ارسال تشکر
    0
    دریافت تشکر: 32
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط وحید 0319 نمایش پست ها
    سلام به شما

اگه فروید انحرافاتی داشته ..... مشکل بزرگی بوده .... ولی علم روانشناسی مختص فروید نیست ...... فروید یک برگ از هزاران برگی هست که این وسط خودشو به عنوان یک روانشناس معرفی میکنه

یک سوال از شما بزرگوار و دوست عزیز دارم ...... شما خودتون رشتتون روانشناسی هست چرا این رشته رو انتخاب کردین ...در حالی که فروید پدر علم روانشناسیه؟؟ مهم این چیزی هست که شما دوست دارین ...شما انحراف اخلاقی نداشته باشین ...
    سلام دوست عزیزم آقا وحید. در رابطه با سوال شما که گفتید چرا این رشته رو انتخاب کردم. باز یه بار دیگه شما اشک منو در آوردید. چون شفق گر چه مرا باده ز خون جگر است
    دل آزاده ام از صبح طربناک تر است

عاشقی مایه شادی بود و گنج مراد
    دل خالی ز محبت صدف بی گوهر است

جلوه برق شتابنده بود جلوه عمر
    مگذر از باده مستانه که شب در گذر است

لب فروبسته ام از ناله و فریاد ولی
    دل ماتمزده در سینه من نوحه گر است

گریه و خنده آهسته و پیوسته من
    همچو شمع سحر آمیخته با یکدیگر است

داغ جانسوز من از خنده خونین پیداست
    ای بسا خنده که از گریه غم انگیزتر است

خاک شیراز که سرمنزل عشق است و امید
    قبله مردم صاحبدل و صاحب نظر است

سرخوش از ناله مستانه سعدی است رهی
    همه گویند ولی گفته سعدی دگر است

4. 2 کاربر از پست مفید 488 سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    روانشناسی بالینی
    ارسال تشکر
    29,978
    دریافت تشکر: 25,422
    قدرت امتیاز دهی
    43643
    Array
    نارون1's: لبخند

نقل قول نوشته اصلی توسط 488 نمایش پست ها
    سلام. خیلی جالبه خلاصه کتاب روانپزشکی کاپلان و سادوک رو میخوندم. قبل از هر چیز بگم این کتاب جامعه شناسی نیست، کتاب دینی هم نیست این یه کتاب علمی مطلق و محض در زمینه روانپزشکی هستش که میخواد اختلالات جنسی رو بگه. این دو شخص گفته بودند: 100% مردان غربی روابط آزاد جنسی دارند (یعنی تعدد زوجات دارند) و همچنین در مقابل 60 درصد زنان غربی چنین روابطی دارند. یعنی خارج از نظام خانواده100% مردان غربی روابط آزاد دارند. خواهشی که از همه دوستان گرامی دارم اینه که یه مقدار بیشتر در مورد اروپایی ها و امریکایی ها تحقیق و جستجو داشته باشند. بعد نظر بدهند لطفا. من بی صبرانه منتظر اجازه مدیر تالار هستم تا زندگی شخصی زیگموند فروید اتریشی رو بگم. امیدوارم این اجازه رو بدید.
    خلاصه روانپزشکی کاپلان-سادوک ، کتابی سه جلدی هست که در زمینه اختلالات روانی و اختلالات دوران کودکی و داروهای روانپزشکی و... می باشد و فصولی از اختلالات ، به اختلالات جنسی و اختلالات
    مرتبط با آن اختصاص داده شده است .
    لطفا شماره صفحه و تیتر را عنوان کنین ...ممنون
    وقتی میگین 100 درصد مردان غربی روابط آزاد دارند یعنی همه اونا رو با کل جمعیتشون شامل میشه!!!!!!! ، درسته ؟ پس اونایی که بیماری دارن ، چی؟!

اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي أَخْشَاكَ كَأَنِّي أَرَاكَ وَ أَسْعِدْنِي بِتَقْوَاكَ
    مجلـــه رویش ذهــن

6. کاربرانی که از پست مفید نارون1 سپاس کرده اند.

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    معماری
    ارسال تشکر
    25,003
    دریافت تشکر: 20,366
    قدرت امتیاز دهی
    2457
    Array

سلام دوست عزیزم آقا وحید. در رابطه با سوال شما که گفتید چرا این رشته رو انتخاب کردم. باز یه بار دیگه شما اشک منو در آوردید. چون شفق گر چه مرا باده ز خون جگر است
    دل آزاده ام از صبح طربناک تر است

عاشقی مایه شادی بود و گنج مراد
    دل خالی ز محبت صدف بی گوهر است

جلوه برق شتابنده بود جلوه عمر
    مگذر از باده مستانه که شب در گذر است

لب فروبسته ام از ناله و فریاد ولی
    دل ماتمزده در سینه من نوحه گر است

گریه و خنده آهسته و پیوسته من
    همچو شمع سحر آمیخته با یکدیگر است

داغ جانسوز من از خنده خونین پیداست
    ای بسا خنده که از گریه غم انگیزتر است

خاک شیراز که سرمنزل عشق است و امید
    قبله مردم صاحبدل و صاحب نظر است

سرخوش از ناله مستانه سعدی است رهی
    همه گویند ولی گفته سعدی دگر است
    سلام به شما، ناراحتی شما رو میفهمم و ازینکه باعث این شدم عذر میخام.ولی در جایی که شاعر میگه ..... این همه عکس می و نقش مخالف که نمود یک فروغ رخ ساقی است که در جام افتاد ..... شما هم بردبار باشین دوستان خوب و ارزشمندی

در سایت حضور دارن که همین تایپیک هم هستن .. اشاره خوبی داشتی به اولین بیت اگر نسبت به رشتتون عشقی ندارین . هنوز هم دیر نشده گرچه بنده کم و بیش و تا حدود کلی نه جزیی روانشناسی خوندم به خاطر شرایط جامعه و طرح هایی که زده

میشه ..... و این و بگم که به غیر از فروید که حالا هرچی بوده ولی واقعا یکی از مهم ترین رشته های انسانی هست اما حالا که همه میدونن که روانشناسی یک نظریه نیست و یک علم هست ... به نظرم روی این تمرکز کنین که چطور میشه یک جامعه رو

هر چند بهش امید بدین .... از همه نظر .... همیشه قرار نیست کارهای بزرگ انجام بدیم .... چون معلوم نیست که موفقیت ما چقدر تضمین شده است... اما کارهای کوچک موفق هم میشه انجام داد ... برای شما دوست خوبم ارزوی موفقیت دارم
    ​​

8. کاربرانی که از پست مفید وحید 0319 سپاس کرده اند.

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    روانشناسی عمومی
    ارسال تشکر
    31,663
    دریافت تشکر: 11,131
    قدرت امتیاز دهی
    29289
    Array
    zoh_reh's: جدید88

سلام. جهان غرب با الگو قرار دادن صنعت پرنو گرافی فقط دنبال از هم پاشوندن خانواده هاست. قابل توجه شما دو بانوی محترم و گرامی(نارون1- مدیر تالار) از اون زمان که ما انقلاب کردیم اروپایی ها و آمریکایی ها طرح تجزیه کشور ما رو تو دستور کار خودشون

قرار دادند. اما به لحاظ تغییر مساحت جرافیایی کشور دیدن از این لحاظ کاملا دست بسته اند، رو آوردند به جنگ نرم که واقعا هم تا حالا کاملا موفق بودند. با ارائه یک نظریه به نام روانشناسی که حاضرم هر طور شما بخواهید ثابت کنم که علم نیست.

متاسفانه کاملا ذهن مشغول و سردرگم ملت ما رو بیش از پیش مشوش کردند. در ضمن امام حسین(ع) خطاب به لشگر عمر سعد فرمودند: شکم هایتان از مال حرام پر شده است که حرف من در شما اثر نمیکند. اونها حرف امامشون رو نفهمیدند و دیدید که چه بلایی سرشون اومد. مگه در حال حاضر هم مقام معظم رهبری نگفتند که :

من درباره‌ى علوم انسانى گلایه‌اى از مجموعه‌هاى دانشگاهى کردم -بارها، این اواخر هم همین جور- ماعلوم انسانى‌مان بر مبادى و مبانى متعارض با مبانى قرآنى و اسلامى بنا شده است. علوم انسانى غرب مبتنى بر جهان‌بینى دیگرى است؛ مبتنى بر فهم دیگرى از عالم آفرینش است و غالباً مبتنى بر نگاه مادى است. خوب، این نگاه، نگاه غلطى است؛ این مبنا،مبناى غلطى است. این علوم انسانى را ما به صورت ترجمه‌اى، بدون اینکه هیچ‌گونه فکرتحقیقىِ اسلامى را اجازه بدهیم در آن راه پیدا کند، می‌آوریم تو دانشگاه‌هاى خودمان و در بخش‌هاى مختلف این‌ها را تعلیم میدهیم؛ در حالى که ریشه و پایه و اساس علوم انسانى را در قرآن باید پیدا کرد. یکى از بخش‌هاى مهم پژوهش قرآنى این است. باید در زمینه‌هاى گوناگون به نکات و دقائق قرآن توجه کرد و مبانى علوم انسانى را در قرآن کریم جستجو کرد و پیدا کرد. این یک کار بسیار اساسى و مهمى است. اگر این شد، آن‌وقت متفکرین و پژوهندگان و صاحبنظران در علوم مختلف انسانى میتوانند بر این پایه و براین اساس بناهاى رفیعى را بنا کنند. البته آنوقت میتوانند از پیشرفت‌هاى دیگران،غربى‌ها و کسانى که در علوم انسانى پیشرفت داشتند، استفاده هم بکنند، لکن مبنا بایدمبناى قرآنى باشد. قابل توجه شما بانوان محترم و گرامی(نارون1 و مدیر تالار): هر کس به وقت یاری رهبرش در خواب باشد زیر لگد دشمنش بیدار میشود. مدیر محترم تالار منم به شما توصیه میکنم غررالحکم رو بخونید.

سلام جناب 488
    این نقل قولی که از شما کردم بعنوان یک بحث جدا از بحث اصلی تاپیک کاملا درست است یعنی ارتباطی با نظر من یا خانم نارون بابت جناب فروید نداره ،

توضیح میدم براتون؛ ببینید همیشه در طول تاریخ با رفتار جنسی برخوردهای مختلفی شد و نظریات مختلفی داده شد
    عده ای گفتند باید آن را سرکوب کرد (بعضی ادیان، این مورد تایید نیست چون این غریزه مثل بقیه غرایز باید باشد) )
    عده ای مثل فروید گفتند نباید آنرا مهار و سرکوب کرد باید آن را لجام گسیخته ارضاء نمود. (تا اینجا مثل شما با نظر فروید مخالفم)
    دین اسلام در این مورد نظرش بر این است که باید اعتدال رعایت شود نباید سرکوب شود و نباید لبریز شود. بلکه در چارچوب خانواده باید ارضاء گردد( احتمالا هم نظریم)

حال چرا فروید با این نظرش جناب فروید خوانده می شود برای اینکه این یک نظریه بود و مثل بقیه نظریاتی که در دنیا مطرح شد پیروانی داشته و نداشته،

ولی همانطوریکه قبلا عرض کردم نظریات مکانیزم های دفاعی که ایشان مطرح کردند (در حد نظریه) و بعدها دخترشان آنا فروید آن را بسط و توضیح دادند بسیار کاربردی و مؤثر است،
    و یا بحث نهاد و من و فرامن را نباید نادیده گرفت .

جناب آقای 488 همچنان پیشنهاد می کنم کتاب نگاهی به روان شناسی اسلامی که زیر نظر آیت الله غروی و حجه الاسلام دکتر مسعود آذربایجانی نوشته شده است را بخوانید.

در این کتاب خیلی خوب وضعیت موجود و مطلوب روان شناسی در جامعه علمی ما را از سه دیدگاه :

1. علم روان شناسی موجود غربی کافیست؛
    2. روان شناسی غربی بطور مطلق مردود است؛
    3. نگاهی میانه بین پذیرش مطلق و طرد مطلق. مورد بررسی قرار میدهد.

پیروز و سربلند باشید

قوانین تالار روانشناسی

الهی مرا آن ده که مرا آن به...

10. 2 کاربر از پست مفید zoh_reh سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    روانشناسی عمومی
    ارسال تشکر
    31,663
    دریافت تشکر: 11,131
    قدرت امتیاز دهی
    29289
    Array
    zoh_reh's: جدید88

سلام
    من نمیدونم شما این امار را از کدام منبع گرفتید!

کتابی مثل کاپلان که بر اساس DSM نوشته میشه و بارها ویرایش شده و دستخوش تغییراتی هرچند جزئی بود،
    DSM در بعضی مسائلش از جمله نکته اشاره شما مسائل جنسی و همجنس گرایی ، خودارضایی دچار سوءگیری هایی شده است .

Dsm وحی منزل نیست که اگر یک گزاره آن را نپذیریم روان شناسی زیرو رو شود.و یا اگر کاملا سمعا و طاعتا پذیرفته شد مشکلات حل شده است.

پیروز و سربلند باشید

قوانین تالار روانشناسی

الهی مرا آن ده که مرا آن به...

12. کاربرانی که از پست مفید zoh_reh سپاس کرده اند.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)